Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Linux nekoliko verzija , potrebno objasnjenje

[es] :: Linux :: Linux nekoliko verzija , potrebno objasnjenje

[ Pregleda: 1174 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

peca26000

Član broj: 195056
Poruke: 3216



+62 Profil

icon Linux nekoliko verzija , potrebno objasnjenje01.03.2010. u 12:43 - pre 172 meseci
Imam neke diskove koje sam kopirao od ''nekoga'' pa mi nije jasno postoje 2 verzije , nisam skoro nista radio sa Linux-om , osim sto sam davno pre cetiri godine instalirao SUSE ali ovaj Knoppix je nesto novo za mene , pa sam hteo da probam , vas bih zamolio za da mi objasnite neke detalje o kojima razmisljam da uradim , radi se o Knoppix 6.2 koji zauzima na cd-u 700mb a drugi se isto tako zove i tu je nekih 4gb zasto postoje ove iste verzije na dva razlicita kapaciteta , rade oba sa cd-a .

Drugo pitanje je kako i koji od ova 2 cd-a da prebacim na hdd ? procedura mi je bitna ko je sta radio , moze i link ali od nasih na srpskom , sta je ko probo .
(pretraga je cudo , znam ali nema nesto osim prepirke na licne odgovore , koji meni nisu bitni osim znanja i osnovnog postovanja sagovornika ! )

Trece pitanje da li ove verzije mogu da se ture na slabije masine , posedujem nekoliko starijih masina , to su vektra na 233mhz , celeron na 433mhz , celeron na 860mhz integrisana , celeron na 1,1ghz
Imam i verziju Knopix 3.3 koja ne radi na intel dualCore 2,6ghz :) nece prijavi nesto i ne pusta dalje ? ove 6.2 verzije rade normalno . Da li verzija 3.3 moze da se metne na hdd ili jos bolje na flesh memoriju koja mi je kapaciteta 2gb ?
Sareno zar ne ? mesano meso i salata , odo sad na rucak a vas cu citati pa da vidim ima li ko zainteresovan da opise malko sta tu moze , sta valja ...
Pozdrav
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Linux nekoliko verzija , potrebno objasnjenje01.03.2010. u 14:00 - pre 172 meseci
Stvarno ti je post salata - hajde da krenemo od masine za pocetak.

Odluci se za jednu, daj tacnu konfiguraciju, pa cemo da vidimo koji bi
tu distro linux-a najbolje legao. Taj Knopix ne preporucujem, u svakom slucaju.

Ako se radi o nekim slabijim masinama (a izgleda da je tako),
preporucujem nesto od sledeceg:

XUbuntu, Slax, Puppy Linux.

Mozes i Arch Linux da instaliras ako oces malo dublje da se upustis u problematiku,
imas jako lepo uputstvo, zapravo citavu temu ovde na forumu za Arch.

Dignes osnovni sistem, a onda dodas recimo XFCE ili LXDE... nesto lakse od gnome-a i kde-a u svakom slucaju.


 
Odgovor na temu

dany12
/home

Član broj: 247039
Poruke: 464
*.mediaworksit.net.



+25 Profil

icon Re: Linux nekoliko verzija , potrebno objasnjenje01.03.2010. u 14:06 - pre 172 meseci
Prvo,razlika u verziji za cd i dvd je sto ova na dvd ima sva graficka okruzenja(znaci gnome,kde,xfce,lxde),i jos mnostvo programa,dok ova na cd-u ima samo lxde,mada kasnije ti to sve sa dvd mozes da instaliras iako prvo installiras knoppix sa cd-a.
Drugo,mislim da bi ova verzija sa lxde mogla i na te starije masine da se instalira,probaj pa ces videti.
Trece,ovu verziju knopix-a 6.2 sa cd-a mozes da stavis na usb,nema potrebe da koristis 3.3 verziju.Kad pokrenes livecd imas opciju u meniju da ga stavis na usb,znaci lako je to odraditi.
Grejna površina:Kuća na sprat 100 m2,podno grejanje,zid i plafon 10cm
stiropor,pod 5cm
stirodur + prizemna kuca 40 m2,radijatori,zid 5cm stiropor,plafon 10cm staklena
vuna + kombinovani bojler 120 litara.I na jednom i drugom objektu
petokomorna pvc stolarija sa duplim staklom punjena argonom.
Kotao: Termomont toby20
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Linux nekoliko verzija , potrebno objasnjenje

[ Pregleda: 1174 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.