Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Reset HP 339 i 344 kertridža - kako? HP Photosmart D5160

[es] :: Ostali hardver :: Reset HP 339 i 344 kertridža - kako? HP Photosmart D5160

[ Pregleda: 8752 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

scripto
NS

Član broj: 125582
Poruke: 8
77.46.221.*



Profil

icon Reset HP 339 i 344 kertridža - kako? HP Photosmart D516027.11.2009. u 19:10 - pre 175 meseci
Štampač je HP Photosmart D5160.
Problem: prvo se ispraznio 339 (black) kertridž; refilovan je i nakon postavljanja u štampač blinkala je crvena lampica (da je crni kertridž prazan) ali je štampao (sve vreme dok se 344 nije ispraznio). Kada se izpraznio kolor kertridž i on je refilovan i vraćen u štampač. Međutim, sada uz oba (black i color) refilovana kertridža u štampaču rezultat je: crvena lampica i dalje blinka ali štampač neće da štampa. Znam da je potreban reset ovih refilovanih kertridža da bi printer prihvatio da više nisu prazni i da bi normalno štampao. Pitanje: kako resetovati 339 i 344 kertridže?

Napomena: one preporuke (u 11 koraka) "... ugasi štampač, izvuci kabl, izvuci USB kabl, sačekaj 30 sekundi ..." nisu rešile problem kao ni ona sa izvlačenjem i vraćanjem flet kabla na panelu sa komandama (dugmićima). Pretpostavljam da bi onaj reset kertridža sa prekrivanjem određenih kontakata na njemu selotejpom, postavljanje u štampač, vađenje iz njega, prekrivanje drugog kontakta... rešio problem, ali nikako da nađem na Netu kako to uraditi na pomenutim kertridžima (339 i 344).
Siguran sam da je neko od vas rešio ovaj problem i da mu neće biti teško da kaže kako to uraditi.
 
Odgovor na temu

crowder
beograd,srbija

Član broj: 226944
Poruke: 126
79.101.245.*



+3 Profil

icon Re: Reset HP 339 i 344 kertridža - kako? HP Photosmart D516028.11.2009. u 08:18 - pre 175 meseci
Taj štampač ne treba resetovati a to što blinka crvena lampica moguće je zbog:
-često se dešava da se poklopac štampača mora oštrije zalupiti prilikom zatvaranja(to mu je mana);
-ili je zaprljana elektronika na nekom od kertridža;
-ili jedan od kertridža ne valja tj.pregorela elektronika.
 
Odgovor na temu

scripto
NS

Član broj: 125582
Poruke: 8
93.87.224.*



Profil

icon Re: Reset HP 339 i 344 kertridža - kako? HP Photosmart D516029.11.2009. u 02:08 - pre 175 meseci
@ crowder

Neće biti da je tako.
To sa poklopcem i lampicom je valda svima kojima se desilo bilo jasno kako rešiti nakon 2ms. Dakle nije to.
Kontakti (kako ti kažeš elektronika) na pomenutim kertridžima uredno očišćeni alkoholom. Dakle nije ni to.

"...ili jedan od kertridža ne valja tj.pregorela elektronika..."
Dok je kolor kertridž još bio u originalnom (nedopunjavanom tj. nerecikliranom) stanju a crni recikliran (dopunjen), rezultat je bio - normalna štampa (mislim uz blinkanje crvene lampice). Pošto se kolorac ispraznio i nakon što je i on dopunjen te vraćen u štampač, rezultat je bio - crvena lampica i neće da štampa.
Kako se uz štampač dobija i foto kertridž - ubacim foto kertidž (koji ide samo na mesto crnog) koji je u originalnom (nedopunjavanom tj. nerecikliranom) stanju i dopunjeni (reciklirani) kolor, i - štampa. Rezultat - crno nedovoljno crno.
Znači, ukoliko je jedan kertidž u originalnom stanju (dakle probao sa nerecikliranim kolorcem i crnim recikliranim, te recikliranim kolorcem i nerecikliranim foto) - štampač štampa i pored crvene lampice. Ukoliko su oba (dakle probao sa recikliranim crnim i kolorcem) punjena - lampica blinka i nema štampe.
Rešenje - ili nekako (ipak) resetovati memoriju štampača u kojoj je zapamtio da su ova dva kertridža prazni (neko je već pokušavao da nađe bateriju u štampaču i utvrdio da je nema - vađenje baterije otpada), ili - raznim kombinacijama prekrivati kontakte na kertridžu, stavljati ga u štampač, vaditi, otkriti kontakte, stavljati ga u štampač... pa dok se štampač ne sludi (verujem konstatuje da je taj i taj kertridž neispravan ili šta već), a nakon tih "igrica" ga konačno prihvati kao OK.
Na Netu se mogu naći uputstva kako te "igrice" (tj. sluđivanje štampača prekrivanjem kontakata kertridža itd.) sprovesti za razne kertridže, ali za 339 i 344 nisam našao. E A BAŠ TO MI TREBA.

