Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Potpisite svoje vozacke dozvole!

elitemadzone.org :: MadZone :: Potpisite svoje vozacke dozvole!
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 16618 | Odgovora: 46 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

AleksandarNS
Consultant
Novi Sad/Beograd

AleksandarNS
Član broj: 36938
Poruke: 1209
*.microsoft.com.



+4 Profil

icon Potpisite svoje vozacke dozvole!15.01.2010. u 08:15 - pre 172 meseci
Ako je istina ono sto sam cuo na radiju, policija proverava da li je vozac potpisao svoju vozacku dozvolu. Ako nije, kazna za ovo je 5000,00 din + 4 kaznena poena. Proverio sam svoju i pitao nekoliko kolega da li imaju potpis - niko nije ni video to polje :)
It's a big mistake to allow computer to realise that you are in a hurry.
 
0

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1701
62.240.14.*



+768 Profil

icon Re: Potpisite svoje vozacke dozvole!15.01.2010. u 08:21 - pre 172 meseci
Da i ja sam slusao jutarnji program na B92 :)

Mrzi me da kopam po zakonu sad pa sam samo uzeo dozvolu i potpisao se. Zlu ne trebalo :)
 
0

burex
Software developer
Iterro
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
*.adsl.eunet.rs.



+679 Profil

icon Re: Potpisite svoje vozacke dozvole!15.01.2010. u 09:42 - pre 172 meseci
Holy s**t... evo, odmah potpisujem
Ali ako je 5000din, to je stvarno za ne poverovati. Pa pojas naplaćuju manje...
A man is smart. People are stupid.
 
0

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.rs.



+896 Profil

icon Re: Potpisite svoje vozacke dozvole!15.01.2010. u 09:42 - pre 172 meseci
Nista ne pise u ZOBS-u. Niti ima kakvo kaznjavanje po ZOBS-u za nepotpisanu vozacku.

Mozda po zakonu o dokumentima, al to ne spada u ZOBS:

4. Izdavanje vozačke dozvole
Član 183.
Vozačku dozvolu i probnu vozačku dozvolu, izdaje teritorijalno nadležna organizaciona jedinica Ministarstva unutrašnjih poslova na čijem području lice kome se izdaje dozvola ima prebivalište, a licu koje zbog zaposlenja, studiranja ili drugih opravdanih razloga boravi van mesta prebivališta duže od tri meseca, kao i strancu kome je odobren privremen boravak duži od tri meseca, može izdati nadležna organizaciona jedinica Ministarstva unutrašnjih poslova na čijem području lice ima boravište.
Niko ne može u isto vreme koristiti dve vozačke dozvole izdate od strane dve države.
Vozač ne sme koristiti obrazac vozačke dozvole čiji je nestanak prijavio nadležnom organu.
Ministar unutrašnjih poslova bliže će propisati postupak izdavanja, izgled, sadržinu, karakteristike obrasca vozačke dozvole i probne vozačke dozvole i način vođenja evidencija o vozačima kojima su izdate te dozvole.
Vozač motornog vozila koji promeni prebivalište obavezan je da se, u roku od 30 dana od dana promene prebivališta, prijavi organu unutrašnjih poslova na teritoriji na kojoj ima novo prebivalište, radi upisa u evidenciju vozača.
Član 184.
Kada upravlja motornim vozilom, odnosno skupom vozila vozač mora imati kod sebe vozačku, odnosno probnu dozvolu i dužan je da, na zahtev ovlašćenog lica, dozvolu da na uvid.
Vozač je dužan da prilikom upravljanja vozilom na putu koristi pomagala koja su upisana u vozačku, odnosno probnu dozvolu.
Član 185.
Vozačka dozvola za upravljanje motornim vozilima izdaje se na rok od 10 godina, a licima starijim od 65 godina života - na rok važenja do najviše pet godina, prema nalazu i mišljenju datom u uverenju o zdravstvenoj sposobnosti.
Licima iz stava 1. ovog člana koja u vreme izdavanja vozačke dozvole imaju više od 55 godina života vozačka dozvola izdaje se sa rokom važenja do navršene 65. godine života.
Izuzetno od st.1. i 2. ovog člana, vozačka dozvola se može izdati na kraće vreme, na osnovu nalaza i mišljenja u uverenju o zdravstvenoj sposobnosti za vozača.
Licima kojima je istekao rok važenja vozačke dozvole izdaće se nova vozačka dozvola uz prilaganje fotografije ne starije od šest meseci.
Lica kojima je po lekarskom nalazu i mišljenju vozačka dozvola izdata na kraći rok od propisanog u stavu 1. ovog člana, kao i lica starija od 65 godina, prilažu i dokaz o zdravstvenoj sposobnosti.
U nalazu i mišljenju datom u uverenju o zdravstvenoj sposobnosti za vozača može se odrediti da je neophodno da vozač koristi određena pomagala prilikom upravljanja vozilom.
Nadležni organ će obavezu korišćenja pomagala iz stava 6. ovog člana upisati u vozačku, odnosno probnu vozačku dozvolu.
Član 186.
Vozaču kome je izdata vozačka dozvola za upravljanje motornim vozilom izdaće se na njegov zahtev međunarodna vozačka dozvola.
U međunarodnu vozačku dozvolu mora biti upisano svako važeće ograničenje i mera zabrane upravljanja motornim vozilom.
Međunarodna vozačka dozvola izdata u Republici Srbiji ne sme se koristiti za upravljanje motornim vozilima na teritoriji Republike Srbije.
Međunarodnu vozačku dozvolu izdaje pravno lice kome je to povereno na osnovu posebnog zakona.
Pravno lice iz stava 4. ovog člana dužno je da poslove izdavanja međunarodnih vozačkih dozvola vrši savesno i na propisan način.
Bliže propise o postupku i načinu izdavanja i vođenju evidencija izdatih međunarodnih vozačkih dozvola propisuje ministar unutrašnjih poslova.
 
