Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Medicinski benzin i rastopljena termo-pasta su dospjeli na priključke procesora

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Medicinski benzin i rastopljena termo-pasta su dospjeli na priključke procesora

[ Pregleda: 6893 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

R A V E N
Mirza Beglerović Raven
Tuzla

Član broj: 36142
Poruke: 1629
91.191.35.13

Sajt: NietzscheSource.Org


+101 Profil

icon Medicinski benzin i rastopljena termo-pasta su dospjeli na priključke procesora17.02.2010. u 14:39 - pre 172 meseci
To se dogodilo dok sam čistio procesor od ostataka prijašnje termo-paste. Rastopljena termopasta u medicinskom benzinu je dospjela sa strane gdje su priključci procesora i to na rub. To sam očistio higijenskim štapićem i više nema, barem nema ostataka koji su vidljivi.

Medicinski benzin se raširio više u priključke. Evo, već sušim procesor tri dana, no i pored toga nešto je preostalo, jer područja gdje je m. benzin bio rasut imaju nešto tamniju boju kad se gleda na procesor pod uglom pri ostjetljenju.

Moje pitanje glasi: smijem li takav procesor spojiti nazad u kompjuter i uključiti?
 
Odgovor na temu

miki069

Član broj: 161528
Poruke: 1951
212.200.34.*



+370 Profil

icon Re: Medicinski benzin i rastopljena termo-pasta su dospjeli na priključke procesora17.02.2010. u 23:29 - pre 172 meseci
Koji je procesor u pitanju?
Jel podnožje LGA ili Socket?
Oksidirale su iglice.
Ako je suv sme da se vrati.
Ako su mnogo oksidirale neće raditi.
Ako je malo oksidirao radiće.
 
Odgovor na temu

fidel_urga
IT,BGD
Beograd

Član broj: 228152
Poruke: 146
*.ADSL.neobee.net.



+3 Profil

icon Re: Medicinski benzin i rastopljena termo-pasta su dospjeli na priključke procesora18.02.2010. u 09:34 - pre 172 meseci
Ocisti alkoholom i vatom sve sto mozes da dohvatis.Ja procesore sa jako zaprljanim(i oksidiralim) pinovima potapam u rastvor alkohola i pustam na ultrazvuk.Posto su hermeticki zatopljeni nista im se ne desi samo budu cisti kontakti. Ti to naravno ne moras da radis ali slazem se sa kolegom, ako je suv slobodno ga stavi u plocu.
 
Odgovor na temu

R A V E N
Mirza Beglerović Raven
Tuzla

Član broj: 36142
Poruke: 1629
91.191.35.13

Sajt: NietzscheSource.Org


+101 Profil

icon Re: Medicinski benzin i rastopljena termo-pasta su dospjeli na priključke procesora18.02.2010. u 15:51 - pre 172 meseci
Procesor je suh, već ga sušim tri dana. Doduše, medicinski benzin ispari za tridesetak sekundi. Kontakti su jednako svijetli i nisam primjetio na njima nikakve promjene. Uglavnom, hvala.

U pitanju je, mislim, socket.
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-1.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Medicinski benzin i rastopljena termo-pasta su dospjeli na priključke procesora18.02.2010. u 21:36 - pre 172 meseci
I LGA je Socket. Pre je bilo razlike izmedju Socket i Slot procesora, a sada su svi idu u podnozje ili socket samo je sad razlika sto neki procesori imaju iglice kao kontakte, dok novi Intelovi LGA (Land Grid Array) procesori nemaju a sve jedno i jedni i drugi idu u podnozje/socket.

LGA 775 = Socket T
LGA 1366 = Socket B
LGA 1156 = Socket H

Sve ostalo stoji. Procesor potopis u izopropil alkohol i sve ce biti OK. Izopropil alkohol je inace najbolje sredstvo za odstranjivanje stare termalne paste sa procesora, kao i za mnoge druge postupke ciscenja informaticke opreme.
 
Odgovor na temu

R A V E N
Mirza Beglerović Raven
Tuzla

Član broj: 36142
Poruke: 1629
91.191.35.13

Sajt: NietzscheSource.Org


+101 Profil

icon Re: Medicinski benzin i rastopljena termo-pasta su dospjeli na priključke procesora21.02.2010. u 10:49 - pre 172 meseci
Hvala. Usput, provjerio sam i riječ je o Socketu 476 (da budem do kraja potpun).

Usput, kada sam otišao u apoteku i tražio alkohol, dali su mi izgleda etanol u ne znam kojem postotku, jer nije uopšte otapao pastu, samo ju je malo omekšao. Trebao sam tražiti tačno izopropil alkohol.
 
Odgovor na temu

Take 5

Član broj: 200551
Poruke: 1423
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: Medicinski benzin i rastopljena termo-pasta su dospjeli na priključke procesora21.02.2010. u 14:06 - pre 172 meseci
Izopropil alkohol spada u otrovne supstance i ne verujem da igde može da se kupi u maloprodaji na "dobar dan, zapakujte mi..."!

Prilikom upotrebe ne udisati isparenja, voditi računa o mogućem trovanju preko kože!

PS
Kako je već rečeno izopropil je prava stvar za skoro sve vrste čišćenja.
Jedino treba voditi računa kod čišćenja opreme koja sadrži delove sa bilo kakvim podmazom (ležajevi motora, ventilatora i slično), pošto bez pitanja rastvara sve živo.
"Take Five" is the famous jazz piece written by Paul Desmond and performed by The Dave Brubeck Quartet. It is famous for its distinctive saxophone line and use of the unusual quintuple (5/4) time, from which its name is derived.

Take Five (1966)

Take Five by Al Jarreau 1976
 
Odgovor na temu

Miki90
Milos Vojnovic

Član broj: 250519
Poruke: 10
*.opera-mini.net.



Profil

icon Re: Medicinski benzin i rastopljena termo-pasta su dospjeli na priključke procesora21.02.2010. u 17:33 - pre 172 meseci
A dali moze medicinski alkohol 70% da posluzi ? Dali nece da naskodi procesoru ?
 
Odgovor na temu

R A V E N
Mirza Beglerović Raven
Tuzla

Član broj: 36142
Poruke: 1629
91.191.35.13

Sajt: NietzscheSource.Org


+101 Profil

icon Re: Medicinski benzin i rastopljena termo-pasta su dospjeli na priključke procesora21.02.2010. u 19:35 - pre 172 meseci
Mislim da sam ja takav i koristio. Provjerim i napišem ovdje.
 
Odgovor na temu

fidel_urga
IT,BGD
Beograd

Član broj: 228152
Poruke: 146
*.ADSL.neobee.net.



+3 Profil

icon Re: Medicinski benzin i rastopljena termo-pasta su dospjeli na priključke procesora22.02.2010. u 11:24 - pre 172 meseci
Nece mu nista biti osim ako ne koristis neku kiselinu koja nagriza plastiku i metal:) jer je kao sto rekoh hermeticki zatopljen.Bitno je ne ostetiti pinove ili stampu na procesoru. Imam iskustva (ne licnog). i sa acetonom, hidrogenom i alkoholima raznih vrsta.U servisu za mobilne potapaju cele telefone u mesavinu alkohola i acetona pa na ultrazvuk. Telefoni posle tog tretmana cesto ozive.
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Medicinski benzin i rastopljena termo-pasta su dospjeli na priključke procesora

[ Pregleda: 6893 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.