Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Minimalna plata PHP/mySQL programera u Beogradu

[es] :: Vodič za posao :: Minimalna plata PHP/mySQL programera u Beogradu

[ Pregleda: 9933 | Odgovora: 18 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

saska1984
Aleksandra Stojanovic
PHP programer, ART
Beograd

Član broj: 234657
Poruke: 1
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



Profil

icon Minimalna plata PHP/mySQL programera u Beogradu03.10.2009. u 22:14 - pre 176 meseci

Radim poslove PHP/mySQL programera u firmi koja je u krizi, nismo dobili plate dva meseca pa sam pocela da trazim novi posao.

Imam kratko pitanje.

Koja je minimalna plata PHP/mySQL programera sa tromesecnim (znaci, ne velikim) iskustvom u Beogradu?

Znam PHP relativno dobro, fakultet nisam zavrsila.

Sada treba da idem na nekoliko razgovora za posao pa me interesuje kolika je minimalna plata PHP programera u Beogradu sada - znam da je kriza, znam da je tesko - ali koliko da trazim?

Cula sam par mesta da je neka minimalna plata 40 000 dinara, da li je ovo iznos koji da trazim?

Ili su plate jos manje?

Molim Vas momci za pomoc, zivim sama, treba da platim stanarinu, hitno mi treba posao pa zelim da znam koju platu da trazim, da ne ispadnem smesna ako trazim previse ili premalo...

I, molim Vas - nemojte mi odgovarati preko privatnih poruka, onda moram svaki put da se logujem, odgovarajte mi ovde na forumu.

Pretpostavljam da nisam jedina osoba koju ovo interesuje.

Cao svima!
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: Minimalna plata PHP/mySQL programera u Beogradu04.10.2009. u 22:46 - pre 176 meseci
@saska:

Ne znam kolika je plata za pocetnika, ali 40K mi zvuci skroz razumno. Steta sto ti dva meseca kasni plata, a samo tri meseca radis, ali sve jedno, ako znas da radis 40K je skroz OK. Mi smo skoro primali ljude, ali smo trazili iskusne programere... Za njih nije mnogo ni duplo toliko.


[Ovu poruku je menjao flylord dana 05.10.2009. u 23:37 GMT+1]
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

Sapphire
Denis Biondić
.NET software developer
Nürnberg, Germany

Član broj: 213086
Poruke: 290
62.113.8.*



+6 Profil

icon Re: Minimalna plata PHP/mySQL programera u Beogradu04.10.2009. u 22:53 - pre 176 meseci
prijedlog prelaska na .NET ipak podržavam, jer se radi o boljem okruženju za prave profesionalne stvari. Po pitanju gotovih skripti, user sadržaja i sveopćenito community-a (besplatni forumi kao primjer), PHP je ipak top za te stvari, još uvijek ...


[Ovu poruku je menjao flylord dana 05.10.2009. u 23:37 GMT+1]
My programs don’t have bugs, they just develop random features.
 
Odgovor na temu

staticInt

Član broj: 66101
Poruke: 485
93.86.1.*



+43 Profil

icon Re: Minimalna plata PHP/mySQL programera u Beogradu05.10.2009. u 01:35 - pre 176 meseci
Sve zavisi koliko dobro znas taj isti PHP, moja plata je vise puta veca od te plate od 40 hiljada dinara. Dalje ovde se iznose neke neistine, naime PHP je daleko od toga da je "puko" cak ce ga i Microsoft forsirati uskoro, a Java i .NET se koriste za totalno druge stvari. Ne mozete tako porediti babe i zabe i sve stavljati u istu korpu. Ako nekome treba efektivan brz sajt koji treba da ima ogromnu posecenost a da ne gusi server i pritom da mu je dispatch time od prilike manji od 0,001 sec onda nema sanse da to postigne Javom niti .NETom, jednostavno to nije moguce u tim jezicima.

