Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoc oko monitoringa mreze upotreba THE DUDE

[es] :: Wireless :: Pomoc oko monitoringa mreze upotreba THE DUDE

[ Pregleda: 4120 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ognjen1980

Član broj: 120439
Poruke: 6
*.paleol.net.



Profil

icon Pomoc oko monitoringa mreze upotreba THE DUDE14.01.2010. u 10:23 - pre 173 meseci
Pokusacu da objasnim u cemu je moj problem pa se nadam da ce biti ljudi dobre volje da mi pomognu (vise je moje ne znanje nego sto je problem).
Od nedavno radim u jednoj firmi koja je internet provajeder pa upotrebljavam The dude za monitoring mreze.Situacija je sledeca imamo mrezu u tri grada npr.A,B,C.Ja se nalazim u gradu A i mogu da vidim sve Mikrotik uredjaje koji mi se nalaze u lokalnoj mreyi grada A, u gradu B, C dovedeni su opticki linkovi od telekoma i oni imaju svoje zasebne lokalne mreze.E moja je zelja da vrsim monitoring pomocu THE DUDE i mreya u gradovima B i C sa racunara iz lokalne mreze grada A.Pokusavao sam svasta sto sam nasao na netu i pomocu VPN konekcije ali mi nije uspjelo i pomocu agenta koji posjeduje THE DUDE ali nikako nisam uspjeo.Znam da je pitanje mozda trivijalno ali se nisam uspio snaci tako da molim ljude dobre volje da mi pomognu.Za one koji otprilike znaju o cemu govorim mogao bih dati dodatnih pojasnjenja i opisa lokalnih mreza.
Hvala

[Ovu poruku je menjao ognjen1980 dana 14.01.2010. u 15:40 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao ognjen1980 dana 14.01.2010. u 15:41 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Grof_mo
BiH

Član broj: 69632
Poruke: 50
80.71.146.*



Profil

icon Re: Pomoc oko monitoringa mreze upotreba THE DUDE05.10.2010. u 22:44 - pre 164 meseci
mislim da je stvar samo u routiranju ne znam kakva ti jekonfiguracija MT-a ali mozes se javiti na pvt ili na msn pa ti mogu pomoci
Pozdrav
 
Odgovor na temu

nemesis

Član broj: 270
Poruke: 1788
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: Pomoc oko monitoringa mreze upotreba THE DUDE06.10.2010. u 00:14 - pre 164 meseci
da li su ti drugi segmenti mreze da kazemo u sklopu tvoje mreze, da li mozesh da ih direktno ping ...
ako mozesh onda u dude definishesh josh 2-3-5-10 ili koliko imash networka ...
ili rucuhno unesesh mashnine i ispovezujesh na mreze ili pustish discovery pa sta ti nadje ...
ako ti je fino izvezan ceo sistem pusti da uradi diskovery celog networka :)
fino ume da prepozna ucesnike u mrezi :")
 
Odgovor na temu

dendic
servisi ,odrzavanje
Mostar

Član broj: 10678
Poruke: 1856



+10 Profil

icon Re: Pomoc oko monitoringa mreze upotreba THE DUDE30.11.2011. u 22:21 - pre 150 meseci
The Dude mi nesto usporava mrezu,sve su mi ikone narancaste boje umjesto zelene.Jel nesto u podesavanjima The Dude servera poremeceno.Odjednom lose radi,a do neki dan je bilo OK.Kad iskljucim server cijela mreza ubrza.
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Pomoc oko monitoringa mreze upotreba THE DUDE

[ Pregleda: 4120 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.