Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd

[es] :: Vodič za posao :: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd
(TOP topic, by pctel)
Strane: << < .. 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 780445 | Odgovora: 2267 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

priki

Član broj: 24732
Poruke: 700
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 174153511


+26 Profil

icon Re: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd11.09.2017. u 09:44 - pre 79 meseci
Evo, stiglo i meni resenje za 2015-tu
ispostavilo se da je za opstinu Petrovaradin sa komplet losijim stanjem infrastrukture, poreske zone i cega sve ne, poreska osnovica veca nego za opstinu Novi Sad :)

Jel ima neko primer u kojoj formi napisati zalbu?

 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Moderator
Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd11.09.2017. u 16:08 - pre 79 meseci
U resenju imas opisano kolika je polazna osnovica (na to je besmisleno zaliti se) i koja su umanjenja (na to se treba zaliti). Znaci, nadjes na google onu uredbu o pausalnoom oporezivanju, nadjes sta su ti sve moguca umanjenja i zalis se ako su propustili da ti zaracunaju bilo koje od umanjenja. Forma otprilike na vrhu levo pise poreska uprava i adresa, ispod na sredini Z A L B A, ispod toga na resenje poreske uprave broj taj i taj, onda navedes razlog zalbe, tj. sta ti su konkretno propustili da primene, ispod ide obrazlozenje gde krenes od kulina bana da obrazlazes zasto je tu olaksicu obavezno trebalo primeniti na tebe, kad zavrsis sa opisivanjem jos mesto, datum, potpis i to ti je to. Forma zalbe se nekada ucila u osnovnosj skoli iz srpskog jezika, da li je to ukinuto, ili se samo zaboravilo?
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

priki

Član broj: 24732
Poruke: 700
*.customer.telenor.rs.

ICQ: 174153511


+26 Profil

icon Re: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd11.09.2017. u 17:24 - pre 79 meseci
Hvala za detalje zal­be, za ta umanjena i kulina bana, ipak mi je ovo prva zalba, iskoristicu ih svak­­ako.

Nadam se da necete ko­ristiti svoj status admina za dalje ir­on­ično obraćanje uč­esn­icima ove teme.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Moderator
Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd11.09.2017. u 19:03 - pre 79 meseci
Ma jok, nisam imao nista lose na umu, nego ozbiljno me interesuje da li se to jos uci ili je ukinuto, jer je jedna od najpotrebnijih lekcija u visim razredima osnovne skole - ako ne znas koliko ima palatalizacija ili koja je definicija elektricnog napona verovatno neces imati nikakav problem, a zalba nekoj instituciji to svako malo coveku treba.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

miki-bgd89
sef
preduzetnik

Član broj: 309906
Poruke: 255
*.dynamic.sbb.rs.



+9 Profil

icon Re: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd11.09.2017. u 19:24 - pre 79 meseci
Citat:
a zalba nekoj instituciji to svako malo coveku treba.

Ipak nas uce da nam ne trebaju zalbe.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd11.09.2017. u 19:42 - pre 79 meseci
Ako mislis da li se osnovna forma (gde stoji kome, gde stoji ko, i sl.), to se uci naravno - i zaboravi vec sledeceg dana :)
Ako mislis sta treba da pise u samoj zalbi, pooooodavno se to ne uci.
 
Odgovor na temu

gm2004

Član broj: 27284
Poruke: 144
109.94.238.*



Profil

icon Re: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd21.09.2017. u 08:41 - pre 79 meseci
Da li mogu da uplatim poreze i doprinose sa racuna koji imam kao fizicko lice, jer trenutno nemam dovoljno sredstava na racunu firme (preduzenik pauisalac)?
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Moderator
Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd21.09.2017. u 08:58 - pre 79 meseci
Mozes.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

miki-bgd89
sef
preduzetnik

Član broj: 309906
Poruke: 255
*.dynamic.sbb.rs.



+9 Profil

icon Re: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd21.09.2017. u 20:36 - pre 79 meseci
Jesu li stigla resenja?
Kakvi su iznosi, jel su se menjali u odnosu na prethodne godine?
 
Odgovor na temu

milstanyu
Beograd

Član broj: 18565
Poruke: 828
*.dynamic.sbb.rs.



+74 Profil

icon Re: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd21.09.2017. u 22:21 - pre 79 meseci
Meni je stiglo juce, opstina Vracar. Krajem 2014. sam dobio resenje (prvo). Juce su stigla resenja za 2015., 2016. (skoro je ista osnovica kao i na prvom resenju), kao i za 2017, gde je uvecana osnovica za 7-8%.
 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1537
87.116.181.*



+266 Profil

icon Re: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd22.09.2017. u 07:16 - pre 79 meseci
Pravilo kaze da uvecanje ne sme biti vece od 10% za iste uslove. E, ali, ako su ti promenili grupu ili si ti promenio opstinu .... ne vazi!
U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

priki

Član broj: 24732
Poruke: 700
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 174153511


+26 Profil

icon Re: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd21.10.2017. u 22:12 - pre 78 meseci
Koja su vaša iskustva kao preduzetnika sa bankama?
Koju hvalite, ako postoji neka a koju kudite?
 
