Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Anlaser za IMT 533

[es] :: Elektronika :: Anlaser za IMT 533

[ Pregleda: 25396 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

paga
Marko Mladenovic
inženjer održavanja
Gornji Milanovac

Član broj: 28691
Poruke: 791
*.alfa-wireless.net.

Sajt: www.linkedin.com/pub/mark..


+9 Profil

icon Anlaser za IMT 53318.09.2009. u 10:26 - pre 177 meseci
Ima li neko šemu veze , unutrašnju ?

Ako ga još jednom skinem (anlaser) i bude radio skinut a kad ga vratim neće , ima da ga bacim u potok ...

Zna li ko bilo šta o ovoj skalameriji ?

kvar: onaj veliki kontaktor čvakće i spaja , anlaser vuče struju (20-ak A)ali ne izbacije bendiks . kad sam skinuo anlaser i očistio kolektor i bakarne četkice onda je radio desetak uklapanja pa posle sam vratio anlaser na traktor i opet neće . grrrrr
 
Odgovor na temu

PedjaZ

Član broj: 48898
Poruke: 2062



+141 Profil

icon Re: Anlaser za IMT 53318.09.2009. u 10:53 - pre 177 meseci
Ne moze to bez osciloskopa da se proveri.
Ja sam pre neki dan rasturio jedan ali na pasatu i nevidoh ni trunku elektronike tu -
mozda su na traktoru savremeniji.

Ma nije temi mesto ovde.
Menjaj bendiks, obicno je to a mislim da i nije nesto skupo.
 
Odgovor na temu

veselinovic
Jovan Veselinovic
Ist. Sarajevo

Moderator
Član broj: 7761
Poruke: 3871
91.191.7.126



+334 Profil

icon Re: Anlaser za IMT 53318.09.2009. u 17:55 - pre 177 meseci
Zasto nije mjesto tu. Ako mogu FID sklopke da se vuku na par stranica moze i alnaser.
Ako je tacno da stalno vuce 20 tak A, onda ti je otisao automat - ne bendiks.
Automat je lektromagnetni relej koji ima dvije funkcije,da izbaci bendiks ( zupcanik ) naprijed i da pusti jaku struju kroz namotaje alnasera.
bendiks je zupcanik koji moze da prenese momenat samo u jednom smjeru - kao dioda kod nas.
Dakle Paga, ili novi automat ili popravka starog.
Ako zelis opis popravke moze i to.
 
Odgovor na temu

radarac66
elektronski tehnicar, taze peMzioner
beograd

Član broj: 225948
Poruke: 1365
95.180.49.*



+52 Profil

icon Re: Anlaser za IMT 53318.09.2009. u 18:41 - pre 177 meseci
kad vec moze, da se i ja ukljucim,,,

moguce je da je i kotva automata malcice zaribala pa nema dovoljnu snagu da privuce i spoji radne kontakte i izbaci bendix,

imao sam skoro slican slucaj...

u svakom slucaju se vrti oko automata

pozdrav

P.S. automat ima dva namotaja, jedan radni, onaj koji izbacuje bendix, i drugi za drzanje dok alnaser vrti
 
Odgovor na temu

peca26000

Član broj: 195056
Poruke: 3216



+62 Profil

icon Re: Anlaser za IMT 53318.09.2009. u 18:54 - pre 177 meseci
Hoce i kontakt u bravi da zezne , pa nema dovoljno struje da prilepi sledeci kontakt jace struje , zbog opruge koja ga vraca .
 
Odgovor na temu

PedjaZ

Član broj: 48898
Poruke: 2062



+141 Profil

icon Re: Anlaser za IMT 53318.09.2009. u 21:46 - pre 177 meseci
Ako brava zeza tu uvek pritekne u pomoc srafciger pa se prespoje izvodi :)

Citat:
veselinovic: Zasto nije mjesto tu. Ako mogu FID sklopke da se vuku na par stranica moze i alnaser.


Reče moderator
 
Odgovor na temu

paga
Marko Mladenovic
inženjer održavanja
Gornji Milanovac

Član broj: 28691
Poruke: 791
*.alfa-wireless.net.

Sajt: www.linkedin.com/pub/mark..


+9 Profil

icon Re: Anlaser za IMT 53321.09.2009. u 12:03 - pre 177 meseci
Jeste automat . Bio Veseli u pravu . A bendix nema nego lamele . Koje su se raspale kad sam onaj krš otvorio . Ali dobro , sad barem nešto znam , naučio sam na svojim greškama .

Veseli , kako se servisira automat ?
 
Odgovor na temu

Darko_zed
Aleksinac

Član broj: 137277
Poruke: 2312
93.86.57.*

Sajt: www.proelektro018.com


+98 Profil

icon Re: Anlaser za IMT 53321.09.2009. u 14:28 - pre 177 meseci
kako mislis "bendix nema" pa mora da ga ima sta onda vrti zamajac, a automat se premotava ili se menja bakarni most koji spaja ona dva velika srafa na automatu sa oznakam za stalnu struju (30) i (50a) oznaku struje na alnaseru i premotava se kotva koja je u stvari elektromagnet sa pokretnim jezgrom na koje je zakacen bakarni most i viljuska koja uzubljuje bendix sa zamajcem.poz
 
Odgovor na temu

paga
Marko Mladenovic
inženjer održavanja
Gornji Milanovac

Član broj: 28691
Poruke: 791
*.alfa-wireless.net.

Sajt: www.linkedin.com/pub/mark..