0

eee
Miroljub Radovanovic

eee
Član broj: 3965
Poruke: 220
*.scansafe.net.

Sajt: www.linkedin.com/in/mirol..


+1 Profil

icon Re: Potpisite svoje vozacke dozvole!15.01.2010. u 10:38 - pre 172 meseci
Mozda ce na novim obrascima (velicine kreditne kartice) ovo da vazi, ali stvarno ne vidim ni jedan clan u kome je propisana ova kazna za sadasnje vozacke dozvole.

Mozda su se neki od "postenih" pandura dosetili da uzmu jos koju hiljadu a u cilju nepisanja prijava i 4 boda pa prete kaznama za nemanje potpisa.
 
0

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
93.86.240.*



+363 Profil

icon Re: Potpisite svoje vozacke dozvole!15.01.2010. u 12:16 - pre 172 meseci
Ima li ovde uopste neko ko je kaznjen po novom zakonu? Da opise kako to izgleda. Ja nisam jos cuo da je kod mene u gradu neko kaznjen.
Use Your Mind. Or someone else will.
 
0

Urkelele
Sistem Administrator

Član broj: 21350
Poruke: 516
93.87.117.*



+141 Profil

icon Re: Potpisite svoje vozacke dozvole!15.01.2010. u 12:26 - pre 172 meseci
Moja je vec potpisana na tri mesta, ali od strane lica koje izdaje vozacke dozvole. Elem, posle izdavanje nove vozacke dozvole uredno potpisana. Fabricki plin posedujem u autu ali on nigde nije napisao da je auto na plin i da je atestira (tj. upisan u saobracajnu). Posle mog insistiranja da mi to upise rekao je nesto na foru "pa dobro ajd' upisacemo ti". Posle 3-4 dana se vracam da mi udari pecat i potpise mesto gde je pogresio broj sasije :S I opet se vadio, kako ovo sad i sta sa tim, sta ima veze... A ja se konsultovao sa poznanicima saobracajcima i rekli mi da trazim da mi to isprave ili zamene saobracajnu.

BTW koliko ja znam na saobracajnoj nema mesta za potpis vozaca i apsurdno je to traziti. Mozda, kada budu izdavali ove nove saobracajne dozvole.

Pozz.
qq meni, ja da sam normalan pored vas bih poludeo!
Tek sad znam koliko ne znam...
 
0

bubalo

Član broj: 64632
Poruke: 44
77.46.224.*



+20 Profil

icon Re: Potpisite svoje vozacke dozvole!15.01.2010. u 13:04 - pre 172 meseci
[quote]Urkelele

BTW koliko ja znam na saobracajnoj nema mesta za potpis vozaca i apsurdno je to traziti. Mozda, kada budu izdavali ove nove saobracajne dozvole.
 
0

waikiki

Član broj: 51675
Poruke: 702
*.dynamic.sbb.rs.



+130 Profil

icon Re: Potpisite svoje vozacke dozvole!15.01.2010. u 13:11 - pre 172 meseci
Na B92 kazu da je kazna 5000 din i 4 kaznena..
http://www.b92.net/info/vesti/...01&dd=15&nav_id=404280
 
0

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.rcub.bg.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: Potpisite svoje vozacke dozvole!15.01.2010. u 14:33 - pre 172 meseci
Citat:
fanfon: Ima li ovde uopste neko ko je kaznjen po novom zakonu? Da opise kako to izgleda. Ja nisam jos cuo da je kod mene u gradu neko kaznjen.


Prvog dana na poslu, od dvadesetak ljudi, kaznjeno je osmoro, ili za vezivanje pojasa, virtuelnih pesaka, ili zbog farova, 11 Januara.