Da razrešimo dilemu: po meni ukoliko se kertridž dopuni pre nego što se potpuno isprazni - štampač ga prihvata i kako ti kažeš NEMA POTREBE ZA RESETOM. Čak i ako je jedan kertridž dopunjavan nakon potpunog pražnjenja, a drugi je OK (nedopunjavan) - lampica će blinkati ali će nakon pritiska OK tastera štampač štampati.
Ali ako su oba kertridža dopunjavana nakon potpunog pražnjenja - lampica će blinkati a štampač neće štampati. Po meni tada je NEOPHODAN RESET.
Nadam se da će neko konačno reći kako to obaviti (ili postovati link ka rešenju).

A ono zadnje rešenje znam i sam: 30-40-tak € za nov (po meni svejedno crni ili kolor) kertridž i eto štampe!
Ipak, siroma su (ali spretni i dovitljivi!) ovi balkanski narodi da bi ih tamo neke multi-kompanije šišale u stilu "ne platiš na mostu - platićeš na ćupriji", pa očekujem da nas neko prosvetli pravim rešenjem ovog problemčića.
 
Odgovor na temu

crowder
beograd,srbija

Član broj: 226944
Poruke: 126
79.101.245.*



+3 Profil

icon Re: Reset HP 339 i 344 kertridža - kako? HP Photosmart D516030.11.2009. u 08:46 - pre 175 meseci
Mi imamo taj štampač u firmi i dopunjavani su kertridži valjda desetak puta i više..Nije bilo problema
dok neki kertridž ne pregori-kada se to desi stavi se nov i tera dalje.Kada lampica blinka to znači
da je neki od kertridža pregoreo(u tvom slučaju izgleda da je crni pregoreo)i ne može se štampati.
 
Odgovor na temu

scripto
NS

Član broj: 125582
Poruke: 8
93.87.238.*



Profil

icon Re: Reset HP 339 i 344 kertridža - kako? HP Photosmart D516030.11.2009. u 11:56 - pre 175 meseci
Ajd' još jednom, pažljivo pročitaj:

dok je kolor kertridž još bio u originalnom (nedopunjavanom tj. nerecikliranom) stanju a crni recikliran (dopunjen), rezultat je bio - normalna štampa. Pošto se kolorac ispraznio i nakon što je i on dopunjen te vraćen u štampač, rezultat je bio - crvena lampica i neće da štampa.
Dakle, crni je funkcionisao i kada je dopunjen (znači ispravan je), uz nedopunjavani kolorac. Kada se kolorac ispraznio i nakon što je dopunjen te vraćen na mesto, uz isti taj (dopunjavani) crni - blinka crveno i štampač neće da štampa.
Ubacim umesto crnog foto (a samo zato što je nov i ide samo na mesto crnog) + kolorac je isti taj dopunjeni = radi normalno.

Moj zaključak:
1. u štampaču je kombinacija jedan dopunjeni (nakon potpunog pražnjenja) + jedan nov kertridž = normalan rad bez ikakvog reseta.
2. u štampaču je kombinacija čak i oba dopunjena kertridža ali PRE potpunog pražnjenja mislim (nisam probao!) da će normalno štampati i bez ikakvog reseta
3. u štampaču su oba dopunjena kertridža ali dopunjavana NAKON potpunog pražnjenja = mislim da će normalno štampati nakon neophodnog reseta. Pri tome mislim da nije bitno kada se koji ispraznio tj. kada je koji dopunjen i vraćen u štampač.

Dakle, moj slučaj je 3 - oba kertridža su se (u roku od nedelju-dve) potpuno ispraznila, normalno su dopunjeni (u roku od nedelju-dve, za to vreme štampao sa crnim dopunjenim i kolorcem u originalnom stanju) i sad me samo zanima kako sprovesti reset da bi ih štampač prihvatio kao pune a ne prazne kako ih je očigledno negde zapamtio.

