Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Grejanje na pelet

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7690861 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zeljezara
nema

Član broj: 279988
Poruke: 853
213.55.176.*



+13 Profil

icon Re: Grejanje na pelet13.01.2017. u 09:36 - pre 88 meseci
Puno trose ovi sa AT .Komfort 23 stepena i nije nesto .50 KG za 100 Kvadrata.Ukonacnici bice visa potrosnja nego bez AT.
 
0

mladen.jovic
Mladen Jovic
FK Novi Sad trener
FK Novi Sad
Kać, Novi Sad

mladen.jovic
Član broj: 330116
Poruke: 401
*.dynamic.sbb.rs.



+32 Profil

icon Re: Grejanje na pelet13.01.2017. u 11:24 - pre 88 meseci
Pozdravljam sve moje drugare forumase, evo mene posle duuugo vremena. Prvo, da svima pozelim sve najbolje u ovoj godini i da se svi kvalitetno ogrejete. Trenutno sam na raspustu, a i pozavrsavao sam sve sto sam imao da uradim za ovu zimu, pa sam nasao vremena da sve natenane iznesem sto se tice mog iskustva.
Krenuo bih, dakle, od pocetka... Kao sto svi znate, 2015. godine sam uradio sistem grejanja na pelet sa kotlom na cvrsto gorivo(Viadrus U22S 30KW) i PltGrnk 17.7. Cetvorokraki mesni ESBE VRG 141 i motorni pogon sa integrisanom automatikom vodjenom po spoljnoj temperaturi ESBE CRC 141. Zatim kotlovskom pumpom IMP 25/45 starom 40 godina i radijatorskom pumpom Wilo Stratos Pico 30/1-6. Sistem radi savrseno, sve onako kako sam zamisljao, ali posle nekog vremena, resetka gorionika se napuni zgurom i onda nema dovoljno kiseonika i sav pelet koji padne na resetku ne sagori kako treba. Svakih sat vremena prepuna resetka, cesto grejanje samo stane, jednom recju katastrofa, a potrosnja blagi ocaj. Drug Zmajdin, najbolji, najodgovorniji i najposteniji covek kojeg sam upoznao, bio par puta sa analizatorom i probao da resi problem, ali rezultat nikakav. Inace moram da napomenem da mi je kao prvom kupcu doneo prototip gorionika koji je radio mesec dana, a nije mi uzeo belog dinara dok ja ne budem zadovoljan i dok ne skupim pare da mu platim!!! Ubedjen sam bio da nije do peleta, vec da je problem u jako losem odzaku koji je zidan 1974. i koji je jako los i ne vuce kako treba. Tata poludeo jer je teret ciscenja gorionika pao na njegove noge uz problem konstantnog silazenja u podrum sa sveze operisanim kukovima. I sam se raspitivao za sve ovo i pricao sa mnogim monterima, odlazio kod ljudi koji imaju Centrometal i B/Max gorionike kod kojih ovih problema nije bilo. Ja ga ubedjivao da je to do odzaka, ali on iznerviran odluci da pozove svog drugara koji je prodaje B/Max i koji je navodno strucnjak da oceni u cemu je problem. Donese on najnoviji B-Max 30KW sa displejom u boji i touch screenom i ugradi ga na kotao, a PltGrnk skine. Gorionik radi, ali samo dok se ne pojavi isti problem sa resetkom punom zgure. Medjutim, posto je resetka tog velikog gorionika duplo veca nego kod PltGrnk 17.7, on je imao duzu autonomiju rada i gusio se na svaka dva tri sata umesto na sat. Tata plati coveku 750 eura i ja razocaran i pun sramote i ponizenja teska srca javim drugu Zmajdinu sta se desilo. Covek profesionalac dodje, pokusa da mi analizatorom namesti sagorevanje i na B-Maxu, ali bezuspesno. Rastasmo se tako mi, a meni krivo i provedoh celu zimu u stelovanju parametara na gorioniku koji je MNOOOOGO LOSIJI od PltGrnk, a pri tome je bolji gorionik od svih FABRICKIH koji se nalaze na trzistu!!!
Prosla grejna sezona i ja se dadoh u resavanje problema sa dimnjakom, koji sam resio tako sto sam kroz postojeci stari zidani odzak provukao sanacioni prohromski dimnjacki set fi 200 visine 7m. Odzak vuce ko lud, ali B-Max ni blizu nema tako dobru modulaciju kao PltGrnk i ne moze da radi na manjoj snazi od 8KW(fabricki deklarisano 10KW). E tu sam usao u mnooogo ozbiljnije probleme, pa sam, umesto komfornog i jeftinog grejanja sa PltGrnk-om koji savrseno radi u modulaciji i prilagodjava svoju snagu savrseno precizno na svaka 2 stepena u rasponu trenutnim potrebama objekta, morao da preduzmem sledece korake u vidu jos vece investicije koja mi se nikada nece isplatiti, ali nekome posle mene hoce! Posto B-Max ima modulaciju, ali