Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Jos jedna, najnovija prevara mts: !! (066 kontrola troskova)

[es] :: Mreže i novosti :: MTS - korisnički servis :: Jos jedna, najnovija prevara mts: !! (066 kontrola troskova)

[ Pregleda: 11663 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Elizabeth Lao
Beograd

Član broj: 233291
Poruke: 3
93.87.230.*



Profil

icon Jos jedna, najnovija prevara mts: !! (066 kontrola troskova)20.09.2009. u 09:57 - pre 177 meseci
Evo moje tuzne price

Dobila sam tu 066 karticu uz kompjuter koji sam kupila, a na kartici je bila odredjena cifra kredita, dakle broj je bio pre paid.
Kada sam potrosila taj kredit, odlucila sam da cu otici da potpisem ugovor za 066 kontrolu troskova.
I otisla sam. Pri potpisivanju pitali smo sluzbenicu ono najbitnije - kada ce mi stici prvi kredit (to jest, onaj obecani "bonus od 1000 dinara kredita", kako ga oni zovu) i kada ce stici prvi racun. Dobila sam vrlo direktne odgovore, i to od cak dve sluzbenice - da cu prvi kredit dobiti u septembru, a prvi racun u oktobru, za septembar. To mi je zvucalo ok, pa sam lepo potpisala i otisla kuci bez ijedne brige.
Bitno je i istaci da NISAM DOBILA nista od mts-a u avgustu, kako su mi sluzbenice i rekle da ce biti.
Dosao je septembar i kredit su mi uplatili tek 3. septembra.. Dobro, nema veze, oni uvek kasne, pa neka im. Medjutim, negde oko sredine septembra dobijam obavestenje na telefonu, kao i racun - da moram da platim za avgust! Pitam se - zasto bih placala za avgust, kada u avgustu nista nisam dobila? Nigde ne pise da se placa aktivacija broja (koji je i ovako bio aktivan i aktiviran, posto je prethodno bio pre paid), a da sam dobila kredit cak i za to pola avgusta, sve bi bilo ok, ali.. Nisam.
Pomislila sam da je to greska u sistemu, posto su me upisali u sred avgusta, tako da mi tada nisu dodali kredit, ali su mi poslali racun, greskom, kako sam mislila.

Odlazim da reklamiram, sa potpunom ubedjenoscu da ce se sve to resiti i da nema dileme da je ovo greska.
Objasnjavam sluzbenici svoj problem, ali dobijam neocekivani odgovor: "Pa, vi i da ste potpisali ugovor 30. avgusta dobili biste racun za avgust!" "Ali kako je to moguce? Ja nisam primila nikakav kredit u avgustu! Nisam dobila nikakvu uslugu!" "Primili ste uslugu, jer vi ste mogli da koristite taj broj i pozivate sa njega, kao i da primate pozive." "Ovaj broj je bio aktiviran jos pre, zato sto je ranije bio pre paid"
*Ona gleda na kompjuteru i proverava saobracaj sa mog telefona u avgustu*
"Da.. Nema saobracaja.. Ali posto ste potpisali ugovor tada, on od tada vazi i vi za to placate racun."
I prica se vrtela u krug. Dok moja majka nije prasnula, trazila sefa za kog su nam rekli da ce biti tu za dva dana, u prepodnevnim casovima.

Ostaje na tome da se suocim sa sefom, s tim sto je pitanje koliko ce i on moci da mi pomogne, to jest objasni datu situaciju.

AKO ZELITE DA POTPISETE UGOVOR ZA 066 KONTROLU TROSKOVA, OBRATITE PAZNJU NA DATUM KADA TO RADITE!!! Prema ovoj sluzbenici za reklamacije, najbolje bi bilo da to uradite PRVOG u mesecu, kako ne biste ostali bez tog kredita, a ipak dobili racun.

Ako neko ima predlog na koji nacin da im pristupim i zatrazim pravdu, vrlo sam rada da saslusam.
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Jos jedna, najnovija prevara mts: !! (066 kontrola troskova)20.09.2009. u 19:02 - pre 177 meseci
Ovo je odavno "poznata" stvar, tj nisi jedina kojoj se to desilo. Takva je njihova procedura. Sad, zasto je sluzbenica rekla da neces dobiti racun zaavgust iako je znala da ces dobiti, to ne znam.

mt:s uvek nesto smisli.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

M i k i

Član broj: 149156
Poruke: 48
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Jos jedna, najnovija prevara mts: !! (066 kontrola troskova)20.09.2009. u 23:13 - pre 177 meseci
E pa mts svokog dana iznenadi po nekog "veoma prijatno" bio stari ili novi korisnik. Hteo bih da dodam ne vezano za ovaj problem ali je vezano za 066 prepaid.

