Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pisanje igre - masivni multiplayer u svemiru ala frontier :)

elitemadzone.org :: MadZone :: Pisanje igre - masivni multiplayer u svemiru ala frontier :)

Strane: 1 2

[ Pregleda: 10534 | Odgovora: 30 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.beograd-1.tehnicom.net

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Pisanje igre - masivni multiplayer u svemiru ala frontier :)12.01.2004. u 13:49 - pre 247 meseci
Hmm ne znam da li je ovo pravi deo foruma, ali zajedno sa ortakom smo resili da krenemo u pisanje igre koja i nije tako mali zalogaj. :) Pa s obzirom da znam sve to da isprogramiram ali verujem da ce mi trebati jedno 4-5 godina da sam programiram(ortak radi grafiku)

A sada o samoj igri, igra bi trebala da bude masivni multiplayer(min 1000 igraca po serveru), smestena u svemiru, znaci neka vrsta svemirske simulacije kao elite, frontier, freelancer, privatier itd... Sa par binih razlika roba ce biti proizvodjenja i postojace dinacince cene bazirane na ponudi/potraznji. Igraci ce imati punu slobodu da rade sve sta im je volja da zaposedaju planete organizuju gradove u njima prave proizvodnju artikala, istrazuju nove modele oruzija, brodova, prave brodove oruzija, orbitalne stanice, udruzuju se u korporacije itd... (hmm najblizi pogled na igru bi bila recimo fuzija freelancera i port royala)

Organizacijia bi trebala da bude otprilike ovakva glavni server(i) ce biti u kontaktu sa serverima sistema( u kojima su smestene planete), u svakom slucaju igrac komunicira sa svojim klijentom sa serverima sistema, a oni opet sa glavnim serverima. Opet kada bude dolazilo do bitki igraci ce peer-to-peer razmenjivati podatke ili ce jedan od igraca iz bitke biti server a ostali ce postati klijenti, i na taj nacin cemo raditi rasterecenja sa servera sistema.

Ciljne platforme igre ce biti win, linux, i ostali unixoliki sistemi, predopostavljate da cemo koristiti openGL za renderovanje i UDP za komunikaciju.

Ima li zainteresovanih ljudi da se prikljuce timu ?
 
Odgovor na temu

alex
Aleksandar Radulovic
Senior Software Engineer, Spotify
Stockholm, Sweden

alex
Član broj: 71
Poruke: 2194
*.habil.is

Jabber: alex@a13x.info
ICQ: -1
Sajt: www.a13x.info


+1 Profil

icon Re: Pisanje igre - masivni multiplayer u svemiru ala frontier :)12.01.2004. u 14:44 - pre 247 meseci
Hmm, ne bih da ispadnem zlica, ali takva igra vec postoji.

Islandska kompanija CCP Games ( http://www.ccp.is/ ) razvila je igru EVE Online. Ako niste culi za igru, posetite http://www.eve-online.com/
Citat:

EVE: The Second Genesis, is a massively multiplayer, online, persistent world game. perhaps even too real to be called a game, but definitely more fun than reality. Played on the Net, it takes place in a world that is alive and kicking every day, every hour. Players are spaceship captains cruising around the universe, trading, fighting and communicating with other players.


Ako zelis da napravis igru, a da pri tom opstanes na trzistu, moras smisliti nesto novo. EVE Online je bila razvijana skoro godinu ipo dana i testirana 6 meseci uz pomoc pazljivo odabranih testera. Znaci, 2 godine razvoja, plus godinu dana vec na trzistu - sto ce reci, s tvojom idejom kasnis 3 godine. Uracunaj tu i vreme koje ces/cete potrositi na razvoj te igre i shvatices da se ne isplati uopste ulaziti u takav venture ukoliko ideja nije revolucionarna i ukoliko je niko nece paralelno razvijati.