ona je u rasponu od 5 stepeni i ne radi ni blizu kao kod PltGrnk, a najmanja snaga je u vecem delu zime veca nego sto treba da bude za moju promaju od kuce od 170m2, a kamoli za neku dobro izolovanu i manju kucicu, bio sam prinudjen da kupim akumulatore toplote i da izmenim postojeci sistem. Kupio 2 Centrometalova akumulatora od 800 litara, napravio razdelnik sa 3 grejna kruga i jednim za TPV i uz mnooogo truda zavrsio sve. Kostalo me 500.000 din, ali nisam se pokajao. Kad vec bacam pare, onda daj da barem uradim sistem kakav niko nema. Uzeo sam jos dve Wilo Stratos Pico pametne pumpe, jos dve automatike ESBE CRC 141, cetiri trokraka ESBE VRG 131 umesto onog cetvorokrakog, jednu novu Wilo Star RS 32/6 za kotlovski krug izmedju kotla i AT i automatiku ESBE CRA 111 za trokraki izmedju kotla i AT. Sve sam, naravno, sam povezao i sada radi savrseno. Na to sve sam dodao i digitalni diferencijalni termostat koji ima 2 releja i 3 senzora od kojih 1 rele kontrolise rad gorionika preko dva senzora na vrhu prvog i dna drugog AT(akumulatori spojeni u rednu vezu) i trec senzor koji kontrolise bojler sa TPV koji napaja cetvrti krug grejanja iz razdelnika, ali to jos nisam montirao. Trenutno na sistemu radi samo jedna pumpa, jer cu preostale dve grane spojiti tek kada nadogradim kucu i kada je podelim na 3 etaze po 100m2. Akumulatori su povezani tako da sistem moze da radi i bez njih, zatim sa jednim ili sa oba. Sistem sam uradio toliko dobro da sam i iskljucio mogucnost i da imam los pelet, jer je jedina prednost ovog B-Maxa to sto ima mogucnost da se spoji sa kompresorom i da se podesi da na svakih nekoliko minuta ili sati kompresor izduva i ocisti resetku od pepela i zgure, kao i prilikom svakog paljenja i gasenja gorionika. Dakle, ciklus ciscenja moze da radi snazni ventilator, ali i kompresor. Sve u svemu, sada ovaj gorionik ima smisla i sada on radi najbolje sto moze. Grejanje je konstantno, radijatori non stop topli ili mlaki, a u kuci t regulisem iskljucivo termoglavama i automatikom vodjenom spoljnom t spram koje sam jako dobro nastelovao krivu grejanja, toliko dobro da mi ni na savrseno dimenzionisanim radijatorima ni ne trebaju skoro termoglave. Jednom recju, sada mi grejanje radi savrseno! Kuca je teska promaja sa jako losim prozorima i bez ikakve izolacije, pa trosi dosta, ali to je sve svakako u planu da se radi, samo sto sam ja zbog nekih mojih mogucnosti krenu o obrnutim redosledom. Prvo uradio grejanje, a teko cu da radim krov, prosirenje, prozore i izolaciju.
E sada, sta da kazem posle svega...Vodite racuna kakav pelet uzimate, koji kotao, koji gorionik i kakav je odzak!!! Ko vam radi sistem i obavezno mesni ventil po propisu!!! Uz mesni ventil, obavezno i pumpu u kotlovskom krugu pored one u radijatorskom!!! Cetvorokraki bez AT, a dva trokraka sa AT. Ako je bez akumulatora, onda cetvorokraki, dve pumpe, dobar gorionik sa dobrom modulacijom i sa sto manjom minimalnom snagom, a ako je sa AT, onda moze bilo koji, svi su dobri. Meni je jedino sada zao sto sam skrljao jako velike pare u podrum i sto zaista imam savrsen sistem i delim svima lekcije kako treba da se uradi, a ja nisam uradio to jeftino, a dobro da mi se ta investicija brzo vrati, pa da sada svima vama mogu da pametujem da i vi to uradite. Ali zato, poucen svojim iskustvom, mogu slobodno da kazem da ukoliko zelite jeftin a jako dobar sistem koji je funkcionalan uz mogucnost prelaska i na druga goriva, uzmite kombinovani kotao na cvrsto gorivo, cetvorokraki mesni ventil, kotlovsku pumpu obavezno, PltGrnk, jer mu zaista nema ravnog, dobar pelet, tu ne stedite i pobrinite se da vam odzak bude po propisu uradjen...NECETE SE SIGURNO POKAJATI!
Veliki pozdrav svima, cujemo se, pratim vas sve!!!
Novi Sad,Kac
Kotao:Viadrus U22S(30KW)
Gorionik:B-Max Home 10-30KW
AT Centrometal 2xCAS 801
Razdelnik 3 kruga grejanja+TPV
Pumpa u kotl. krugu:Wilo Star RS 32/6
Pumpe u rad. krugu: 3xWilo Stratos Pico 30/1-6
Mesni i aut. u kotl. krugu:ESBE VRG 131+ESBE CRA 111
Mesni i aut. u rad. krugu:3xESBE VRG 131+ESBE CRC 141
Armatura i cevi:5/4 i Cu fi35
Radijatori:Faral Alba H500-190 reb+termoglave
 