Uzeo sam karticu običnu 066 prepaid 15.09.2009 istog dana sam je i aktivirao. Prikazana tarifa na mts sajtu za sms i mms je 84 pare sa svim porezima. Ali pri korišćenju već prvog dana posle poslate 3 mms poruke skinuto je malo manje od 40 dinara. Naravno odmah sam uočio da cena mmsa nije 84 pare nego 12,8 dinara. I ništa, ja lepo pozovem taj ljubazni veoma korisni korisnički servis i oni mi kažu da će problem biti rešen u najkraćem roku.

S obzirom da ne samo ja, već i svi upućeni znaju koliko je mts ažuran i spreman da otkloni svoje greške kako oni kažu greške sistema kao da taj sistem pripada nekom trećem licu a ne samom mtsu, upitao sam hoće li problem biti rešen u roku od par meseci ili u roku od par dana i dobio sam potpuno isti odgovor - biće rešeno u najkraćem roku. E sad pošto sam bio vrlo brzoplet zaboravio sam da pitam taj veoma korisni korisnički servis - hoće li biti ikada rešen ovaj problem?
A bolje što nisam, rekli bi mi - molimo vas sačekajte da pitam kolegu ili ne daj Bože da proverim u sistemu.

Inače, ništa nije urađeno do danas, da ne spominjem vraćanje ilegalno ukradenog kredita.
 
Odgovor na temu

zderavko

Član broj: 11554
Poruke: 247
212.200.65.*



+11 Profil

icon Re: Jos jedna, najnovija prevara mts: !! (066 kontrola troskova)21.09.2009. u 08:34 - pre 177 meseci
Treba da odes do poslovnice da reklamiras (tacan broj poruka koje su ti istarifirane pogresno pa ti onda vrate taj novac, a pritom ce ti i ispraviti tarifiranje mms-a). Tako su bar uradili mojoj rodjaci na broju koji je imao isti problem... sve je reseno za dva-tri dana, mada i da je bilo za 7 dana ne bi bilo frka :)
"All paid jobs absorb and degrade the mind."

"Man will never be free until the last king is strangled with the entrails of the last priest."

 
Odgovor na temu

Bockyman

Član broj: 165558
Poruke: 241
*.opera-mini.net.



+2 Profil

icon Re: Jos jedna, najnovija prevara mts: !! (066 kontrola troskova)21.09.2009. u 08:56 - pre 177 meseci
Vidim da je autorka teme nova na forumu. Da je procitala temu o 066 pripejdu i postpejdu ovde na forumu,znala bi sta da ocekuje. Kada se sa 066 pripejda prelazi na kontrolu troskova ili postpejd,placa se aktivacija kartice 500din+PUMT. I zato ce platiti racun za avgust. Da je bar uzela onaj paket sa LG Ruby telefonom... Ja sam vec pisao da sam kupio tri 066 pripejd kartice sa albumom Gorana Bregovica,i da sam svaki put imao problem sa aktivacijom GPRS-a i cenom MMS-a,koju prvo naplacuju po 12.8din,a tek posle reklamacije i odredjenog vremena pocnu normalno tarifiranje po 0.85din . Jednom su mi vratili vise napleceni kredit,a drugi put nisu... Ima kod MTS-a mnogo nelogicnosti i gresaka,ali jednostavno su takvi,a nama ostaje da se nadamo da ce u dogledno vreme bar da se priblize Telenoru po profesionalizmu. Zato se moramo informisati po forumima i iz negativnih iskustava drugih,da donosimo odluke hocemo li prihvatiti neku uslugu ili ne. A veliki problem kod MTS-a sto ces pitati 5 sluzbenika i dobiti 5 razlicitih odgovora na isto pitanje. Zato ja vise verujem ovom forumu,jer tu ljudi prenose svoja iskustva i onda znamo kako je i sta mozemo da ocekujemo. U svakom slucaju,morace da plati racun za avgust!
Hedonizam jača organizam!!!

www.limundo.com/ref/Bockyman
 
Odgovor na temu

paradoxxx
Novi Sad

Član broj: 231644
Poruke: 202
*.telenor.rs.



