Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Realna cena instalacije Gentoo linuxa od 0 (stage1)

[es] :: Advocacy :: Realna cena instalacije Gentoo linuxa od 0 (stage1)

[ Pregleda: 4296 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

BBS
Be Back Soon
ŠUMADIJA DO TOKIJA

Član broj: 40443
Poruke: 1720
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 250629747


+75 Profil

icon Realna cena instalacije Gentoo linuxa od 0 (stage1)30.03.2010. u 07:48 - pre 171 meseci
Koja bi bila je realna cena instalacije Gentoo linuxa od 0 tj. od Stage1?
 
Odgovor na temu

Miroslav Strugarevic

Član broj: 5038
Poruke: 2689



+68 Profil

icon Re: Realna cena instalacije Gentoo linuxa od 0 (stage1)30.03.2010. u 09:06 - pre 171 meseci
Cena?
 
Odgovor na temu

Sir_Oliver
Milan Jovanovic
Beograd RS / Aurora IL

Član broj: 2557
Poruke: 353

Sajt: www.novarepublika.com


+17 Profil

icon Re: Realna cena instalacije Gentoo linuxa od 0 (stage1)30.03.2010. u 10:16 - pre 171 meseci
Citat:
BBS: Koja bi bila je realna cena instalacije Gentoo linuxa od 0 tj. od Stage1?

Želiš da naplatiš takvu uslugu?
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
109.92.241.*

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Realna cena instalacije Gentoo linuxa od 0 (stage1)30.03.2010. u 10:33 - pre 171 meseci
Pa pretpostavljam da ne radis to nekom za pare (ne bi krenuo od stage1 vec od stage3 ili bi odradio preko live dvd-a) pa mislis koliko ti vremena treba?

Zavisi puno od masine na koju se postavlja, mada buduci - da sam video koju zver imas od laptopa (ako si na njega planirao) pretpostavljam da bi sve mogao da zavrsis za dva dana. Naravno uz pravilnu optimizaciju (cflags etc).

Dakle kostace te vremena i zivaca (a ako ti je prvi put - trial and error opipavanja) ali racunam da ako znas sta i kako ide da ti treba jedno dva dana da ga namestis (zavisi i sta emerge-ujes, ako ces kde ili gnome - toliko). Ako to radis po prvi put ili nisi bas dobrano iscitao dokumentaciju prethodno onda i vise.
make love - !war
 
Odgovor na temu

zus
marketing

Član broj: 41900
Poruke: 354
95.180.75.*

Sajt: www.sr.wikipedia.org


+20 Profil

icon Re: Realna cena instalacije Gentoo linuxa od 0 (stage1)30.03.2010. u 10:56 - pre 171 meseci
Au, gde ode ovaj svet, :D počeli smo da naplaćujemo instalaciju linuxa. qq :D
Juce je proslost.....
Sadasnjica je tajna.....
Sutrasnjica je poklon
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: Realna cena instalacije Gentoo linuxa od 0 (stage1)30.03.2010. u 11:06 - pre 171 meseci
Pa ja ne vidim neki problem u tome da se naplati ta usluga?
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

maksvel

Član broj: 107376
Poruke: 2417

Jabber: maksvel
Sajt: maksvel.in.rs


+161 Profil

icon Re: Realna cena instalacije Gentoo linuxa od 0 (stage1)30.03.2010. u 11:08 - pre 171 meseci
Mene zanima ko je taj što hoće da ima Gentoo, a da ga nije sam instalirao??

No dobro, evo combuster ti je dao prikaz utrošenog vremena, pa ti proceni cifru.
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
109.92.241.*

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Realna cena instalacije Gentoo linuxa od 0 (stage1)30.03.2010. u 11:19 - pre 171 meseci
Ja lepo rekoh da on verovatno pita za utroseno vreme i koliko se isplati raditi tako nesto :D

Ni odrzavanje gentoo-a nije mala stvar, tako da neko ko ne bi mogao da ga instalira - verovatno ne bi umeo ni da ga koristi (osim ako uopste ne pokrece update i slicno). A i zasto bi nekome instalirao gentoo od stage1 ? I od stage3 je zeznuto...

