Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

LAN umrezavanje problem molim vas pomozite

[es] :: SOHO Networking :: LAN umrezavanje problem molim vas pomozite

[ Pregleda: 2519 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

SekulaNs
student

Član broj: 232740
Poruke: 3
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon LAN umrezavanje problem molim vas pomozite19.12.2009. u 11:06 - pre 174 meseci
Ja se izvinjavam svima sto smaram sa ovim pitanjem, ali stvarno se ne razumem. Imam laptop i racunar i imam jedan kabl za lan povezivanje. Kada ih povezem sa tim kablom, na oba kompjutera pise da kabl nije povezan. Jel moram da imam ruter ili ne moram. Ako moze neko da mi pojasni i objasni kako da povezem ova dva kompa sa lan kablom, odnosno kako da uspostavim lan konekciju.

P.S. Komp ima internet ,a laptop nema.
 
Odgovor na temu

anon68680

Član broj: 68680
Poruke: 528
212.200.223.*



+14 Profil

icon Re: LAN umrezavanje problem molim vas pomozite19.12.2009. u 12:56 - pre 174 meseci
O tome je bilo reci milion puta na forumu, stvarno bi mogao da ga prelistas malo.

A to sto pokazuje da nema kabl izmedju, probaj da stavis neki drugi kabli.
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: LAN umrezavanje problem molim vas pomozite19.12.2009. u 19:57 - pre 174 meseci
Za direktno povezivanje dva racunara potreban je ukrsteni ("crossover") kabel. Da pojednostavim pricu, na svakom kablu se koriste po dve parice (4 zice) - dve za prijem i dve za slanje podataka. Prijemni kraj na jednom racunaru treba direktno da bude vezan sa predajnim krajem na drugom i obrnuto. Kada koristis ruter ili switch, oni automatski ukrste ovu komunikaciju, pa tu moze ici i obican ("straight") kabel, gde je prva zica na jednom kraju takodje prva i na drugom, druga je isto tako druga, treca je treca itd. To mozes cak videti i golim okom ako krajeve kabla stavis jedan pored drugog, pa ako se sve boje poklapaju na oba kraja, imas obican kabel i treba ti ruter ili switch (ili klesta za krimpovanje, sema krimpovanja za ukrstene kablove i jedan nov RJ-45 konektor).
 
Odgovor na temu

Marko Kojic

Član broj: 242946
Poruke: 15
93.86.101.*



Profil

icon Re: LAN umrezavanje problem molim vas pomozite20.12.2009. u 21:57 - pre 174 meseci
Ako hoces da ti oba kompa imaju izlaz na net onda ti je potreban ruter...Ako hoces cisto da umrezis kompove radi prebacivanja podataka sa jednog na drugi tu bi ti i utp kabal zavrsio posao..
Il' si 0 ili 1
 
Odgovor na temu

Marko Enter
Smederevo-Hagen,Nemacka

Član broj: 155840
Poruke: 1453
*.dip.t-dialin.net.



+6 Profil

icon Re: LAN umrezavanje problem molim vas pomozite21.12.2009. u 12:31 - pre 174 meseci
Nemora da ima ruter , UTP kabal ukrsteni ti treba i to je to, u racunaru koji ima internet seruj konenkciju i imas net na LAP

pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: LAN umrezavanje problem molim vas pomozite

[ Pregleda: 2519 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.