Java i .NET se koriste za neke velike biznis aplikacije koje koristi par usera i to je to, a za internet prezentacije koje zahtevaju ogromnu posecenost, brzinu i ustedu servera normalno da je tu PHP najbolji. Tako da to je od prilike to. Ako imas neka pitanja u vezi trazenja posla za PHP programera kontaktiraj me na PM.
 
Odgovor na temu

boki
Boris Prpic
CTO
CodeZen, Cityexpert
Beograd

SuperModerator
Član broj: 2681
Poruke: 2442
*.adsl.verat.net.

Jabber: boki@elitesecurity.org
ICQ: 195245022
Sajt: www.goglasi.com


+34 Profil

icon Re: Minimalna plata PHP/mySQL programera u Beogradu05.10.2009. u 01:52 - pre 176 meseci
Citat:

Java i .NET se koriste za neke velike biznis aplikacije koje koristi par usera i to je to, a za internet prezentacije koje zahtevaju ogromnu posecenost, brzinu i ustedu servera normalno da je tu PHP najbolji. Tako da to je od prilike to. Ako imas neka pitanja u vezi trazenja posla za PHP programera kontaktiraj me na PM.


ne znam odakle ti ovo. Za javu ne znam ali .NET nije nista sporiji od PHP-a, cak je verovatno i brzi jer je kompajliran. Znam da moze i php da se skompajlira al ne znam kako stoje stvari sa tim.
 
Odgovor na temu

staticInt

Član broj: 66101
Poruke: 485
93.86.1.*



+43 Profil

icon Re: Minimalna plata PHP/mySQL programera u Beogradu05.10.2009. u 02:10 - pre 176 meseci
Jeste brzi u nekim slucajevima, ali nema bas puno servera sa podrskom za .NET. Prevashodno sam mislio na Javu doduse pricao sam o oba jezika pa je ispao lapsus. Evo ispravljam se :D
 
Odgovor na temu

Sapphire
Denis Biondić
.NET software developer
Nürnberg, Germany

Član broj: 213086
Poruke: 290
62.113.8.*



+6 Profil

icon Re: Minimalna plata PHP/mySQL programera u Beogradu05.10.2009. u 02:35 - pre 176 meseci
Citat:
staticInt: Java i .NET se koriste za neke velike biznis aplikacije koje koristi par usera i to je to, a za internet prezentacije koje zahtevaju ogromnu posecenost, brzinu i ustedu servera normalno da je tu PHP najbolji.


1. gledaš daleko previše šablonski
2. brzina kao čista brzina je zanemarljiv argument (znači - brzina, ne mislim na skalabilnost)

ASP.NET (C#) ima gomilu prednosti, koje su važnije za razvoj bilo čega:
a) C# je strongly typed
b) sam C# kao činjenica da se isti jezik upotrebljava za desktop programiranje, što daje prednost c)
c) u slučaju pravilnog dizajna, prilično jednostavno konvertovanje web aplikacije u web servis ili u desktop app
d) ASP.NET ima Visual Studio, za koji je podrška predviđena od početka
e) ASP.NET iza sebe ima cijeli .NET framework kao class library
f) ASP.NET ima MVC, i generalno daleko bolji out-of-the-box
g) C# je kao jezik mnogo bolji: samo neke stvari - automatic properties, LINQ, lambda izrazi itd...

A što se tiče same brzine:
a) .NET ima ugrađene primitivne tipove, te type safety
b) PHP je interpretiran jezik, ASP.NET kompajliran
c) u normalnome slučaju, session informacije u PHP su file-based i pristupa im se u pessimistic concurrency modu.
...

My programs don’t have bugs, they just develop random features.
 
