Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

"Džek pot" za nezaposlene! 'Ajmo!!!!

elitemadzone.org :: MadZone :: "Džek pot" za nezaposlene! 'Ajmo!!!!

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

[ Pregleda: 38371 | Odgovora: 224 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: "Džek pot" za nezaposlene! 'Ajmo!!!!17.03.2010. u 18:59 - pre 172 meseci
Citat:
Samo ova jedna rečenica govori koliko su oni duboko istraživali celu stvar... "Near Miss" je jedan veliki no-no u celoj gaming industriji, i nema teoretske šanse da mašina koja ne poštuje to pravilo prođe u bilo kojoj jurisdikciji na svetu, a kamoli neku sertifikaciju...

Ovo je upravo još jedan razlog zašto nije zgodno kada je kocka zabranjena. Naime, ilegalne kockarnice ne moraju da poštuju nikakve standarde i pravila, pa samim tim mogu da koriste sve što je u legalnim kladionicama zabranjeno, a "near miss" je upravo jedna od omiljenih metoda vlasnika ilegalnih kockarnica za navlačenje igrača.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.sbb.rs.



+137 Profil

icon Re: "Džek pot" za nezaposlene! 'Ajmo!!!!17.03.2010. u 19:00 - pre 172 meseci
Citat:
Šta se tu krije ? Ili se to radi da ljudi kada uđu unutra izgube pojam o vremenu ?


ne razumem, ti pucas na to da kockarnice hoce da navuku musterije da sto duze koriste njihove usluge. Pa da je i tako, PA STa??? TO JE SASVIM ORAVDANO DA SVAKO POKUSAVA DA SVOJ PROIZVOD PRODA STO BOLJE. U mega marketima ti akcije bodu oci na svakom koraku da bi se sto bolje prodali proizvodi koji su na akcijama, pa ako kockarnice zatamljuju stakla da ne bi znao dal je dan ili noc i sto duze ostao, sta je tu problem. NIKO TE BRE NE TERA DA UDJES.
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: "Džek pot" za nezaposlene! 'Ajmo!!!!17.03.2010. u 19:15 - pre 172 meseci
Ja i ne ulazim. Moraš shvatiti da mi ovde diskutujemo o različitim temama. Nekad nam se stavovi podudaraju nekad ne i u tome je draž foruma. Ne bi bilo zanimljivo da svi imamo isto mišljenje :)
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-248-122.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: "Džek pot" za nezaposlene! 'Ajmo!!!!17.03.2010. u 19:29 - pre 172 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Kontrolise policija.

Ako ne kontrolise dobro, onda je TO problem, a ne samo postojanje kladionica.



Ne krije se nista posto svaka punoletna osoba moze da udje unutra, ali verovatno ljudi ne zele da u njih zijaju prolaznici - ili neko dete, pa da neki "zabrinuti roditelj" zacepi tuzbu.


pa ocito ne kontrolise
dao sam 2 primera [a sigurno nisu jedina] postojanja kockarnice na udaljenosti manjoj od 150m od skole...
a isto tako i mali milion klinaca zalazi u kockarnice [a eto,kockarnice imaju nalepnicu "zabranjeno za mladje od 18 godina" ili tako nekako]
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16690
*.dip.t-dialin.net.



+7178 Profil

icon Re: "Džek pot" za nezaposlene! 'Ajmo!!!!17.03.2010. u 19:35 - pre 172 meseci
Aha...

Znaci, imamo situaciju da "policija ne kontrolise".

A da li bi takva policija kontrolisala ilegalne kockarnice?

Yep, verovatno kao sto kontrolisu dilere gudre... najbolje je da se ilegalizuje kocka, pa da se onda prava ekipa pocne baviti organizovanjem kocke.