+7 Profil

icon Re: Jos jedna, najnovija prevara mts: !! (066 kontrola troskova)21.09.2009. u 10:19 - pre 177 meseci
Imao sam identican problem sa 066 pripejdom. Aktivirao sam karticu pocetkom avgusta i primetio da mi MMS obracunavaju 12.80 dinara. Naravno, odmah sam reklamirao to i problem mi je bio resen za 3 dana, pozvali su me preko telefona i nakon nekoliko minuta vratili kredit. Veoma losa reklama za mts, ali to je svima nama odavno poznato, tako oni funkcionisu, zato mi vise nisu primaran broj i ne ucestvujem u nikakvim promocijama jer su me prevarili jos jednom kada su mi saopstili da besplatnih 66 MB moram potrositi do kraja avgusta, a sada vidim da nema ogranicenja, mozda kraj godine; ah, taj m:ts, neprijatelj pravi :-(
 
Odgovor na temu

Elizabeth Lao
Beograd

Član broj: 233291
Poruke: 3
77.46.236.*



Profil

icon Re: Jos jedna, najnovija prevara mts: !! (066 kontrola troskova)21.09.2009. u 11:26 - pre 177 meseci
Iskreno se kajem sto nisam proucila sve forume na ovu temu i saznala sve ovo sto sada znam.
Sreca u nesreci je sto 500din nije mnogo para, ali ono sto rade je lopovluk, kao i svaki posao koji obavljaju.

Odgovor koji sam dobila od sluzbenice je sledeci:
Naplacuje mi se usluga, to jest sve navedeno uz kontrolu troskova SEM tog kredita od 1000din, ZATO STO se taj kredit uplacuje samo pocetkom meseca.
Jedino ostaje nerazjasnjeno - zasto mi sluzbenica kod koje sam potpisivala ugovor nije to rekla? Tacno sam je pitala kad dolazi kredit i kad dolazi racun. Dva vrlo direktna mi je odgovora dala, i to u konsultaciji sa svojom koleginicom pored! Dakle, njih DVE su mi dale isti odgovor.
Ova sluzbenica na reklamaciji mi je ponudila jedino da napisem zalbu, uz komentar: ".. sto mi je bas cudno, jer mi bas imamo obicaj da saljemo korisnike nazad, pa da potpisu ugovor pocetkom meseca." Tacno to bilo ili ne, u citavoj ovoj stvari kriva sam samo zato sto se nisam sama informisala, iako ti sluzbenici imaju obavezu da me informisu o onome sto potpisujem.
Ne ocekujem nikakvav pozitivan odgovor na zalbu koju cu valjda uputiti, uglavnom iz te neke zelje za samozadovoljenjem.. I mislim da bi svi ti sluzbenici koji sami nisu obavesteni o poslovanju njihove firme trebali biti otpusteni uz lep osmeh, kako samo mts: to zna.

Srpski princip je - pa tako je, nista se tu ne moze. Naravno da se ne moze ako nam je to stav. Zato, nadam se da ce jednog dana pasti imperija mts-a, i da ce se sakriti u ljigavu rupu iz koje su izasli :)
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Jos jedna, najnovija prevara mts: !! (066 kontrola troskova)21.09.2009. u 15:30 - pre 177 meseci
Meni još nisu rešili reklamacije iz maja i juna, i ne očekujem ni da ih reše u ikakvom doglednom roku. Ne koristim više MTS pa ni ne znam kakvo je stanje, mada imam njihovu postapid karticu koja mi stoji u fioci i mesečno me košta 100nak dinara koji se skidaju sa avansa od 4000 koje su mi dali samo da bih ostao njihov korisnik, makar formalno, pošto kažem, ta kartica mi je u fioci.

I nije mi još stigao račun za prošli mesec, barem do danas. Po tome vidim da se još uvek nisu uozbiljili i da čuveni "sistem" i dalje ne funkcioniše.

Neka je bog u pomoći novim korisnicima poput pokretačice teme koji su sada potpisali postpaid ugovore, u vreme potpunog raspada MTS "sistema".
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

rebalza
bg

Član broj: 52676
Poruke: 86
*.neobee.net.



+6 Profil

icon Re: Jos jedna, najnovija prevara mts: !! (066 kontrola troskova)21.09.2009. u 19:12 - pre 177 meseci
e Elizabeth Lao samo cu ti reci da sam se ja nesto oko nove godine prebacivao sa proba 066 (sadasnji prepaid) na kontrolu troskova i znajuci za sve mts-ove probleme dobro sam procesljao sve odgovore koji su se do tada nazirali po svim forumima a ovom najvise i dosao do zakljucka da nikako ne znam da li kada predjes ti ostaje kredit koji si imao kao kredit za trosenje ili kao novac kojim placas mesecno racune. i posto je tad bilo malo ljudi koji su tu proceduru odradili nisam mogao da saznam necije licno iskustvo nego sam morao da se oslonim na mts-ova obavestenja (sto me je naravno najvise i plasilo). I pored svega toga isao sam u par poslovnica da licno pitam (mislio sam da tako mogu ozbiljniju informaciju da dobijem) ali zvao sam i operatere i mogu ti reci dobio sam jedno 5 razlicitih odgovora. to je neverovatno, taman kad mislis da ne moze dalje onda shvatis da smehu kraja nema. Na kraju ipak posle mnogo cekanja i gnjavljenja licno jednog sluzbenika i trazenja da zove gazdu i nadleznog i da mi da sasvim sigurnu informaciju, dobijam odgovor da ce mi se od postojeceg kredita odbijati novac za placanje mesecno 500 din i to meni bude prelomno da ipak potpisem ugovor. naravno morao sam da znam da ce rezultat biti sasvim suprotan i da ja tu nemam kome dalje da se bunim. Naravucenije : koliko god se trudio da ne budes preveslan, oni ce te preveslati (sto je najgore uglavnom najvise zato sto vlada totalna konfuzija)
 
