Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Grejanje na pelet

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7655370 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zeljezara
nema

Član broj: 279988
Poruke: 853
213.55.211.*



+13 Profil

icon Re: Grejanje na pelet22.02.2017. u 08:29 - pre 86 meseci
Ja jesam pljuvao gorionik i regulaciju .Znas ono i posle mene ja tu na forumu postoje ljudi koji veoma vjesto manipulisu sa jadnim onim sto jedva kupe najjevtiniji gorionik i koji dzak peleta.Rezultat tog pljuvanja je novi softver sto ti zeljno ocekujes.Hfalio si ti gorionik koji ne ma modulaciju nego sa najvece snage bucne na odrzavanje plamena.
A to sto ti tvoje regulacije rade automatski nisam ni rekao da nerade nego kod tvoje miljenice ako si citao navedeni post jasno se vidi da je ocitala temperaturu sa tog srkijevog regulatora a dalje pise da ce ovu sezonu rucno da sama modulira.Aj malo da se nelazemo nego da budemo objektivni jedino tako mozemo nesto da napravimo.
Voljan si ti da diskutujes ali tvoje niko da nedira ili nedo bog da ti kaze da nesto moze ovako ili onako.Ne samo tako i tacka.Naravno simpatije postoje prema nekome.Ja nisam taj i ne zelim da budem.Imao sam hrabrosti da u lice saspem svima sto zasluzuju.

I samo da dodam da taj tvoj regulator ne moze da radi tamo gdje temperatura varira sa 80 na 50 i da nema cini mi se mogucnost ugradnje drugog ventila osim onog 120 sekundi a moj regulator je dojce pa ima vise toga.Tako da znas da nisi bas najbolji isto tako taj diferenc je bespotreban a i one dvije expazione (samo jedna na kotlu)posude sto si ugradio kao i seltron i mesni sto ti regulise povrat.(MOZE DRUGACIJE JEFTINIJE A RADI ISTO)

Naravno ti ces da buknes na ovu diskusiju.Castices me lijepim rijecima kao i tvoja miljenica.A eto ja sam ovladao tehnikom pa mi vi netrebate a pogotovu da me pljujete.

Nemoj se pravit fin.Vidis da ja konkretno odgovorim svakom.



[Ovu poruku je menjao zeljezara dana 22.02.2017. u 11:31 GMT+1]
 
0

zvonchica27

Član broj: 198846
Poruke: 455
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: Grejanje na pelet22.02.2017. u 08:32 - pre 86 meseci
Citat:
zeljezara:
A za ovo blato imaces jos neprijatnosti.Te faze dodju tebi i tvojim savjetodavcim .Sve su to skolovani ljudi masinci gradjevinski inzenjeri.

Sve moj do mojega.


U blato i kevći! Izgleda da je krenuo detoks, kompleksi izbijaju na površinu. Samo budi strpljiv, biće to.dobro!
 
0

taneb
Guca

Član broj: 2499
Poruke: 293

Sajt: www.ecopell.rs


+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet22.02.2017. u 08:41 - pre 86 meseci
Kad već pomenu čovek novi software da se javim da kažem da je verzija sa modulacijom gotova,
pa molim članove koji imaju ecopell gorionik da mi se jave na PP ili telefonom da se dogovorimo za
termin dolaska. Ovo pišem da bi izbegli vozikanje uzalud i sve to odradili što pre.
“Recesija, ta opaka boljka hara i razjeda privređavanje, Amerika već određeno vreme kuburi z budžeti, Japanska se berza ljulja kao mala lađa na uzburkanom okeanu, Nemačka privreda posrće zbog ovo njihovo ujedinjenje, a bogami gospođe i gospodjo ne cveta cveće ni u naše preduzeće. Dolazi vreme reorganizacije, transformacije i sistematizacije."
 
+1

zeljezara
nema

Član broj: 279988
Poruke: 853
213.55.211.*



+13 Profil

icon Re: Grejanje na pelet22.02.2017. u 09:08 - pre 86 meseci
Citat:
zvonchica27:
Citat:
zeljezara:
A za ovo blato imaces jos neprijatnosti.Te faze dodju tebi i tvojim savjetodavcim .Sve su to skolovani ljudi masinci gradjevinski inzenjeri.

Sve moj do mojega.