+1

mladen.jovic
Mladen Jovic
FK Novi Sad trener
FK Novi Sad
Kać, Novi Sad

mladen.jovic
Član broj: 330116
Poruke: 401
*.dynamic.sbb.rs.



+32 Profil

icon Re: Grejanje na pelet13.01.2017. u 11:31 - pre 88 meseci
A sada cu i slike da okacim, tako da sve lepo mozete da vidite kako je nekada bilo, a kako je sada... Prvo sa PltGrnk 17.7, zatim sa B-Maxom, a onda i sa AT i razdelnikom kako je sada.
Novi Sad,Kac
Kotao:Viadrus U22S(30KW)
Gorionik:B-Max Home 10-30KW
AT Centrometal 2xCAS 801
Razdelnik 3 kruga grejanja+TPV
Pumpa u kotl. krugu:Wilo Star RS 32/6
Pumpe u rad. krugu: 3xWilo Stratos Pico 30/1-6
Mesni i aut. u kotl. krugu:ESBE VRG 131+ESBE CRA 111
Mesni i aut. u rad. krugu:3xESBE VRG 131+ESBE CRC 141
Armatura i cevi:5/4 i Cu fi35
Radijatori:Faral Alba H500-190 reb+termoglave
Prikačeni fajlovi
 
0

ZoranObradovic
penzioner
Pančevo

ZoranObradovic
Član broj: 304642
Poruke: 996
89.216.98.*

Jabber: ZoranObradovic


+133 Profil

icon Re: Grejanje na pelet13.01.2017. u 11:44 - pre 88 meseci
Citat:
zeljezara:
Puno trose ovi sa AT .Komfort 23 stepena i nije nesto .50 KG za 100 Kvadrata.Ukonacnici bice visa potrosnja nego bez AT.

Ja za razliku od tebe smem da napišem koliko trošim a tvoj problem je što ovih dana ne izlaziš iz kotlarnice od obaveza sipanja peleta,nego si se javio kad je malo otoplilo.
I probaj sada,kad imaš malo vremena,da naučiš kako se šta izgovara.
Za mene je u kući KOMFOR (bez T) 23 ºC a ti ako moraš da greješ dvorište,pošto bez izolacije to i radiš,grej i na 30 ºC.

