Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Saldo OKP - Open Source program za knjigovodstvo

[es] :: IS i ERP :: Saldo OKP - Open Source program za knjigovodstvo
(TOP topic, by m.petrovic)
Strane: 1 2

[ Pregleda: 28188 | Odgovora: 27 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

antiv
Ivan Antonijevic
Software Developer
Beograd

Član broj: 81425
Poruke: 10
*.telenor.rs.



+1 Profil

icon Saldo OKP - Open Source program za knjigovodstvo12.02.2010. u 07:34 - pre 171 meseci
Pojavio se prvi open source program za knjigovodstvo namenjen manjin firmama i knjigovodstvenim agencijama.
Vise o tome mozete procitati na adresi http://sites.google.com/site/saldookp/.

Na sajtu jos uvek ne postoji mogucnost downloada programa, ali ga mozete zatraziti na [email protected] i dobicete trenutnu verziju. Trenutno program pored finansijkog knjigovodstva ima još i modul Kadrovske evidencije, Obračun zarada i Administrativni modul. U planu je i razvoj modula Maloprodaja, Zalihe (Robno-materijalno knjigovodstvo) i Osnovna sredstva.

Ekipa koja stoji iza ovog programa, otvorena je za saradnju, kako sa programerima, tako i sa ekonomistima.

Program ne zahteva nikakve dodatne licence, posto koristi samo otvorene tehnologije, i radi i na Windows-u i na Linux-u.



[Ovu poruku je menjao m.petrovic dana 12.02.2010. u 09:44 GMT+1]
 
Odgovor na temu

m.petrovic
Milan Petrovic
Atina

Član broj: 41002
Poruke: 122
193.41.229.*



+2 Profil

icon Re: Saldo OKP - Open Source program za knjigovodstvo12.02.2010. u 08:47 - pre 171 meseci
Svaka cast za projekat. Nadam se da ce ovo, za razliku od slicnih pokusaja ranije, i zaziveti...

Bilo bi lepo da se autori jave i napisu malo o samom paketu, dokle su stigli, da li vec imaju neki roadmap i sl.
Never argue with an idiot. They
will drag you down to their level, then
beat you with
experience.


Milan
Petrovic | Blog
 
Odgovor na temu

antiv
Ivan Antonijevic
Software Developer
Beograd

Član broj: 81425
Poruke: 10
*.mbb.telenor.rs.



+1 Profil

icon Re: Saldo OKP - Open Source program za knjigovodstvo13.02.2010. u 13:37 - pre 171 meseci
U stvari ja i stojim iza ovog projekta. Nisam imao nameru da to krijem. Naravno ne radim sam na njemu. Imamo jednog iskusnog knjigovodju, koji vodi svoju agenciju, i na osnovu cijih zahteva je uradjeno ovo sto je do sada uradjeno. Tu je i jedan apsolvent ekonomije, ali ga trenutno najvise koristimo za testiranje programa. Ja sam iskodirao vecinu koda, ali imamo jos jednog programera koji se povremeno ukljucuje.

Sto se tice informacija o paketu, dosta toga je napisano na sajtu, pa i spisak modula i opcija koje postoje.
Roadmap, pa trenutno je u planu dopuniti module kadrovska i plate, sto bi trebalo zavrsiti do kraja marta. Takodje neophodno je napraviti i neki help sistem.
Nakon toga treba krenuti na razvoj novih modula, i prvi bi bio robno i materijalno knjigovodstvo. Neki rok za ovo trenutno nemamo, jer jos nemamo ni kompletnu sliku sta sve ovaj modul treba da obuhvati.
Zato sam se i oglasio ovde, sa nadom da cu naici pre svega na ljude koji ce mi pomoci da definisem sta je potrebno podrzati.

 
Odgovor na temu

antiv
Ivan Antonijevic
Software Developer
Beograd

Član broj: 81425
Poruke: 10
*.mbb.telenor.rs.



+1 Profil

icon Re: Saldo OKP - Open Source program za knjigovodstvo15.02.2010. u 18:58 - pre 171 meseci
Zbog velikog interesovanja, sada možete preuzeti kopiju programa direktno sa sajta http://sites.google.com/site/saldookp/download. Dodat je i jednostavni instaler, koji olakšava instalaciju programa.
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5316

Sajt: www.bachi.in.rs


+2826 Profil

icon Re: Saldo OKP - Open Source program za knjigovodstvo05.03.2010. u 10:35 - pre 171 meseci
- Totalni sam n00b što se tiče php, myqsl i apach sveta, tako da je vrlo moguće da je problem do mene. :)

- Skinuo sam Wamp server za Windows. U pitanju je W7. On je sve to uspešno odradio i onda sam prekopirao saldo-okp folder i otišao na http://localhost i ušao u php myadmin.