Odgovor na temu

staticInt

Član broj: 66101
Poruke: 485
93.86.1.*



+43 Profil

icon Re: Minimalna plata PHP/mySQL programera u Beogradu05.10.2009. u 02:43 - pre 176 meseci
Ma dobro sve to stoji ne kazem ja nista, ali cinjenica jeste da se mnoge velike aplikacije izradjuju u PHPu i da PHP svakako ima svoju ulogu. Ako bi tako gledali kao ti onda realno niko ne bi ni trazio PHP, a realnost je da se PHP trazi isto koliko i .NET mozda cak i vise. Nemojmo vise u offtopic tema nije ASP vs PHP, napravite tu temu u advocasy forumu pa cemo tamo diskutovati.
 
Odgovor na temu

Sapphire
Denis Biondić
.NET software developer
Nürnberg, Germany

Član broj: 213086
Poruke: 290
62.113.8.*



+6 Profil

icon Re: Minimalna plata PHP/mySQL programera u Beogradu05.10.2009. u 02:50 - pre 176 meseci
Sorry, nisam pročitao post iznad da si "odustao" od tvrdnje .... Mislim, nisi je nikad ni zastupao ;)
Uglavnom, post je prilično relevantan jer cura možda razmišlja o carrer change, pa mi zastupnici tamnih Microsoft-ovih sila nastupamo na scenu :))
My programs don’t have bugs, they just develop random features.
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Minimalna plata PHP/mySQL programera u Beogradu05.10.2009. u 03:16 - pre 176 meseci
Ljudi, da niste malo zastranili sa pričom o .NET-u ? Devojka je lepo rekla da zna php/mySQL i da joj posao treba hitno, jer živi sama i mora da plaća stanarinu. Hoće li MS da joj plaća stanarinu dok ona uči .NET ? :) Razmišljati o .NET-u kao nekom daljem proširenju radnih sposobnosti je ok, ali da bi se naučilo bilo šta, potrebno je vreme, a za to vreme treba plaćati račune i jesti nešto.

E sad, konkretno što se tiče teme, ne može se reći nekakva fiksna cifra, jer kao što je već više puta prežvakano na forumu, plata pre svega zavisi od toga koliko si vešt pregovarač. Vrlo često se može dobiti i više nego što je firma na početku bila spremna da plati. Ono što mogu da tvrdim jeste da je informacija o 20.000 plate max (i to za php guru-a), apsolutno netačna. Recimo, moj dobar prijatelj koji je php programer (doduše ne radi samo php) ima oko 90.000 neto, a nije nikakav php guru. Sa druge strane, znam i za neke (pretežno bez iskustva) koji rade i za 300-400 evra neto. Tako da, cifra od 40.000 je prilično realna. Opet, zavisi i od firme. Možda bi bilo najbolje da pokušaša da prepustiš firmi da izađe sa nekom okvirnom ponudom, umesto da ti kažeš cifru, pa onda probaš to malo da podigneš ako ti je suviše malo.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

bigboss
Software developer
Novi Sad

Član broj: 167537
Poruke: 60
89.216.54.*



Profil

icon Re: Minimalna plata PHP/mySQL programera u Beogradu05.10.2009. u 08:27 - pre 176 meseci
Pa da kao sto rece Marko_L, najbolje ti je da pustis da ti oni lepo ponude pa onda se podize ako nisi zadovoljna.
Ipak po mom misljenju samo seniori mogu da dodju i da diktiraju uslove firmama.

A za ovu silnu propast PHP-a, i ostalih koje covek pobroja u jednom dahu, zabrino sam se pravo,
pa sta cemo sada tolike fondacije i koncepti propadose preko noci.
Stvarno velike stvari mogu da se saznaju ovde na ES-u, ja nisam za to cuo pre nego procitah ovu temu. :)
Core2Duo E8500 3.16 GHz || P5Q SE,P45,1600,DDR2 1200MHz,1 x PCIe 2.0 x16,GLAN || nVidiaN260GTX/PCI-E 2.0/620MHz/2160MHz/896MB DDRIII || KHX 4GB DDR2 1066 CL5 || WD Caviar Blue 640 GB || CM 650W RP-650-PCAA
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: Minimalna plata PHP/mySQL programera u Beogradu05.10.2009. u 09:47 - pre 176 meseci
Ljudi, jako se cesto desava da neko na razgovoru pita: "A koliku platu ocekujes". Nije uvek moguce "pustiti da oni ponude". Ja potpuno razumem zasto devojka pita, ne verujem da ce ona da to trazi kad udje, ako joj nesto ponude onda ce razmisliti o tome konkretno, ali treba joj odgovor ako oni nju pitaju.

