Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

remote desktop preko interneta iza rutura sa javnom ip adresom

[es] :: SOHO Networking :: remote desktop preko interneta iza rutura sa javnom ip adresom

[ Pregleda: 3326 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dejan.gti
dejan kuzmanovic
beograd

Član broj: 143560
Poruke: 5
..6.biz-wifi.static.gronet.rs.



Profil

icon remote desktop preko interneta iza rutura sa javnom ip adresom29.10.2009. u 10:33 - pre 177 meseci
situacija je sledeca, imam router tp link TL-R460, koji ima javnu ip adresu tipa 79.101.xxx.xxx, taj router je povezan na neki svic i tako razvodi net na nekih 30 racunara koji imaju standardu ip adresu tipa 192.168.1.xxx.
e tu je problem i treba mi pomoc, konkretno na jednom racunaru gde je instaliran server2003, hocu da pristupim sa RemoteDeskotpConnection, programi tipa hamachi, teamviewer i slicno nikad ne mogu da izguraju punu brzinu neta(i cesto nisu besplatni), i cesto su im serveri optereceni tako da to ne radi kako treba, dok windws rdp radi super, sve kompove u mrezi kontorlisem ili preko rdp ili preko vnc-a, znam da treba da konfigurisem ruter, i verovatno nesto da podesim na host masini, tu mi treba pomoc, kako i sta?
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: remote desktop preko interneta iza rutura sa javnom ip adresom29.10.2009. u 10:53 - pre 177 meseci
Host mašinu podesi u lokalu, uglavnom je dovoljno da uključiš remote desktop. Ako možeš da joj tako pristupiš sa nekog lokalnog kompa, taj deo je gotov. Ostaje da forvarduješ port koji koristi remote desktom (ili neki drugi program koji bi koristio) na IP adresu tog računara. To je ukratko a naširoko ;) imaš na http://www.portforward.com/eng...ink/TL-R460/Remote_Desktop.htm za remote desktop ili na http://www.portforward.com/eng...-Link/TL-R460/TL-R460index.htm ako bi hteo da koristiš neki drugi program.
 
Odgovor na temu

Shon3i
Beograd

Član broj: 85406
Poruke: 1173
93.86.80.*



+56 Profil

icon Re: remote desktop preko interneta iza rutura sa javnom ip adresom29.10.2009. u 10:57 - pre 177 meseci
U routeru trebas da forvardujes port 3389 posto je to port koji koristi Microsoft RDP, za ip racunara koji ce biti host. Na tom istom racunaru u properties od my computera trebas u odeljku remote da aktiviras opciju "allow users to connect remotely to this computer". U control panelu na User Accounts trebas napraviti novi account sa sifrom obavezno. Sto se tice dinamicke ip adrese ukoliko router nema dynamic dns servis, mozes koristiti recimo besplatan DynDNS.com, tamo se registrujes i imas 5 besplatnih hosnameova. On instalira svoj klijent na tvoj racunar da bi pratio IP adresu i automatski je salje na hostname, tako da ti umesto IP adrese pozivas recimo imeracunara.dnsalias.net ili kako vec zadas. Obavezno ako imas na racunaru moras firewall da konfigurises, tako isto da propusta saobracaj na portu 3389

EDIT: calexx je bio brzi :)
 
Odgovor na temu

dejan.gti
dejan kuzmanovic
beograd

Član broj: 143560
Poruke: 5
..6.biz-wifi.static.gronet.rs.



Profil

icon Re: remote desktop preko interneta iza rutura sa javnom ip adresom29.10.2009. u 11:24 - pre 177 meseci
uf ,nisam ocekivao ovako brze odgovore, zasto je bitno napraviti novi account?
sada cu da probom da setujem ovo
 
Odgovor na temu

Shon3i
Beograd

Član broj: 85406
Poruke: 1173
93.86.80.*



+56 Profil

icon Re: remote desktop preko interneta iza rutura sa javnom ip adresom29.10.2009. u 11:27 - pre 177 meseci
Ne moras, ali onda na vec postojeci moras staviti sifru da bi mogao da se ulogujes.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: remote desktop preko interneta iza rutura sa javnom ip adresom29.10.2009. u 17:16 - pre 177 meseci
Šta znam, meni je normalno da na mreži od 30 kompova pa još na kompu sa server 2003 bude definisan password. Što se pristupa od spolja tiče, nije pomenuo da li ima statičku ili dinamičku IP adresu pa bi to eventualno moglo da se rešava u sledećem koraku. ;)
 
Odgovor na temu

Shon3i
Beograd

Član broj: 85406
Poruke: 1173
*.dynamic.sbb.rs.



+56 Profil

icon Re: remote desktop preko interneta iza rutura sa javnom ip adresom29.10.2009. u 18:00 - pre 177 meseci
Citat:
Šta znam, meni je normalno da na mreži od 30 kompova pa još na kompu sa server 2003 bude definisan password
AFAIK, RDP nece dozvoliti logovanje bez sifre, tako da sifra mora biti prisutna.
 
Odgovor na temu

dejan.gti
dejan kuzmanovic
beograd

Član broj: 143560
Poruke: 5
*.telenor.co.yu.



Profil

icon Re: remote desktop preko interneta iza rutura sa javnom ip adresom29.10.2009. u 18:12 - pre 177 meseci
naravno da mora da ima sifru, inace ne bi radio ni rdp u lokalu, moje pitanje je bilo zasto mora da se napravi drugi acc, inace server 2003 mora da ima sifru na admin nalogu, taj korak ne moze da se preskoci u instalaciji.

hvala puno sve sto je trebalo jeste da se konfigurise ruter da port 3389 pusta na taj IP gde je navedeni racunar,

elem pitanje broj 2

posto je uspesna konecija da se putem interneta moze pristupiti tom jednom račununaru, da li je izvodljivo staviti još jedan računar, znači ukucam ip i konektujem se na još jedan računar, tu predpostavljam da bi u kucanju javne ip adrese trebalo staviti:port, da bi pristupio tim drugim računaru?
da li je to izvodljivo?
 
Odgovor na temu

Shon3i
Beograd

Član broj: 85406
Poruke: 1173
*.dynamic.sbb.rs.



+56 Profil

icon Re: remote desktop preko interneta iza rutura sa javnom ip adresom29.10.2009. u 18:39 - pre 177 meseci
Jeste dakako :) na tom drugom racunaru samo trebas promeniti default port "3389" u nesto drugo, to mozes uraditi na sledeci nacin http://support.microsoft.com/kb/306759

i onda kao sto si rekao prozivas ga tako sto dodas :port na kraju :)
 
Odgovor na temu

dejan.gti
dejan kuzmanovic
beograd

Član broj: 143560
Poruke: 5
..6.biz-wifi.static.gronet.rs.



Profil

icon Re: remote desktop preko interneta iza rutura sa javnom ip adresom30.10.2009. u 16:33 - pre 177 meseci
super svaka cast,
cak sam i dvr stavio da ide preko nekog porta na javnu ip adresu.


pitanje broj tri
treba mi pojasnjenje postupka, preko rutera sam ukucao koje mac adrese da dozvoljava da idu na net, a koje nisu da ne pusta, sta sada kada hocu da dodam korisnika koji moze samo da prima i salje mailove, ali ne moze da ide na net? iz outlook expresa?
da li je izvodljivo kako treba konfigurisati ruter?
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: remote desktop preko interneta iza rutura sa javnom ip adresom

[ Pregleda: 3326 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.