U njemu sam dodao novog usera za SQL i definisao mu password. Takođe sam mu dodelio da ima puna prava, dakle, da može da kreira baze i šta sve već.

Onda sam u browseru kucao http://localhost/saldo-okp/install.php i dobio sam "installer". Tu sam za host name stavio localhost, username i pass isti onaj kao što sam otvorio u phpmyadminu, za naziv firme stavio VU Dedinje i kliknuo na install.

Međutim, dobijem sledeću grešku:

Code:
Notice: Undefined variable: script in C:\wamp\www\saldo-okp\source\ajax\ajax_install.php on line 41

Deprecated: Function split() is deprecated in C:\wamp\www\saldo-okp\source\ajax\ajax_install.php on line 44
yes


U phpmyadminu vidim da je kreirana nova baza, mogu da pristupim samom programu i "da radim", ali dobijam upozorenja tipa: Notice: Undefined variable: akcija in C:\wamp\www\saldo-okp\source\admin\nova.php on line 38

Notice: Undefined variable: akcija in C:\wamp\www\saldo-okp\source\admin\backup.php on line 9

Kod ulaznih faktura kada odem na nova faktura, dobijem ovakvu poruku: Notice: Undefined variable: nalog in C:\wamp\www\saldo-okp\source\finansije\forme\ulaznefakture.php on line 404
value="" class="text ui-widget-content ui-corner-all" />

U kom zecu leži grm?

P.S. Inače, svaka pohvala za ideju, nadam(o) se da će ovaj program zaživeti.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

antiv
Ivan Antonijevic
Software Developer
Beograd

Član broj: 81425
Poruke: 10
*.com
Via: [es] mailing liste



+1 Profil

icon Re: Saldo OKP - Open Source program za knjigovodstvo05.03.2010. u 12:16 - pre 171 meseci
trebalo bi da podesite php da ne prikazuje ova upozorenja. Potrebno je u php.ini u sekciji
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
; Error handling and logging ;
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

postavito promenjivu error_reporting
error_reporting = E_ALL & ~E_NOTICE & ~E_STRICT

Php.ini fajlu mozete pristupiti kroz wamp server opcije ili ga otvorite u bilo kom text editoru. trebalo bi da se nalazi na
c:\wamp\bin\php\php5.2.5\ ako ste prihvatili dflt vrednost pri instaliranju wamp-a.

Nadam se da ce ovo pomoci.
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5316

Sajt: www.bachi.in.rs


+2826 Profil

icon Re: Saldo OKP - Open Source program za knjigovodstvo05.03.2010. u 12:19 - pre 171 meseci
Ou yeah, sve sam razumeo.

Ako već šalješ preko emaila, šalji plain text, ne html. :)
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

antiv
Ivan Antonijevic
Software Developer
Beograd

Član broj: 81425
Poruke: 10
*.telenor.rs.



+1 Profil

icon Re: Saldo OKP - Open Source program za knjigovodstvo05.03.2010. u 12:23 - pre 171 meseci
Uh, da, evo sredio sam to.
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5316

Sajt: www.bachi.in.rs


+2826 Profil

icon Re: Saldo OKP - Open Source program za knjigovodstvo05.03.2010. u 12:27 - pre 171 meseci
Ok, probaću, pa javljam ako ne uspem, u međuvremenu ne bi bilo loše da program može da radi i iz IEa i Opere, a ne samo iz Firefoxa, ali dobro, to otom, potom. :D
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

antiv
Ivan Antonijevic
Software Developer
Beograd

Član broj: 81425
Poruke: 10
*.mbb.telenor.rs.



+1 Profil

icon Re: Saldo OKP - Open Source program za knjigovodstvo14.03.2010. u 18:55 - pre 170 meseci
Naravno, zato smo ovih dana i radili na tom problemu, i sada je na sajtu dostupna verzija koja radi i u IE (probao u IE8) i u Operi (isprobano u 10.50), mada i dalje preporučujem FF, pošto je program u njemu najduže testiran. Program takodje funkcioniše i u Chrome browseru. Link za preuzimanje http://sites.google.com/site/saldookp/download.
 