Danas sam popricao sa doticnim zrtvama(znaci 4 dana kasnije), i konstatovali smo da niko od nas(pa ni ja) nemamo potpisanu vozacku dozvolu.

Spominjem sebe, posto35 godina imam dozvolu, i nikada nije bila potpisana, niti je trebalo, a proverio sam, potpis ili paraf, na tako specificnom (umanjenom i na posebnom materijalu) prostoru, ne moze da bude validan za poredjenje sa potpisom na nekom drugom dokumentu.
Imate sveprisutni primer platnih kartica..gde postoji dovoljno prostora i za dva prezimena...

Moze se reci da je prosta DOSETKA, kako preuzeti od gradjana planirani novac. Toliko o "bezbednosti saobracaja".


Poz
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16681
*.dip.t-dialin.net.



+7166 Profil

icon Re: Potpisite svoje vozacke dozvole!15.01.2010. u 14:38 - pre 172 meseci
Pa posto dizu plate u javnom sektoru i pored pada BNP-a, moraju nekako da pokupe novac... posto istog, je li, nema :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.rs.



+896 Profil

icon Re: Potpisite svoje vozacke dozvole!15.01.2010. u 14:44 - pre 172 meseci
Član 333.
Novčanom kaznom u iznosu od 5.000 kazniće se za prekršaj lice koji postupi suprotno odredbama iz sledećih članova ovog zakona:

Pa onda ide nabrajanje i dolazim do jedinog clana koji se odnosi na vozacku:

89) člana 184. stav 2

To je:

Član 184.
Kada upravlja motornim vozilom, odnosno skupom vozila vozač mora imati kod sebe vozačku, odnosno probnu dozvolu i dužan je da, na zahtev ovlašćenog lica, dozvolu da na uvid.

Vozač je dužan da prilikom upravljanja vozilom na putu koristi pomagala koja su upisana u vozačku, odnosno probnu dozvolu.

Dakle u ZAKONU JASNO PISE. Potpis NE TREBA.
 
0

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9420
*.teletrader.com.



+10236 Profil

icon Re: Potpisite svoje vozacke dozvole!15.01.2010. u 14:48 - pre 172 meseci
Citat:
vladd: Prvog dana na poslu, od dvadesetak ljudi, kaznjeno je osmoro, ili za vezivanje pojasa, virtuelnih pesaka, ili zbog farova, 11 Januara.


Upravo imam potrebu da ovo prokomentarišem. Mesecima unapred je najavljivano da posle 10.12.2009 idu oštriji propisi. Ali ...

1. Vezivanje pojaseva. Obavezno je već više od 10 godina. Ali jok, tvrdoglavi smo mi Srbi, nećemo pa nećemo ! Šta onda reći ? "Nisam znao", "Slučajno sam zaboravio, posle deset godina"
2. Farovi. Svi ljudi iz mog okruženja (pa čak i deca, koja po pravilu drežde ispred TV-a) su znali da novi zakon od 11. decembra obavezuje na uključene farove. Ali jok - zainatio se Srbin, za inat neće da upali. Štedi elektriku.
3. Virtuelni pešaci. Imao sam priliku da godinu dana živim u Hamburgu. Ne mogu ti opisati koji je to saobraćajno-kulturološki šok ! Pozitivan kad otputujem tamo i negativan kad se vrnem u Beograd. Dok prosečan Srbin skreće desno uz uslovnu zelenu strelicu, svaki mu je pešak virtuelan, osim onog koji mu krvlju uprlja šoferšajbnu. "Zašto bih ga propustio kad sam jači, brži i opasniji !?".

I posle svega: kuku lele - zli policajci, namerno me kaznili. Mrze me. Iživljavaju se.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
0

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
93.86.240.*



+363 Profil

icon Re: Potpisite svoje vozacke dozvole!15.01.2010. u 14:53 - pre 172 meseci
Kod mene u gradu policija jos nije pocela rigorozno da primenjuje novi zakon. Cuo sam od nekih instruktora iz auto skola da zaustave nekog sa stranim tablama, ali domace jos nisu poceli da klepaju kaznenim poenima...
Use Your Mind. Or someone else will.
 
0

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.rs.



+896 Profil

icon Re: Potpisite svoje vozacke dozvole!15.01.2010. u 15:37 - pre 172 meseci
Bio sam u pravu (odnosno moj kum koji je sudija):

http://www.mondo.rs/s158122/Vesti/Potpi ... kazne.html

Potpiši se na vozačku - ali nema kazne!

Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić naredio je da se ispitaju medijski navodi o tome da su pojedini vozači kažnjeni jer nisu potpisali vozačku dozvolu.

