Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Tutorijal Delphi komponenti na jednom mestu

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Tutorijal Delphi komponenti na jednom mestu

[ Pregleda: 2692 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jagger
Miloš Aćimovac
Senior Web Developer
Xhibit d.o.o Banjaluka
Beograd - Banjaluka

Član broj: 172
Poruke: 422
*.teol.net.



+4 Profil

icon Tutorijal Delphi komponenti na jednom mestu25.02.2010. u 10:45 - pre 171 meseci
Da li neko zna gde bih na netu/u knjizi mogao naci na jednom mestu opis i
eventualno neki primer osnovnih komponenti u Delphiju?
Hedonista na kvadrat!
 
Odgovor na temu

savkic
Igor Savkić

Moderator
Član broj: 92186
Poruke: 2739



+92 Profil

icon Re: Tutorijal Delphi komponenti na jednom mestu25.02.2010. u 12:11 - pre 171 meseci
> Da li neko zna gde bih na netu/u knjizi mogao naci na jednom mestu opis i eventualno neki primer osnovnih komponenti u Delphiju?

Misliš li kako rade i kako se koriste? Osnovne komponente (Standard tab) naći ćeš manje više u bilo kom programu, počni od primera (Demos dir) koji dolaze uz sam Delphi a opis potrži u helpu, kjige se uglavnom ne bave posebno komponentama.
 
Odgovor na temu

jagger
Miloš Aćimovac
Senior Web Developer
Xhibit d.o.o Banjaluka
Beograd - Banjaluka

Član broj: 172
Poruke: 422
*.teol.net.



+4 Profil

icon Re: Tutorijal Delphi komponenti na jednom mestu25.02.2010. u 12:49 - pre 171 meseci
Kako rade i kako se koriste moze se naci na netu ili u helpu za svaku komponentu koja ti treba. Meni vise treba spisak komponenti sa malim objasnjenjem sta rade i gde je cesta primena, cisto da imam pregled sta sa kojom komponentom mogu uraditi.
Hedonista na kvadrat!
 
Odgovor na temu

savkic
Igor Savkić

Moderator
Član broj: 92186
Poruke: 2739



+92 Profil

icon Re: Tutorijal Delphi komponenti na jednom mestu25.02.2010. u 15:39 - pre 171 meseci
> Meni vise treba spisak komponenti sa malim objasnjenjem sta rade i gde je cesta primena, cisto da imam pregled sta sa kojom komponentom mogu uraditi.

U D7 helpu mislim da ima to što ti treba za svaku paletu (tab), spisak kontrola, kratak rezime i linkovi ka detaljnim objašnjenjima. Pogledaj na primer u helpu pod "Standard page components".


 
Odgovor na temu

jagger
Miloš Aćimovac
Senior Web Developer
Xhibit d.o.o Banjaluka
Beograd - Banjaluka

Član broj: 172
Poruke: 422
*.teol.net.



+4 Profil

icon Re: Tutorijal Delphi komponenti na jednom mestu26.02.2010. u 09:07 - pre 171 meseci
Thanx nasao sam.. e sad mi treba isto za Object Inspector ?
Hedonista na kvadrat!
 
Odgovor na temu

savkic
Igor Savkić

Moderator
Član broj: 92186
Poruke: 2739



+92 Profil

icon Re: Tutorijal Delphi komponenti na jednom mestu26.02.2010. u 13:10 - pre 171 meseci
> Thanx nasao sam.. e sad mi treba isto za Object Inspector ?

Pogledaj u helpu, sve pod object inspector, mada zar nije njegova upotreba jasna, samo ga koristi i vremenom će sve doći na svoje mesto.
 
Odgovor na temu

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Tutorijal Delphi komponenti na jednom mestu

[ Pregleda: 2692 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.