Ali, hej, onda bar mozete reci da je "u Srbiji kocka zabranjena" - lepo zvuci skroz.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
109.93.144.*



+137 Profil

icon Re: "Džek pot" za nezaposlene! 'Ajmo!!!!17.03.2010. u 19:36 - pre 172 meseci
ali ako ne ulazis, sta te onda briga sta ima unutra?
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-248-122.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: "Džek pot" za nezaposlene! 'Ajmo!!!!17.03.2010. u 19:37 - pre 172 meseci
da li "ne kontrolise" ili ima zapoved da "ne zalazi" u te kladionice je vec upitno...

ali kakve veze ima policija s time sto je kladionica na manje od 150m od skole? zar za to nije neka inspekcija zaduzena?

ne treba zabraniti kocku [davno sam to ovde rekao] - treba je regulisati
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16690
*.dip.t-dialin.net.



+7178 Profil

icon Re: "Džek pot" za nezaposlene! 'Ajmo!!!!17.03.2010. u 19:40 - pre 172 meseci
Citat:
anakin14
ali ako ne ulazis, sta te onda briga sta ima unutra?


Pa i u Teksasu je do skora bio zabranjen zakonom analni sex (nebitno je da li su razliciti polovi ili ne). Znaci, imas nekog kauboja - naravno, njemu nikad ne bi palo na pamet tako nesto da upraznjava... ali eto, MORA on da propise drugima, iako ga ne zanima, niti se time bavi... :-)

Tako i za ovo... moralisti koji bi drugima da nametnu svoje moralne norme jbg.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: "Džek pot" za nezaposlene! 'Ajmo!!!!17.03.2010. u 20:32 - pre 172 meseci
Nije mi jasno zbog čega izvrćete stvari. Ovde nije niko rekao da kocku treba zabraniti. Ja sam kritikovao besmislenu meru od 150 m udaljenosti od škole a to sam i proračunom dokazao :) Deca daju novac koji su im roditelji dali na kocku. Kako u srbiji postoji hroničan manjak inspektora jedno od rešenja bi bilo onemogućiti fizički da deca dok su u školi pohađaju kladionice. Kako zašto pa zato što kladionice ispod žita primaju uplate maloletnih lica. Ako zvanično to ne rade zbog čega im onda smeta da budu daleko od škole ?

Ponavljam ja nisam protiv kockarnica uopšte samo sam protiv toga da one budu u blizini škola i to je to.


Citat:
anakin14: ali ako ne ulazis, sta te onda briga sta ima unutra?


Svaki samo svestan građanin ima pravo i obavezu da iskaže svoj stav. Mnogi to ne čine. Neki zbog toga što imaju svoj interes u toj priči, neki zbog toga što se boje da ga iskažu, a neki zbog toga što ih jednostavno nije briga. Međutim kao što sam u jednom od prethodnih postova citirao opasnost od kockanja maloletnika nije zanemariva tako da je najmanje što mogu da učinim da ovde napišem koji red.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dialup.blic.net.



+6455 Profil

icon Re: "Džek pot" za nezaposlene! 'Ajmo!!!!17.03.2010. u 21:16 - pre 172 meseci
Citat:
stil
Ponavljam ja nisam protiv kockarnica uopšte samo sam protiv toga da one budu u blizini škola i to je to.

Udaljenost od 150 metara možda izgleda malo, ali kad bi udaljenost bila veća, npr. 300 metara, teoretski ni u jednom centru grada ne bi mogao imati kladionicu... Probaj da uzmeš kartu Beograda i da ucrtaš krugove sa radijusom od 300 metara iznad osnovnih i srednjih škola i videćeš da bi u tom slučaju kladionicu mogao da imaš eventualno u Pinosavi ili Batajnici ...
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: "Džek pot" za nezaposlene! 'Ajmo!!!!17.03.2010. u 21:29 - pre 172 meseci
Dobro to za krugove bi bilo kad bi smo bili ptice. Treba gledati putanje koju bi čovek trotoarom trebao preći i to računati. To su obično nisu čisto radijalno postavljene linije. Navigacija to izračuna za sekundu. Bar danas to nije problem.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-248-122.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: "Džek pot" za nezaposlene! 'Ajmo!!!!17.03.2010. u 21:42 - pre 172 meseci
a sta je problem ako ne mozes imati kockarnice/kladionice u centru grada?
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dialup.blic.net.