Prema ranijim tvrdnjama građana, saobraćajni policajci danas su naplaćivali kaznu od 5.000 dinara svakom ko nema potpis u vozačkoj dozvoli.
"Obaveštavamo javnost da Pravilnikom o obrascu vozačke dozvole jeste predviđeno da vozači potpisuju svoju vozačku dozvolu prilikom njenog izdavanja, ali Zakon o bezbednosti saobraćaja na putevima ne predviđa bilo kakvu kaznu za vozača koji to nije učinio", navodi se u saopštenju MUP Srbije.
Dačić je, dodaje se, pozvao oštećene građane da prijave takve slučajeve.
"Istovremeno, molimo građane da prilikom podizanja svojih vozačkih dozvola istu potpišu, iako Zakon o saobraćaju to ne sankcioniše", navodi se u saopštenju.
 
0

Nenad Vranjanac
nbg

Nenad Vranjanac
Član broj: 36176
Poruke: 2840
91.148.84.*



+3 Profil

icon Re: Potpisite svoje vozacke dozvole!15.01.2010. u 15:46 - pre 172 meseci
Najbolje u celoj priči, kad sam preuzimao pre mesec dana produženje i lepo pitam:
-je l treba ovde potpis?
-ma jok!!! :D
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
0

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Potpisite svoje vozacke dozvole!15.01.2010. u 16:55 - pre 172 meseci
Evo upravo neki komandir saobracajne policije (ili sta je vec) u Beogradskoj hronici na RTS1 kaze "Prica je potpuno netacna i ako je neko platio 'kaznu' za ovako nesto molimo ga da se javi na taj i taj broj bla bla bla....".

:)

A ja ceo dan svima koji su me zvali objasnjavam da nisu normalni al nije vredelo :)))
 
0

Jagnjeca brigada

Član broj: 52969
Poruke: 311



+298 Profil

icon Re: Potpisite svoje vozacke dozvole!15.01.2010. u 19:36 - pre 172 meseci
Vlada Rebić, zamenik načelnika Uprave saobraćajne policije MUP-a Srbije, kaže da jeste tačno da vozači treba da se potpišu u svoje vozačke dozvole, ali da je apsolutna neistina da policija kažnjava vozače u slučaju da dozvole nisu potpisane, upravo zato što zakon i ne predviđa bilo kakvu sankciju u tom slučaju.

U saobraćajnoj policiji kažu i da će ispitati sve navode građana oko naplate kazni i pozvaju ih da takve slučajeve odmah prijave najbližoj stanici policije.

“S obzirom da su počele da kruže te priče, mi smo dali nalog starešinama saobrćajne policije da izvrše kontrolu. Zakonska procedura je jasna, policijski službenik ne može da uzima novac na licu mesta”, rekao je Rebić.

Povodom ovog slučaja i sms poruka koje dva dana kruže među ljudima, oglasio se i ministar policije Ivica Dačić koji je naložio da se tvrdnje građana ispitaju.

"Obaveštavamo javnost da Pravilnikom o obrascu vozačke dozvole jeste predviđeno da vozači potpisuju svoju vozačku dozvolu prilikom njenog izdavanja, ali Zakon o bezbednosti saobraćaja na putevima ne predviđa bilo kakvu kaznu za vozača koji to nije učinio", navodi se u saopštenju MUP-a Srbije.

Ministar Dačić je, kako se navodi, pozvao oštećene građane da prijave takve slučajeve.

http://www.b92.net/automobili/vesti.php?nav_id=404283


Sada ce neko da pusti pricu da mora da se ima slika sa kravatom u vozackoj, a ko nema 5 kaznenih poena i u roku od 7 dana da uplati 6 hiljada dinara na racun MUP-a. :)
"Nikad ne raspravljaj sa budalom: Prvo ce da te spusti na svoj nivo, a onda ce da te
dobije na iskustvo!"
 
0

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
93.87.148.*



+5251 Profil

icon Re: Potpisite svoje vozacke dozvole!15.01.2010. u 19:57 - pre 172 meseci
Shvatio je Ivica, koliko, u stvari, kostaju par stotina hiljada dinarcica sakupljenih "na foru"...

Zbog te sice, malo ce mu biti milioni dolara u kampanji, da povrati cenzus


Poz
 
0

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

boccio
Član broj: 7594
Poruke: 2458
*.adsl.beocity.net.

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Potpisite svoje vozacke dozvole!15.01.2010. u 20:16 - pre 172 meseci
Sjajno. Fenomenalan primer kako jedan hoax moze da dovede do toga da faken Ministar policije mora da daje izjavu jednom od najvecih medija u zemlji.

Hoax. Social network. Fb. Twitter. B92 . Ministar. Za manje od dva dana. Fenomenalno, I'm truly impressed :))

As for the rest of us... Malo vise rabljenja mozga nije na odmet, nije to sapun da se potrosi ;ppp
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Potpisite svoje vozacke dozvole!
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 16618 | Odgovora: 46 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.