Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Feed-in tarifa ili prodaja struje drzavi :)

elitemadzone.org :: TechZone :: Feed-in tarifa ili prodaja struje drzavi :)

Strane: 1 2

[ Pregleda: 12329 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

morihei ueshiba

Član broj: 174125
Poruke: 294
*.dynamic.sbb.rs.



+435 Profil

icon Feed-in tarifa ili prodaja struje drzavi :)10.03.2010. u 10:31 - pre 170 meseci
http://www.kombeg.org.yu/Slike...l_energije_koriscenjem_OIE.pdf

http://www.nadlanu.com/Dynamic...,153574,intCategoryID,112.html

Na ovom forumu je dosta ljudi raspravljalo o tehnologijama izrade malih elektrana na sunce,vetar,itd. Od novembra prosle godine postoji zakonska mogucnost da proizvedeni visak struje isporucimo elektrodistribuciji po povlascenim cenama.

Zanima me da li je neko saznao koja je papirologija potrebna,sta sa atestima tih uredjaja (bilo da su domace ili strane izrade,samogradnja itd...svejedno). Kako ide postupak,kome prijaviti,sve oko implementacije sistema. Da li je neko vec u postupku ili zna nekog koji je uspeo da izgura sve do kraja?

Znam kakva je situacija u EU,postoje vrlo povoljne kreditne linije,procedura je pojednostavljena-da ne razglabamo o tome kako je u inostranstvu. Ja sam pokusao da dodjem do osoba u ED koji bi mi objasnili sta i kako,medjutim...zna se kako to sve ide ovde. Do prave informacije je skoro nemoguce doci,a posto je u mom slucaju u pitanju eventualno strano ulaganje onda nema zezanja tipa lako cemo,nego moram da imam detaljne i tacne informacije.

Pa ajde,ako neko nesto zna neka podeli


Mio papa' dice che ogni uomo ha tre misure:
altezza, larghezza e lunghezza
 
Odgovor na temu

flighter_022
L2 Applications Administrator
NS

Član broj: 18499
Poruke: 735
*.talia.net.

ICQ: 23089150


+232 Profil

icon Re: Feed-in tarifa ili prodaja struje drzavi :)18.06.2010. u 16:06 - pre 167 meseci
Puno srece, trebace ti. I bilo bi lepo da ostavis ovde detalje kada saznas sve, a posebno ako uspes u nameri.

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Stojan Trifunovic

Član broj: 15156
Poruke: 366
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+8 Profil

icon Re: Feed-in tarifa ili prodaja struje drzavi :)19.06.2010. u 17:13 - pre 167 meseci
Citat:
Najviše privatnih elektrana u Srbiji izgradeno je na producju opštine Knjaževac. "U periodu od 1983. do 2006. godine izgradeno je 15 mikroelektrana od strane fizickih lica", kaže za "Vreme" Miroslav Ciric iz Elektrodistribucije Knjaževac u JP-u Elektrotimok iz Zajecara. "Sve elektrane su prikljucene na elektrodistributivnu mrežu. Procedura prikljucenja, utvrdivanje energetskih i tehnickih uslova, sprovedeni su po slicnosti sa postupkom ukljucenja potrošaca sa specijalnim potrebama." Jedno od takvih postrojenja je mala hidroelektrana Gradište, ciji je vlasnik Brane Veljkovic iz Knjaževca. Smeštena u bajkoliku dolinu, ova elektrana koristi pad vode od sedam metara, sa protokom od 0,25 kubnih metara u sekundi. Ona godišnje proizvede 60.000 kWh struje, što je iznad proseka u opštini Knjaževac. Uz elektranu se nalaze i stambene prostorije, a u okolini ribnjak i mesto za odmor. U nju je ugradena turbina "Fransis" sa asinhronim generatorom snage od 11 kW. "To su vec korišcene turbine fabricke proizvodnje", kaže Ciri, dodajuci da su po sistemu "uradi sam" izgradeni i svi drugi slicni objekti u njegovoj opštini. "Pitanje cene elektricne energije, odnosno obracunskih velicina i tarifnih stavova, rešeno je po slicnosti sa elementima obracuna za obicne potrošace, sa ugradenom razlikom od 15 odsto za Elektrodistribuciju."


