Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

U kojoj IT kompaniji biste radili?

[es] :: Vodič za posao :: U kojoj IT kompaniji biste radili?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 12512 | Odgovora: 34 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bojan1978
Recruitment Consultant
Beograd

Član broj: 255110
Poruke: 3
*.ptt.rs.



Profil

icon U kojoj IT kompaniji biste radili?19.03.2010. u 06:46 - pre 171 meseci
IT profesionalac ste, ako biste mogli da birate, u kojoj kompaniji biste voleli da radite? Koja je to kompanija u Srbiji, koja je najatraktivnija za IT profesionalce? Ne mora iskljucivo IT kompanija, moze i kompanija koja ima razvijen IT sektor...

Thx
 
Odgovor na temu

Dr.sima

Član broj: 6237
Poruke: 478



+119 Profil

icon Re: U kojoj IT kompaniji biste radili?19.03.2010. u 07:56 - pre 171 meseci
Telenor
 
Odgovor na temu

Vic
Error974
BI&SE
Beograd

Član broj: 16118
Poruke: 396
*.imlek.co.yu.



+49 Profil

icon Re: U kojoj IT kompaniji biste radili?19.03.2010. u 11:28 - pre 171 meseci
Uvek bi pre radio (i radim) u kompaniji koja ima razvijen IT sektor nego u IT kompaniji. No, bolji uslovi su čak u kompanijama gde je IT na margini - Evropska agencija, Svetska banka, razne strane organizacije u Srbiji, kao i British American Tobacco, Japan Tobacco, Ambasade .....
ERROR974
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: U kojoj IT kompaniji biste radili?19.03.2010. u 11:43 - pre 171 meseci
Citat:
bojan1978: IT profesionalac ste, ako biste mogli da birate, u kojoj kompaniji biste voleli da radite?

Svojoj :]
 
Odgovor na temu

bojan1978
Recruitment Consultant
Beograd

Član broj: 255110
Poruke: 3
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: U kojoj IT kompaniji biste radili?19.03.2010. u 18:27 - pre 171 meseci
a, koja kompanija po vama nudi najbolje uslove? :)
 
Odgovor na temu

[REaS0n]

Član broj: 49101
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: U kojoj IT kompaniji biste radili?20.03.2010. u 19:42 - pre 171 meseci
svoja? :)
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
94.101.196.*



+105 Profil

icon Re: U kojoj IT kompaniji biste radili?20.03.2010. u 19:54 - pre 171 meseci
Sas
 
Odgovor na temu

Voodoo_master

Član broj: 161899
Poruke: 110
62.218.20.*



+7 Profil

icon Re: U kojoj IT kompaniji biste radili?23.03.2010. u 13:31 - pre 171 meseci
Bas ti ne ide da dodjes do podataka na lak i brz nacin.
 
Odgovor na temu

Dusan Marjanovic
Consultant, SAS
Beograd

Član broj: 59
Poruke: 1290
*.nat.sas.com.

Jabber: dusanm@gmail.com
ICQ: 84621598
Sajt: marjanovic.net


+6 Profil

icon Re: U kojoj IT kompaniji biste radili?23.03.2010. u 14:33 - pre 171 meseci

Ne mogu a da se ne složim :P
VMware VCP/Microsoft MCSE 2003/HP ASE
 
Odgovor na temu

iizuzetan

Član broj: 186478
Poruke: 375
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+16 Profil

icon Re: U kojoj IT kompaniji biste radili?25.03.2010. u 00:23 - pre 171 meseci
Licno mislim da oglasi po netu u kojima se traze web majstori su zapravo velika prevara. Cak i ako daju neki poso placaju bedno. Daju ti da napravis kompletan sajt od dizajna pa sve do programiranja a placaju 100 do 200, a u najboljem slucaju 500 evra za ceo sajt. Kad napravis verujem da te vecina i zezne i ne plati osim ako nisi licno stupio u kontakt sa njima i napravio pisani ugovor, naravno uz legitimisanje sa advokatom. E sad ako i naplatis ja licno mislim da je i zarada od 500 evra jako mala jer oni tu tvoju rukotvorinu prodaju napolje za vise od 1500 evra. Ovamo nista ne rade, sve ti zavrsis a oni uzmu 2/3 i vise love. Za te pare bolje i nista ne raditi nego drugima puniti dzepove.

Naravno druga je stvar ako se uguras u neku firmu i dobijes platu sa radnim stazom. Naravno, ukoliko svakodnevno radis na kreiranju sajtova onda ja ne bih ispod minimum 700 evra mesecno pristao, a ako kao administriras sajt i leskaris u fotelji igrajuci igrice iy dosade na netu i pijes kafu sa lepim koleginicama iz susednih kancelarija onda vala moze i za 300 evra ne pravim pitanje.
 