- 110m²
-Viadrus25 kW
-gorionik Ecopell
- 2 X AT 800 litara (privatna
režija+Austria email)
-2 X Gree Viola + Gree G Tech 12000
Btu/h
-Wilo Yonos Pico 25/1-6
-elektro kotao 12 kW
-izolacija:5 cm zid, 30 cm plafon (10
stiropor+20 staklena vuna)
-aluminijumski radijatori (130 rebara)
-PVC stolarija
-kotlovski krug Seltron ACC 20
-radijatorski krug HeatOn WCHR-01
 
0

mladen.jovic
Mladen Jovic
FK Novi Sad trener
FK Novi Sad
Kać, Novi Sad

mladen.jovic
Član broj: 330116
Poruke: 401
*.dynamic.sbb.rs.



+32 Profil

icon Re: Grejanje na pelet13.01.2017. u 12:37 - pre 88 meseci
Evo jos koja...
Novi Sad,Kac
Kotao:Viadrus U22S(30KW)
Gorionik:B-Max Home 10-30KW
AT Centrometal 2xCAS 801
Razdelnik 3 kruga grejanja+TPV
Pumpa u kotl. krugu:Wilo Star RS 32/6
Pumpe u rad. krugu: 3xWilo Stratos Pico 30/1-6
Mesni i aut. u kotl. krugu:ESBE VRG 131+ESBE CRA 111
Mesni i aut. u rad. krugu:3xESBE VRG 131+ESBE CRC 141
Armatura i cevi:5/4 i Cu fi35
Radijatori:Faral Alba H500-190 reb+termoglave
Prikačeni fajlovi
 
0

ZoranObradovic
penzioner
Pančevo

ZoranObradovic
Član broj: 304642
Poruke: 996
89.216.98.*

Jabber: ZoranObradovic


+133 Profil

icon Re: Grejanje na pelet13.01.2017. u 12:49 - pre 88 meseci
@zeljezara,
napiši ti lepo ovde koliko ložač dnevno troši peleta da bi ti bio gospodin i onda možemo da pričamo.


[Ovu poruku je menjao vladd dana 14.01.2017. u 00:57 GMT+1]
- 110m²
-Viadrus25 kW
-gorionik Ecopell
- 2 X AT 800 litara (privatna
režija+Austria email)
-2 X Gree Viola + Gree G Tech 12000
Btu/h
-Wilo Yonos Pico 25/1-6
-elektro kotao 12 kW
-izolacija:5 cm zid, 30 cm plafon (10
stiropor+20 staklena vuna)
-aluminijumski radijatori (130 rebara)
-PVC stolarija
-kotlovski krug Seltron ACC 20
-radijatorski krug HeatOn WCHR-01
 
0

zeljezara
nema

Član broj: 279988
Poruke: 853
213.55.176.*



+13 Profil

icon Re: Grejanje na pelet13.01.2017. u 13:33 - pre 88 meseci
Ja sam napisao 400 kvadrata 12 tona kupio kad potrosim znacu kolko sam dokupio.Da moze biti jos KOJA tona vise a maksimalno tri a ne 24 kako ti i tvoj pajdas napisaste.Nezavirujem svaki dan ko dijete u p***c.
A vidis .Jos kad smo mi normalno komunicirali ja sam i tad tvrdio da AT i nije nesto osim sto kosta a da postoji i drugi nacin da se dobro grejes bez AT.I na tome sam punu truda ulozio i moze .Ako procitas Mladenov post u cjelini shvatices da dobar gorionik moze to da odradi a one neznalice sto mene prozivase to ne razumiju.Da ekopel ima modulaciju koja to moze nebi trebao AT.

Ja i dalje tvrdim da postoji regulacija koja moze da izmodulira bez AT.Dobar dimnjak diktira i potrosnju i temperaturu.Ja sam turbulatore povadio i mislim da smetaju.Zugregler
demontirao jer zna da smeta i da pojaca potrosnju.Efikasnije je dodati izmjenjivac na dimnjak.Dimnjak vuce a toplota ostaje nista nesmeta.

[Ovu poruku je menjao zeljezara dana 13.01.2017. u 14:44 GMT+1]
 
0

ZoranObradovic
penzioner
Pančevo

ZoranObradovic
Član broj: 304642
Poruke: 996
*.mbb.telenor.rs.