+9 Profil

icon Re: Anlaser za IMT 53321.09.2009. u 14:52 - pre 177 meseci
Bendix nije samo onaj zupčanik na koji ti misliš . To je jedan komplikovaniji uređaj na većim mašinama . Bendix uklapa u zamajac ali ima i jedan deo za odvajanje , da ne zaleti previše a pre nego što vozač pusti ključ .

Uređaj koji prekida prenos obrtanja sa zamajca na anlaser , kad motor primi rad , je bendiks ili lamele . Dakle , ima i bez bendixa .
Na mestu bendixa su lamele , kod ovog tipa traktora .

Ako si električar :
-u kom je režimu motor jednosmerne struje ako mu je radna brzina veća od prevalne ? (zato bendix ili lamele služe da motor ne dođe u taj režim).

 
Odgovor na temu

Darko_zed
Aleksinac

Član broj: 137277
Poruke: 2312
93.86.57.*

Sajt: www.proelektro018.com


+98 Profil

icon Re: Anlaser za IMT 53321.09.2009. u 15:43 - pre 177 meseci
mozes li mi naci negde sliku poprecnog preseka alnasera i pokazati sta je to bendix a sta su lamele jer ja posle jedno 7-8 godina profesionalnog rada kao autoelektricar prvi put cujem za to ,jeste da sam prekinuo da radim klasicnu autoelektriku jer sam hteo da se specijalizujem za autoelektroniku pa me je to povuklo da uopste ne radim elektroniku automobila vec industrisku elektroniku i automatiku ali se ne secam da sam negde to procitao ali zato dobro znam da je bendix samo jedan obicno devetozubi zupcanik i samo to i nista vise.Mada ko zna za par godina se moglo svasta promeniti pa te zato molim da mi bolje objasnis i sa slikom molim te jer po mojim literaturama to ne mogu naci, i dok ne vidim da tako pise mislim drugacije.Za te lamele smo mi imali obicno naziv "zvono" i slicne su kao korpa za kvacilo sa lamelama za motocikle.Znam kada se za servis narucivao materijal i delovi to nije islo u sklopu sa bendixom jer je bendix bendix(zupcanik) a lamele su lamele i tako se narudzbenica pisala dobavljacima ,a odrzavali smo vozne parkove radnih masina i svaki alnaser je to imao u sebi pa zato pitam jer sam zbunjen.Pozdrav
 
Odgovor na temu

veselinovic
Jovan Veselinovic
Ist. Sarajevo

Moderator
Član broj: 7761
Poruke: 3871
91.191.7.126



+334 Profil

icon Re: Anlaser za IMT 53321.09.2009. u 18:12 - pre 177 meseci
Citat:
paga: Jeste automat . Bio Veseli u pravu . A bendix nema nego lamele . Koje su se raspale kad sam onaj krš otvorio . Ali dobro , sad barem nešto znam , naučio sam na svojim greškama .

Veseli , kako se servisira automat ?


Eh lamele. Da nisi ti pobrkao bendiks sa lamelama za kocenje alnasera kad se prekoraci brzina?
Bendiks je sklop dva zupcanika i par valjcica. Jedan zupcanik je unutrasnji i helic, a drugi klasicni zupcanik sa ravnim zubima. Izmedju njih se nalazi sklop sa valjcicima koji sluzi kao dioda ( kad motor prevali - manji je problem sto ce proizvoditi struju, razletice se sve od centrifuge - gledao svojim ocima pokidane lamele i pocupane zice).
U automatu najcesce strada bakarna plocica i bakarni sarafi na koje nasjeda plocica. Postupak je da se automat rasprtla. To je procedura ispravljanja lima koji drzi bakelitni dio. Poslije toga treba lemilicom istopiti i usisati kala koji drzi tanku zicu a nalazi se u nitni koja drzi musku klemu na koju ide zica sa brave.
Sada mozes polako i pazljivo da odvojis bakelitni i limeni dio. Dalje je jasno. Finim smirglom ocistis garez i smece,sarafe izvrnes i ispod njih postavis po jednu podlosku da plocica bolje legne. To je to.
Iako ni novi automati nisu skupi bas.
 
Odgovor na temu

radarac66
elektronski tehnicar, taze peMzioner
beograd

Član broj: 225948
Poruke: 1365
95.180.49.*



+52 Profil

icon Re: Anlaser za IMT 53321.09.2009. u 19:09 - pre 177 meseci
Sto se cena automata tice, raspon cena je veliki,

pre par meseci sam radio neku prepravku automata za gasenje dizel motora i jurio automat na 24V

zastrasujuci raspon cena na koji sam naisao je od 2700 do 9650 RSD

E sad, sta je to skupo bas?? Kako za koga

pozdrav
 
Odgovor na temu

paga
Marko Mladenovic
inženjer održavanja
Gornji Milanovac

Član broj: 28691
Poruke: 791
*.alfa-wireless.net.

Sajt: www.linkedin.com/pub/mark..


+9 Profil

icon Re: Anlaser za IMT 53321.09.2009. u 20:29 - pre 177 meseci
Citat:
veselinovic: Bendiks je sklop dva zupcanika i par valjcica. Jedan zupcanik je unutrasnji i helic, a drugi klasicni zupcanik sa ravnim zubima. Izmedju njih se nalazi sklop sa valjcicima koji sluzi kao dioda .


E pa o tome svo vreme pričam , to na ovom anlaseru NEMA .

Dakle , samo bronzani zupčanik od 13 zuba sa cilindričnim nastavkom i aksijalnim žlebom na sebi i na kraju toga lamele .
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Anlaser za IMT 533

[ Pregleda: 25396 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.