Izvor

Predlazem Vam da licno odete kod Brane Veljkovica i tamo se o svemu raspitate.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Feed-in tarifa ili prodaja struje drzavi :)19.06.2010. u 18:16 - pre 167 meseci
Evo ja se prijavljujem prvi. U svom stanu u decijoj sobi (dete cu da izbacim u dnevnu sobu) cu da napravim fuzioni reaktor, zelen ko trava. Ja cu za mesec dana potrositi 1500kwh a moj "fisioni reaktor" ce za iste pare isporuciti EDBu 500kwH ciste (kao izvor) fuzione struje. Deal?
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

morihei ueshiba

Član broj: 174125
Poruke: 294
93.49.249.*



+435 Profil

icon Re: Feed-in tarifa ili prodaja struje drzavi :)21.06.2010. u 08:28 - pre 167 meseci
Pa odluci se,hoces li fuziju ili fisiju?Ili kombinaciju?
A posto zivis u Pancevu,tvoja produkcija ekoloski ciste zelene energije se moze shvatiti kao atak na vec postojece uslove okruzenja.Vidi kakvi su opstinski propisi,ne bih se ja igrao sa tim
Mio papa' dice che ogni uomo ha tre misure:
altezza, larghezza e lunghezza
 
Odgovor na temu

morihei ueshiba

Član broj: 174125
Poruke: 294
93.49.249.*



+435 Profil

icon Re: Feed-in tarifa ili prodaja struje drzavi :)21.06.2010. u 08:40 - pre 167 meseci
@flighter_022
@Stojan Trifunovic

Hvala,jos uvek se nisam odlucio da li da ulazim u sve to,narocito posle ovih vesti
http://www.elitemadzone.org/t402788-1#2627960

Malo cemo da sacekamo...
Mio papa' dice che ogni uomo ha tre misure:
altezza, larghezza e lunghezza
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Feed-in tarifa ili prodaja struje drzavi :)21.06.2010. u 08:50 - pre 167 meseci
Ma svejedno, fuzija fizije, vazno da je zeleno i da za 500kwh dobijem 1500kwh. Sve ostalo su nijanse.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

morihei ueshiba

Član broj: 174125
Poruke: 294
93.49.249.*



+435 Profil

icon Re: Feed-in tarifa ili prodaja struje drzavi :)21.06.2010. u 09:04 - pre 167 meseci
Neka i tvoje dete onda ucestvuje u projektu.Sadrzaj pelena je odlican fuzioni materijal,pokazala su najnovija istrazivanja
Mio papa' dice che ogni uomo ha tre misure:
altezza, larghezza e lunghezza
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Feed-in tarifa ili prodaja struje drzavi :)21.06.2010. u 09:26 - pre 167 meseci
E jbg, da sam znao ranije

Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

morihei ueshiba

Član broj: 174125
Poruke: 294
93.49.249.*



+435 Profil

icon Re: Feed-in tarifa ili prodaja struje drzavi :)21.06.2010. u 10:44 - pre 167 meseci
Dobro,malo smo se zezali.Mmix,znam da se mnogi ljudi ne slazu sa principom da svi moraju da placaju za ono sto samo mali postotak drustva primenjuje i ja se slazem sa tim stavom. Ali,stvari stoje ovako:zakoni postoje,primenjuju se,tvoje je da uzmes ili ostavis(tj,da koristis pogodnosti i profitiras ili placas da neko drugi koristi).Beskorisna je rasprava o pravednosti principa.

Neka me neko ispravi ako gresim,ali koliko znam u nekim evropskim zemljama odavno postoji slicno subvencionisanje koriscenja el.energije u slucaju da ugradis toplotnu pumpu za centralno grejanje i mislim da je u Nemackoj bas isti odnos 1:5.Ono,imas posebno brojilo za pumpu,potrosenu struju placas 5x manje.Da li je to pravedno? Pa,hmmm,nije bas. Ali ljudi koriste,sta da radis.

