Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Tesy protocni bojler?

[es] :: Elektronika :: Tesy protocni bojler?

[ Pregleda: 20135 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

markopfc018
Marko Jovanovic
K&K Electonics
Nis

Član broj: 221835
Poruke: 5
*.static.isp.telekom.rs.



Profil

icon Tesy protocni bojler?27.10.2009. u 09:32 - pre 175 meseci
Da li neko ima iskustva sa Tesy protocnim bojlerima,kupio bih model IWH-07 CO.
Na njemu pise da ima snagu od 7 KW. Zanima me da li on moze da sluzi i za kuhinju i za
kupatilo u isto vreme? Unapred hvala svima.
 
Odgovor na temu

radarac66
elektronski tehnicar, taze peMzioner
beograd

Član broj: 225948
Poruke: 1365
95.180.83.*



+52 Profil

icon Re: Tesy protocni bojler?27.10.2009. u 14:43 - pre 175 meseci
Tema ti je mnogo vise za klimatizaciju i belu tehniku, ali evo ti odgovor:

za kupatilo preslab(koriste se od 12-18kW)

za kuhinju prejak(ja imam od 4kW i sasvim je dovoljan)

Eh da, da ogovorim na pitanje: NE MOZE
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.240.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Tesy protocni bojler?27.10.2009. u 15:15 - pre 175 meseci
Ako pogledas prilozenu sliku, vidi se relativno jasno da voda iz bojlera ide direktno prema korisniku, bilo kroz tus, bilo kroz onu uobicajenu cev, sto se regulise jednim dugmetom na bateriji.

Bilo je ovde par puta reci da postoje protocni bojleri, kao sto smo mi u Jugoslaviji navikli, za nizak pritisak, kao i oni za visoki pritisak, koji se mogu koristiti za vise izlivnih mesta. Ovi za visoki pritisak se od "obicnih" bojlera za kupatilo (60, 80 itd. litara) razlikuju samo u tome sto nemaju rezervoar pa ne mogu unapred pripremiti toplu vodu pomocu slabog grejaca i zato su ti bojleri prava cudovista po pitanju snage ugradjenih grejaca.

Dakle, tvoj bojler je za NIZAK pritisak, pa prema tome vodu ne mozes razvoditi nigde dalje od njega. Sedam kilovata za kupanje moze, u vrlo toploj prostoriji, za relativno skromno kupanje. Govorim iz licnog iskustva, jer sam neko vreme bio bez kupatila, samo sa protocnim od 2 kilovata, i nekako sam ipak uspevao da odrzavam higijenu tela na prihvatljivom nivou.

Uz sliku su na sajtu date i osnovne karakteristike bojlera i navedeno je, da je minimalni presek dovodnog kabla za njega 6 (sest) milimetara kvadratnih, pa moras i to uzeti u obzir. To nije obicna uticnica nego nesto mnogo jace.

Prema tome, izabrano resenje ti je komplikovano i neoptimalno na vise nacina.

Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Zoran Pantic

Član broj: 177960
Poruke: 34
213.196.84.*



Profil

icon Re: Tesy protocni bojler?26.03.2010. u 23:16 - pre 170 meseci
Zdravo, imam seminarski na temu 'protocni bojleri', al ne mogu naci na netu nista ... treba mi nesh vezano za elektroniku, princip rada i sl ...jel moze neko pomoci? :/
 
Odgovor na temu

baki.
Pančevo

Član broj: 136254
Poruke: 559
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+25 Profil

icon Re: Tesy protocni bojler?27.03.2010. u 00:17 - pre 170 meseci
Samo jedna mala napomena, cisto da se ne zbunis.
Kod nas ljudi cesto grese i obican (mali) kuhinjski bojler nazivaju protocni, sto je pogresno. Kada pogledamo fizicki su svi bojleri protocni (voda tece kroz njih,a ne pored) ali ne rade svi na principu protocnog bojlera. Mali-kuhinjski sa kazanom od cca 6-8 litara nije "protocan", a ni oni veliki za kupatila i slicne namene koji imaju kazane od nekoliko desetina pa do par stotina litara nisu "protocni". Oni su AKUMULACIONI (kao akumulator)

Protocni bojleri prakticno i nemaju kazan, vec imaju grejac smesten u vrlo mali sud (kod starijih bakarni, a novijih prakticno plasticna cev) i on zagreva vodu u protoku. Grejac se ukljucuje na pad pritiska (kada otvorimo ventil), ali se posve iskljucuje na recimo 0,5 bara (u slucaju nestanka vode da ne strada grejac)
Grejacem dodatno upravlja i klasican termostat koji pokusava odrzati zeljenu temperaturu.

Razlika izmedju klasicnih bojlera (onih sa velikim kazanom) i protocnih je uglavnom u tome sto se obicni ukljucuju sami kada temperatura vode padne ispod podesene,a mi vodu recimo u tome trenutku uopste i ne trosimo, a protocni ukljucuju grejac samo kada smo otvorili ventil (cesmu) pa se shodno tome postize usteda u potrosnji elektricne energije uprkos velikoj snazi grejaca kod protocnih bojlera. I tako to...

Ja reko bice mala napomena , a ono ispade veca.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Tesy protocni bojler?

[ Pregleda: 20135 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.