Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa automatskim sauhom i verovatno ler gasom kod Golfa 2

elitemadzone.org :: AutoZone :: Problem sa automatskim sauhom i verovatno ler gasom kod Golfa 2

[ Pregleda: 11649 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ivanelf

Član broj: 125018
Poruke: 34
93.86.232.*



Profil

icon Problem sa automatskim sauhom i verovatno ler gasom kod Golfa 206.11.2009. u 06:46 - pre 176 meseci
Pozdrav svima,

Evo o cemu se radi. Kada upalim auto (hladan), sauh po ovakvom vremenu i do 15ak minuta i tek nakon toga se spusti, odnosno gas se vrati u normalu. Dok se ne vrati u normalu dosta jako radi i jede mi gorivo :) Isto se desavalo i kada je bilo toplije, samo sto mu je trebalo manje vremena da se spusti, nekih 6, 7 minuta. Takodje, od skora, kada se sauh vrati skroz, i ako stojim u mestu, izbacim ga na ler, ugasim radio i svetla, pocinje da mi blinka indikator za akumulator i auto se ugasi (dosta je slab ler gas ja bih rekao). Upalim ga i cim dotaknem pedalu gasa i drzim je tako radi bez problema, cim je pustim auto se gasi, znaci pretpostavljam da je problem ler gas. Kako da resim ovaj problem? Da li su ova 2 problema medjusobno povezana? Inace Golf je 1.6 CL, benzinac trenutno bez plina, 1991. godiste. Super je izuzev ovog problema koji se javlja.


Unapred hvala
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
79.101.243.*



+5251 Profil

icon Re: Problem sa automatskim sauhom i verovatno ler gasom kod Golfa 206.11.2009. u 09:50 - pre 176 meseci
Jedan detaljan pregled karburatora(uz zamenu istrosenih delova), ciscenje i podesavanje ce pomoci da auto nastavi da bude "super".

Poz
 
Odgovor na temu

ivanelf

Član broj: 125018
Poruke: 34
93.86.232.*



Profil

icon Re: Problem sa automatskim sauhom i verovatno ler gasom kod Golfa 206.11.2009. u 11:05 - pre 176 meseci
Hvala moderaotru na odgovoru. Pretpostavio sam da mi je to ciniti ali rekoh da vidim da li je neko imao slicnih iskustva. P. S. Napisao sam da je auto ovako super, ja za bolji nemam a ovaj moram da cuvam i odrzavam. Takvo je vreme. Sledeci ce biti Golf IV nadam se :)
 
Odgovor na temu

EHHO

Član broj: 140667
Poruke: 302
*.ptt.rs.



+2 Profil

icon Re: Problem sa automatskim sauhom i verovatno ler gasom kod Golfa 206.11.2009. u 18:04 - pre 176 meseci
Evo procitao tvoj problem, i setim se kad sam ja imao "slican" problem samo obrnut, znaci meni je sauh bio jako kratak i desavalo mi se da u leru mi se auto trese kad je hladan, a kad je ugrejan sve extra, nisam ga ni cuo da mi radi (cak je jednom prilikom i drugar kad se vozio sa mnom, stao na semafor i on odjednom sto ti se gasi auto :-) )

Problem je bio resen jednostavnim stelovanjem sauh,ali naravno od strane majstora. Koliko se secam popustio je sa strane karburatora 2-3 srafa i taj jedan deo blago zarotirao i kaze sad ne bi trebao da imas problema ali ako se pojavi da dodjem da ga jos malo sredim (jer nisam mogao da dodjem do njega sa hladnim motorom)

Znam da je postojala varijanta da kratkim pritiskom po gasu mozes sam da iskljucis sauh (davno bese, vec se ne secam, kod pumpi visokog pritiska nemam ovaj problem :-) )

Nisam verovatno mnogo pomogao, ali ako ne skodi znaci da koristi

Poz
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
79.101.243.*



+5251 Profil

icon Re: Problem sa automatskim sauhom i verovatno ler gasom kod Golfa 207.11.2009. u 12:30 - pre 176 meseci
To je slucaj karburatora sa bimetalnim saugom, koji ionako mora da se steluje pri promeni sezone leto - zima.

Medjutim, ciscenje osovinica, provera zazora, rada leptira(da se ne bi sutirala pedala gasa), stanje dizni, nivo plovka, treba obaviti i zbog boljeg i pouzdanijeg rada, i najvaznije, smanjenja potrosnje goriva.

Poz
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Problem sa automatskim sauhom i verovatno ler gasom kod Golfa 2

[ Pregleda: 11649 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.