U blato i kevći! Izgleda da je krenuo detoks, kompleksi izbijaju na površinu. Samo budi strpljiv, biće to.dobro!


Sa cim me jos nisi vrijedjala.Razmisli malo sta ti radi .Dali ti bilo sta funkcionise.Sve naopako i gore od toga.A sve visoko skolovani ljudi inzenjeri masinci i gradjevinci.Boli vas istina da ste glupaci.Ko jos stavlja cigle u kotao.Krivi gusane radijatore.Modulira rucno.Da sam ja vi onda bi isao u blato i bio drogeras.

Ali za divno cudo sve mi radi a ti si jedna propala zena koja pokusava da radi muske poslove bezuspjesno.Svako je uvalio po nesto i nista od svega toga neradi bas nista.Dobar primjer jedne obicne tracare.
 
0

zvonchica27

Član broj: 198846
Poruke: 455
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: Grejanje na pelet22.02.2017. u 10:00 - pre 86 meseci
Citat:
zeljezara: Sa cim me jos nisi vrijedjala.Razmisli malo sta ti radi .Dali ti bilo sta funkcionise.Sve naopako i gore od toga.A sve visoko skolovani ljudi inzenjeri masinci i gradjevinci.Boli vas istina da ste glupaci.Ko jos stavlja cigle u kotao.Krivi gusane radijatore.Modulira rucno.Da sam ja vi onda bi isao u blato i bio drogeras.

Ali za divno cudo sve mi radi a ti si jedna propala zena koja pokusava da radi muske poslove bezuspjesno.Svako je uvalio po nesto i nista od svega toga neradi bas nista.Dobar primjer jedne obicne tracare.


U blato i kevći! Mora tako! Reaguješ fantastično, čišćenje je sve jače. Za nedelju dana doživećeš kulminaciju i bićeš potpuno nov čovek.
 
0

koborjanos
mlađi referent u pemziji
štazi
Kovin

koborjanos
Član broj: 327553
Poruke: 436
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+60 Profil

icon Re: Grejanje na pelet22.02.2017. u 11:36 - pre 86 meseci



Preteruješ Željo, žestoko. Određene, činjenice i istine po tvom mišljenju moguće je saopštiti na hiljadu načina. Zašto uvek biraš najgori, đonom?
A ova muškošovinistička s...ja, stvarno nisu primrena ovom forumu i bilo kakvom normalnom opštenju među ljudima. Nijednog člana foruma lično ne poznajem. Pokušao sam dosta puta polušalom da spustim loptu, ali ne iđe. Pa da li hoćeš da sve oteraš pa da sam pišeš šta ti je volja.

Molim moderaciju da se umeša, ovako stvarno gubi svaki smisao.
Ferroli SUN P-7, Tam Štadler 25KW star 30 godina!! Naravno i protočni kotao na gas Beretta
 
+1

ZoranObradovic
penzioner
Pančevo

ZoranObradovic
Član broj: 304642
Poruke: 996
89.216.98.*

Jabber: ZoranObradovic


+133 Profil

icon Re: Grejanje na pelet22.02.2017. u 11:50 - pre 86 meseci
Ne da preteruje nego je BEZOBRAZAN.
Nisi bre ti najpametniji na svetu pa da svima „držiš slovo“.Svađao si se sa 10 ljudi na forumu,pokušao sam da spustim tenzije ali si sada stvarno preterao.
Stavi prst na čelo i zapitaj se da li si ti ili većina u pravu.
Kako te nije sramota da tako komuniciraš sa damom koja nikog uvredila nije nego je samo komentarisala šta planira da radi.




[Ovu poruku je menjao ZoranObradovic dana 22.02.2017. u 13:06 GMT+1]
- 110m²
-Viadrus25 kW
-gorionik Ecopell
- 2 X AT 800 litara (privatna
režija+Austria email)
-2 X Gree Viola + Gree G Tech 12000
Btu/h
-Wilo Yonos Pico 25/1-6
-elektro kotao 12 kW
-izolacija:5 cm zid, 30 cm plafon (10
stiropor+20 staklena vuna)
-aluminijumski radijatori (130 rebara)
-PVC stolarija
-kotlovski krug Seltron ACC 20
-radijatorski krug HeatOn WCHR-01
 
0

Deki67
Dejan Stanisavljevic
Prodavac
Beograd

Član broj: 305861
Poruke: 22
*.cpe.vektor.net.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet22.02.2017. u 11:51 - pre 86 meseci
Tačno tako. Na poslednje tri strane osim uvreda i prepucavanja i nema nešto pametno da se pročita
 
0

zeljezara
nema

Član broj: 279988
Poruke: 853
213.55.211.*



+13 Profil

icon Re: Grejanje na pelet22.02.2017. u 11:55 - pre 86 meseci
Evidis gospodine da je ona dama nebi meni ono onako pisala.
 
