Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

astabilni multivibrator za led za temp senzor?

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: astabilni multivibrator za led za temp senzor?

[ Pregleda: 2207 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Pigoza
Igor Markovic
tv snimatelj/montazer
TV Telemark Cacak
Pozega

Član broj: 41017
Poruke: 1726
*.adsl.eunet.rs.



+7 Profil

icon astabilni multivibrator za led za temp senzor?29.12.2009. u 12:30 - pre 173 meseci
Zanima me kako mogu da iskoristim led flasher za svetlosnu indikaciju nedozvoljene ili ti max temperature?

Konkretno imam izvadjeno od igracke u kojo ima led flesher sa dve led diode(plava i crvena),koje se pale i gase naizmenicno(kineska igracka).
To mi je bilo simpaticno da iskoristim kao svetlosno upozerenje-alarm da je prekoracena maksimalna dozvoljena temperatura hladnjaka,naravo tu ce ici kolo sa NTC senzorom.
Ono sto mi je problem je to sto onaj kinez sa dve diode ima trajanje od 10-ak sekundi i uradjen je sa stampanim ic kolom, a ponovno aktiviranje je moguce tek kad se odradi ciklus od tih 10-ak sekundi pa onda da se da opet kontakt,znaci zadrzavanje kontakta nista ne menja status, kolo ce odraditi 10-ak sekundi i staje.
E sad treba da realizujem da neko drugo kolo posle 11 sekundi daje kontakt recimo red relay, i on da spoji kontakte tako da se opet aktivira ciklus paljenja i gasenja led dioda.
Znam de je jednostavnije da napravim prost led flesher,ali hteo sam da iskoristim kad vec imam to kolo uradjeno na plocici-kinez!

Koje kolo mogu da iskoristim,znaci astabilni multivibrator sa jednim izlazom,,sa vreme isklucivanja-paljenja od 11-ak sekundi(znaci da napon za red relej i iskljuci se pa onda posle 11 sekundi ponovi taj postupak), mada ako je veliki interval sigurno ce moci da ukljuci i sa 1Hz ( red relej).?
Blago onome ko zna da ne zna, a hoce da zna.
Covek se uci dok je ziv, pa opet lud umre.
 
Odgovor na temu

STK

Član broj: 242590
Poruke: 381
*.opera-mini.net.



+5 Profil

icon Re: astabilni multivibrator za led za temp senzor?29.12.2009. u 12:58 - pre 173 meseci
ako ti vec treba uredjaj koji ce davati signal svakih 10+ sekundi,napravi ga sa led-diodama da trepce poput vec postojeceg 'blicala' sa sve tim 'termodavacem',ako nista postici ces to na omanjoj plocici,i manju komplikaciju unutar pojacala,to je moje misljenje ti ces naravno uraditi kako ti se svidja! pozdrav co'ek!
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: astabilni multivibrator za led za temp senzor?

[ Pregleda: 2207 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.