Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

kako videti ostale racunare na mrezi?

[es] :: Wireless :: kako videti ostale racunare na mrezi?

[ Pregleda: 5375 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

grca976
milan veljkovic
telekomunikacije , roaming networks
Nis

Član broj: 113034
Poruke: 41
*.static.isp.telekom.rs.



Profil

icon kako videti ostale racunare na mrezi?15.01.2010. u 17:16 - pre 173 meseci
nakacen sam na wireless mrezu koju koristi oko 60-ak korisnika iskljucivo za net pa me zanima kako mogu videti ostale racunare koji su trenutno povezani na mrezi ( neki program i sl)
hvala



[Ovu poruku je menjao tox master dana 15.01.2010. u 19:11 GMT+1]
Don't touch prekidač, 'oće struja kill…!
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
*.teol.net.



+122 Profil

icon Re: kako videti osale racunare na mrezi?15.01.2010. u 18:10 - pre 173 meseci
Ako koristis wireless internet pa bi da gledas sta ko ima na racunaru malo teze ce biti izvodljivo zbog ogranicenja koja provajder postavlja sto naravno neznaci da nije nemoguce ali su takve diskusije zabranjene na forumu.
A inace mozes da vidis racunare u mrezii koji imaju isti workgroup: my network places=>view workgroup computers
 
Odgovor na temu

Darko_zed
Aleksinac

Član broj: 137277
Poruke: 2312
*.netnet.rs.

Sajt: www.proelektro018.com


+98 Profil

icon Re: kako videti ostale racunare na mrezi?15.01.2010. u 20:02 - pre 173 meseci
Tox imam pitanjce za tebe ,drugar i ja koristimo istog wireles provajdera i adrese su nam staticke i cak smo preko istog rutera mislim antene provajdera ,e sada mozemo li nas dvojica putem IP adresa nekeko da se ukonektujemo zaobilazeci internet odnosno da idemo kracim putem to jest da iskoristimo ruter samog provajdera jer bi nam protok tako bio veci?poz
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
*.teol.net.



+122 Profil

icon Re: kako videti ostale racunare na mrezi?15.01.2010. u 22:06 - pre 173 meseci
Pokusajte ali mislim da ako je provajder iole ozbiljan necete to moci tako kao sto si zamislio.
Ako su vam workgroup isti trebalo bi da vidite vase racunare u my network places ako provajder nije blokirao saobracaj izmedju klijenata (u sta sumnjam jer bi tako usporili protok svim korisnicima).
A uvek mozete da se umrezite preko hamachija ali cete imati protok izmedju vas isto kao sto imate prema netu.
 
Odgovor na temu

grca976
milan veljkovic
telekomunikacije , roaming networks
Nis

Član broj: 113034
Poruke: 41
*.static.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: kako videti ostale racunare na mrezi?16.01.2010. u 09:32 - pre 173 meseci
naime ja vidim sve racunare koji su nakaceni na mrezu ali nikako ne mogu da vidim njihov sadrzaj. isti je slucaj i sa ostalim korisnicima,vide mene kao racunar mrezne grupe ali nemaju pristup podatcima.nisam napomenuo da sam podelio i dozvolio ostalim racunarima na mrezi da mogu da vide sadrzaj mog racunara, sto su i ostali uradili. provajder (inace covek sa kojim se znam dobro) kaze da nema nikakvih zabrana i da nam treba neki softver koji moze da se skine sa neta ali nezna tacno koji. sve sto sam sa neta skinuo nije odgovaralo pa ako neko zna o cemu se radi neka pomogne.
Don't touch prekidač, 'oće struja kill…!
 
Odgovor na temu

kristi1

Član broj: 151211
Poruke: 2012
*.ptt.rs.

Sajt: www.mycity.rs/Ambulanta


+88 Profil

icon Re: kako videti ostale racunare na mrezi?16.01.2010. u 09:40 - pre 173 meseci
Mozes da vidis sadrzaj nekog racunara jedino ako je taj sherovao podatke, ako nije ne mozes da pristupis podacima.
 
Odgovor na temu

grca976
milan veljkovic
telekomunikacije , roaming networks
Nis

Član broj: 113034
Poruke: 41
*.static.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: kako videti ostale racunare na mrezi?16.01.2010. u 10:33 - pre 173 meseci
sherovao sam i ja i ostali ali nevredi navodno nam je potreban neki softver . koji ?
Don't touch prekidač, 'oće struja kill…!
 
Odgovor na temu

kristi1

Član broj: 151211
Poruke: 2012
*.ptt.rs.

Sajt: www.mycity.rs/Ambulanta


+88 Profil

icon Re: kako videti ostale racunare na mrezi?16.01.2010. u 10:43 - pre 173 meseci
Procitaj ovo http://www.elitesecurity.org/t...elne-LAN-mreze-preko-interneta
 
Odgovor na temu

Darko_zed
Aleksinac

Član broj: 137277
Poruke: 2312
*.netnet.rs.

Sajt: www.proelektro018.com


+98 Profil

icon Re: kako videti ostale racunare na mrezi?16.01.2010. u 11:45 - pre 173 meseci
Citat:
Ako su vam workgroup isti trebalo bi da vidite vase racunare u my network places ako provajder nije blokirao saobracaj izmedju klijenata (u sta sumnjam jer bi tako usporili protok svim korisnicima).



Isti nam je worgroup ali se ne vidimo ,my network place prazan je ,nikoga nema.Sigurno je blokirao saobracaj izmedju kljijenata.Probali smo sa hamacijem i nije lose mada za neke igrice treba podesavanja itd.itd...ima svojih nedostataka ,a za VPN koristimo TeamViewer 5 izuzetan je sa puno mogucnosti i moze se praviti mreza sa vise korisnika kao u hamaciju.Poz.









 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: kako videti ostale racunare na mrezi?

[ Pregleda: 5375 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.