0

zvonchica27

Član broj: 198846
Poruke: 455
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: Grejanje na pelet22.02.2017. u 12:10 - pre 86 meseci
Citat:
zeljezara:
Uzmi varjacu a posao i kotlovnicu prepusti tati ili svaleru kad vec nemas muza koji bi trebao da radi posao u kotlovnici.Vidi se da si obrazovana edukovana zena.


U blato i kevći! Odličan si!
 
0

zeljezara
nema

Član broj: 279988
Poruke: 853
213.55.211.*



+13 Profil

icon Re: Grejanje na pelet22.02.2017. u 12:33 - pre 86 meseci
Citat:
ZoranObradovic:
Ne da preteruje nego je BEZOBRAZAN.
Nisi bre ti najpametniji na svetu pa da svima „držiš slovo“.Svađao si se sa 10 ljudi na forumu,pokušao sam da spustim tenzije ali si sada stvarno preterao.
Stavi prst na čelo i zapitaj se da li si ti ili većina u pravu.
Kako te nije sramota da tako komuniciraš sa damom koja nikog uvredila nije nego je samo komentarisala šta planira da radi.




[Ovu poruku je menjao ZoranObradovic dana 22.02.2017. u 13:06 GMT+1]


Samo iznosim svoja misljenja na temu o pelletu.Najbolja i najjeftinija resenja.Naravno da to nekom ne odgovara.Bjese znalci sto stelovase gorionike pa brzo ih provalismo da od toga nema nista.

Eto taneb uradi novi softver.Ja sam zajedno sa jos nekoliko postenih forumasa dosao do zakljucka da at toliko skup i nije neophodan.A evo iznosim i verziju gdje se jasno vidi da se nemora kititi nesto sto netreba.

Naravno to neodgovara nekoj gospodi sto koriste forum kao mjesto gdje love kupce.Mogu ih i da nabrojim .

Love kupce osmisljajuci ovo i ono i cak tvrdeci da je to njihovo bolje od standarnih stvari.

A nedaj boze da im neko nesto kaze odma skacu pulini da ih brane.
 
0

Srkson
Beograd

Srkson
Član broj: 81479
Poruke: 359

Sajt: stsrdjan.blogspot.rs


+116 Profil

icon Re: Grejanje na pelet22.02.2017. u 12:46 - pre 86 meseci
Citat:
zeljezara:
... I samo da dodam da taj tvoj regulator ne moze da radi tamo gdje temperatura varira sa 80 na 50 i da nema cini mi se mogucnost ugradnje drugog ventila osim onog 120 sekundi ...
]


Ne bih da ulazim u ovu diskusiju, ali bih Vas zamolio da se ne iznosite neproverene podatke o regulatoru HeatOn WCHR-01.

Na ovom linku se može naći uputstvo u kojem su objašnjene sve mogućnosti pomenutog regulatora.




https://www.youtube.com/watch?v=qnisZeuSDw4

Grejna površina: 160m2 (prizemlje 80m2 - drvena stolarija, sprat 80m2 - Alu stolarija)
Izolacija objekta: Demit fasada 12cm stiropor, u ravnajućem sloju potkrovlja 10cm stiropor, podaščan
krov OSB ploče 18mm
Kotao: Megal MTR 32KW
Gorionik: Ferroli SUN P7
Motorizovani četvorokraki mešni ventil
Automatika: HeatOn WCHR-01
Prikačeni fajlovi
 
0

ZoranObradovic
penzioner
Pančevo

ZoranObradovic
Član broj: 304642
Poruke: 996
89.216.98.*

Jabber: ZoranObradovic


+133 Profil

icon Re: Grejanje na pelet22.02.2017. u 12:55 - pre 86 meseci
Sa tim poštenim forumašima si do skoro „vadio oči“ (napisao sam ti ranije i na kojoj strani je to bilo) pa si se sa njima slizao kada su te pohvalili za nešto.
Otvori mi oči i nabroj gospodu koja na forumu love kupce.Baš me zanima ko je to po tvom mišljenju.
Sa pulinima si i potvrdio moje pretpostavke za korene i bitisanje pre nego što si ,kao priznati stručnjak u oblasti energetike,otišao u Svet.