Poz,
alex.
Alex: My favorite site is http://localhost/
R.J. Oppenheimer: "I am become death, destroyer of worlds" (1945 AD)
tweet.13x ||
linkedin.13x
 
Odgovor na temu

filmil
Filip Miletić
Oce Technologies B.V., inženjer
hardvera
Arcen, NL

Član broj: 243
Poruke: 2114
*.et.tudelft.nl

Jabber: filmil@jabber.org
ICQ: 36601391


+3 Profil

icon Re: Pisanje igre - masivni multiplayer u svemiru ala frontier :)12.01.2004. u 15:25 - pre 247 meseci
Citat:

Hmm, ne bih da ispadnem zlica, ali takva igra vec postoji.
....
/tvojom idejom/ kasnis 3 godine. Uracunaj tu i vreme koje ces/cete
potrositi na razvoj te igre i shvatices da se ne isplati uopste
ulaziti u takav /venture/ ukoliko ideja nije revolucionarna i ukoliko


Alekse ne mislim uopšte da si ispao zlica sa ovim „potpitanjima“, u
stvari si otvorio temu koja i mene jako zanima: kako uopšte na današnjem
tržištu pokrenuti softversku (ili sw/hardversku) kuću i nekako se
održati na tržištu?! Investicija pogotovo u moderne igre je ogromna
(iako su igre danas uglavnom hiljadito prežvakavanje stare ideje i u
suštini užasno dosadne) i što se vremena i što se para tiče. Slično je
sa mnogim drugim stvarima koje bi u principu vredelo raditi.

Kako onda premostiti period od 1-2 godine koji je potreban za pravljenje
dobrog programa, kako isplatiti radnike za to vreme (uključujući i sebe)?

Pada mi na pamet da svaka novootvorena softverska firma u trenutku
osnivanja mora da ima već nešto u ponudi kako bi preživela. Za
to bi možda moglo da posluži održavanje i nuđenje (plaćene) podrške za
open-source softver, ili program koji je pisan u slobodno vreme. Voleo
bih da čujem i mišljenja drugih. Ukratko, pitam: kako postati sam svoj
softverski gazda?

p.s.
Ova se tema ne tiče baš programiranja u C-u ili C++-u (uključujući i
OP-ovo pitanje), pa ću zamoliti nekog supermoda da je premesti recimo u
advocacy, ili nešto slično.
 
Odgovor na temu

filmil
Filip Miletić
Oce Technologies B.V., inženjer
hardvera
Arcen, NL

Član broj: 243
Poruke: 2114
*.et.tudelft.nl

Jabber: filmil@jabber.org
ICQ: 36601391


+3 Profil

icon Re: Pisanje igre - masivni multiplayer u svemiru ala frontier :)12.01.2004. u 15:36 - pre 247 meseci
Citat:

A sada o samoj igri, igra bi trebala da bude masivni multiplayer(min
1000 igraca po serveru), smestena u svemiru, znaci neka vrsta
svemirske simulacije kao elite, frontier, freelancer, privatier


http://vegastrike.sf.net

Možda biste umesto da krenete od nule, želeli da pokupite kod igre
Vegastrike i onda doradite delove koji nedostaju, ili možda da se
priključite ljudima koji je razvijaju.

f
 
Odgovor na temu

filmil
Filip Miletić
Oce Technologies B.V., inženjer
hardvera
Arcen, NL

Član broj: 243
Poruke: 2114
*.et.tudelft.nl

Jabber: filmil@jabber.org
ICQ: 36601391


+3 Profil

icon Re: Pisanje igre - masivni multiplayer u svemiru ala frontier :)12.01.2004. u 15:46 - pre 247 meseci
Ubr, simulacija svemira na način koji želite nije baš najbolja ideja.
Svemir je ogroman i ako napravite realističnu simulaciju, prolaziće dani
(realnog!) vremena pre nego što igrač bilo koga sretne. To, pogađate,
kvari ugođaj.