Odgovor na temu

staticInt

Član broj: 66101
Poruke: 485
*.dynamic.sbb.rs.



+43 Profil

icon Re: U kojoj IT kompaniji biste radili?25.03.2010. u 01:34 - pre 171 meseci
Blizzard
 
Odgovor na temu

component

Član broj: 182885
Poruke: 1250



+455 Profil

icon Re: U kojoj IT kompaniji biste radili?25.03.2010. u 07:18 - pre 171 meseci
Citat:
staticInt: Blizzard


Ih, kako se ja ovoga ranije nisam setio Kolega, ako ima mesta u Blizzardu sačekaj, idem i ja...
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: U kojoj IT kompaniji biste radili?25.03.2010. u 11:14 - pre 171 meseci
Citat:
iizuzetan: Licno mislim da oglasi po netu u kojima se traze web majstori su zapravo velika prevara. Cak i ako daju neki poso placaju bedno. Daju ti da napravis kompletan sajt od dizajna pa sve do programiranja a placaju 100 do 200, a u najboljem slucaju 500 evra za ceo sajt. Kad napravis verujem da te vecina i zezne i ne plati osim ako nisi licno stupio u kontakt sa njima i napravio pisani ugovor, naravno uz legitimisanje sa advokatom. E sad ako i naplatis ja licno mislim da je i zarada od 500 evra jako mala jer oni tu tvoju rukotvorinu prodaju napolje za vise od 1500 evra. Ovamo nista ne rade, sve ti zavrsis a oni uzmu 2/3 i vise love. Za te pare bolje i nista ne raditi nego drugima puniti dzepove.

Pa, ti onda uzmi pa pravi sajt za tog sto je "napolju" i uzmi odmah 1500e.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip0.t-ipconnect.de.



+7173 Profil

icon Re: U kojoj IT kompaniji biste radili?25.03.2010. u 11:25 - pre 171 meseci
Citat:
iizuzetan
Licno mislim da oglasi po netu u kojima se traze web majstori su zapravo velika prevara. Cak i ako daju neki poso placaju bedno.


Primetio sam da je rec "prevara" u Srbiji postala veoma popularna, cak i kada se koristi bez ikakvog smisla.

Sta je u tome sto si opisao prevara? Trazis posao, oni ti nude 500 EUR za posao web developera, ti ili prihvatis ili odbijes.

KO te tu tacno vara, i za sta? Sta tebe boli cosak koliko ta firma zaradjuje napolju? Ti primas platu - ako ti se ne svidja plata, trazis povisicu ili drugi posao... niko ti ne brani ni da sam radis sajtove za "te preko".

Samo nemoj pricati o "prevarama" i nazivati ljude prevarantima zato sto ti se ne svidjaju uslovi rada koji su ti saopsteni. Tu nema nikakve prevare - za ugovor su potrebne 2 strane, koje moraju da se sloze oko uslova. Jedino ako te neko laze pa ne ispunjava uslove mozes pricati o "prevari".

Citat:

E sad ako i naplatis ja licno mislim da je i zarada od 500 evra jako mala jer oni tu tvoju rukotvorinu prodaju napolje za vise od 1500 evra. Ovamo nista ne rade, sve ti zavrsis a oni uzmu 2/3 i vise love. Za te pare bolje i nista ne raditi nego drugima puniti dzepove.


Nego sta, bolje ne raditi nego "puniti drugima dzepove".. cak i ako moras da hranis familiju. Kakav destruktivni srpski inat. Mislim, lepo je kad imas mamu i tatu i dzeparac, pa da moze tako.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

iizuzetan

Član broj: 186478
Poruke: 375
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+16 Profil

icon Re: U kojoj IT kompaniji biste radili?26.03.2010. u 08:05 - pre 171 meseci
Citat:
Shadowed: Pa, ti onda uzmi pa pravi sajt za tog sto je "napolju" i uzmi odmah 1500e.


Reko sam "u najboljem slucaju 500 evra" !!! Znaci u vecini slucaja manje placaju. E sad ako neko nezna obicno kad do vebmajstora i dodje neki sajt na izradu preko internet poslodavca to ti je sajt na kome se ne moze primeniti vec gotove seme za sajtove sa interneta tipa forumi, blogovi, novinski sajtovi, itd vec je to sasvim nova konstrukcija sajta koji se pravi od nule. E sad da bi napravio neki ozbiljan sajt od nule sa CMS i to sam samcat (jer obicno se takvim poslodavcima ne isplati da poso podele na vise vebmajstora jer tako treba da plate mnogo vise) treba ti u proseku najmanje 2 do 3 meseca. I sad zamisli situaciju radis 3 meseca malte ne danonocno a oni ti daju u najboljem slucaju 500 evra. Mislim beda da bednije ne moze biti. 500 evra / 90 dana = 5.5 evra po danu !!!