[Ovu poruku je menjao scripto dana 30.11.2009. u 13:32 GMT+1]
 
Odgovor na temu

crowder
beograd,srbija

Član broj: 226944
Poruke: 126
79.101.245.*



+3 Profil

icon Re: Reset HP 339 i 344 kertridža - kako? HP Photosmart D516030.11.2009. u 14:41 - pre 175 meseci
Ne mogu da se složim s tobom:ako su kertridži ispravni(elektronika)pa da su i oba potpuno prazna
štampač mora da štampa tj.da uvuče papir i odštampa-mada će naravno izaći bela stranica jer su oba
prazna..
Tebi je crni neispravan i tu ne pomaže nikakav reset nego samo nov-ili polovan ali ispravan.
 
Odgovor na temu

scripto
NS

Član broj: 125582
Poruke: 8
109.93.34.*



Profil

icon Re: Reset HP 339 i 344 kertridža - kako? HP Photosmart D516030.11.2009. u 15:37 - pre 175 meseci
Ajd' opet još jednom.

Situacija: oba kertridža su novi i štampač normalno radi. Posle nekoliko meseci počinje da blinka crvena lampica signalizirajući da je crni pri kraju ali pritiskom na OK taster na štampaču štampa normalno. I tako sam ga koristio još neko vreme dok se crni kertridž nije potpuno ispraznio (vremenom je crno na štampi postajalo sve bleđe). Tada više nije hteo da štampa.
Zatim sam dopunio i vratio crni kertridž u štampač -> ponovo normalno štampa (kolorac nije diran!).
Nakon još nekog vremena (par nedelja) tokom kojeg sam ga tako koristio počeo je ponovo da blinka signalizirajući da je kolorac pri kraju ali je pritiskom na OK taster na štampaču štampao normalno. I tako sam ga koristio još neko vreme dok se kolor kertridž nije potpuno ispraznio (naravno vremenom neke boje su postajale sve bleđe). Tada više nije hteo da štampa.
Kolorac je dopunjen i vraćen na mesto ali više neće da štampa i blinka crveno.

Znači, crni je funkcionisao sve dok se kolorac nije ispraznio pa je dopunjen i vraćen.

Tvoj zaključak da je crni kertridž gotov temelji se na tome što sam rekao da štampač radi kada se umesto crnog ubaci foto kertridž. Ali foto (nov je) ubacujem umesto crnog samo zato što je moguće staviti ga samo na to mesto (crnog). Siguran sam da bi ovaj moj crni kertridž u drugom štampaču (tj. štampaču u kome je kolorac još nedopunjavan) normalno radio (nemam gde da proverim).
Slažem se da bi kupovina novog crnog (ili, po meni, kolor) kertridža rešila problem ali se i dalje nadam da me pominjana multi-kompanija neće tako lako ošišati u stilu "ne platiš na mostu - platićeš na ćupriji" za 30-40-tak €.

Pošto ja rešenje ne znam a ti tvrdiš da je i nepotrebno, hajde da ti i ja više ovde ne gubimo naše i tuđe vreme već da pustimo nekog trećeg da nas prosvetli.
Živeo!
 
Odgovor na temu

crowder
beograd,srbija

Član broj: 226944
Poruke: 126
79.101.245.*



+3 Profil

icon Re: Reset HP 339 i 344 kertridža - kako? HP Photosmart D516001.12.2009. u 08:21 - pre 175 meseci
Ok.slažem se.
 
Odgovor na temu

Maxref
Beograd

Član broj: 156648
Poruke: 18
*.adsl-a-5.sezampro.rs.



Profil

icon Re: Reset HP 339 i 344 kertridža - kako? HP Photosmart D516004.12.2009. u 00:06 - pre 175 meseci
Mislim da je Crowder u pravu. 99% je "crko" crni kertridz. Ako se dobro secam generacije stampaca koji koriste 339 i 344 bi trebalo da rade i samo sa jednim kertridzom u sebi, pa probaj da izvadis jedan (nebitno dali crni ili kolor) i probaj onda da mu zadas stampu.Trebalo bi da stampa uz poruku da radi u rezervnom modu tj. sa jednim kertridzom.U krajnjem slucaju zar radnja u kojoj si punio kertridze nema stampac za testiranje?
 
Odgovor na temu

disconova

Član broj: 73548
Poruke: 2
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: Reset HP 339 i 344 kertridža - kako? HP Photosmart D516008.07.2011. u 14:15 - pre 155 meseci
Da li je neko našao do sada pravo rešenje za RESET ovih kertridža?
Pomoć!
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: Reset HP 339 i 344 kertridža - kako? HP Photosmart D5160

[ Pregleda: 8752 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.