+6455 Profil

icon Re: "Džek pot" za nezaposlene! 'Ajmo!!!!17.03.2010. u 21:48 - pre 172 meseci
Citat:
Horvat: a sta je problem ako ne mozes imati kockarnice/kladionice u centru grada?

Zato što bi time uradio odličan posao za ilegalne kladionice... Oterao bi legalne van grada, a svi ilegalci bi ostali sami u gradu i usrali bi se od para...
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: "Džek pot" za nezaposlene! 'Ajmo!!!!17.03.2010. u 21:51 - pre 172 meseci
Šta ti predlažeš ?
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dialup.blic.net.



+6455 Profil

icon Re: "Džek pot" za nezaposlene! 'Ajmo!!!!17.03.2010. u 21:59 - pre 172 meseci
Pa ako se zakon dosledno sprovodi i kažnjavaju oni koji dozvoljavaju maloletnicima da se kockaju, uključujući i njihove roditelje, u tom slučaju kladionica može da bude i u sred škole to je nebitno...

Međutim, veći je konkretan problem što inspekcija ne može da napiše kaznu nelegalnoj kladionici. Lično sam prisustvovao sceni gde inspektor po treći put dolazi da trkeljiše isto uplatno mesto jedne kladionice, na šta čovek komentariše "što ne idete preko puta, ona dva uplatna mesta rade skroz na crno", i dobija odgovor od inspektora "ne može on da ide u inspekciju tamo, oni nisu prijavljeni, i on ih nema u evidenciji, pa ni ne može da ide u inspekciju kad ti lokali ni ne postoje za njega"... I onda ko je tu lud...
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: "Džek pot" za nezaposlene! 'Ajmo!!!!17.03.2010. u 22:28 - pre 172 meseci
Citat:
ventura: Pa ako se zakon dosledno sprovodi i kažnjavaju oni koji dozvoljavaju maloletnicima da se kockaju, uključujući i njihove roditelje, u tom slučaju kladionica može da bude i u sred škole to je nebitno...



Znaš kako, bitno je gde se nalazi. Preventiva mogućih problema po kockare i one u njihovom okruženju je mnogo jeftinije i efikasnije rešenje od lečenja novo stvorenih kockara i svime što uz to ide. Pre par godina je čovek koji je poštar po profesiji prokockao penzije penzionera i ostao bez posla a penzioneri bez penzija. Dakle kockanje ne utiče samo na jednu osobu već na sve one koji su za nju vezani na direktan ili indirektan način. Oni koji se upecaju na to teško se iz te priče mogu izvući bez posledica.


Citat:

Međutim, veći je konkretan problem što inspekcija ne može da napiše kaznu nelegalnoj kladionici. Lično sam prisustvovao sceni gde inspektor po treći put dolazi da trkeljiše isto uplatno mesto jedne kladionice, na šta čovek komentariše "što ne idete preko puta, ona dva uplatna mesta rade skroz na crno", i dobija odgovor od inspektora "ne može on da ide u inspekciju tamo, oni nisu prijavljeni, i on ih nema u evidenciji, pa ni ne može da ide u inspekciju kad ti lokali ni ne postoje za njega"... I onda ko je tu lud...


Zbog toga treba zabraniti bilo koja mesta za kocku u blizini škola. Znači ne da se vidi da li rade ili ne po propisu već zabraniti pa kad se međusobno dogovorite dozvoliti. Kao u vojsci.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16690
*.dip.t-dialin.net.