f
 
Odgovor na temu

alex
Aleksandar Radulovic
Senior Software Engineer, Spotify
Stockholm, Sweden

alex
Član broj: 71
Poruke: 2194
*.habil.is

Jabber: alex@a13x.info
ICQ: -1
Sajt: www.a13x.info


+1 Profil

icon Re: Pisanje igre - masivni multiplayer u svemiru ala frontier :)12.01.2004. u 16:42 - pre 247 meseci
Filipe, to se upravo desava u EVE Online igri.. Ne samo sto danima necete nikoga sresti, vec je igra persistent, tako da sve funkcionise cak i kada odete offline. Naravno, najbolje je da se otkacite kada svoj brod bezbedno parkirate u neku stanicu ili nesto slicno. U protivnom, moze se desiti da vas neko pokrade dok dremate u vasem brodu plutajuci svemirom..

Upravo iz tih razloga izuzetno je bitno na neki nacin osmisliti desavanja u igri kako igracima ne bi bilo dosadno - veciti problem kod svih igara. Sem, naravno, onih revolucionarnih..


Alex: My favorite site is http://localhost/
R.J. Oppenheimer: "I am become death, destroyer of worlds" (1945 AD)
tweet.13x ||
linkedin.13x
 
Odgovor na temu

Reljam
Relja Markovic
San Francisco

Član broj: 531
Poruke: 1793
*.microsoft.com



+18 Profil

icon Re: Pisanje igre - masivni multiplayer u svemiru ala frontier :)12.01.2004. u 18:00 - pre 247 meseci
Imam malo iskustva u industriji video igara, i ono sto sam do sada video je to da je obicno problem malih firmi to sto hoce da naprave AAA igru. Triple-A titles su vrlo zahtevni, i postoji razlog zasto ih ima jako malo. Surova cinjenica je da male firme mogu samo da prave malo kvalitetniji shareware, ili igre za budget publishere. Tek kada posle nekoliko izdanja mogu da krecu da razmisljaju o 'standardnim' igrama.

Bez velikog budzeta (milionskog), je gotovo nemoguce danas napraviti AAA igru. Zato, polako, korak po korak, i posle par igara bice i finansiranja.
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.beograd-1.tehnicom.net

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Pisanje igre - masivni multiplayer u svemiru ala frontier :)12.01.2004. u 18:45 - pre 247 meseci
Citat:
filmil:
Ova se tema ne tiče baš programiranja u C-u ili C++-u (uključujući i
OP-ovo pitanje), pa ću zamoliti nekog supermoda da je premesti recimo u
advocacy, ili nešto slično.

Pa projekat ce biti radjen u C++ tako da je to razlog zasto je ovde razmisljao sam mozda da ju ubacim u 3d programiranje.
 
Odgovor na temu

blaza
n/a

Član broj: 961
Poruke: 743
*.vdial.verat.net



+3 Profil

icon Re: Pisanje igre - masivni multiplayer u svemiru ala frontier :)12.01.2004. u 19:56 - pre 247 meseci
Sizifov posao.
O_o
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

-zombie-
Član broj: 4128
Poruke: 3448
195.252.85.*

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: Pisanje igre - masivni multiplayer u svemiru ala frontier :)12.01.2004. u 23:19 - pre 247 meseci
reljam, jel može malo detalja oko tih podela na "AAA", "malo kvalitetniji shareware", "budget publishing", "standardne igre"?

šta je tačno kriterijum za podelu? čisto budžet, ili nešto drugo?

da li može po par primera iz svake "klase" ;)

ovo sve čisto orijentaciono, jel imam malo (ali baš malo) iskustva u industriji, pa me samo interesuje da imam "osećaj" o kojim ciframa i uslovima govorimo...
 
Odgovor na temu

Reljam
Relja Markovic
San Francisco

Član broj: 531
Poruke: 1793
*.attbi.cable.earthlink.net



+18 Profil

icon Re: Pisanje igre - masivni multiplayer u svemiru ala frontier :)13.01.2004. u 06:53 - pre 247 meseci
Granice klasa nisu egzaktne, ali mozemo da triple-A igre definisemo kao igre sa multimilionskim budzetom, koje guraju standarde, ciji dev timovi imaju fenomenalnu podrsku od proizvodjaca hardvera i softvera, velika iscekivanja kod kupaca, itd. Primeri bi ove godine bili Half-Life 2, Doom III, Halo 2, i jos poneki.