Odgovor na temu

chica
student
Beograd

Član broj: 265259
Poruke: 5
*.adsl-2.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Saldo OKP - Open Source program za knjigovodstvo30.07.2010. u 10:44 - pre 166 meseci
Pozdrav Ivane.
Ja sam u delu Vodic za posao vec otvorila neku slicnu temu (Razvoj knjigovodstvenog programa - pomoc) pa su me drugi uputili na tvoju.
Naime, ja sam apsolvent na FONu i trenutno sam u postupku izrade diplomskog rada. Tema diplomskog se odnosi na izradu racunovodstvenog programa za preduzece koje se bavi kako proizvodnjom i prodajom svoje, proizvedene robe, tako i kupovinom i prodajom roba drugih proizvodjaca(znaci u opticaju su mi pracenje skladista materijala, gotovih proizvoda, Skladista veleprodaje i skladista maloprodaje i prodavnice). U pitanju je malo obimniji posao - ali rec je o diplomskom radu...
Ja sam jos uvek u fazi prikupljanja potrebnih informacija kako bih imala citavu sliku(ili bar veci deo nje) kako sta funkcionise. Ja sam manje-vise upoznata sa skoro svim dokumentima vodjenja ovakve firme, ali ono sto mene interesuje, a sto do sada nisam uspela da nadjem, su veze tih dokumenata(narudzbenica, ponuda, profaktura, faktura, otpremnica, avansni racun, KIR, KUR, KEPO...). Tj interesuje me sama njihova struktura: da li je ona zakonski u potpunosti odredjena ili se klijentima omogucava izvesno prilagodjavanje (npr dodavanje nekih polja...)?! Ukoliko moze da se menja, na koja se to dokumenta odnosi?
U principu, meni ne treba code,jer jos ne znam u cemu cu razvijati program(JAVA ili C#) ako dodje do implementacije, vec mi samo treba neka struktura, dokumenti, neka dokumentacija kojom bi ispratila taj ekonomski deo razvoja...
Sve pohvale za posao koji ste uradili i sve najbolje!
Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Saldo OKP - Open Source program za knjigovodstvo30.07.2010. u 11:10 - pre 166 meseci
Možda najbolje da Ivana kontaktiraš preko mejla koji je pomenuo, pošto retko posećuje ovu temu čini mi se.
 
Odgovor na temu

Pali zari

Član broj: 49892
Poruke: 634
*.ptt.rs.



+27 Profil

icon Re: Saldo OKP - Open Source program za knjigovodstvo01.08.2010. u 18:09 - pre 166 meseci
E ljudi imam mali problem.Skinem wamp i instaliram ga ali ne mogu nikako da ga nateram da radi.Stalno mi stoji zuta ikonica, kliknem na Start All Services i na Reset i nista. I nakon instalacije ne mogu da udjem localhost da podesim MySQL niti da pokrenem install skriptu.U cemu moze da bude problem?
Koristim Firefox 3.6.8.
For those about to rock I solute you!
Besmrtne reci, Besmrtog benda.
AC/DC
 
Odgovor na temu

igor.vitorac

Član broj: 144858
Poruke: 483



+13 Profil

icon Re: Saldo OKP - Open Source program za knjigovodstvo01.08.2010. u 18:15 - pre 166 meseci
Verovatno ti neki od programa "drzi" port 80 (verovatno skype).
Ako je skype,ugasi ga... pokreni wamp, i onda ponovo pokreni skype.
 
Odgovor na temu

Pali zari

Član broj: 49892
Poruke: 634
*.ptt.rs.



+27 Profil

icon Re: Saldo OKP - Open Source program za knjigovodstvo01.08.2010. u 19:16 - pre 166 meseci
Radi hvala :)
For those about to rock I solute you!
Besmrtne reci, Besmrtog benda.
AC/DC
 
Odgovor na temu

PietrDrake

Član broj: 276736
Poruke: 7
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: ctrl4del.tk


+2 Profil

icon Re: Saldo OKP - Open Source program za knjigovodstvo09.01.2011. u 12:56 - pre 160 meseci
Zdravo svima.

Imam mali problem prilikom pokretanja install.php-a

kada u polja ukucam localhost, root i password, pa ime firme,
instalacija stoji, pise samo "PROVERA..." ispod polja za upis imena firme.

pokusavam na Slackware-u na kojem vec imam par servera
te sam za ovu priliku uradio jos jedan virtuelni server
da bih pokusao da pokrenem Ivanov OKP program.

dodatak: apache radi, php takodje, mysql servis sam pokrenuo jer do ovog momenta nije trebao, radi.

nadam se da Ivan jos posecuje ovo mesto, pisacu mu na mail.