Jabber: ZoranObradovic


+133 Profil

icon Re: Grejanje na pelet13.01.2017. u 13:49 - pre 88 meseci
Uskoro će biti modulacija i na Ecopell—u i to sam ubeđen,biće vrhunski odrađena.
I dalje sam mišljenja da nijedna modulacija ne može da priušti takvu komfornost kao što može AT.
Ako neko zna koja je,neka kaže.


[Ovu poruku je menjao vladd dana 14.01.2017. u 00:58 GMT+1]
- 110m²
-Viadrus25 kW
-gorionik Ecopell
- 2 X AT 800 litara (privatna
režija+Austria email)
-2 X Gree Viola + Gree G Tech 12000
Btu/h
-Wilo Yonos Pico 25/1-6
-elektro kotao 12 kW
-izolacija:5 cm zid, 30 cm plafon (10
stiropor+20 staklena vuna)
-aluminijumski radijatori (130 rebara)
-PVC stolarija
-kotlovski krug Seltron ACC 20
-radijatorski krug HeatOn WCHR-01
 
0

zeljezara
nema

Član broj: 279988
Poruke: 853
213.55.176.*



+13 Profil

icon Re: Grejanje na pelet13.01.2017. u 13:57 - pre 88 meseci
Ja jednoumlje ne postujem.Ali stvari se mijenjaju pa se samo prilagodjavam.Ja apsolutno druga misljenja postujem a samo radim po svome za svoj gros.Puno toga sam uradio naopako pa ispravljao ali sam ispravljao kao i danas sto pokusavam.Nisam vjerovao da ce gorionici da rade bez zastoja ali rade a potosnja zavisi od mnogo faktora.Ne samo od izolacije objekta.Kad saberes koliko puta se lozio ugalj onda ovo i nije lose mada je prljavo i kosta.Uvrijeme kad sam lozio ugalj uspio sam da potrosnju smanjim za 25 % bez da smanjujem tem i jos sam imao smanjenu nocnu na 20.Sa malim izmjenama a kotao nikad vise ne cistim od necistoca osim pepela kao i dimnjak.Samo prasina.

Ko misli drugacije od mene nek misli mozda je u pravu.Razmotricemo pa usporediti.Iuraditi po svome.

Ako ekopel napravi neku dobru modulaciju ja to mogu samo da pozdravim .A odrzavanje plamena nije modulacija kao sto je sad.Ja regulaciju gorionika postujem samo onu koja moze da drzi kotao na oko 70 konstantno u normalnom radu.A NE DA ZEZA KO KAOBOJ KONJA.Sad 80 sad 60 pa smeta sad ovo sad ono.



[Ovu poruku je menjao zeljezara dana 13.01.2017. u 15:48 GMT+1]
 
0

Taradrina
precizni mehaničar
Tara

Član broj: 335325
Poruke: 637
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+115 Profil

icon Re: Grejanje na pelet13.01.2017. u 17:53 - pre 88 meseci
Zorane
Ecopell već radi sa modulacijom i na testiranju je. To je odlična vest pred Srpsku Novu Godinu.
Neke prednosti: jer je domaća pamet i proizvod,podrška je fantastična,stari vlasnici Ecopell-a dobiće bolji proizvod,novi kupci su tu odmah ...zadovoljan kupac je najbolja preporuka.
Mladene,stvarno si odradio sve dobro i pedantno.Sve pohvale.
Ekopell Guča 2 kom.za dva objekta
 
0

ZoranObradovic
penzioner
Pančevo

ZoranObradovic
Član broj: 304642
Poruke: 996
*.mbb.telenor.rs.

Jabber: ZoranObradovic


+133 Profil

icon Re: Grejanje na pelet13.01.2017. u 19:17 - pre 88 meseci
Đorđe,
znam sve što je vezano za Ecopell,modulaciju,regulaciju,servisnu podršku,savete i sve ostalo.
Pametnom čoveku je dovoljno malo
da ukapira neke stvari a nekom treba večnost.