Po mom misljenju, ako zna da radi, to je OK zahtev. Ako neko zeli da ponudi 35k nece se naci uvredjen time. Ako zeli da ponudi vise, mozda bude zadovoljan iskrenoscu. Traziti 20k je, po meni, smesno, 40k je minimalan zahtev (ali bas minimalan) koji pokazuje da je nekome stalo i da ceni SVOJ rad i znanje. Da neko dodje i trazi 20k ja bi ga odbio jer bi se pitao koliko je on los da trazi tako malo. Sa 40k bi vec mislio da je mozda samo nesiguran, posebno ako nema iskustva...

Da, naravno, ako neko ZELI da plati 20k i neko mu zatrazi 40k on ce ga odbiti. Moje je misljenje da je onda bolje biti odbijen, bar znas na cemu si. Taj koji hoce da plati programera 20k ionako nije ozbiljan poslodavac. Vec je radila kod nekog ko je ponudio nesto slicno, pa ni to ne placa - sta mislite kako placa taj koji neciji rad ceni 20k? Te je bolje izbegavati u startu.

P.S. Price o tome da je Fortran, Perl, PHP ili sta vec mrtav, a da je J++, ASP, dot-Njet, ili koji je vec poslednji M$ TLA "revolucija" pripadaju propagandnim flajerima koje M$ deli. Marketing je lepa stvar, ali dok ne upoznam .NET programera sa jedno deset godina iskustva necu obrcati previse paznje... :D
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Minimalna plata PHP/mySQL programera u Beogradu05.10.2009. u 09:50 - pre 176 meseci
Saska, ako te zanima promena platforme, Sapphire ti je dao prednosti .net-a a takodje ti preporucujem .net (ignorisi onog lika sa pocetka i statchnog koji su se izlupetali).
Ako te ne zanima promena platforme, 40k din. nije minimalna plata, ali je realna. Pokusaj da izbegnes da prva izadjes sa cifrom, ali se i pripremi i vidi koja je tvoja licna minimalna plata koju si spremna da prihvatis. Nemoj iskljucivati mogucnost i da privremeno radis za manju platu ali i da odmah trazis novi posao. Jer sa 20% manjom platom si na gubitku za 5 meseci koliko za samo mesec dana bez plate uopste.
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: Minimalna plata PHP/mySQL programera u Beogradu05.10.2009. u 10:01 - pre 176 meseci
Citat:
Shadowed: Saska, ako te zanima promena platforme, Sapphire ti je dao prednosti .net-a a takodje ti preporucujem .net (ignorisi onog lika sa pocetka i statchnog koji su se izlupetali).

Ima jedna stvar.... na osnovu iskustva o primanju ljudi i menjanju platforme. Skoro sam bio na vise razgovora za posao, sa strane onih koji primaju, pa pricam sa te strane:

Neko ko menja platforme je uvek losiji izbor za prijem. Mnogo pre bi primio nekoga ko deset godina radi Perl, nego nekog ko je promenio sest razlicitih okruzenja. Vecina poslodavaca trazi stabilne zaposlene, po svakom pitanju. Neko ko malo radi jedno, a malo drugo u sustini ne radi nista i nije usao u dubinu bilo kog okruzenja. Bolje je biti "guru", ili bar "iskusan" PHP programer, nego neko ko zna pet okruzenja.
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

staticInt

Član broj: 66101
Poruke: 485
93.86.1.*



+43 Profil

icon Re: Minimalna plata PHP/mySQL programera u Beogradu05.10.2009. u 10:08 - pre 176 meseci
Citat:
Shadowed: (ignorisi onog lika sa pocetka i statchnog koji su se izlupetali).


