Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Primenjena energetska i racunarska elektronika. Da li je perspektivno?

[es] :: Vodič za učenje :: Primenjena energetska i racunarska elektronika. Da li je perspektivno?

[ Pregleda: 3343 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Solid_Snake

Član broj: 91749
Poruke: 32
*.team.ba.



+1 Profil

icon Primenjena energetska i racunarska elektronika. Da li je perspektivno?13.09.2009. u 19:20 - pre 177 meseci
Da li su energetska elektronika, kao i racunari (ukljucujuci i programiranje) perspektivni (makar i delimicno) u nasem ragionu, kao i Republici Srpskoj? Student sam na ETF-u u Beogradu, moram da izaberem odsek, a jos uvek sam neodlucan. Druga mi je zelja automatika, ili eventualno energetika, mada dosta manje od elektronike. Svaki savet je dobrodosao. Hvala na paznji! ;)
 
Odgovor na temu

Rumpletstilskin

Član broj: 42454
Poruke: 297
195.229.242.*



+13 Profil

icon Re: Primenjena energetska i racunarska elektronika. Da li je perspektivno?14.09.2009. u 07:25 - pre 176 meseci
Zavisi sta smatras pod "perspektivno".

ovde imas nasiroku diskusiju o slicnom pitanju (masinci) ali tema vrlo lepo ilustruje shvatanja termina inzenjer pojedinih (da ne kazem vecine) "indzenjera".
If there's ever a time when I've matured to the point that I don't want to look at camera-phone-titties, go ahead and bury me in a shallow grave by the railroad tracks.
 
Odgovor na temu

lenhi

Član broj: 230962
Poruke: 30
91.191.17.*



Profil

icon Re: Primenjena energetska i racunarska elektronika. Da li je perspektivno?15.09.2009. u 06:52 - pre 176 meseci
Ja sam završio Automatiku i vratio se u RS prije 4 godine. Moj savjet ti je da upišeš energetiku jer to je jedino što još ovde treba. Ostalo je sve buranija nećeš ni raditi u praksi, ili vrlo malo za bijedne pare. Energetičara je malo, a jedino što se traži je energetičari za elektrodistribuciju, termoelektrane... Tu ti je plata budžetska i laganiji posao nećeš naći. Računare ti ne bi preporučio, tržište rada je zasićeno tim profilom a posla nema. Ništa kao energetika. Nakon nekog vremena položiš stručni ispit, i ti si Bog. Uzimaš lovu na potpise, dozvole, licence za ovo i ono, a nema oko tebe tolike konkurencije. To je neko moje mišljenje. Da sam tako razmišljao sad bi bio car, a ne propali automatičar koji nikom ne treba.
 
Odgovor na temu

ptak 13.
Adamovic Nikola
Srbija - Nis

Član broj: 143532
Poruke: 1476
79.101.249.*

Sajt: putujsaosmehom.blogspot.c..


+284 Profil

icon Re: Primenjena energetska i racunarska elektronika. Da li je perspektivno?26.09.2009. u 21:50 - pre 176 meseci
Citat:
lenhi: Ja sam završio Automatiku i vratio se u RS prije 4 godine. Moj savjet ti je da upišeš energetiku jer to je jedino što još ovde treba. Ostalo je sve buranija nećeš ni raditi u praksi, ili vrlo malo za bijedne pare. Energetičara je malo, a jedino što se traži je energetičari za elektrodistribuciju, termoelektrane... Tu ti je plata budžetska i laganiji posao nećeš naći. Računare ti ne bi preporučio, tržište rada je zasićeno tim profilom a posla nema. Ništa kao energetika. Nakon nekog vremena položiš stručni ispit, i ti si Bog. Uzimaš lovu na potpise, dozvole, licence za ovo i ono, a nema oko tebe tolike konkurencije. To je neko moje mišljenje. Da sam tako razmišljao sad bi bio car, a ne propali automatičar koji nikom ne treba.


Potpisujem ovo ! Ja sam Eektrotehnicar energetike sada 4.-a godina i ne planiram na fakultetu da se prebacim sa energetike ! energetika je u Srbiji a i inostranstvu jako perspektivna grana, svakom bi je preporucio ko iole ima kontakta i predznanja sa strujom i energetikom uopste. Ja volim elektroniku, ove godine sam isao i na Republicko takmicenje iz elektronike, jeste lepa, zanimljiva, interesantna, predstavlja buducnost u vidu tehnike i nauke, ali nazalost u Srbiji mrka kapa ! Racunari jos manje perspektivni, u Srbiji je svako neki komp serviser jbg kad smo pametna nacija !
Da bi bio genije moras biti bar malo lud. Covek koji je genije, a to ne zna, verovatno i
nije.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Primenjena energetska i racunarska elektronika. Da li je perspektivno?

[ Pregleda: 3343 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.