Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Molim preporuku za neki dobar system optimizer "all in one"...

[es] :: Windows aplikacije :: Molim preporuku za neki dobar system optimizer "all in one"...
(Zaključana tema (lock), by Goran Mijailovic)
Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 12582 | Odgovora: 45 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Aleksandar Maletic
System administrator

Član broj: 235887
Poruke: 1138
109.245.20.*



+89 Profil

icon Molim preporuku za neki dobar system optimizer "all in one"...05.01.2010. u 12:07 - pre 173 meseci
Ljudi stvarno sam u dilemi,potreban mi je program koji ce mi ubrzati komp tj resiti probleme koji su glavni uzrok pada performansi...molim da mi preporucite pravo resenje...
Koristio sam TuneUp,solidan je,medjutim,interesuje me da li postoji jos bolje resenje...unapred hvala...
A wolf is weaker than a lion and a tiger, but doesn't play in the circus.
 
0

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Moderator
Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Molim preporuku za neki dobar system optimizer "all in one"...05.01.2010. u 12:15 - pre 173 meseci
Najbolje rešenje je uvek hardversko, svi ti programi su obična kozmetika.
 
0

smsoft
Kraljevo

Član broj: 118585
Poruke: 390
*.dynamic.sbb.rs.



+80 Profil

icon Re: Molim preporuku za neki dobar system optimizer "all in one"...05.01.2010. u 12:29 - pre 173 meseci
Postoji gomila programa za sredjivanje reg. baze i sl. Ali gorko iskustvo me naucilo da svaki
kad-tad zabrljavi i obrise nesto sto ne treba. TuneUp je jos i dobar, kakvi su ostali.
Bolje ti je da na net-u nadjes tutorijale za optimizaciju operativnog sistema, pa iskljucis
nepotrebne servise naprimer, itd....razne startup programe......

"With SM Soft, one's never alone."
 
0

Aleksandar Maletic
System administrator

Član broj: 235887
Poruke: 1138
109.245.26.*



+89 Profil

icon Re: Molim preporuku za neki dobar system optimizer "all in one"...05.01.2010. u 13:56 - pre 173 meseci
Znam da je komplikovano odrzavati sistem urednim...ja sam to delimicno radio pomocu CCleaner-a i TuneUp 2010...ali sam postavio pitanje cisto da naucim neki novi trik,jer ovde koliko vidim ima ljudi koji bas poznaju materiju optimizacije...
A wolf is weaker than a lion and a tiger, but doesn't play in the circus.
 
0

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Moderator
Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Molim preporuku za neki dobar system optimizer "all in one"...05.01.2010. u 14:23 - pre 173 meseci
Slabo tu pomaže optimizacija - ako je spor procesor ili hard disk, ako nema dovoljno memorije, nema tog programa koji će to da nadomesti. Možda sad zvučim kao neko ko je otkrio rupu na saksiji (), ali to je jedino što zaista pravi očiglednu razliku, a i što reče smsoft u najgorem slučaju ti programi mogu još i štetu da naprave.
 
0

boxxter

Član broj: 189779
Poruke: 710
*.bitinfo.rs.



+21 Profil

icon Re: Molim preporuku za neki dobar system optimizer "all in one"...05.01.2010. u 14:33 - pre 173 meseci
"All in one" ti je najgore resenje. Ccleaner ima samo najosnovniji registry cleaner. Tune up se postavlja kao gospodar sistema, tako da programi koje si optimizirao uz pomoc tog skrsa, ne odgovaraju na komande, ako si ih prethodno cackao sa tune up-om.Na primer mozilla, posle tog skrsa, ne mozes da menjas string u podesavanjima. A i ostali isto.
Ako koristis neki agresivniji reg cleaner, gledaj da ima full back up, ili bar u regedit formatu. Ostale optimizacije su toliko mnogobrojne da ne bih sirio temu ovde.I mnogi od tih programa ne rade nista, cista su glupost. Kao oni na primer koji ti izbace " optimize ram memory now!" lol. Slazem se sa Jefticem da ne mozes dosta toga da uradis recimo po pitanju performansi graficke, pogotovo ne nekim programom. Isto vazi i za ram. Za ostale stvari mozes dosta da uradis kvalitetnom defragmentacijom, koja ima i opciju optimizacije, i malo agresivnijim reg cleanerom. Ostaje i sto je smsoft rekao rucno podesavanje servisa, i jos mnogo toga, sto " all in one " resenja nemaju u sebi.
 
