Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

kompozitni kljuc (zasto je jedan pk, drugi pk i fk, treci fk)

[es] :: MS SQL :: kompozitni kljuc (zasto je jedan pk, drugi pk i fk, treci fk)

[ Pregleda: 3793 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zoran159
zoran petrovic
su

Član broj: 104403
Poruke: 89
109.93.221.*



+1 Profil

icon kompozitni kljuc (zasto je jedan pk, drugi pk i fk, treci fk)10.02.2010. u 19:53 - pre 172 meseci
pozdrav

imam pitanje u vezi sa kompozitnim kljucem.
napravio sam 3.tabelu koja povezuje dve tabele i napravio kopozitni kljuc.
kljuc 3.tabele je primarni kljuc, primarni kljucevi iz drugih tabela u trecoj tabeli trbalo bi da budu spoljni kljucevi (fk), medjutim meni kraj tih kljuceva stoji: prvi kljuc PK, drugi kljuc PK i FK, treci kljuc FK.
zasto stoji tako?
da li se kompozitni kljuc sastoji od jednog primarnog i dva spoljna kljuca ili od dva primarna i jedan spoljni kluc.

evo linka sa slikom mog konkretnog pitanja i jos jedno pitanje koje se odnosi na razliku izmedju colums i keys zasto je razlika kod kljuceva pod column i keys

http://rapidshare.com/files/348817281/baza.jpg.html

treba mi odgovor do sutra posto sutra imam ispit.

puno hvala


rgtzz
 
Odgovor na temu

M E N E
borislav
Temerin

Član broj: 30434
Poruke: 231
212.200.231.*



+1 Profil

icon Re: kompozitni kljuc (zasto je jedan pk, drugi pk i fk, treci fk)11.02.2010. u 06:33 - pre 171 meseci
Primarni kljuc u trecoj tabeli se ne sastoji od primarnih kljuceva prve i druge, jer to nije tabela veze.
Razmisljaj ovako: Stavke PRIPADAJU narudzbenici. Posto postoji taj odnos i posto stavka BEZ NARUDZBENICE ne moze da postoji, ili je besmislena, u PK stavke stavis PK narudzbenice. Drugi deo PK Stavke jeste prost broj stavke, INT koji ces inkrementirati kako se narudzbenica formira.

Drugi deo pitanja nisam sasvim razumeo. Ako mislis na nazive kolona i kljuceva i zasto su nazivi razliciti odgovor je jednostavan - to su razliciti objekti u bazi i u opstem slucaju ne postoji jednakost kljuc = kolona. Odgovor je previse prost, bojim se da nisam shvatio pitanje :-(
Uhvatili ste me nespremnog
 
Odgovor na temu

[es] :: MS SQL :: kompozitni kljuc (zasto je jedan pk, drugi pk i fk, treci fk)

[ Pregleda: 3793 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.