[Ovu poruku je menjao ZoranObradovic dana 13.01.2017. u 20:29 GMT+1]
- 110m²
-Viadrus25 kW
-gorionik Ecopell
- 2 X AT 800 litara (privatna
režija+Austria email)
-2 X Gree Viola + Gree G Tech 12000
Btu/h
-Wilo Yonos Pico 25/1-6
-elektro kotao 12 kW
-izolacija:5 cm zid, 30 cm plafon (10
stiropor+20 staklena vuna)
-aluminijumski radijatori (130 rebara)
-PVC stolarija
-kotlovski krug Seltron ACC 20
-radijatorski krug HeatOn WCHR-01
 
0

ZoranObradovic
penzioner
Pančevo

ZoranObradovic
Član broj: 304642
Poruke: 996
89.216.98.*

Jabber: ZoranObradovic


+133 Profil

icon Re: Grejanje na pelet13.01.2017. u 19:55 - pre 88 meseci

A evo kako izgleda i moja sklepana kućica!






[Ovu poruku je menjao ZoranObradovic dana 15.01.2017. u 00:43 GMT+1]
- 110m²
-Viadrus25 kW
-gorionik Ecopell
- 2 X AT 800 litara (privatna
režija+Austria email)
-2 X Gree Viola + Gree G Tech 12000
Btu/h
-Wilo Yonos Pico 25/1-6
-elektro kotao 12 kW
-izolacija:5 cm zid, 30 cm plafon (10
stiropor+20 staklena vuna)
-aluminijumski radijatori (130 rebara)
-PVC stolarija
-kotlovski krug Seltron ACC 20
-radijatorski krug HeatOn WCHR-01
Prikačeni fajlovi
 
+1

Goranto
ODS

Član broj: 332401
Poruke: 713
62.193.155.*



+62 Profil

icon Re: Grejanje na pelet13.01.2017. u 22:53 - pre 88 meseci
Mladen.jovic--
I kako sada izgleda šema spajanja tvog sistema.Ima li promena u odnosu na letos.4k ventil nisi pokušao da staviš na potisu ?
 
0

koborjanos
mlađi referent u pemziji
štazi
Kovin

koborjanos
Član broj: 327553
Poruke: 436
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+60 Profil

icon Re: Grejanje na pelet13.01.2017. u 23:53 - pre 88 meseci
O nivou diskusije neću da pričam. Sve više ličimo na neke druge forume, na žalost!

Zorane, ne shvati pogrešno ovo moje pitanje. Ne želim da se nadovežem na žučnu raspravu.
Da li je tvoje grejanje moglo da se izvede sa manje uloženog novca, vremena, živaca? Meni je to strašno komplikovano, možda i zbog mojih godina.
Ferroli SUN P-7, Tam Štadler 25KW star 30 godina!! Naravno i protočni kotao na gas Beretta
 
0

koborjanos
mlađi referent u pemziji
štazi
Kovin

koborjanos
Član broj: 327553
Poruke: 436
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+60 Profil

icon Re: Grejanje na pelet13.01.2017. u 23:55 - pre 88 meseci


A za kuću, RESPECT!!!
Ferroli SUN P-7, Tam Štadler 25KW star 30 godina!! Naravno i protočni kotao na gas Beretta
 
+1

ZoranObradovic
penzioner
Pančevo

ZoranObradovic
Član broj: 304642
Poruke: 996
89.216.98.*

Jabber: ZoranObradovic


+133 Profil

icon Re: Grejanje na pelet14.01.2017. u 00:09 - pre 88 meseci
Citat:
koborjanos:
O nivou diskusije neću da pričam. Sve više ličimo na neke druge forume, na žalost!

Zorane, ne shvati pogrešno ovo moje pitanje. Ne želim da se nadovežem na žučnu raspravu.
Da li je tvoje grejanje moglo da se izvede sa manje uloženog novca, vremena, živaca? Meni je to strašno komplikovano, možda i zbog mojih godina.

Ja ne vidim šta je komplikovano a uloženo je 1200-1300 evra što i nije neki novac za ovakvu komfornost.
A i meni ne pada na pamet da se više sa nekim raspravljam,pogotovo žučno.

- 110m²
-Viadrus25 kW
-gorionik Ecopell
- 2 X AT 800 litara (privatna
režija+Austria email)
-2 X Gree Viola + Gree G Tech 12000
Btu/h
-Wilo Yonos Pico 25/1-6
-elektro kotao 12 kW
-izolacija:5 cm zid, 30 cm plafon (10
stiropor+20 staklena vuna)
-aluminijumski radijatori (130 rebara)
-PVC stolarija
-kotlovski krug Seltron ACC 20
-radijatorski krug HeatOn WCHR-01
 
0

vladd

Moderator
Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Grejanje na pelet14.01.2017. u 00:15 - pre 88 meseci
Mislim da mozemo da diskutujemo o tehnici tehnicki.
Hvala na razumevanju.
 