+7178 Profil

icon Re: "Džek pot" za nezaposlene! 'Ajmo!!!!17.03.2010. u 22:31 - pre 172 meseci
Ti si ozbiljan sa tim?

I sta kad "zabranis kladionice" i nelegalne krenu da nicu ko pecurke? Uvesces jos jednu papirnu zabranu? :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-248-122.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: "Džek pot" za nezaposlene! 'Ajmo!!!!17.03.2010. u 23:27 - pre 172 meseci
legalne? poput one iz mog primera na 50ak m od skole?
kako je to legalno? cak i da ne zalazi inspekcija tamo,moraju podneti s vremna na vreme izvestaj o porezu - tamo se lepo vidi adresa i delatnost kojom se bave pa vrlo lako mogu da skontaju da direkt krse zakon [samo mozda nekom nije u interesu da "skonta" tako nesto]

a sta je problem osobi koja zeli da se kocka da sedne u auto/bus i ode na periferiju grada i baci kockice/upise 1-2-x i izadje? mozda cak i brze sve to odradi nego da ide u centar grada
---

sad sam procitao i drugu poruku
Citat:
ventura: Pa ako se zakon dosledno sprovodi i kažnjavaju oni koji dozvoljavaju maloletnicima da se kockaju, uključujući i njihove roditelje, u tom slučaju kladionica može da bude i u sred škole to je nebitno...

Međutim, veći je konkretan problem što inspekcija ne može da napiše kaznu nelegalnoj kladionici. Lično sam prisustvovao sceni gde inspektor po treći put dolazi da trkeljiše isto uplatno mesto jedne kladionice, na šta čovek komentariše "što ne idete preko puta, ona dva uplatna mesta rade skroz na crno", i dobija odgovor od inspektora "ne može on da ide u inspekciju tamo, oni nisu prijavljeni, i on ih nema u evidenciji, pa ni ne može da ide u inspekciju kad ti lokali ni ne postoje za njega"... I onda ko je tu lud...


e vidis,to je problem [ovo sam vec cuo negde,ili slican primer,ako bas ti nisi vec pominjao ovde na forumu to...]
ne moze inspekcija? moze policija i te kako
[jedino je problem sto nema "zapoved" da to i ucini :(]

tako da,nije uopste problem izbaciti kockarnice/kladionice iz centra grada,ukoliko se policiji dopusti da radi svoj posao i pocisti pomenute "ilegalce"
Citat:
stil: Zbog toga treba zabraniti bilo koja mesta za kocku u blizini škola. Znači ne da se vidi da li rade ili ne po propisu već zabraniti pa kad se međusobno dogovorite dozvoliti. Kao u vojsci.


nisi skontao,iz venturinog primera jedna kladionica radi potpuno legalno i inspekcija je terorise [nije redak primer da po necijem nalogu malo malo upadaju i prave bukvalno sabotazu posla,iako nema razloga za toga,dok druge zaobilaze iako ima razloga za cesljanje i te kako] dok preko puta te iste ima jos 2 kladionice KOJE SU ILEGALNE,to nema nikakve veze s zabranom od 150m ili od 150km od skole,kad njima puca k za zabrane i onako ne rade po zakonu [najmanji prekrsaj je jos to sto su blizu skole]
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: "Džek pot" za nezaposlene! 'Ajmo!!!!18.03.2010. u 03:59 - pre 172 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Ti si ozbiljan sa tim?

I sta kad "zabranis kladionice" i nelegalne krenu da nicu ko pecurke? Uvesces jos jednu papirnu zabranu? :)


Ma daj Ivane ja upravo sada viđam da legalne niču ko pečurke. Koji je to njihov profil mušterija kojih ima sve više da im se isplate da ih otvaraju osim ako ih ne vrbiju iz škola. Baš sinoć prolazim autobusom pored železničke stanice u Beogradu i od Ekonomskog fakulteta do sata na železničkoj sam izbrojao bar 4-5 kladionica/kockarnica neke su kombinovane sve u jednom a neke ne. Dakle nisam obilazio okolne ulice, samo ono što se da videti iz autobusa. Ko LasVegas čoveče. Ne znam šta se to dešava ali tolika ekspanzija, mi je totalno čudna.