Izvinjavam se svim članovima foruma na dosađivanju ali jednostavno,posle onakvih uvreda,drugačije ne može i dajem reč da sam na ovu temu završio.
- 110m²
-Viadrus25 kW
-gorionik Ecopell
- 2 X AT 800 litara (privatna
režija+Austria email)
-2 X Gree Viola + Gree G Tech 12000
Btu/h
-Wilo Yonos Pico 25/1-6
-elektro kotao 12 kW
-izolacija:5 cm zid, 30 cm plafon (10
stiropor+20 staklena vuna)
-aluminijumski radijatori (130 rebara)
-PVC stolarija
-kotlovski krug Seltron ACC 20
-radijatorski krug HeatOn WCHR-01
 
0

zeljezara
nema

Član broj: 279988
Poruke: 853
213.55.211.*



+13 Profil

icon Re: Grejanje na pelet22.02.2017. u 12:57 - pre 86 meseci
Ja tvdim da ovo netreba da se ugradjuje da je bespotrebna investicija kosta a nista ne donosi osim zaradu onih sto kasiraju zaradu i love kupce po forumu.Tamo gdje temperatura brzo oscilira kao kod cm ovo nema nikakve sanse.Samo otvara zatvara.A I OVO SA VENTILOM JE UPITNO.
 
0

zeljezara
nema

Član broj: 279988
Poruke: 853
213.55.211.*



+13 Profil

icon Re: Grejanje na pelet22.02.2017. u 13:03 - pre 86 meseci
Citat:
ZoranObradovic:
Sa tim poštenim forumašima si do skoro „vadio oči“ (napisao sam ti ranije i na kojoj strani je to bilo) pa si se sa njima slizao kada su te pohvalili za nešto.
Otvori mi oči i nabroj gospodu koja na forumu love kupce.Baš me zanima ko je to po tvom mišljenju.
Sa pulinima si i potvrdio moje pretpostavke za korene i bitisanje pre nego što si ,kao priznati stručnjak u oblasti energetike,otišao u Svet.

Izvinjavam se svim članovima foruma na dosađivanju ali jednostavno,posle onakvih uvreda,drugačije ne može i dajem reč da sam na ovu temu završio.


Love kupce.Tvoj tanebsa najboljim gorionikom

Gos Zmajdin sa raznim izmisljotinama i parametrima i polazom ima sta da prodaje planina znanja.

Srki sa regulatorom

Onaj sto prodaje kepu

Trebal da se zahvalim njima sto su na forumu i dali se neko njima smije obratiti sa druze ili gosppodine

Ima i dajc sto prodaje regulator sa srkijem

Ima moje resenje jednostavno prakticno jeftino nekomplikovano radi i stedi oko 30%.Sve u jednom i zastita povrata i konstantna tem kotla i regulacija po izolaciji.

Mislim da nije dzonom nego jednostavnije ne moze biti a sve standard.


[Ovu poruku je menjao zeljezara dana 22.02.2017. u 14:45 GMT+1]
 
0

Srkson
Beograd

Srkson
Član broj: 81479
Poruke: 359

Sajt: stsrdjan.blogspot.rs


+116 Profil

icon Re: Grejanje na pelet22.02.2017. u 13:42 - pre 86 meseci
Citat:
zeljezara:
... a moj regulator je dojce pa ima vise toga.


Citat:
zeljezara:
Ja tvdim da ovo netreba da se ugradjuje da je bespotrebna investicija kosta a nista ne donosi ...

https://www.youtube.com/watch?v=qnisZeuSDw4

Grejna površina: 160m2 (prizemlje 80m2 - drvena stolarija, sprat 80m2 - Alu stolarija)
Izolacija objekta: Demit fasada 12cm stiropor, u ravnajućem sloju potkrovlja 10cm stiropor, podaščan
krov OSB ploče 18mm
Kotao: Megal MTR 32KW
Gorionik: Ferroli SUN P7
Motorizovani četvorokraki mešni ventil
Automatika: HeatOn WCHR-01
 
0

zeljezara
nema

Član broj: 279988
Poruke: 853
213.55.211.*



+13 Profil

icon Re: Grejanje na pelet22.02.2017. u 14:00 - pre 86 meseci
Odgovorno tvrdim da to netreba ima gore navedeno zasto.Sta je bolje i prakticnije manje kosta a ima efekta.Od ovog imaju koristi samo prodavci a ne i korisnici.
 