Odgovor na temu

M i k i

Član broj: 149156
Poruke: 48
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Jos jedna, najnovija prevara mts: !! (066 kontrola troskova)22.09.2009. u 00:31 - pre 177 meseci
Sumnjam u bilo kakve update-ove Telekomovog sistema mada oni žele da objedine fiksnu, mobilnu telefoniju i internet ali za ovoliko vreme koje je već proteklo od nekog normalnog rada sistema pa do danas ko može da poveruje u regularni update. Moguće je ali verovatno sa mnogo bagova, grešaka ili ko zna nestručnim pristupom što me uopšte ne bi ni čudilo.

Usput, jedan nenormalan primer rada mtsovih službenika i rada njihovog sistema.
Elem, koristim preko godinu dana 066 postpaid i odem do njih pre jedno desetak dana da bih proverio jednu uslugu da li je uopšte aktivna. Kažem im broj telefona i čekam, čekam... i lepo meni kaže službenica onako arogantno - pa ovaj broj se ne vodi ni na koga zato usluga nije aktivna. Ja gledam onako prijatno iznenađen kad upade druga službenica u reč pa pita - jel vi dobijate račun na kućnu adresu? Odgovorim potvrdno i ona meni - pa onda ne morate ništa da brinete. I onda ja ukapiram da je u stavari u toku jedan težak ali veoma težak raspad sistema koji oni pokušavaju da reše a u isto vreme da ne zaostaju za svojom konkurencijom (telenor i vip) po pitanju svoje kompletne ponude.


@zderavko
Danas sam ih tj., juče kontaktirao ali potpuno isti odgovor sa dodatkom - postoji određena služba koja se time bavi i očekujte da će tarifiranje mmsa biti rešeno u narednih par dana.
Pa hade da vidim i to čudo. Normalno to mi nije primarni broj tako da mi i nije ništa hitno ali sigurno da nikome nije prijatno da bude prevaren.
 
Odgovor na temu

Elizabeth Lao
Beograd

Član broj: 233291
Poruke: 3
93.86.201.*



Profil

icon Re: Jos jedna, najnovija prevara mts: !! (066 kontrola troskova)22.09.2009. u 09:49 - pre 177 meseci
Ja imam dva broja, tacnije korisnik sam telenora, nekadasnjeg mobtela jos od pre deset godina.. I zadrzala sam jedan od starih mobtelovih paketa, sada ne mogu da se setim kako se zvao, ali bilo je vrlo povoljno (to smo uzeli negde pred raspad mobtela) - 120din mesecno, a imas 100 besplatnih smsova, sa mizernih 10min razgovora u mrezi, koji mi tada nisu ni bili bitni. I bas zbog toga sto takav paket vise ne postoji, a telenor dopusta da zadrzis stari paket, ne zelim da se otarasim tog broja.
Ovaj 066 sam htela zato sto je zvucalo prakticno, a i kad bi sve bilo kako oni navode u reklamama, bilo bi zaista prakticno.

Svaki put se krstim pre nego sto treba da pozovem njihov call centar, posto sam nesrecno izabrala i internet kod telekoma -_-
I uopste, mislim da se najveci problemi sa njima desavaju na samom pocetku - po potpisivanju ugovora. Dalje jedino mozes da se zalis ako ti nesto ne radi, sve ostalo je.. rokenrol.
 
Odgovor na temu

espresso
Beograd

Moderator
Član broj: 31423
Poruke: 1758



+181 Profil

icon Re: Jos jedna, najnovija prevara mts: !! (066 kontrola troskova)22.09.2009. u 10:08 - pre 177 meseci
Pa zar to nije dovoljno? Da nešto ne radi a ti plaćaš i dalje? A žalba "ne stiže na red" mesecima.
Onaj paket se zove mobi fan. Možeš da promeniš tarifu pa da se kasnije ponovo vratiš na tu staru.
 
Odgovor na temu

[es] :: Mreže i novosti :: MTS - korisnički servis :: Jos jedna, najnovija prevara mts: !! (066 kontrola troskova)

[ Pregleda: 11663 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.