Sa donje strane naravno postoje raznorazne shareware igre, i budget publishers. Ti budget publisheri su u stvari najzanimljiviji, jer kada ljudi ovde pocnu da pricaju o tome da bi hteli da rade neke igre, onda to obicno spada u ovu kategoriju. Nevolja sa njima je to sto obicno ne opstaju suvise dugo, izdaju nekoliko proizvoda i onda se ugase.

Budzetske igre se prodaju za $15-$20, i obicno imaju tiraze od oko desatak hiljada kopija.

Dobar primer bi bila igra X2 - The Threat, koja iz te budzetske kategorije prerasta u kategoriju 'normalnih' igara. Njihov razvojni tim ima nekoliko programera, nekoliko graficara, i prakticno nema interne testere.

Posto u Beogradu (tj. u Srbiji) sve igre kostaju isto - cena praznog CDa - budzetske igre se nisu pojavljivale, tako da dosta ljudi ne zna ni da postoje. Razlika u kvalitetu izmedju njih i obicnih igara je ogromna, ali je i neophodna investicija mnogo manja.

 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.beograd-3.tehnicom.net

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Pisanje igre - masivni multiplayer u svemiru ala frontier :)15.01.2004. u 14:49 - pre 246 meseci
Citat:
filmil:
Ubr, simulacija svemira na način koji želite nije baš najbolja ideja.
Svemir je ogroman i ako napravite realističnu simulaciju, prolaziće dani
(realnog!) vremena pre nego što igrač bilo koga sretne. To, pogađate,
kvari ugođaj.

f

Pa ovaj problem ce biti lako otklonjen :) jer putovanje izmedju sistema planiramo da uradimo u fazonu velikih kapija. Kao iz filma kapija samo sto su kapije u svemiru. Na taj nacin broj razlicitih putanja je izuzetno smanjen. Ali naravno to nece spreciti igrace da skrenu sa uobicajene putanje.
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.dialup.xtra.co.nz



+3 Profil

icon Re: Pisanje igre - masivni multiplayer u svemiru ala frontier :)15.01.2004. u 15:47 - pre 246 meseci
Citat:
filmil:
Ubr, simulacija svemira na način koji želite nije baš najbolja ideja.
Svemir je ogroman i ako napravite realističnu simulaciju, prolaziće dani
(realnog!) vremena pre nego što igrač bilo koga sretne. To, pogađate,
kvari ugođaj.

Ne, tako se ne prave avioni! Oni imaju radar!
Ja sam igrao jednu mreznu simulaciju gde je sansa da sretnes nekoga skoro 0 ali ti na radaru vidis jako veliko podrucje pa onda usmeris svoj brod prema tudjem (ili prema orbitalnoj stanici) i tako se povecava sansa da nekoga sretnes. Napravis da taj radar ima vise nivoa pa mozes da ga podesis na neko ogromno rastojanje kada si u nekom praznom prostoru...
 
Odgovor na temu

reject
Ivan Pesic
Bgd

reject
Član broj: 7659
Poruke: 2209
*.teleportgroup.net

Sajt: misc.comli.com


Profil

icon Re: Pisanje igre - masivni multiplayer u svemiru ala frontier :)20.01.2004. u 12:00 - pre 246 meseci
Citat:
filmil:
kako uopšte na današnjem tržištu pokrenuti softversku (ili sw/hardversku)
kuću i nekako se održati na tržištu?! Investicija pogotovo u moderne igre
je ogromna (iako su igre danas uglavnom hiljadito prežvakavanje stare ideje i u
suštini užasno dosadne) i što se vremena i što se para tiče. Slično je
sa mnogim drugim stvarima koje bi u principu vredelo raditi.

