Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Za sve vozače, pogotovo one koji ne mare za tuđi život

elitemadzone.org :: MadZone :: Zanimljivi linkovi :: Za sve vozače, pogotovo one koji ne mare za tuđi život

[ Pregleda: 3049 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Sapphire
Denis Biondić
.NET software developer
Nürnberg, Germany

Član broj: 213086
Poruke: 290
62.113.8.*



+6 Profil

icon Za sve vozače, pogotovo one koji ne mare za tuđi život04.10.2009. u 21:52 - pre 177 meseci
Ne radi se o nikakvim raskomadanim osobama, već je clip napravljen od nekoliko reklama protiv neoprezne vožnje.
BTW, OVAJ SNIMAK NEKOME MOŽE DJELOVATI KAO EMOCIONALNO TEŽAK, TAKO DA ...

http://www.youtube.com/watch?v=rBscYzKOYXw

Ja bi ovo uveo kao lektiru za gledanje u srednjim školama ... Pogotovo pojedinim mamlazima što se takmiče ko može na 2 točka proći određenu krivinu - živa istina.
My programs don’t have bugs, they just develop random features.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-205-222.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Za sve vozače, pogotovo one koji ne mare za tuđi život05.10.2009. u 20:23 - pre 177 meseci
ovo je vec neko stavio ovde

a inace,sta mislis koliko je ovo efikasno?
ja bih rekao koliko i one nalepnice na kutijama cigareta,dakle [po slobodnoj proceni],deluje na nekih 0,02% konzumenata
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Za sve vozače, pogotovo one koji ne mare za tuđi život05.10.2009. u 21:15 - pre 177 meseci
Bila je slična tema skoro, isto sa reklamom, samo što je ova bila vezana za kuckanje SMS-ova u toku vožnje
http://www.elitemadzone.org/t374073-0#2373724
Tamo sam ostavio svoje mišljenje, a ono je ostalo nepromenjeno i danas. Jednostavno te reklame ne daju rezultate, a to znam iz tog razloga što sam video kako ljudi reaguju na njih. Obično su to identične izjave tipa "Ma te reklame namerno preuveličavaju, ja nikada nisam video da se tako nešto desilo" ili "Ma, to su neki koji ne umeju da voze, ja umem i to meni ne može da se desi". Rešenje problema bezbednosti u saobraćaju je jednostavno i zove se PRIMENA ZAKONA. Kada policija redovno bude zaustavljala prestupnike i pravilno kažnjavala (znači, ne ono prođeš kroz crveno, a pandur ti piše za pojas i ostatak turi u džep), pa kad prvi put budeš kažnjen novčano, drugi put oduzimanjem dozvole na 3 meseca, a treći put doživotno... onda će i saobraćaj biti višestruko bezbedniji. Nema tu neke preterane filozofije i mozganja šta uraditi.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

Sapphire
Denis Biondić
.NET software developer
Nürnberg, Germany

Član broj: 213086
Poruke: 290
62.113.8.*



+6 Profil

icon Re: Za sve vozače, pogotovo one koji ne mare za tuđi život05.10.2009. u 21:34 - pre 177 meseci
Ovdje u Bihaću postoji jedna krivina (skoro centar grada, kuća do kuće pored ceste) od blizu 270 stepeni. Kraj nje se neki dan skupilo par momaka i mjere vrijeme koji će brže proći kroz tu krivinu. Jedan od tih momaka ime sestru od 7 godina u kući odmah tu pored. Šta je reći na ovo?

Koliko nešto ovakvo kao reklame ima uticaja - da jedan čovjek odluči pažljivije voziti radi ove reklame, i da radi toga izbjegne samo jednu sličnu situaciju - vrijedi. Iako ste nažalost sve u pravu što tvrdite ...

[Ovu poruku je menjao Sapphire dana 05.10.2009. u 23:23 GMT+1]
My programs don’t have bugs, they just develop random features.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-205-222.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Za sve vozače, pogotovo one koji ne mare za tuđi život05.10.2009. u 22:15 - pre 177 meseci
@marko da to,hvala ,delovalo mi je isto

@sapphire,pazi,velika je verovatnoca da se jedan od tih momaka skenja u toj krivini ,ali to [opet moje misljenje,koje moze biti 0 promila tacno] nece spreciti ostale da tako nesto ponove,mozda nece sutradan,mozda nece za nedelju dana,ali velika je verovatnoca da ce opet ista sranja praviti
a i verujem da su svesni rizika
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Za sve vozače, pogotovo one koji ne mare za tuđi život05.10.2009. u 22:20 - pre 177 meseci
Jedino na koga ova reklama može da ima uticaja je neki nov vozač koji još nije seo da vozi i još uvek je nesiguran. On možda i pomisli u sebi "Hej, pa može ovo i meni da se desi". A ti što se takmiče ko će brže u oštru krivinu, oni već smatraju da su ekstra vozači, zato to i rade i takvi će na ovakve reklame samo odmahnuti rukom. Za njih samo oštra primena zakona, pa kad budu ostali bez dozvole na 3 meseca zbog takvog "takmičenja" i pod pretnjom da će im se za sledeći sličan prekršaj ista trajno oduzeti, ima da voze kao bubice. Čak i da su u pitanju klinci koji još nemaju dozvolu, može i to da se reši... novčana kazna i doživotna zabrana polaganja, pa je nikad neće ni imati, plus dosije, pa ako se opet zateknu da voze bez dozvole, sledi oduzimanje auta u kojem je zatečen (čiji god da je auto). Sve u svemu, problem bezbednosti u saobraćaju može da se reši za par dana, samo da je ovo normalna država kojoj je stalo do bezbednosti svojih građana.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

JankoNIS
Nis

Član broj: 39200
Poruke: 1004



+252 Profil

icon Re: Za sve vozače, pogotovo one koji ne mare za tuđi život05.10.2009. u 22:52 - pre 177 meseci
Svaka cast postavljacu teme za link. Ja vozim vec dve decenije, ali nikad nisam za sebe rekao da znam da vozim. Covek se uci dok je ziv.
Ja bih ovo narezao na mini CD i delio po salterima za saobracajne i vozacke dozvole u policijskim stanicama.

Off-topic: Inace sam emotivno veoma vezan za Bihac, jer sam tamo bio u vojsci. Iz tog grada nosim vrlo lepe uspomene.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Zanimljivi linkovi :: Za sve vozače, pogotovo one koji ne mare za tuđi život

[ Pregleda: 3049 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.