+1

koborjanos
mlađi referent u pemziji
štazi
Kovin

koborjanos
Član broj: 327553
Poruke: 436
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+60 Profil

icon Re: Grejanje na pelet14.01.2017. u 00:17 - pre 88 meseci

E i ja se izvinjavam. Nekako sam uspeo da u glavi iskombinujem Zoranove i Mladenove postove. Ono pitanje važi za Mladena i njegov sistem. Stego me neki grip ovih dana tako da i vugla ne radi kako treba. Izvinjavam se još jednom.

Moderacija bi mogla da baš bezobrazne postove i pisce istih, malo sankcioniše!! Dobro je da ste se uključili, makar i sa zakašnjenjem.
Ferroli SUN P-7, Tam Štadler 25KW star 30 godina!! Naravno i protočni kotao na gas Beretta
 
0

Grada22
Pancevo

Grada22
Član broj: 240740
Poruke: 465



+147 Profil

icon Re: Grejanje na pelet14.01.2017. u 01:00 - pre 88 meseci
Bravo za Moderatora! Zahvaljuci njemu ljudi sutra nece znati kakvu smo "diskusiju" veceras ovde videli.
Ik ben Rufus, ik ben in Nederland geboren.
 
0

genrallex
Odzaci,Srbija

Član broj: 335890
Poruke: 42
*.16.broadband2.iol.cz.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet14.01.2017. u 09:07 - pre 88 meseci
Citat:
genrallex:
Pozdrav...Treba mi pomoc,savet...
O cemu se radi..Kupio sam kucu pre 15 dana...90m2,izolacija,stiropor 10...Sve super...Stari gazda je pre 2 godine lupio pec MBS termo pellet 18kw koja stoji u garazu ( koja je nekih 5 m udaljena od kuce i cevi su sprovedene isppd zemlje,tj betona) ...Sta je problem...Sve radi super,kako treba...Ali je potrosnja mnogo veca mego sto ja ocekujem..Zasto? Garaza takodje ima izolaciju,ali su mi vrata na daljinski i ne dihtuju dobro,samim tim pec ne moze da zagreje garazu kao radijatori u kuci...Pec ima sondu koja meri temperaturu u garazi (15,16,17 C ) ,temp vode bude 60 C i u kuci bude stvarno super toplo,ali ne moze da se upali rezim stednje kada sonda ocitava temp koja nije dostigla zadatu ( I NIKADA nece ) ...Zvao sam majstore...predlozili su bezicni termostat ali on ne moze da se ugradi jer je ploca stara...Imate li neko resenje? Kako da sprovedem sondu u kucu merim realnu temperaturu,a ne ovu iz garaze....


Evo da vam javim...Resio sam problem tako sto sam pec prebacio u kucu...Manja potrosnja,nemam problema i sve super :)
Sad samo jos da korigujem toplotu u dnevnoj sobi i kuhinji (spojene) jer ima u njima 2 radijatora,zavrnuo sam ih SKROZ i pec opet greje i previse taj prostor :) To je dobro,ali da bi u ostalom delu kuce bilo toplo istrazivao sam koju temp da stavim...Sada mi stoji temp 50 vode - 30 sobe ,pec ne pali modulaciju ali radi na 1 od 5...Brojao sam i puz ubacuje pelet na svakih 8 sec kao i pri modulaciji...Da li je ovo dobro resenje? :) ili neko ima bolji predlog? :) U svakom slucaju sam se spasio prebacivanjem peci,zavrnuo dva radijatora,smanjio potrosnju,predhodni gazda je bacio ko zna koliko para da bi to sve sproveo u garazu,kad je vec tako uradio trebao je da kupi neki drugi kotao ,a ne ovaj za sobnu varijantu.
Alfa plam Commo 15...stan ,1 sprat 56m2 ...zgrada bez izloacije...bez pvc...
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7690861 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.