Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Reporting service kako novoj tabeli da se doda skin

[es] :: .NET :: Reporting service kako novoj tabeli da se doda skin

[ Pregleda: 1553 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Valerij Zajcev

Član broj: 40886
Poruke: 1374
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Reporting service kako novoj tabeli da se doda skin22.01.2010. u 17:44 - pre 173 meseci
Kada dodam novi report dodajem ga preko wizard-a i u njemu mogu da odaberem boje koje hocu da se nalaze na toj tabeli. Na slici ova gore. E sad novu tabelu (za novi dataset) hocu da dodam ispod kao na slici ali ne znam gde su podesavanja za skinove itd. Da li neko zna koji property-i trebaju da se menjaju ovde. Hvala unapred mnogo :)

 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Reporting service kako novoj tabeli da se doda skin22.01.2010. u 17:52 - pre 173 meseci
Ne mogu da tvrdim 100% autoritativno ali mislim da RS nema skining. Kad radis wizardo m on jednostavno automatski podesi styling tabele tokom generisanja njene definicije, samim tim je styling ogranicen na wizarda. Isti problem ima i crystal, sta vise njemu se cela tabela generise linijama i ofsetima :)
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Valerij Zajcev

Član broj: 40886
Poruke: 1374
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Reporting service kako novoj tabeli da se doda skin22.01.2010. u 23:32 - pre 173 meseci
Hoces da kazes da je nemoguce promeniti sada boje na ovoj dole tabeli da budu kao one gore? :(
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Reporting service kako novoj tabeli da se doda skin23.01.2010. u 08:58 - pre 173 meseci
Moguce je samo ne automatski, moras da rucno stilizujes tabelu kroz propertije tj nije skinable u smislu da izaberes skin a on sam podesi sve propertije; to je bar po mom secanje jer nemam RS ispred sebe. Al mislim da moze nesto drugo da se uradi da se ubrza proces, otvori rdl fajl kao XML i pogeldaj definiciju za gornju stilizovanu tabelu, trebalo bi da ima <style> tag unutar, probaj da iskopiras ceo taj node u svoju tabelu.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Valerij Zajcev

Član broj: 40886
Poruke: 1374
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Reporting service kako novoj tabeli da se doda skin23.01.2010. u 14:10 - pre 173 meseci
Hehe..nasao sam prilicno 'tupav' nacin. Prekopirao sam celu gornju tabelu i skinuo sa nje podatke i dataset za koji je bindovana, ali sada mi pravi problem kada imam dva dataset-a neke cudne poruke ispisuje procackacu pa cu da se javim :)
 
Odgovor na temu

Valerij Zajcev

Član broj: 40886
Poruke: 1374
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Reporting service kako novoj tabeli da se doda skin24.01.2010. u 12:20 - pre 173 meseci
Imam problem: Dodao sam dva data set-a obadva gadjaju istu bazu, samo razlicite tabele. Prvi sam dodao preko wizarda, a drugi rucno. Sada mi je problem jer kada dodam tu novu tabelu na report nemam taj drugi dataset da odaberem za property DataSetName (ima samo onaj stari). Kada mu ime ukucam rucno dobijem error:
Citat:

The Table ‘table2’ refers to an invalid DataSetName ‘PublicLibraryDataSet1_tblMember’.

Sta da radim da drugu tabelu zakacim za drugi dataset? U pitanju je Visual Studio 2008.

U sustini kada imam jedan datasource u redu je, kada dodam drugi nece da radi :(

[Ovu poruku je menjao Valerij Zajcev dana 24.01.2010. u 13:31 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Valerij Zajcev

Član broj: 40886
Poruke: 1374
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Reporting service kako novoj tabeli da se doda skin24.01.2010. u 12:46 - pre 173 meseci
Izvinjavam se na uznemiravanju. Resio sam problem. Nasao sam da ReportViewer komponenta ima neka cudna ponasanja kada se rucno doda je novi source. Pa sam samo obrisao staru komponentu i dodao novu. Sada radi ok.
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: Reporting service kako novoj tabeli da se doda skin

[ Pregleda: 1553 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.