Znaci realna cena ti je minimum minimumima 1000 evra po sajtu da bi izvuko bar 10 evra po danu zaradu.
 
Odgovor na temu

component

Član broj: 182885
Poruke: 1250



+455 Profil

icon Re: U kojoj IT kompaniji biste radili?26.03.2010. u 08:19 - pre 171 meseci
I dođem ja i isti sajt uradim za 2-3 nedelje. Znači mesečno uradim i do 2 sajta i plata mi je i do 1000 evra... Meni to i nije loše. Za 90 dana napravim, ne sajt nego web aplikaciju (baza, kodiranje, dizajn, testiranje). Naravno lepše je i kvalitetnije kad se radi timski, ali kad su uslovi takvi...
Voleo bih da radim za 500 evra po sajtu a da mi neko stalno nalazi posao. Možeš sam sve raditi i naplatiti 1500 evra za sajt, a naći jedan posao u godinu dana. Misliš da je to bolje?
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: U kojoj IT kompaniji biste radili?26.03.2010. u 10:04 - pre 171 meseci
@iizuzetan,

Ma nebitno koliko evra... bitno je da tu nema nikakve "prevare". Dodjes na razgovor za posao, oni ti kazu - plata tolika i tolika, posao takav i takav. TI ONDA odlucis da li zelis da se upustis u saradnju ili ne.

Prema tome, niko te prevario nije. Ako mislis da mozes sam da zaradis vise, ili sta god... a ti to lepo i uradis, niko te ne bije da prihvatas bilo koji posao.

Samo nemoj ljude i firme nazivati prevarantima samo zato sto ti se ne dopadaju ponudjeni uslovi.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.ptt.rs.



+395 Profil

icon Re: U kojoj IT kompaniji biste radili?26.03.2010. u 10:47 - pre 171 meseci
@iizuzetan
Ne pitas se nikad a zasto je cena takvog rada toliko mala ?
Web-developera ima na svakom cosku u kraju po trojica sede i nude se za posao .
Ako nisi prosek i ako radis ozbiljno i profesionalno naci ces firmu koja ceni to tvoje znanje i platice te vise .
A dotle : Take it or leave it .


Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: U kojoj IT kompaniji biste radili?26.03.2010. u 13:26 - pre 171 meseci
iizuzetan, i dalje - koliko god inace da daju oni, ti uzmi, napravi sajt pa prodaj "napolju" za 1500.
 
Odgovor na temu

iizuzetan

Član broj: 186478
Poruke: 375
109.93.81.*



+16 Profil

icon Re: U kojoj IT kompaniji biste radili?26.03.2010. u 13:54 - pre 171 meseci
Citat:
component:Za 90 dana napravim, ne sajt nego web aplikaciju (baza, kodiranje, dizajn, testiranje).


Pa ja o takvim sajtovima i govorim !!! Još kad ti daju neki sadržaj težak 1000 strana i sve to trebaš da uklopiš, skeniraš, itd itd. Pa čak po nekad te teraju da obradjuješ i nalaziš teme sa interneta, mislim ludost.

Citat:
component:Naravno lepše je i kvalitetnije kad se radi timski, ali kad su uslovi takvi...
Voleo bih da radim za 500 evra po sajtu a da mi neko stalno nalazi posao. Možeš sam sve raditi i naplatiti 1500 evra za sajt, a naći jedan posao u godinu dana. Misliš da je to bolje?


A jer nije lepše da kao što ima recimo savez poslodavaca i privrednika u srbiji, ili savez pravnika šta ti ja znam, da imamo i mi neki savez ili tako nešto pa da se svi dogovorimo oko cene koliko šta minimalno naplaćivati i onda nema mrdanja ovim glavatima, koga god da pitaju minimalna cena je ista. Znači da se zna koliko je minimalna cena dizajna, cena ovakvog sajta, onakvog itd. Znači minimum. E sad ako ima nekog ko pravi jako vizuelno lepe sajtove umetničke i ako je mnogo tražen slobodno neka daje cene veće koje on hoće. Na primer da se zna minimalna cena a sad ko hoće i može neka naplaćuje veću cenu.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: U kojoj IT kompaniji biste radili?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 12512 | Odgovora: 34 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.