0

Vidic Miroslav

Član broj: 154465
Poruke: 273
*.dynamic.sbb.rs.



+40 Profil

icon Re: Grejanje na pelet22.02.2017. u 15:41 - pre 86 meseci
Zeljezara. Ne bih da ti protivrečim. Uvek uvažavam tvoje mišljenje. Ako sam dobro razumeo, tvrdiš da termostatski mešni venil i termostatki radijatorski ventili u kombinaciji sa pametnom pumpom zamenjuju četvorokraki i regulaciju polaznog voda.
Mislim da si delimično u pravu. Zadovoljena je temperatura povratnog voda i svaka soba održava zadatu temperaturu. Jedini problem je što kroz instalaciju struji voda od 65c - 70c. Termodinamika kaže da energija (u ovom slučaju toplotna) uvek prelazi sa tela sa većim potencijalom na telo sa nižim potencijalom i što je razlika veća energija se brže prenosi. U konkretnom slučaju distribucijom tople vode prenos energije sa cevovoda na zidove, podove ili bilo koje telo neposredno pored računa se kao gubitak. Na slabije izolovanim objektima gubitak je veći. Iz tih razloga potrebno je da fluid (voda) ima nižu energiju odnosno manji su gubici ukoliko je polazna temperatura manja.
E sad kako sve to uskladiti?
 
0

mladen.jovic
Mladen Jovic
FK Novi Sad trener
FK Novi Sad
Kać, Novi Sad

mladen.jovic
Član broj: 330116
Poruke: 401
*.dynamic.sbb.rs.



+32 Profil

icon Re: Grejanje na pelet22.02.2017. u 15:46 - pre 86 meseci
Evo jedna informacija za ESBE CRC 141. Naime cesto polemisemo o tome koja automatika ili regulacija je najbolja i kako radi i na koji nacin. Ja sam nebrojeno mnogo puta opisivao nacin kako radi ova moja i sada sam otkrio jos nesto zanimljivo, a jako korisno.
Cesto se susrecemo sa pitanjem da li je bolja regulacija po spoljnoj ili po unutrasnjoj t? Ja smatram po spoljnoj a da unutrasnji konfor precizno steluju termoglave, a neko drugi po unutrasnjoj gde sobni termostat u referentnoj prostoriji definise t vode u radijatorima dajuci instrukciju mesnom ventilu koliko da se otvori, odnosno zatvori. E sada...i jedna i druga imaju svoje prednosti i mane. Ova sto regulise polaz po unutrasnjim uslovima, radi to za referentnu prostoriju u kojoj se nalazi termostat, i ostale prostorije se regulisu preko termoglava. Problem je ukoliko su u referentnoj prostoriji radijatori jaci u odnosu na ostale, necemo imati dovoljno dobro grejanje u ostatku kuce. Prednost je za one koji kucu ne greju jedan deo dana, pa onda kada dodju sa posla, upale gejanje i dok se ne zadovolji unutrasnja t, radijatori vreli, kako se primice zadatoj, tako se mesni zatvara i smanjuje t u radijatorima.
Za one regulacije koje se vode po spoljnoj t neophodno je da svaki radijator ima termoglavu i da krivu grejanja nastelujemo tako da je t u radijatorima dovoljna da zagreje najhladniju sobu koja ima najslabiji radijator. Ostale sobe ce da dobiju za nijansu vecu t, ali tu termoglave precizno peglaju sve. Ukoliko je kriva dobro podesena i t u radijatorima najmanja moguca koja je dovoljna da zagreje sobu u kojoj je najslabiji radijator, sve ostalo ce da radi perfektno. Ali desava se jedan mali problem...Sta ako nismo tu jedno vreme i kuca se ohladi, a mi dodjemo i startujemo grejanje po zadatoj krivi sa minimalnim t i tada treba jako puno vremena da se kuca zagreje? Radijatori mlaki, a kuca hladna i jako sporo se zagreva? Da li moramo da silazimo u podrum i da na automatici ponovo programiramo krivu tako da nam pusti topliju vodu??? Ne moramo jer firma ESBE kod svojih kontrolera ima opciju paralelne krive i alternativne temperature gde na taj nas kontroler recimo CRC 141 po uputstvu mozemo da spojimo sobni termostat ili modul preko kojeg kada se kontakt zatvori dobijamo opciju Alternativna T2. Tu zadamo recimo maksimalnu t koja ide u radijatore i onda kada dodjemo kuci, kliknemo na termostat, on upali alternativnu t i greje punom snagom sve dok ne postigne t na termostatu, odnosno dok ga ne ogranici termoglava na radijatoru u referentnoj prostoriji. Kada se iskljuci termostat, tada se sistem vraca u normalu i t u radijatorima se regulise pomocu spoljneg senzora po uobicajenom rezimu.
Eto jedne informacije koja ce koristiti onima koji imaju ESBE automatike, a da ne moraju da programiraju krivu sa visim t zbog brzeg zagrevanja ohladjene kuce.
Novi Sad,Kac
Kotao:Viadrus U22S(30KW)
Gorionik:B-Max Home 10-30KW
AT Centrometal 2xCAS 801
Razdelnik 3 kruga grejanja+TPV
Pumpa u kotl. krugu:Wilo Star RS 32/6
Pumpe u rad. krugu: 3xWilo Stratos Pico 30/1-6
Mesni i aut. u kotl. krugu:ESBE VRG 131+ESBE CRA 111
Mesni i aut. u rad. krugu:3xESBE VRG 131+ESBE CRC 141
Armatura i cevi:5/4 i Cu fi35
Radijatori:Faral Alba H500-190 reb+termoglave
 