Odgovor na temu

Mima970
konsultant
Beograd

Član broj: 331698
Poruke: 8
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd22.10.2017. u 07:18 - pre 78 meseci
Stigla resenja za 2015,2016 i akontacija za 2017 peta grupa sifra 7022 razlika 91.000 za ove dve godine a jos sam bila u pretplati oko 14.000
Vredi li uloziti zalbu?
Ima li neko neku formu zalbe?Hvala
 
Odgovor na temu

miki-bgd89
sef
preduzetnik

Član broj: 309906
Poruke: 255
*.fco.mts.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd22.10.2017. u 11:03 - pre 78 meseci
@priki
Ja sam u unicredit. 600 dinara mesecno,ukljuceno internet bankarstvo. Visa elektron kartica ukljucena.
Prijem novca iz inostranstva se ne naplacuje.
Sve moze preko neta da se zavrsi,preko mejla sa osobom zaduzenom za preduzetnike,retko imam potrebu da idem direktno.

Kad sam gledao,samo 2,3 banke su imale online internet bankarstvo,da ne moras da doplacujes dodatno (to su ona bankarska resenja, gde ili imas par hiljada mesecne doplate, ili te kosta uredjaj za prijavljivanje na servis par hiljada. Mozda sam negde i pogresio,ali sam tako shvatio).
Secam se da sam suzio izbor na erste i unicredit (generalno kod banaka nema mnogo velikih razlika, razlike su u detaljima. Medjutim, recimo u banca intesa je stalno guzva, sta god treba da uradis imas da cekas dosta. Negde naplacuju i priliv iz inostranstva,sto mi nije odgovaralo).
Societe generale izbegavam u sirokom luku,em sto je stalno guzva em sto su neljubazni.
U erste mi rekose da postoji neka taksa na kraju meseca,na ceo promet na racunu ?! Pa sam otisao u unicredit.

Jedino sto unicredit ne radi vikendom (ni centrala ni filijale), mozda je nekom i to bitno.


@Mima970
Kolika su bila akontaciona resenja? Ako je toliko velika razlika u konacnim?
 
Odgovor na temu

milstanyu
Beograd

Član broj: 18565
Poruke: 828
*.dynamic.sbb.rs.



+74 Profil

icon Re: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd22.10.2017. u 11:20 - pre 78 meseci
I ja sam u Unicredit, sve sto je gore navedeno je tačno, ali vredi dodati i ovo:

- Kurs za zamenu deviza za dinare je veoma nepovoljan, mnogo lošiji od onog koji daje intesa, societe... Da bi se dobio povoljniji kurs, morate imati 5.000+ na racunu (dolara, evra...) i kontaktirati bankara emailom.

- Od pre 2 meseca ne mogu da prebacim novac sa Paypala na Visu ove banke. Problem postoji i sa drugim bankama, i izgleda da je do Vise.
 
Odgovor na temu

srdjandakic

Član broj: 11297
Poruke: 430
*.com
Via: [es] mailing liste



+14 Profil

icon Re: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd22.10.2017. u 11:46 - pre 78 meseci
Svaka ima svoj problem, pa ih treba podeliti na neresive i resive, kao i
one koji su jednokratni ili stalni.

Imao sam racun u Intezi, a uplate iz inostranstva. Kurs je bio dobar, a
priliv (obavestenje) se cekalo dan,dva,ili 14, zavisi da li je osoba koja
ih prima na godisnjem ili slucajno zaboravila ili sta god. Jedno vreme je
bas bila ekipa tipa "Drzavni posao" :) ali zato sam redovno ulagao
reklamacije preko sajta i od tada su se popravili. Nikada nisu trazili
dodatne dokumentacije za prilive. Jednokratni problem je bio budjavi FX
Client, koga jednom podesis da radi i *ne diras* :) Tehnicka ekipa je
sposobna da resi problem preko telefona, a jednom sam licno isao u Airport
City sa kompom. Guzve su ceste, ali jedino sam ulazio da podignem gotovinu,
tako da sam bio raspolozen po defaultu. :) Ekspozitura ima dosta, a moras
nauciti koje, u koje doba dana, i doba meseca (penzioneri) da izbegavas.
Ako imas Intesa Hit (privatni), onda skoro i da ne moras da ides u banku i
provizije su minimalne.

Da otvaram ponovo izabrao bi opet Intezu jer svi ti "ljudski" i tehnicki
problemi se rese, ili zaobidju, ali ovo sa kursom na kraju price je glavna
stvar koja moze da ti donese poslovnu stetu.

