Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Extension tube za canon 1000d

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Extension tube za canon 1000d

[ Pregleda: 3293 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

lumyy010

Član broj: 120138
Poruke: 127
93.86.5.*



Profil

icon Extension tube za canon 1000d08.11.2009. u 22:54 - pre 175 meseci
Interesuje me jel neko od vas koristi Extension tube za makro fotografiju i koje uzeti od njih?
I zanima me koja je razlika izmedju Kenko Extension tube i ostalih, jeftinijih? Hocu da porucim ali nemam pojma sta uzeti a koristio bih na 50mm i 55-250 is i naravno da sam vise za jeftiniju varijantu jer se nema 160$ za kenko
May God have mercy upon my enemies, because I wan't
 
Odgovor na temu

BiiigMuzzy
Beograd

Član broj: 98691
Poruke: 333
95.180.65.*



+19 Profil

icon Re: Extension tube za canon 1000d09.11.2009. u 01:13 - pre 175 meseci
Ove jeftinije tube ti nece omoguciti AF i promenu blende. Blendu bi morao da fixiras pre stavljanja objektiva na tube i telo. Kenko (taj od 160) ti daje AF, ali zato i kosta Vece ces uvecanje dobiti ako koristis objektiv manje zizne duzine... konkretno taj 50mm.

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

shams
Beograd

Član broj: 681
Poruke: 130
*.skills.rs.



+4 Profil

icon Re: Extension tube za canon 1000d09.11.2009. u 09:18 - pre 175 meseci
jedno vreme sam i ja razmišljao o kupovini ovoga, koliko se sećam ove jeftine mogu da odrade posao - sa nedostatkom autofokusa, lošom izradom, plastičnim kontaktima, lošim pasovanjem na aparat i slično

na kraju kad sam pročitao previše loših kritika za ove jeftine sam i odustao od kupovine jer nisam bio pri lovi za original canonve - tako da ti ne mogu reći iz iskustva ali dobro pročitaj kritike onih koji su ih već koristili - obično su manje iskusni zadovoljni a oni "stariji" ih pljuju na sve strane

klasika - koliko para ...
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Extension tube za canon 1000d09.11.2009. u 14:11 - pre 175 meseci
Ovi Kenko koje pominje kolega koji žvaće satove (ko razume, shvatiće ) su odlični, ako ne i bolji od Canon parnjaka, jer stižu u kompletu od tri prstena, koji zajedno daju mogućnosti za više kombinacija (ako se dobro sećam, dolaze 12, 20 i 36mm, dok Canon ovaj treći ni nema u ponudi).

Canon nudi EF extension tube 12 II i 25 II, po ceni od 95 i 145€ respektivno.

Kenko komplet košta oko 160-180€, ali je daleko fleksibilniji, mada se i on može kupiti u varijanti pojedinačnih prstenova. Nisam lično koristio, ali znam neke koji jesu i koji su jako zadovoljni. Međutim, bitno je naglasiti da (koliko se sećam diskusija koje sam čitao) ranije verzije Kenko tuba ne rade sa EF-S objektivima (barem bez modifikacija), pa to treba imati u vidu, ukoliko se planira takva kombinacija. Na nekim mestima se pominje unapređenje po pitanju kompatibilnosti Kenko<>EF-S na novijim verzijama, ali nisam uspeo da nađem nikakvu specifičnu oznaku koja bi pomogla u odabiru, osim što na samim tubama postoje i odgovarajuće bele tačke (EF-S položaj na bajonetu).

Evo i nekih slika:


Kenko Extension Tube Set DG macro
(bez EF-S podrške)




Kenko Extension Tube Set DG macro
(sa EF-S podrškom)


Pozdrav
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Extension tube za canon 1000d

[ Pregleda: 3293 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.