Mislim da ideja da se podstaknu inovacije u toj oblasti na ovaj nacin i nije toliko losa.Kako bi drugacije? Uostalom,da li neko moze da potvrdi da ce nam eksperiment u CERN-u doneti direktne koristi u bliskoj buducnosti? A tamo pokusavaju da urade nesto za sta pojma nemaju kako ce na kraju ispasti i cemu ce tacno sluziti,a za to indirektno placamo svi-pa se niko ne buni. Malo uprosceno,ali to je to.
Mio papa' dice che ogni uomo ha tre misure:
altezza, larghezza e lunghezza
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Feed-in tarifa ili prodaja struje drzavi :)21.06.2010. u 10:55 - pre 167 meseci
Nisi shvatio poentu, samo jedan mali deo nje. Poenta je da ce se "stimulacija" upravo na tome zavrsiti. Na gomili ljudi koji NECE proizvoditi nikavu struju vec ce kroz papire biti zeleni proizvodjaci a EDBu prodavati deo struje koju od nje uzme. Tako nesto se uvek desava kad drzava pokusava da bude pametna i da ima dve tarife za istu "robu". Drzavi ce jos da bude super sa svim prevarantima jer ce i ona na papiru agregatno imati silne MW instalisane zelene snage. Svi srecni sem papana koji placaju porez (al ko njih 'ebe ionako, navikli da placaju tudje kredite, tudje lizinge, sad ce i tudju struju, nista novo)

Ne mozes ti porediti ovo sa CERNom, babe i zabe. Rezultate CERNa ce koristiti i od njih profitirati SVI, od ovih subvencija ce profitirati samo proizvodjaci trenutno lose opreme i ne da nece pomoci istrazivanju vec upravo suprotno, dok god ima ljudi da plate matoru tehnologiju korporacija nece rapidno investirati u novije sem pod pritiskom trzista. Bez subvencija bise svojim parama potrudili da tehnologiju dovedu na rentabilan nivo da bi bili konkurentni i tada bi u potpunosti imali pravo na sve patente.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

morihei ueshiba

Član broj: 174125
Poruke: 294
93.49.249.*



+435 Profil

icon Re: Feed-in tarifa ili prodaja struje drzavi :)21.06.2010. u 11:24 - pre 167 meseci
Ma mogu ja da se slazem sa tobom koliko hoces,nemas ti nista od toga,a ni ja.A rekoh na drugoj temi da moja firma ucestvuje u jednom projektu inovacije u ovoj oblasti koji je podstaknut upravo prilikom da se uzme kinta od subvencija.Taj projekat ce,ako uspe,biti jedan mali korak napred u smislu boljeg iskoriscenja dostupne energije. Pa cemo da vidimo dalje.
A sto se tice investiranja velike love od strane korporacija,ne bi to nikad docekali.A ja ne bih ni voleo da vidim neke giga mega korporacije u ovoj oblasti,samo jos fali da mi neki Royal British Sun System zamracuje sunce i naplacuje fotone jednog dana.

Fotoni-akcizna roba.Kako to lepo zvuci

Mio papa' dice che ogni uomo ha tre misure:
altezza, larghezza e lunghezza
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Feed-in tarifa ili prodaja struje drzavi :)21.06.2010. u 11:43 - pre 167 meseci
Aaa, i tvoja firma ce se onda, zato sto je uzimala subvencije, jednog dana odreci patenata u korist drustva od kog je leechovala pare za R&D? Jasta ce.

naravno da ces se praviti ravnodusan kad je tebi lepo, ali meni izmedju vas i onog administrativca koji lupa pecate nema velike razlike, oboja sisete javnu sisu za svoj racun. Jedina razlika je sto drustvo ume da prepozna tog administrativca kao zlo kog treba da se resi, al vi ste onako PR firendly, kao satro uzimate lovu da nam planeta bude lepsa, a sa druge strane trpate lovu u dzep i proizvodite inferiornu tehnologiju, na tenane bez zurbe se razvijate i onda cete jos sa punim pravom traziti rojale za "svoje" izume. A ta inferiorna tehnologija ce kroz par godina zatrpati ionako pretrpana djubrista. od pcetka industrijske revolucije su se korporativni subjekti razvijali kroz R&D i snosili rizike novih tehonologija, a odjednom sad ako drzava ne plati poreskim parama nista se nece izumeti? ma daj. Nego sad tim firmama upralvjaju salesmeni umesto inzenjera pa su i prioriteti drugaciji.