Prijatelj ima u Raiff i uplate mu lezu odmah. Nisam ga pitao za kurs, a
kaze da sve radi online tako da mislim da su i oni OK.

Ovde (SLO) koristim NLB e-bank poslovni. Tehnicko resenje je sigurno isto i
u SRB, i lici na FX Client, znaci radi - ne diraj.

Kolega u Erste mora da salje kopiju fakture, ugovor da nosi, neke silne
probleme je imao oko priliv, i to svaki mesec. Kakav god da je kurs, to je
za mene neresiv problem.
 
Odgovor na temu

574nk3
Software Developer
Freelance
Belgrade

Član broj: 38673
Poruke: 248
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+33 Profil

icon Re: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd22.10.2017. u 12:53 - pre 78 meseci
Stiglo mi je rešenje. Šifra delatnosti 6201 na opštini Novi Beograd. Mesečno - 35.500rsd. Osnovica je oko 74.000rsd.

U vezi diskusije oko banaka - prezadovoljan sam Societe bankom. Završio sam papirologiju za bukvalno 15 minuta.

1. Online i mobile aplikacija rade odlično
2. Objedinjen portal za uvid u račune fizičkog i preduzetničkog računa
3. Poprilično korektan kurs za EUR - skoro kao u menjačnici
4. Zaobilazite ekspozituru u Zorana Đinđića, tamo je zaista ludilo
5. Live chat u okviru online portala - poprilično korisna stvarčica
6. Mogućnost kreditiranja ukoliko novac prenosite preko šifre 241

 
Odgovor na temu

cipservis
Igor Nobilo
preduzetnik
Servis Računara Čip IN
Beograd

Član broj: 321386
Poruke: 368
95.180.9.*

Sajt: www.servisracunara.org


+32 Profil

icon Re: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd22.10.2017. u 13:04 - pre 78 meseci


@574nk3
Ako imaš 200000 ili više neto prihoda mesečno onda ti je taj paušal ok, ali ako imaš manje odrali su te. U tom slučaju bolje prolaziš sa vođenjem knjiga jer plaćaš minimalac od 10000 plus 10% na sav iznos preko toga.

[Ovu poruku je menjao pctel dana 22.10.2017. u 23:09 GMT+1]
Besplatni popunjivi elektronski obrasci: http://www.obrasci.servisracunara.org
 
Odgovor na temu

574nk3
Software Developer
Freelance
Belgrade

Član broj: 38673
Poruke: 248
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+33 Profil

icon Re: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd22.10.2017. u 13:44 - pre 78 meseci
/.
Citat:
cipservis
@574nk3
Ako imaš 200000 ili više neto prihoda mesečno onda ti je taj paušal ok, ali ako imaš manje odrali su te. U tom slučaju bolje prolaziš sa vođenjem knjiga jer plaćaš minimalac od 10000 plus 10% na sav iznos preko toga.


Mislim da grešiš. Sa šifrom 6201 teško da je bilo kome na opštini Novi Beograd određen niži paušal.

[Ovu poruku je menjao 574nk3 dana 22.10.2017. u 18:13 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao pctel dana 22.10.2017. u 23:10 GMT+1]
 
Odgovor na temu

priki

Član broj: 24732
Poruke: 700
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 174153511


+26 Profil

icon Re: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd22.10.2017. u 21:22 - pre 78 meseci
Ma oko banaka je manje vise jasno, svi imaju slicne arsine nego je mene Intesa pocela da nervira zbog guzvi a nesto ne vidim da sire kapacitete u ljudstvu.
Dobra stvar kod Intese je sto svuda imaju bankomate, brdo stvari odradis online, prilicno su flexibilni kod kredita sto kod Societe nije slucaj, preduzetnik i kredit je kod njih djavo i krst. Losa stvar, naplacuju devizni priliv, placas koriscenje opreme za online, jednokratno, client im bzvz. Elem, sad ih je neko prijavio inspekciji zbog kasnjenja deviznih uplata pa su ih cesljali pa zadnja dva meseca priliv je stigao ODMAH
Kurs mi je manje vise nebitan jer svakako nikad ne kupujem u banci jer je svuda nepovoljan

Ne deluje ova prica lose za UNICREDIT, nazvacu ih sutra.

@cipservis odmah o politici :)

Elem, meni su isto stigla resenje, za 2015-16-17 i to u roku tri nedelje, na jedno sam ulozio zalbu i sad cekam da vidim hoce li biti sta od toga
Stigla resenja a u poreskoj upravi na listinzima me jos nisu zaduzili za ta resenja, komedija
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd
(TOP topic, by pctel)
Strane: << < .. 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 780445 | Odgovora: 2267 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.