0

mladen.jovic
Mladen Jovic
FK Novi Sad trener
FK Novi Sad
Kać, Novi Sad

mladen.jovic
Član broj: 330116
Poruke: 401
*.dynamic.sbb.rs.



+32 Profil

icon Re: Grejanje na pelet22.02.2017. u 15:51 - pre 86 meseci
Citat:
Vidic Miroslav:
Zeljezara. Ne bih da ti protivrečim. Uvek uvažavam tvoje mišljenje. Ako sam dobro razumeo, tvrdiš da termostatski mešni venil i termostatki radijatorski ventili u kombinaciji sa pametnom pumpom zamenjuju četvorokraki i regulaciju polaznog voda.
Mislim da si delimično u pravu. Zadovoljena je temperatura povratnog voda i svaka soba održava zadatu temperaturu. Jedini problem je što kroz instalaciju struji voda od 65c - 70c. Termodinamika kaže da energija (u ovom slučaju toplotna) uvek prelazi sa tela sa većim potencijalom na telo sa nižim potencijalom i što je razlika veća energija se brže prenosi. U konkretnom slučaju distribucijom tople vode prenos energije sa cevovoda na zidove, podove ili bilo koje telo neposredno pored računa se kao gubitak. Na slabije izolovanim objektima gubitak je veći. Iz tih razloga potrebno je da fluid (voda) ima nižu energiju odnosno manji su gubici ukoliko je polazna temperatura manja.
E sad kako sve to uskladiti?

Miroslave delim vase misljenje i da dodam da tu postoji jos jedan problem. U slucaju da je t u radijatorima 70 stepeni , pa termoglave zatvore, pa gornja polovina radijatora vrela, a donja hladna, dolazi do pojavljivanja vazdusnih cepova i onda do velikih problema. Zato je bolja mala t u radijatorima jer sistem bolje funkcionise. Da ne spominjem balans...
Novi Sad,Kac
Kotao:Viadrus U22S(30KW)
Gorionik:B-Max Home 10-30KW
AT Centrometal 2xCAS 801
Razdelnik 3 kruga grejanja+TPV
Pumpa u kotl. krugu:Wilo Star RS 32/6
Pumpe u rad. krugu: 3xWilo Stratos Pico 30/1-6
Mesni i aut. u kotl. krugu:ESBE VRG 131+ESBE CRA 111
Mesni i aut. u rad. krugu:3xESBE VRG 131+ESBE CRC 141
Armatura i cevi:5/4 i Cu fi35
Radijatori:Faral Alba H500-190 reb+termoglave
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7655370 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.