0

Sc0rp10
Virtual

Član broj: 150826
Poruke: 327



+16 Profil

icon Re: Molim preporuku za neki dobar system optimizer "all in one"...05.01.2010. u 14:34 - pre 173 meseci
Pored ccleanera, koristim i jako sam zadovoljan sa iobit-ovim resenjem Advanced SystemCare.Mozes ga skinuti besplatno sa iobit sajta, doduse ja imam placenu pro verziju (ne krekovanu) tako da nisam video po cemu se razlikuju pro i free.
Divide et impera.

Android power!
 
0

Aleksandar Maletic
System administrator

Član broj: 235887
Poruke: 1138
109.245.53.*



+89 Profil

icon Re: Molim preporuku za neki dobar system optimizer "all in one"...05.01.2010. u 15:35 - pre 173 meseci
Miroslave,ja hardware-om odlicno baratam i svestan sam toga da ne mogu mnogo da postignem nekim programom,ali hocu cisto da registri i najosnovniji delovi sistema budu sredjeni,ne zelim nista preterano...imam Athlon X2 Black Edition,2Gb Ram-a,masina mi radi perfektno,ali ipak me ponekad iznerviraju neke male zackoljice i upravo zbog toga hocu da pokupim neki koristan savet...jedno vreme sam koristio samo CCleaner i Defragler (takodje proizvod Piriforma) i nije bilo lose...posto ste mnogo iskusniji po tom pitanju molim vas da mi date savet kako da se snadjem bar po pitanju odrzavanja registara i defragmentacije tj ponudite mi neka solidna resenja... :)))
A wolf is weaker than a lion and a tiger, but doesn't play in the circus.
 
0

Sc0rp10
Virtual

Član broj: 150826
Poruke: 327



+16 Profil

icon Re: Molim preporuku za neki dobar system optimizer "all in one"...05.01.2010. u 15:51 - pre 173 meseci
Ja ti postavih vec jedno solidno resenje...
Divide et impera.

Android power!
 
0

boxxter

Član broj: 189779
Poruke: 710
*.bitinfo.rs.



+21 Profil

icon Re: Molim preporuku za neki dobar system optimizer "all in one"...05.01.2010. u 16:08 - pre 173 meseci
Mozes dosta dobre rezultate da dobijes sa registry 1st aid i JKdefragment.Piriform i IO rade samo prosecnu i osnovnu defragmentaciju.
 
0

smsoft
Kraljevo

Član broj: 118585
Poruke: 390
*.dynamic.sbb.rs.



+80 Profil

icon Re: Molim preporuku za neki dobar system optimizer "all in one"...05.01.2010. u 22:57 - pre 173 meseci
Ako pretpostavimo da imamo solidnu konfiguraciju sa uravnotezenim komponentama, da nemamo virus, sistem najvise zabrljavi kod
ceste instalacije i deinstalacije programa, raznim vrstama krekovanja itd. Po meni, mozda ne bi bilo lose posle
postavljanja sistema instalirati neki program koji prati promene u reg. bazi (Total uninstall npr.) i tako posle svake deinstalacije mozemo
vratiti bazu na prethodno stanje. Meni ovo izgleda najzrelije resenje, mada ga ne koristim, tj. ne isprobavam sve i svasta od softvera,
bar ne u poslednje 2-3 god.
"With SM Soft, one's never alone."
 