Sta sam se ja to "izlupetao" i kakve veze ima .NET sa celom temom, devojka je pitala za cifru a svi ste poceli da joj pricate bajke o .NETu. Ko da bi joj prelaz za .NET bio za jedan dan.

Citat:
nkrgovic: Ima jedna stvar.... na osnovu iskustva o primanju ljudi i menjanju platforme. Skoro sam bio na vise razgovora za posao, sa strane onih koji primaju, pa pricam sa te strane:

Neko ko menja platforme je uvek losiji izbor za prijem. Mnogo pre bi primio nekoga ko deset godina radi Perl, nego nekog ko je promenio sest razlicitih okruzenja. Vecina poslodavaca trazi stabilne zaposlene, po svakom pitanju. Neko ko malo radi jedno, a malo drugo u sustini ne radi nista i nije usao u dubinu bilo kog okruzenja. Bolje je biti "guru", ili bar "iskusan" PHP programer, nego neko ko zna pet okruzenja.


Mislim da ovo nije bas tacno, ima ljudi koji znaju da rade u vise programskih jezika i znaju sustinu a takvim ljudima je platforma nebitna, brzo se uhodaju i znaju sta i kako. Ali za to je potrebno veliko iskustvo i rad sa programskim jezicima duze od 5-8 godina. Sto se tice plate dobar PHP programer treba da ima izmedju 1000-1500 evra.
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: Minimalna plata PHP/mySQL programera u Beogradu05.10.2009. u 10:22 - pre 176 meseci
Molim vas da zanemarite ovaj flame bait od dorcolac_29 i da se okrenete temi.
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

Mister_rap
SE at Viacom

Član broj: 8822
Poruke: 2540
*.static.cimcoisp.net.

Jabber: mister_rap@jabber.com


+21 Profil

icon Re: Minimalna plata PHP/mySQL programera u Beogradu05.10.2009. u 10:46 - pre 176 meseci
Pozdrav,

Vec je receno da koliko ces da trazis zavisi prvenstveno od tebe i tvojih znanja, ali meni licno se cini da je ta cifra zaista neki minimum za full time job.

Price o tome da je PHP mrtav jezik su u najmanju ruku budalastine bas kao i price da se koristi u izradi "malih i neozbiljnih" aplikacija.
Nisam neki poznavalac .NET-a ali JAVU solidno poznajem i u timovima sa kojima saradjujem php programeri imaju ujednacene plate kao i java programeri.

Prosto koriste se za razlicite stvari i razvoj u PHP-u je brzi i u neku ruku bezbolniji a moze da udovolji velikom broj specifikacija pa je samim tim i logicno zasto je ova platforma toliko popularna.
Takodje je sjajan po pitanju rejuzabilitija ali je velika zabluda da "normalnih" php programera ima dovoljno, naprotiv.
Tako da neki PHP koder koji nema znanja o razvoju softvera uopste sigurno ne moze da ocekuje platu kao neki .NET ili JAVA pocetnik.

Ono u sta sam prilicno siguran jeste da sa adekvatnim znanjem PHP-a mozes da radis za jako fine pare na veoma zanimljivim projektima.
Posla ima koliko hoces...
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Minimalna plata PHP/mySQL programera u Beogradu05.10.2009. u 18:22 - pre 176 meseci
Citat:
Ljudi, jako se cesto desava da neko na razgovoru pita: "A koliku platu ocekujes". Nije uvek moguce "pustiti da oni ponude". Ja potpuno razumem zasto devojka pita, ne verujem da ce ona da to trazi kad udje, ako joj nesto ponude onda ce razmisliti o tome konkretno, ali treba joj odgovor ako oni nju pitaju.