I za R&D u ovom polju ti ne treba tolika kinta ala BP/Exxon, nego je uvek sladje ako ne moras da je das.

I u toj nemackoj koju pominjes ti mozes da imas skupu solarnu energiju i da je prodajes dok god postoji kupac spreman da je plati U POTPUNOSI. Pa izadjes na trziste sa solarnom energijom i eksplatises dok ima zelenih konzumera da ti to plate. A ne ovako, na mufte i na ledja budzeta.


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

morihei ueshiba

Član broj: 174125
Poruke: 294
93.49.249.*



+435 Profil

icon Re: Feed-in tarifa ili prodaja struje drzavi :)21.06.2010. u 12:04 - pre 167 meseci
Ops,nisi shvatio. U ovom slucaju,putanja do love je malo duza. Naime,drzava nama ne daje lovu,nista fondovi,nista subvencije. Nego,jednostavno se okupila ekipa koja ima ideju za neku inovaciju,ulozila svoje pare u projekat(svoje-obican bankarski kredit),pokusava da napravi nesto i da ponudi trzistu. A onda ce trziste,izmedju ostalog i zbog subvencija koje drzava nudi da kaze(ili nece):ok,vasa skalamerija funkcionise,nalazimo svoju racunicu i kupujemo,pa cemo mi pomocu vaseg proizvoda da sisamo drzavu i papane koji placaju poreze.
Ako je to neposteno sa nase strane...jbg onda.

Da li ti razumes da ta oblast jednostavno nije dovoljno atraktivna zbog mnogo tehnoloskih problema da bi neka velika korporacija ulozila lovu u razvoj.Nema sanse da suvo trziste svojim zakonima ostvari skok u napretku bez intervencije drustva-u ovom slucaju drzava koje su se dogovorile da podstaknu napredak na ovaj nacin. Skokove u napretku tehnologije UVEK placa i onaj koji je nikad nece koristiti,ovako ili onako.
Mio papa' dice che ogni uomo ha tre misure:
altezza, larghezza e lunghezza
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Feed-in tarifa ili prodaja struje drzavi :)21.06.2010. u 12:57 - pre 167 meseci
Upravo sam skontao kako treba. Gde idu te pare od subvencija? Idu vama, samo indirektno. I to je neposteno jer se vi onda tu pojavljujete kao nevinasca koja samo pokrivaju potrebu a leecheri su kao oni koji kupe vas proizvod. Ja sam za to da idu direktno vama, finansiranje istrazivanja u zamenu za patente. Pa onda kad postane rentabilno (a postace brze time sto nece biti optereceno rojalima a R&D ce biti vise zauzet istrazivanjem nego rpodajom) onda svi mogu u tome da ucestvuju a ja cu kao poreski obveznik biti kompenzovan na jedan ili drugi nacin (ako drzava naplati rojal za patente pare idu nazad u budzet, ako ne naplati rojal imam za toliko jeftiniji proizvod).

I nije tacno da oblast nije atraktivna, to je upravo FUD kojim se sluzite da opravdate ovakve subvencije.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

morihei ueshiba

Član broj: 174125
Poruke: 294
93.49.249.*



+435 Profil

icon Re: Feed-in tarifa ili prodaja struje drzavi :)21.06.2010. u 14:11 - pre 167 meseci
Ej,ovo je tehzone,a mi ustvari pricamo o moralu i pravednosti. Kome je do toga neka ide na UMZ

Nema besplatnog rucka.Neko mora da plati ovo planinarenje. Sa moje tacke gledista je pravednije da ovakve strateske poteze povlace vlade koje su izabrane od bar 51% stanovnistva i koje polazu racune svake cetvrte godine,nego upravni odbori koji su izabrani od skupstine akcionara i polazu racune kvartalno ili godisnje. Osim toga,iza svakog velikog projekta uvek stoji drzava ili drzave,nekad se to vidi,nekad ne.Ne mora da znaci da je pravedno,da je odluka prava itd,ali tako je.