0

Take 5

Član broj: 200551
Poruke: 1423
93.86.86.*



+12 Profil

icon Re: Molim preporuku za neki dobar system optimizer "all in one"...05.01.2010. u 23:31 - pre 173 meseci
Ni ja ne mislim da čuda postoje, ali evo probaj ovo: Advanced SystemCare Free 3.4.2

Citat:
Advanced SystemCare Free (formerly Advanced WindowsCare Personal) has a one-click approach to help protect, repair, clean, and optimize your PC. With over 20 MILLION downloads since 2006, this fantastic, award-winning, free PC repair software is a "must-have" tool for your computer. 100% safe with no adware, spyware, or viruses; a PC maintenance program that’s incredibly easy to use.

Why waste money on expensive "registry cleaners" to fix your PC when Advanced SystemCare Free will repair, tune, and maintain it for you – for free!

What's new in v3.4.0:
+ Improved "System Optimization" for Win 7 and Vista
+ Improved "Registry Fix" section
+ Improved "Utilities" section
+ Added "IObit Toolbar"
* Fixed bugs in update function
* Fixed general bugs

"Take Five" is the famous jazz piece written by Paul Desmond and performed by The Dave Brubeck Quartet. It is famous for its distinctive saxophone line and use of the unusual quintuple (5/4) time, from which its name is derived.

Take Five (1966)

Take Five by Al Jarreau 1976
 
0

Aleksandar Maletic
System administrator

Član broj: 235887
Poruke: 1138
109.245.11.*



+89 Profil

icon Re: Molim preporuku za neki dobar system optimizer "all in one"...06.01.2010. u 00:40 - pre 173 meseci
Evo ovako,smsoft,masina mi je extra ukomponovana i sto se tice starosti nema ni godinu dana,krekovima se apsolutno ne bavim,a sto se tice instalacije i deinstalacije tu je CCleaner koji vrhunski odradjuje taj posao tj uklanja ostatke posle deinstalacije...viruse i stetocine nemam garantovano jer koristim veoma slozenu semu po pitanju zastite,tu najvise napora ulazem...svestan sam da odrzavanjem registara i redovnim defragmentom harda moze da se uradi 80% posla,zar nije tako???Take 5,zar Advanced System Care Free nije isto sto i TuneUp tj all in one program???
A wolf is weaker than a lion and a tiger, but doesn't play in the circus.
 
0

boxxter

Član broj: 189779
Poruke: 710
*.bitinfo.rs.



+21 Profil

icon Re: Molim preporuku za neki dobar system optimizer "all in one"...06.01.2010. u 00:47 - pre 173 meseci
Jeste "all in one" . I imao je pre onu opciju "free your ram memory now" xD. Ne znam kako sad stoje stvari. A i konektovao se na net svaki put kad ga pokrenes. Ne volem ga.
 
0

Take 5

Član broj: 200551
Poruke: 1423
93.86.86.*



+12 Profil

icon Re: Molim preporuku za neki dobar system optimizer "all in one"...06.01.2010. u 01:13 - pre 173 meseci
Citat:
Aleksandar Maletic: Take 5,zar Advanced System Care Free nije isto sto i TuneUp tj all in one program???

???
Pa ti si postavljao naslov teme, a ne ja! Ne razumem u čemu je nesporazum!?
"Take Five" is the famous jazz piece written by Paul Desmond and performed by The Dave Brubeck Quartet. It is famous for its distinctive saxophone line and use of the unusual quintuple (5/4) time, from which its name is derived.

Take Five (1966)

Take Five by Al Jarreau 1976
 
0

night-shift
Vukašin Sadžak
• Student FTN, • Software developer
• Futog/Novi Sad

Član broj: 17930
Poruke: 1213
93.86.125.*

Sajt: www.netolerancija.com


+8 Profil

icon Re: Molim preporuku za neki dobar system optimizer "all in one"...06.01.2010. u 02:12 - pre 173 meseci
msconfig je čudo ;)

Start -> Run -> msconfig

Poisključuj nepotrebne stavke u Services (obavezno otkači Hide all Microsoft Services) i Startup.

Naravno, ovo samo ako stvarno znaš šta radi šta, za nastalu štetu ne odgovaram.
La parole est d'argent, mais le silence est d'or.
www.netolerancija.com
 
0

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.adsl.eunet.rs.