Uglavnom 'ajmo hipoteticki, da mi dodje neki n00b i pita me da mu instaliram gentoo od stage1 ubedjen da je to najbolji i najoptimizovaniji os koji postoji (sto ne bi bio daleko od istine) - rekao bih mu 100EUR mesecno (ima ukljucen 1 dolazak nedeljno radi odrzavanja) i tako svaki mesec dok god me zove. Ili 50EUR da mi donese masinu, da ja to odradim i da ga vise nikada ne vidim posle toga :)

Naravno da bi ovakve usluge trebalo naplacivati, da li bi ste digli mrezu nekoj firmi sa linuxom onako za dz, zato sto ste dobrog srca? Prvo, nema uopste toliko informaticara koji bi umeli i bili voljni ovo da urade (mislim na gentoo).

Evo saveti i pomoc ovde na ES-u su fraj za one koji su voljni da uce sami, za one koji ne zele da se maltretiraju - show me the money :) Drugo je to kada recimo se clanovi lugons-a okupe pa instaliraju linuxe taj dan za dz ko hoce, to je plemenito i skroz ok i u redu, to je jedan dan :) Odrzavanje sistema pod Linux-om se naplacuje u normalnom svetu svuda :D

Mene iskreno bas briga da li je u pitanju windows, linux, dos ili unix u pitanju, moje vreme kosta... Osim ako nije neka radna akcija u pitanju radi promovisanja linuxa ;-)
make love - !war
 
Odgovor na temu

Suns

Član broj: 240388
Poruke: 375
*.dynamic.sbb.rs.



+39 Profil

icon Re: Realna cena instalacije Gentoo linuxa od 0 (stage1)30.03.2010. u 17:20 - pre 171 meseci
Ja mislim da je ipak čovek pitao koliko da naplati instaliranje Linux sistema, i ne vidim ništa loše u tome!?

Ako je instaliranje ne PCu i to na "komada 1", 20€ završava pos'o, toliko bi ja uzeo ovcama kada bi ih navatao da im instaliram nešto. Mada sam ja u svoje neko vreme dok sam bio dosta mladji za obično brisanje virusa po komšiluku uzimao 'iljadarke onako bez pardona, i mislim da sam tada 2x bolje živeo nego sada, uvek sam nedeljno imao 15-20 "intervencij" pa X 1000...nabere se tu za jedan dobar mobilni telefon, fotoaparat, izlazak, patike...

U svakom slučaju treba naplaćivati SVE, jer i ti platiš u prodavnici ako uzmeš kutiju šibica ili jednu žvaku, neće ti je niko dati zato što je jeftina ili sitna roba, prema tome ne vidim razloga zašto ne naplatiti instaliranje sistema, kao i kada se naplaćuje administriranje sistema i njegovo održavanje.

Pre par meseci je nekom mom ortaku sa fakulteta rikno komp, sedimo mi na kafi i ja ga pitam da mi da neki film, on mi tada reče da mu je komp u servisu jer su mu ušli virusi u komp. Ja ajde prevrtim 4-5 krugova očima oko stola, i pitam koliko košta popravka, i on mi kaže, nije skupo 30€ Posle toga sam ozbiljno razmišljao da otvorim "servis" računara!?
 
Odgovor na temu

BBS
Be Back Soon
ŠUMADIJA DO TOKIJA

Član broj: 40443
Poruke: 1720
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 250629747


+75 Profil

icon Re: Realna cena instalacije Gentoo linuxa od 0 (stage1)16.04.2010. u 16:55 - pre 170 meseci
Prvo mi nije jasno zasto je ova tema zavrsila ovde.
Drugo combuster je u potpunosti u pravu problem je što većina distribucija na laptopu o kom je reč ili ne radi kako treba ili ih je nemoguće podići imaju gomilu problema (većina je uzgred opisana na forumu). S druge strane Sabayon koji je zasnovan na Gentoo linuxu na moje veliko iznenađenje sasvim pristojno se ponaša (naravno uz problem hibernacije i jos neke).