Citat:
Horvat

nisi skontao,iz venturinog primera jedna kladionica radi potpuno legalno i inspekcija je terorise [nije redak primer da po necijem nalogu malo malo upadaju i prave bukvalno sabotazu posla,iako nema razloga za toga,dok druge zaobilaze iako ima razloga za cesljanje i te kako] dok preko puta te iste ima jos 2 kladionice KOJE SU ILEGALNE,to nema nikakve veze s zabranom od 150m ili od 150km od skole,kad njima puca k za zabrane i onako ne rade po zakonu [najmanji prekrsaj je jos to sto su blizu skole]


Da da u tom kontekstu. Pa to nije uredu i to dosta govori o našim zakonima i onima koji ih sprovode.
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: "Džek pot" za nezaposlene! 'Ajmo!!!!18.03.2010. u 05:17 - pre 172 meseci
Citat:
Ma daj Ivane ja upravo sada viđam da legalne niču ko pečurke.

Pa bolje legalne nego ilegalnih. Legalne barem imaju neka pravila koja moraju da poštuju (i većina ih zaista i poštuje), kao što je na primer isticanje pravila igara, određene norme koje automati moraju da zadovolje, obavezni su da isplate dobitak, zabranjeno je kockanje maloletnicima, igrači moraju biti zaštićeni, itd., a uz to plaćaju porez i ostale dažbine koji nisu tako mali i zapošljavaju veliki broj ljudi i to na belo. Kod ilegalnih nemaš ništa od toga.
Citat:
Koji je to njihov profil mušterija kojih ima sve više da im se isplate da ih otvaraju osim ako ih ne vrbiju iz škola.

Kladionicama i kockarnicama, ponajmanje trebaju školarci, a posebno osnovci, koji će da nažickaju 100-200 dinara i dođu u kladionicu da uplate jedan tiket (ili odigraju poker aparat) i uz to prave nesnosnu buku i rasteruju ozbiljne igrače. To što možda negde video klince u kladionici ili kockarnici, očigledno nije po zakonu, pa izvoli prijavi. Jedino tako nešto može da se reši. A zabranom kockarnica, možeš samo da olakšaš klincima klađenje, jer kod ilegalnih kladionica nema pravila, pa samim tim ni zabrane klincima da se kockaju.
Citat:
Baš sinoć prolazim autobusom pored železničke stanice u Beogradu i od Ekonomskog fakulteta do sata na železničkoj sam izbrojao bar 4-5 kladionica/kockarnica neke su kombinovane sve u jednom a neke ne. Dakle nisam obilazio okolne ulice, samo ono što se da videti iz autobusa. Ko LasVegas čoveče. Ne znam šta se to dešava ali tolika ekspanzija, mi je totalno čudna.

Pa to znači da se posao isplati, čim toliko otvaraju, a čim se isplati, znači da ima dovoljno klijentele za toliki broj kockarnica. Kad dođe do zasićenja, sve te manje kockarnice će krenuti da se zatvaraju, a ostaće samo najveće. Isto kao što je jedno vreme bila ekspanzija mini-dragstora. Samo kod mene u ulici ih je bilo 3, a ulica nema ni 200 metara. Jednostavno, bilo je isplativo i svako ko nije znao šta drugo, otvorio je tako neku prodavničicu. Pa kad je dostignuta kritična masa, počeli su polako da se zatvaraju, pa sad u celom kraju nema 3 dragstora, a kamoli u jednoj ulici... evo u mojoj nema više nijedan. Tako to ide.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: "Džek pot" za nezaposlene! 'Ajmo!!!!

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

[ Pregleda: 38371 | Odgovora: 224 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.