+553 Profil

icon Re: Molim preporuku za neki dobar system optimizer "all in one"...06.01.2010. u 09:56 - pre 173 meseci
Kad su IObit uhvatili u kradji antivirusnih definicija, istog momenta sam uklonio Advanced System Care sa svog racunara, jer ako su kod Security 360 pozajmljivali tudja resenja, ko zna cega sve ima u ovom cudu i da li to bas radi to sto tvrdi da radi. Inace, u nekom od domacih PC casopisa naleteo sam pre neki dan na istrazivanje da na savremenim konfiguracijama i operativnim sistemima ciscenje registryja i defragmentacija ne donose nikakva vidljiva poboljsanja - nemam ih trenutno pri ruci pa ne mogu da kazem gde je to tacno pisalo, cim nadjem citiracu.

E da, par korisnih saveta
 
0

Aleksandar Maletic
System administrator

Član broj: 235887
Poruke: 1138
109.245.63.*



+89 Profil

icon Re: Molim preporuku za neki dobar system optimizer "all in one"...06.01.2010. u 10:33 - pre 173 meseci
@Take 5,nismo se razumeli,jesam postavio temu u smislu "all in one",ali citaj postove na pocetku,skoro niko ne gotivi takva resenja pa sam zamolio da mi neko ponudi alternativu u pojedinacnim resenjima...kad bih birao kompleksno resenje tu je TuneUp zajedno sa System Mechanic sam vrh,medjutim,kako kazu neki clanovi foruma oni se postavljaju kao gospodari sistema i ogranicavaju veliki broj programa...
@valjan,veoma koristan sadrzaj koji si mi prilozio,detaljno sam procitao i shvatio da 80% tih stvari obavljam vec duze...sve sto sam mogao rucno da obavim,obavio sam,a za ostatak ce se pobrinuti samo CCleaner i Defraggler...sve ostalo je preterivanje,bar iz navedenog teksta koji si mi prilozio... :)))
A wolf is weaker than a lion and a tiger, but doesn't play in the circus.
 
0

Sc0rp10
Virtual

Član broj: 150826
Poruke: 327



+16 Profil

icon Re: Molim preporuku za neki dobar system optimizer "all in one"...06.01.2010. u 10:41 - pre 173 meseci
Citat:
valjan: Kad su IObit uhvatili u kradji antivirusnih definicija, istog momenta sam uklonio Advanced System Care sa svog racunara, jer ako su kod Security 360 pozajmljivali tudja resenja, ko zna cega sve ima u ovom cudu i da li to bas radi to sto tvrdi da radi.



Pa znas kako to sto su uzimali database od malwarebytes za 360, ne mora da znaci da je takav slucaj i sa system care-om.Da imaju neke preterane povezanosti verovatno bi isli u paketu.Takodje da ima sta sumnjivo u system care-u do sada bi se otkrilo kao i sa 360.I da se razumemo, ne branim ja system care zato sto imam licencu za njega, posto ih ionako dobijam za dzabe, vec zato sto aplikacije vrse posao za koji su namenjene.Autor teme je pitao za resenje all in one i ja sam mu predlozio program, a svaki korisnik bira ono resenje koje smatra da je najbolje za njega. ;)
Divide et impera.

Android power!
 
0

boxxter

Član broj: 189779
Poruke: 710
*.bitinfo.rs.



+21 Profil

icon Re: Molim preporuku za neki dobar system optimizer "all in one"...06.01.2010. u 12:21 - pre 173 meseci
Baci taj defraggler, ja to racunam u beta softw. Uzmi ozbiljnu stvar. Klikni na optimize monthly, kad ne budes radio nista na kompu, i cekiraj diskove koje hoces da radis. Kad zavrsi, restartuj komp, prijatno ces da se iznenadis.

http://www.mydefrag.com/
 
0

[es] :: Windows aplikacije :: Molim preporuku za neki dobar system optimizer "all in one"...
(Zaključana tema (lock), by Goran Mijailovic)
Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 12582 | Odgovora: 45 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.