Glavna stvar je napraviti nesto sto moze lepo da se odigra i sto nije identicna
kopija neceg drugog. Igranje se svodi na manje-vise ponavljanje iste ili
slicne radje i ukoliko igra nije dobro osmisljena ili nema mnogo varijacija
na temu (multiplayer - nadmudrivanje sa zivim covekom) - igra brzo dosadi.
Evo ja sam juce pustio novi NFS da vidim koliko su otisli sa grafikom i igru
sam otprilike igrao koliko dugo je trebalo da se instalira - znaci video sam sve
sto sam hteo i to je to.
Poslednja revolucionarna ideja je GTA i to i nije neka super-genijalna ideja, ali
je u ponavljanje iste radnje unela dosta varijacija na temu: jednog treba da
zgazis, pa drugog da ubijes, od treceg bezis a cetvrtog pratis - mada svo vreme
vozis kola ili pucas.
Frontier je po meni genijalna igra, ali se svodi na poletanje, skok, nesto borbe,
sletanje i jos par stvari. OK, ima tu mnogo mudrolije i igracu je data maximalna
sloboda sto drugde nije - ali se opet sve svodi na nekoliko stvari koje se ponavljaju.
Jos jedan primer - Survival horori - ili slazes puzle ili mlatis zombite sa motku u glavu
i to je to. Naravno, NIJE, jer te svakih par minuta nesto ''presece'' u vidu cinematika
ili nekog djavola.
Sta je poenta svega ovoga? Igra mora da ima stvari koje igraca drze u igri. To mogu
biti krupne stvari kao prica i atmosfera, a mogu biti i sitnice kao kad JohnMullins u
SOF-u 1 s vremena na vreme kaubojski okrene pistolj u rukama i slicno. Sve to
''kupuje'' publiku. Sto bi rek'o jedan majstor Jazza - Nije bitno sta ces da odsviras,
vec kako ces to da odsviras.
Sto se tice budgeta igre - velika ulaganja i reklama mogu da proguraju i najgori
krs od igre (SOF2), dok dobre igre i sa malim ulaganjem dodju do pristojnog
broja kopija.
Mass murder ain’t just painless,
Now we’ve made it cute.


The Church Of The Holy Transistor
 
Odgovor na temu

reject
Ivan Pesic
Bgd

reject
Član broj: 7659
Poruke: 2209
*.teleportgroup.net

Sajt: misc.comli.com


Profil

icon Re: Pisanje igre - masivni multiplayer u svemiru ala frontier :)21.01.2004. u 11:16 - pre 246 meseci
Citat:
Reljam:Halo 2

Evo lepog primera!
Bungie je poceo sa igrom Marathon na MAC-u. To je bila jedan od prvih FPS-ova
gde igrac ima AI vodjene prijatelje. Igra je za tadasnje standarde bila veoma
dobra, ali nije ostala zapazena zbog platforma za koju je radjena (mada je
bilo lepo uradjeno burglijanje sa dva rotirajuca topa). Sledeca ''velika'' igra
bila je ONI koja je lepo prosla na PlayStationu i PC-u na kome takvih igara
ima veoma malo (EnterTheMatrix). Tek je Halo njih ''digao u nebesa'' tj. to
je bila prva prava velika hit igra koju su uradili. Inace Halo vuce korene i iz
Marathona (AI prijatelji) i iz ONIja (overall dizajn). Naravno, osim kvaliteta
same igre (koji varira kroz samu igru - odnosno postoji deo igre koji bolje da
nepostoji (floodovi)) veliku ulogu u stvaranju hita odigrala je cinjenica da
je Halo uspeo da postane XboX exskluziva.

