Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Jedna (ne)ludost sa agregatima

[es] :: Elektronika :: Jedna (ne)ludost sa agregatima

[ Pregleda: 4790 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

konda
radivoje kondic
RTV servis K-NET

Član broj: 10537
Poruke: 509
62.68.99.*



+6 Profil

icon Jedna (ne)ludost sa agregatima10.09.2009. u 20:53 - pre 177 meseci
Interesuje me da li je iko vezao dva ili više elektro agregata da bi se dobila veća snaga za industrisko postojenje????
 
Odgovor na temu

ac1bd4
Stara Pazova

Član broj: 76735
Poruke: 437
93.86.76.*



+35 Profil

icon Re: Jedna (ne)ludost sa agregatima10.09.2009. u 22:47 - pre 177 meseci
Da to ne bi bila malo skupa struja? Bilo bi mnogo problema sa usklađivanjem agregata, naročito faza. Ako već mora najbolje svaki agregat opteretiti različitim potrošačima ako se postrojenje može izdeliti na manje potrošače.
 
Odgovor na temu

radarac66
elektronski tehnicar, taze peMzioner
beograd

Član broj: 225948
Poruke: 1365
95.180.49.*



+52 Profil

icon Re: Jedna (ne)ludost sa agregatima10.09.2009. u 23:18 - pre 177 meseci
Citat:
konda: Interesuje me da li je iko vezao dva ili više elektro agregata da bi se dobila veća snaga za industrisko postojenje????


Na ruskim uredjajima smo imali varijantu da se dva agregata od po 50 kVA uvezuju u paralelni rad preko sinhronoskopa.

Prvo se zapusti jedan agregat i podesi frekvencija na 50Hz, a zatim upali drugi i posmatra sijalica sinhronoskopa i podesava broj obrtaja i kada se sijalica ugasi daje se izlaz drugog

agregata paralelno prvom.

Slican uredjaj nisam video nigde drugde, ukoliko ti je ovo neophodno, mogu da se raspitam pa da ti javim da li se nesto moze uciniti po pitanju literature.

Oba agregata su podjednako trpela udare potrosaca do svoje nominalne vrednosti.
 
Odgovor na temu

shadow88
shadow88
Tehnicar automatike i elektronike Dizel
elektro agregata
Energoglobal d.o.o
Novi Sad

Član broj: 217056
Poruke: 3065
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: ljubicicrobert@yahoo.com


+66 Profil

icon Re: Jedna (ne)ludost sa agregatima11.09.2009. u 11:23 - pre 177 meseci
mislim da je ovo najlakse i naj prakticnije resiti sa po 1 frekventnim regulatorom na izlazu svakog agregata, pa mozes da uskladjujes faze kako ti volja.
 
Odgovor na temu

smega

Član broj: 117469
Poruke: 9
77.46.167.*



Profil

icon Re: Jedna (ne)ludost sa agregatima11.09.2009. u 14:46 - pre 177 meseci
Odradio sam automatsku sinhronizaciju(paralelni rad) na nekoliko agregata i to sa snagama 2x250kva.Proces je sledeci:
-startuju se oba agregata,od kojih je jedan tzv."vodeci",njegova se frekvencija uzima za referentni koji u praznom hodu bez opterecenja iznosi 51Hz,drugi agregat koji je "prateci" ima na sebi mali elektromotor povezan sa regulatorom obrtaja ili bosch pumpom pomocu kojeg se namesta obrtaj prateceg agregata naspram vodeceg sa razlikom od +/- 0.10-0.20Hz
-potom se meri fazna razlika (razlika napona) izmedju iste faze,naravno agregati su povezani u pravilan fazni redosled(R na R,S na S i T na T fazu :) ),uklapanje generatorskih sklopki se sme odraditi u vremenu +/- 7 elektricnih(vektorskih) stepeni.
-kad se ukljucenje generatorskih sklopki izvrsilo, meri se razlika struje izmedju iste faze dvaju generatora i po potrebi se vrsi korekcija struje prateceg agregata,naspram vodeceg,korekcijom "gasa" na bosch pumpi.
Ima tu jos i protokola zastita u slucaju ispada iz sinhronizacije,itd.Sve ovo sam iplementirao u PLC i sa nekoliko spoljnih pretvaraca za merenje radi savrseno u industrijskim postrojenjima.
 
Odgovor na temu

konda
radivoje kondic
RTV servis K-NET

Član broj: 10537
Poruke: 509
62.68.99.*



+6 Profil

icon Re: Jedna (ne)ludost sa agregatima11.09.2009. u 19:46 - pre 177 meseci
E ljudi, svaka vam čast. Iskreno radi se o jednoj separaciji, pa je tome pridodato novo postojenje, da se ekspaltiše novi granulat. E sada ta je skalamerija vrlo daleko od urbane sredine i neradi često, ali kada je u pogonu radi par sedmica i tako u krug, pa se napaja sa agregatne stanice. Takođe nisam došao do podataka o starom i novom agregatu, ali će se možda uparivati, da bi se dobila snaga.
Pošto se energetikom nebavim, već mi je elektronika specijalnost, najvjerovatnije ću vlasnika uputiti na vas.
E sada zbog moje znatiželje , kako radi taj sinhronoskop, i ako može nekakva blok šema ili šema tog uređaja ( VOJSKA JE VOJSKA - naročito ona JNA) po pitanju uređaja, a SMEGA reci mi sa kojim si kontrolerom sve to napravio ???
hvala
 
Odgovor na temu

smega

Član broj: 117469
Poruke: 9
77.46.167.*



Profil

icon Re: Jedna (ne)ludost sa agregatima12.09.2009. u 18:16 - pre 177 meseci
Koristim UNITRONICS plc tipa JAZZ,ali se moze koristiti bilo koji sa analognim ulazima za mogucnost merenja napona i struje.Jos nesto:najbolje je da agregati budu istog tipa i snage jer pri terecenju agregata regulator obrtaja dizel motora treba da ima priblizno isti DROOP (smanjenje obrtaja ali i dinamicki odziv regulacije pri terecenju) a i pobude generatora tj.regulatori napona treba da imaju iste karakteristike.
 
Odgovor na temu

konda
radivoje kondic
RTV servis K-NET

Član broj: 10537
Poruke: 509
62.68.99.*



+6 Profil

icon Re: Jedna (ne)ludost sa agregatima15.09.2009. u 21:02 - pre 177 meseci
E, ljudi, ostavite mi kontakte na pp. da prenesem vaše podatke momcima koji će vas pozvati da im riješite gore navedeni problem
HVALA i čujemo se još
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Jedna (ne)ludost sa agregatima

[ Pregleda: 4790 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.