Uostalom,ko je Kolumbu dao kintu da ode da razgleda malo sta ima na kraju sveta,bez garancije da ce doneti nesto opipljivo? Privatni investitor ili drzava? Drzava je uvek bila kljucni pokretac,a drugo je pitanje sto neki Pera ili Misko imaju uticaja pa nagovore drzavu da donese ovakve zakone,da bi se oni na kraju pojavili kao korporacija koja je,eto,zainteresovana da ljudima donese svetlu buducnost. I na kraju sve placas ti,kajmak uvek kupe krupni igraci,a oni koji su se iz nevezanog ukljucili u igru sledeci svoj njuh mogu u nekim slucajevima dobro da prodju.Relativno dobro.

A razlika izmedju tebe kao krajnje ovce za muzu i mene kao nekog koji pokusava da nesto zaradi za sebe koristeci sasvim legalno donesene zakone je veoma mala da bi gubili vreme oko isterivanja svetske pravde,veruj mi.

A sad odoh da malo bijem decu,iznervirao si me



Mio papa' dice che ogni uomo ha tre misure:
altezza, larghezza e lunghezza
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Feed-in tarifa ili prodaja struje drzavi :)21.06.2010. u 14:27 - pre 167 meseci
Dobro, al onda nem ljutnje za moju fuziono fizionu elektranu i laznih 500kWh. I ja smo koristim ono sto je na raspolaganju A tema bas i nije daleko od UMZ


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Feed-in tarifa ili prodaja struje drzavi :)21.06.2010. u 14:45 - pre 167 meseci
@mmix:

Da bi dobio subvenciju, odnosno prodavao struju nazad državi, treba da povadiš gomilu dozvola, rešenja, itd itd... Dalje, ne znam kako ide za kućne instalacije, ali sasvim sam siguran da se proverava da li stvarno postoji instalacija, jer bilo bi suludo da to nije tako...

I sve to da bi eventualno anulirao svoj račun za struju, dakle mesečno da uštediš 50-100 evra (dakle to što proizvedeš možeš da iskoristiš samo za plaćanje tekućeg mesečnog računa za struju, ne možeš da preneseš u sledeći mesic, i sve što proizvedeš a što je više od tvoje potrošnje ti poklanjaš državi).

S obzirom na cimanje i rizike koje preuzimaš time, lakše ti je da staviš magnet na brojilo i da tako ne plaćaš struju, mnogo ti je manja šansa da te uhvate.
 
Odgovor na temu

morihei ueshiba

Član broj: 174125
Poruke: 294
93.49.249.*



+435 Profil

icon Re: Feed-in tarifa ili prodaja struje drzavi :)21.06.2010. u 14:49 - pre 167 meseci
Pa cela Srbija je odavno u UMZ,a ti zivis bas u Najdanovom krugu
Razumem te naravno,zemljaci smo.Znam kako je kad koncentracija amonijaka padne ispod dozvoljene granice.Odma bi da se svadjas,sve ti smeta,isterujes pravdu. Ja sam zato i zbrisao iz Panceva kad su poceli da ugradjuju one glupe filtere.Jednostavno,to vise nije bilo to

Pozz
Mio papa' dice che ogni uomo ha tre misure:
altezza, larghezza e lunghezza
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Feed-in tarifa ili prodaja struje drzavi :)21.06.2010. u 14:55 - pre 167 meseci
Ma i ova glupa kisa sprala sav sumpor iz vaduha. Ko riba na suvom

@ventura, mislis kao sto drzava kontrolise sve ostale svoje subvencije i tacnost predate dokumentacije? Ima i vecih igraca od mene koji trose vise struje, fabrike koje mogu da mrse sa inercijama zamajaca i "eksploatacijom' istih koja se svodi na limenu kutiju da pokazu inspektoru pre jedne ljute. Domaci teren.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Feed-in tarifa ili prodaja struje drzavi :)

Strane: 1 2

[ Pregleda: 12329 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Srodne teme
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.