Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Poredjenje textboxa i celije u formi

[es] :: Office :: Excel :: Poredjenje textboxa i celije u formi

[ Pregleda: 2829 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

neptuncokg
Predrag M
racunovodja
Kragujevac

Član broj: 230353
Poruke: 326
93.86.169.*



+9 Profil

icon Poredjenje textboxa i celije u formi03.12.2009. u 01:51 - pre 175 meseci
Iz TextBoxa na formi podatak se upisuje u prvu praznu celiju Sheeta1,podrucja "D5:D500". Posto je rec o podacima koji ne smeju da se ponavljaju, tj, ne sme da postoje 2 ista broja, potrebno je pri samom unosu u Textbox, otkriti duplikat i porukom obavestiti korisnika. Pokusao sam u TextBox_Exit.. da stavim petlju:
Private Sub TextBox1_Exit..
Sheets("1").Select
Range("D5:D500").Select
Dim rb As Range
For Each rb In Selection
If rb.value = TextBox1.value Then MsgBox "Duplikat !"
Next rb
End Sub
Ali nema efekta. Pokusao sam isti kod da umetnem na kraju CommandButton1._Click, pa da se "ispreci" pri unosu svih podataka, ali nista se ne desava, tj. duplikat se unese. Resenje za ovo je verovatno jednostavno, ali ja ga trenutno nemam. Pozdrav i hvala unapred.
 
Odgovor na temu

Jpeca
Predrag Jovanović
poslovni analitičar
Gowi
Pančevo

Moderator
Član broj: 25683
Poruke: 2268
*.3dnet.co.yu.

Sajt: www.gowi.rs


+109 Profil

icon Re: Poredjenje textboxa i celije u formi03.12.2009. u 22:02 - pre 175 meseci
U petlji porediš vrednost textbox-a (string tip) i vrednost iz ćelije (numerička vrednost koliko sam razumeo iz tvog primera). Zbog toga uslov nije nikad zadovoljen. 400 <> "400".
Možeš npr. funkcijom Val da konvertuješ Textbox.Value u numerik.

Ovo je jednosatavan slučaj, ali je u komplikovanijim procedurama ovakve greške ponekad nije lako naći. Zato je pogodno koristiti debuger.
1/ Jednostavno u VBE označi pogodnu liniju u kodu (npr. početak petlje) kao breakpoint (crvena tačka).
2/ Zatim startuj program. Program će se zaustaviti na označenoj liniji
3/ Izvrši instrukciju jednu po jednu (F8) i gledaj sadržaj promenljivih

Nije to loše Rembrante, samo što ne bi dodao još malo boje?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

neptuncokg
Predrag M
racunovodja
Kragujevac

Član broj: 230353
Poruke: 326
93.87.145.*



+9 Profil

icon Re: Poredjenje textboxa i celije u formi03.12.2009. u 22:48 - pre 175 meseci
Vec sam bio izgubio nadu u "pomoc prijatelja", pa sam petljao i dalje sam, i naravno nista nisam uradio. Ovaj makro je kod mene "OKINUO IZ PRVE", tj. to je ono sto mi je trebalo,a nisam umeo sam. H V A L A !
P.S. Mislim da ova ideja moze naci siroku primenu kod svih unosa iz forme VBA u excel, u smislu ogranicenja duplih unosa po raznim osnovama (npr. zabrana duplih brojeva faktura, PIB-ova kupaca, sifara kupaca-dobavljaca i sl.), pogotovu tamo gde nema numeracije po rastucem redu. Hvala jos jednom i pozdrav.
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: Poredjenje textboxa i celije u formi

[ Pregleda: 2829 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.