Pozdrav,
Peter


da si ti meni ziva i zdrava
 
Odgovor na temu

PietrDrake

Član broj: 276736
Poruke: 7
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: ctrl4del.tk


+2 Profil

icon Re: Saldo OKP - Open Source program za knjigovodstvo09.01.2011. u 12:57 - pre 160 meseci
Zdravo svima.

Imam mali problem prilikom pokretanja install.php-a

kada u polja ukucam localhost, root i password, pa ime firme,
instalacija stoji, pise samo "PROVERA..." ispod polja za upis imena firme.

pokusavam na Slackware-u na kojem vec imam par servera
te sam za ovu priliku uradio jos jedan virtuelni server
da bih pokusao da pokrenem Ivanov OKP program.

dodatak: apache radi, php takodje, mysql servis sam pokrenuo jer do ovog momenta nije trebao, radi.

nadam se da Ivan jos posecuje ovo mesto, pisacu mu na mail.

Pozdrav,
Peter


da si ti meni ziva i zdrava
 
Odgovor na temu

antiv
Ivan Antonijevic
Software Developer
Beograd

Član broj: 81425
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Saldo OKP - Open Source program za knjigovodstvo09.01.2011. u 19:01 - pre 160 meseci
Pozdrav,

ovo u principu znaci da ne prolazi konektovanje na bazu, ili je php vratio neki warn. Mozes li podesiti php da ne ispisuje greske na ekranu.
U php.ini postavi display_errors = Off

ako ovo ne pomogne, mozes proveriti koje greske upisuje u php error log, i posalji mi da pogledam.
 
Odgovor na temu

PietrDrake

Član broj: 276736
Poruke: 7
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: ctrl4del.tk


+2 Profil

icon Re: Saldo OKP - Open Source program za knjigovodstvo09.01.2011. u 22:22 - pre 160 meseci
kakav sam pajser, mogao sam odmah da pogledam log :)

evo logova, http://sprunge.us/KTYZ

ovo je bez izmene php.ini fajla.

Pozdrav

p.s.javim kako je proslo sa izmenom uskoro.

da si ti meni ziva i zdrava
 
Odgovor na temu

PietrDrake

Član broj: 276736
Poruke: 7
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: ctrl4del.tk


+2 Profil

icon Re: Saldo OKP - Open Source program za knjigovodstvo11.01.2011. u 19:08 - pre 160 meseci
Problem je otklonjen :)

prilikm raspakivanja programa doslo je do greske,
nije raspakovan ceo kako treba, u strukturi kojoj je zapakovan,
vec su svi fajlovi zajedno raspakovani u root web-servera.

kratko uputstvo :)
Slackware 13.1 GNU/Linux
mora se podesiti mysql, komande iz root-a:

mysql_install_db

dobijam gresku:
bash-4.1# /etc/rc.d/rc.mysqld start
bash-4.1# 110111 17:08:40 mysqld_safe Logging to '/var/lib/mysql/DEUS.err'.
110111 17:08:40 mysqld_safe Starting mysqld daemon with databases from /var/lib/mysql
110111 17:08:41 mysqld_safe mysqld from pid file /var/run/mysql/mysql.pid ended

DEUS je samo ime koje stoji iza hostname-a.

resenje:
cd /var/lib/
chown -R mysql mysql/
start servera:
/etc/rc.d/rc.mysqld start

mora se podesiti i apache server.
u fajlu
/etc/httpd/httpd.conf
prmeniti/aktivirati liniju teksta za:
mod_php.conf
restart servera:
/etc/rc.d/rc.httpd graceful

fajl - konekcije.php
da bi omogucili zapis:
cd /DO/SERVERA/
chmod +rw konekcije.php

program sada kod mene radi.
za detaljnija uputstva podesavanja mysql i apache servera pogledajte:
http://www.basicconfig.com/lin...all_configure_apache_slackware
http://www.basicconfig.com/lin...etup_configure_mysql_slackware

Hvala antiv na sjajnom programu! :)

da si ti meni ziva i zdrava
 
Odgovor na temu

[es] :: IS i ERP :: Saldo OKP - Open Source program za knjigovodstvo
(TOP topic, by m.petrovic)
Strane: 1 2

[ Pregleda: 28188 | Odgovora: 27 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.