Pitanje je dakle bilo ako Sabayon "daje" takve rezultate kako bi se onda ponasao "čist" Gentoo i to instaliran od samog početka (stage 1) sa svim mogućim finesama i da li se to isplati raditi i koliko to kosta vremena, zivaca, uz rezultat koji nije uvek izvestan.

@Suns
Skidam kapu ako bi prihvatio da nekom instaliras Gentoo na laptopu od faze koju sam zamislio i za to uzmeš 20evra
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Realna cena instalacije Gentoo linuxa od 0 (stage1)16.04.2010. u 19:38 - pre 170 meseci
Gentoo instalaija 250 evra, 3 calls included, custom wallpaper - ponude na PP
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Realna cena instalacije Gentoo linuxa od 0 (stage1)16.04.2010. u 20:09 - pre 170 meseci
Citat:
Suns
Ja mislim da je ipak čovek pitao koliko da naplati instaliranje Linux sistema, i ne vidim ništa loše u tome!?

Ako je instaliranje ne PCu i to na "komada 1", 20€ završava pos'o, toliko bi ja uzeo ovcama kada bi ih navatao da im instaliram nešto. Mada sam ja u svoje neko vreme dok sam bio dosta mladji za obično brisanje virusa po komšiluku uzimao 'iljadarke onako bez pardona, i mislim da sam tada 2x bolje živeo nego sada, uvek sam nedeljno imao 15-20 "intervencij" pa X 1000...nabere se tu za jedan dobar mobilni telefon, fotoaparat, izlazak, patike...

U svakom slučaju treba naplaćivati SVE, jer i ti platiš u prodavnici ako uzmeš kutiju šibica ili jednu žvaku, neće ti je niko dati zato što je jeftina ili sitna roba, prema tome ne vidim razloga zašto ne naplatiti instaliranje sistema, kao i kada se naplaćuje administriranje sistema i njegovo održavanje.

Pre par meseci je nekom mom ortaku sa fakulteta rikno komp, sedimo mi na kafi i ja ga pitam da mi da neki film, on mi tada reče da mu je komp u servisu jer su mu ušli virusi u komp. Ja ajde prevrtim 4-5 krugova očima oko stola, i pitam koliko košta popravka, i on mi kaže, nije skupo 30€ :D Posle toga sam ozbiljno razmišljao da otvorim "servis" računara!?


Evo nekog mog orijentira, toliko sam napracivao oko 2001-2002 kad je krenula legalizacija softwarea, tipa naplacivao sam 40e za pojedinacnu instalaciju 30e za preko 10 racunara, 25 za preko 20 racunara i 20 e za preko 30 racunara. I islo je kao alva. E sad tu su obicno isli Mandrake, Suse ili Red Hat, oni sto su hteli da se qrce hteli su da im se instalira slack, tu sam davao i otprile 2 sata obuke u tu cifru :). E sad ovakve egzotike mislim slobodno opletite i standard je skocio realno.
 
Odgovor na temu

Suns

Član broj: 240388
Poruke: 375
*.dynamic.sbb.rs.



+39 Profil

icon Re: Realna cena instalacije Gentoo linuxa od 0 (stage1)21.04.2010. u 22:28 - pre 170 meseci
Citat:
BBS: Skidam kapu ako bi prihvatio da nekom instaliras Gentoo na laptopu od faze koju sam zamislio i za to uzmeš 20evra


Što niža faza, veća tarifa
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Realna cena instalacije Gentoo linuxa od 0 (stage1)

[ Pregleda: 4296 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.