Pa upravo zato sam i rekao da plata ponajviše zavisi od toga koliko si vešt pregovarač. Ako si pasivan i samo odgovaraš na pitanja i čekaš da oni tebi nešto ponude, obično nećeš izvući ni dobre uslove, ni dobru platu. Ali zato ako si vešt pregovarač, bićeš aktivan u razgovoru i pokušaćeš da navedeš firmu da se ona izjasni o tome koliko može da ponudi za to radno mesto. Možda neće uvek uspeti, u kom slučaju treba ići sa nekom minimalnom cifrom za koju si spreman da radiš, pa dodaš malo čisto da možeš da spuštaš ako to firmi bude previše, pa se opet izvuče nešto više od minimuma za koji bi radio, ali ako uspe, imaš super osnovu za dalje pregovore. Stvar je u tome što su plate za isti ili slično radno mesto obično dosta različite od firme do firme i treba poći od toga da ipak ta firma najbolje zna koliko joj vredi to radno mesto i do koliko može da ide, a ti ne znaš. Prema tome, realno je na firmi da izađe sa ponudom. Šta vredi ako ja kažem da očekujem platu od 2000 evra ako firma to nije spremna da plati. Bolje je da firma izađe sa nekom okvirnom ponudom (koja će obično nešto manja nego što je firma realno spremna da plati), pa da se to koriguje naviše (zavisno opet od veštine pregovaranja).

A što se tiče "mrtvosti" php-a, mislim da je totalno glupo uopšte pričati o tome. Ne samo da ima dovoljno novih projekata, već je php poprilično dugo u upotrebi tako da postoji i gomila projekata koje treba prepravljati, održavati, dopunjavati... a neće sigurno svi ti koji imaju projekte u php-u odjednom sad preći na .NET bez nekog jakog razloga, pogotovo ako su u pitanju veći projekti koji bi zahtevali mnogo novca i vremena. Pa pobogu, ja još uvek imam dosta posla u VB6 koji je još "mrtviji" od php-a i nije podržan od MS-a već duže vreme.

[Ovu poruku je menjao Marko_L dana 05.10.2009. u 19:36 GMT+1]
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Minimalna plata PHP/mySQL programera u Beogradu06.10.2009. u 10:26 - pre 176 meseci
Citat:
nkrgovic: Ima jedna stvar.... na osnovu iskustva o primanju ljudi i menjanju platforme. Skoro sam bio na vise razgovora za posao, sa strane onih koji primaju, pa pricam sa te strane:

Neko ko menja platforme je uvek losiji izbor za prijem. Mnogo pre bi primio nekoga ko deset godina radi Perl, nego nekog ko je promenio sest razlicitih okruzenja. Vecina poslodavaca trazi stabilne zaposlene, po svakom pitanju. Neko ko malo radi jedno, a malo drugo u sustini ne radi nista i nije usao u dubinu bilo kog okruzenja. Bolje je biti "guru", ili bar "iskusan" PHP programer, nego neko ko zna pet okruzenja.

Uopsteno govoreci, da. Medjutim, ovde je u pitanju pocetnica koja je manje-vise na pocetku svoje karijere i nije toliki problem da menja tehnologiju (ako to zeli, naravno). Niti je u pitanju ko zna koja promena po redu, bar po onome sto nam je ovde poznato. Ovde, ko god da je zaposljava, zaposljava pocetnika a ne gurua.

Citat:
staticInt: Sta sam se ja to "izlupetao" i kakve veze ima .NET sa celom temom, devojka je pitala za cifru a svi ste poceli da joj pricate bajke o .NETu. Ko da bi joj prelaz za .NET bio za jedan dan.

Sve do onog dela gde si rekao da u stvari ne mislis to sto si prethodno pricao. I bajke je napricao samo onaj tip na pocetku. A jos si druge upucivao da ne offtopic-uju a ti si zapravo pokrenuo offtopic nakon sto smo iskulirali sa tipom sa pocetka.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Minimalna plata PHP/mySQL programera u Beogradu

[ Pregleda: 9933 | Odgovora: 18 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.