Evo, setio sam se i dobrog primera za pricu o budgetu. IlusionSoftworks su radili
HiddenAndDangerous i Mafiu. Mafia je odlicna igra i sigurno bi se prodala
dovoljno da se rad na njoj isplati i bez podrske Take2Interactivea, ali tek
sa njima je igra postala MEGA. Ta podrska koja igru cini MEGA se vidi u stvarima
kao sto je angazovanje profesionalnih glumaca, placanje prava za koriscenje
autorske muzike (ja sam se odusevio kad sam cuo Djanga u Mafiji (Minor Swing
svira u kraju NewArk)) i slicne stvari koje nemaju veze sa samim gameplayem ali
su iznad mogucnosti razvojnog tima, a mnogo uticu na samu atmosferu igre. Naravno,
sve ove stvari ne pomazu mnogo ako sama igra ne valja.
Sto se tice ''malih'' igara Europa1400 je klasican primer genijalne igre koja
bi mogla biti MEGA, ali nije dobila podrsku. Sama igra je stvarno fenomenalna,
ali kako ju je izdao JoWood igra nije dobila punu paznju igracke javnosti sto
bi se moglo reci da je nepravda. No to se i ocekuje kod razvojnih timova koji
tek pocinju sa radom.

Sta je poenta svega ovog? Koliko god da je umetnost napraviti kvalitetnu i
dobru igru toliko je i umetnost prikazati je pravim ljudima u pravo vreme koji
bi od nje mogli napraviti MEGA igru (EA u pocetku nije hteo da izda Simse, pa
vi vidite).
Mass murder ain’t just painless,
Now we’ve made it cute.


The Church Of The Holy Transistor
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.matf.bg.ac.yu

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Pisanje igre - masivni multiplayer u svemiru ala frontier :)21.01.2004. u 11:17 - pre 246 meseci
Citat:
reject:
Frontier je po meni genijalna igra, ali se svodi na poletanje, skok, nesto borbe,
sletanje i jos par stvari. OK, ima tu mnogo mudrolije i igracu je data maximalna
sloboda sto drugde nije - ali se opet sve svodi na nekoliko stvari koje se ponavljaju.


Pa evo kod nas u igri cemo imati dinamicni sistem cena, sto ce reci formiramo cene prema ponudi i potraznji. Sto dalje dovodi do velike raznovrsnosti jer neces moci da napravis idealnu rutu izmedju 2-3 planete sa velikim teretnjakom i da napravis brdo para. Opet za razliku od frontiera gde se igra odvijala dok nisi kupio najbolji brod i opremio si ga fancy opremom i onda krenuo da bijes sve na sta naidjes dok ne napravis zavidnu reputaciju. Ovde pak od starta ti dajem da ides korak dalje tako sto ces moci da napravis orbitalne stanice postavis fabrike i rudnike po planetama. Tako reci moci ces da pravis mnogo vecu imperiju. Imaces mogucnost da se udruzujes sa drugim igracima i da napravite korporaciju/klan, mogucnost igracima da postavljaju nagrade na neciju "glavu" itd.

Sve u svemu gledaj na ovaj nas projekat kao na jednu veliku nadgradnju frontiera, kao da poredis doom1 i quake3 sa onime sto je planirano da se ubaci.

Trade engine je vec 99% napisan i ostavicu negde exe na netu pa da vam dam priliku da testirate i iznesete svoje sugestije.
 
Odgovor na temu

reject
Ivan Pesic
Bgd

reject
Član broj: 7659
Poruke: 2209
*.20.EUnet.yu

Sajt: misc.comli.com


Profil

icon Re: Pisanje igre - masivni multiplayer u svemiru ala frontier :)21.01.2004. u 12:45 - pre 246 meseci
Bas lepo, jedva cekam da vidim. Ako treba neka pomoc u vidu 3d modela
i animacije, javi se - trenutno se nema puno vremena, ali rade volje
bih pomogao. Koliko vidim ovo bi bio neki Free projekat radjen cisto iz
zadovoljsta.
BTW, ako te zanima, ima da se skine source za Frontier
(ne mogu da se setim site-a, ali nacices ga lako preko googlea)
posto je David Braben, izgleda, odustao od citave price.

Inace ideja sa udruzivanjem igraca je super. Po meni je odnos izmedju
igraca najbolje uradjen u starim MOO-ovima gde sama igra ne vodi
racuna o medjuljudskom odnosu vec se sve bazira na poverenju dva
ziva lika (Vidi cybersphere - po meni najbolji RPG MOO http://cs.vv.com).
Prosirenje ovoga bi bilo to udruzivanje gde se likovi oznace istom
oznakom klana ili slicno (ovako nesto je reseno u cybersphereu tako
sto postoji komanda ''trust'' tako da tvoj lik veruje nekom i dozvoljava
mu da ga ovaj na primer prati).
Nema ovo gore bas puno veze sa elitom i frontierom ali ako je rec o
MMORPG igri (a jeste) - veoma je bitno da se medjuljudski odnosi dobro
odrade, a za uzor je najbolje uzeti stari MOO. Primer primene ''trust''
sistema je recimo da svi clanovi klana mogu da pokupe resurse iz
rudnika klana. Recimo (kao u frontieru) - prvi lik postavi mining machine
negde na planeti. Ostali clanovi udruzenja bi mogli da dobiju info gde
je novi miner, kao i da mogu slobodno da uzmu sve sto on iskopa.

Svakako vidi cybersphere - dosta je inspirativan iako nema veze sa
frontierom al ima dosta dobro razvijene odnose medju igracima.

Ovo je off-topic, ali ako je neko igrao NeoCron, daj da baci par reci,
pogotovu o tome kako su reseni medjuljdski odnosi. (NeoCron je novi
MMORPG u 3d i trebao bi da bude opako dobar, bar po najavama)
Mass murder ain’t just painless,
Now we’ve made it cute.


The Church Of The Holy Transistor
 
Odgovor na temu

Reljam
Relja Markovic
San Francisco

Član broj: 531
Poruke: 1793
*.attbi.cable.earthlink.net



+18 Profil

icon Re: Pisanje igre - masivni multiplayer u svemiru ala frontier :)21.01.2004. u 17:01 - pre 246 meseci
Dejane, igra zvuci zanimljivo, podseca me na 3rd World koji su svojevremeno pravili takodje u Beogradu. Daj nam lokaciju CVSa (da li koristis sourceforge?) da i ostali mogu da ucestvuju.
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.beograd-1.tehnicom.net

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Pisanje igre - masivni multiplayer u svemiru ala frontier :)25.01.2004. u 15:29 - pre 246 meseci
Citat:
Reljam:
Dejane, igra zvuci zanimljivo, podseca me na 3rd World koji su svojevremeno pravili takodje u Beogradu. Daj nam lokaciju CVSa (da li koristis sourceforge?) da i ostali mogu da ucestvuju.


Koristicemo sf, upravo smo se dogovorili da uradimo stvar pod GPL licencom i krecemo da registrujemo projekat :) uskoro cu dati lokaciju i ime projekta :)

Za sada sve sto mogu da vam pruzim jeste program koji trenutno koristimo za testiranje naseg trade engine-a, trenutno su tu 3 artikla u dva grada levo dugmici su za prodaju sa cenom i pise cena za prodaju, sa desne strane je dugmence za kupovinu, cena je iskazana na svakom dugmicu :), polja quan oznacavaju koliko ima tog artikla na lageru, polje prod je koliko se tog artikla proizvodi, i cons je njegova potrosnja. Factory Price je cena da se proizvede artikal.

Dugmence next day, oznacava stanje sledeceg dana kada se doda i oduzme prod i cons. i set changes ako zelite da promenite parametre.
http://alas.matf.bg.ac.yu/~mr97209/tt/testtrade.exe


Ukoliko neko zeli source ,ili to pod linuxom, ili nekim drugim unixom neka mi ostavi privatnu poruku ili posalje mail.
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Gojko Vujovic
Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Pisanje igre - masivni multiplayer u svemiru ala frontier :)25.01.2004. u 15:48 - pre 246 meseci
Koji su razlozi za izbor GPL licence? Da sigurno ne biste mogli ništa da zaradite iz uloženog truda?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Pisanje igre - masivni multiplayer u svemiru ala frontier :)

Strane: 1 2

[ Pregleda: 10534 | Odgovora: 30 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.