Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Hoću sam da vodim knjigovodstvo za STR radnju

[es] :: Vodič za posao :: Hoću sam da vodim knjigovodstvo za STR radnju

[ Pregleda: 22165 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

paga
Marko Mladenovic
inženjer održavanja
Gornji Milanovac

Član broj: 28691
Poruke: 791
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linkedin.com/pub/mark..


+9 Profil

icon Hoću sam da vodim knjigovodstvo za STR radnju04.04.2010. u 09:11 - pre 170 meseci
Pozdrav svima.

Hteo bih da kupim program i sam da vodim knjigovodstvo za svoju radnju , kiosk .

Knjigovođa mi naplaćuje 5000 + troškove , štoće reći da mu je to čista zarada .
S obzirom da imam do 600 kalkulacija godišnje , to je preskupo .

Da li neko zna , ko prodaje program , za samostalno knjigovodstvo , a da nije onaj profesionalni za knjigovođe , što se pronalaze guglanjem ....


Ima li program a da nije 700 evra i više i da mu licenca ne traje samo godinu dana ?
 
Odgovor na temu

S A J A
Beograd

Član broj: 226539
Poruke: 1906
*.mbb.telenor.rs.



+421 Profil

icon Re: Hoću sam da vodim knjigovodstvo za STR radnju04.04.2010. u 10:19 - pre 170 meseci
Cena knjigovodstva se ne formira samo na osnovu rada već i na osnovu znanja. Dakle knjigovođa ti naplati i rad i svoje (godinama skupljano) znanje i iskustvo. Ti možeš samostalno sebi voditi knjige ali to ti se ne isplati jer moraš da se uputiš u dosta zakona i podzakonskih akata (pravilnika i uredbi) koji se povremeno i menjaju. Dakle moraš time aktivno da se baviš, da skupljaš informacije sa svih strana, da paziš na rokove. Odgovornost je velika. Bolje ti je da platiš knjigovođi da vodi brigu o tim stvarima a ti da se posvetiš poslu i razvoju posla. Program za knjigovodstvo je samo alat i neće ti mnogo pomoći da obaviš sve knjigovodstvene poslove.

Ukoliko ti je cena knjigovodstvenih usluga velika, postoji dogovor. Sa knjigovođom se svakako sklapa ugovor o vođenju poslovnih knjiga. Ti i knjigovođa možete da se dogovorite da ti radiš jedan deo posla a on drugi (tj. da podelite posao) i tako napravite ugovor. To naravno utiče i da cena bude manja. Knjigovođa je odgovoran za svoj posao a ti za svoj. U tvom konkretnom slučaju bi ti preporučio da knjigovođi predložiš sledeći model saradnje: ti radiš robni deo a knjigovođa samo finansijski. To znači da ti radiš kalkulacije ulaza i vodiš kepu knjigu (a to nije ništa teško kad ti se pokaže, posle 3 dana postaje rutina) a knjigovođa (jednom nedeljno na primer), uzima dokumenta od tebe i knjiži finansijske vrednosti. Naravno, finansijska evidencija koju vodi knjigovođa i tvoja robna moraju da se slažu i radila bi se periodična usklađivanja.



 
Odgovor na temu

dekster2
milosavljevic boban
centar

Član broj: 142273
Poruke: 758
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Hoću sam da vodim knjigovodstvo za STR radnju04.04.2010. u 11:13 - pre 170 meseci
Mislim da posle ovog posta @saja možeš doneti dosta povoljnih zaključaka i utvrdiš da svako ima svoj posao.Isto tako i grupa koja se
zove programeri.Imaš i održavanje tog programa,nemoj zaboraviti da će taj win kad tad pasti.Ovde pokušavaš da utičeš na dve grupe
delatnosti.Hoču ja da radim knjigovodstvo,i dajte mi program da nije skup.Da i zaboravio sam treće.Odakle ti ideja da možeš upotpunosti da
zameniš knjigovođu/znanje,iskustvo,praćenje izmena itd../.Moj predlog je da povećaš sebi promet i ostaviš knjigovođu.
•Postujte sve ucesnike diskusije, pa cak i kada se ne slazete sa necijim misljenjem!
 
Odgovor na temu

bonzobgd
bonzobgd
http://www.kamioniavioni.com

Član broj: 76583
Poruke: 31
92.244.151.*

Sajt: www.kamioniavioni.com


+1 Profil

icon Re: Hoću sam da vodim knjigovodstvo za STR radnju10.05.2010. u 22:38 - pre 169 meseci
Ha ovo odgovaraju samo knjigovodje...
Povecaj promet, ozeni bogatu i lepu zenu, onemoguci politicare da kradu, ma jos nesto .
Kratak kurs, programce i napred, nedaj da te odgovore knjigovodje od toga da mozes i sam.
Odgovornost kazes, a za sve greske u knjigovodstvu odgovara vlasnik a ne knjigovodja, kad je tako onda pare u svoj djep.
SAJA ima isto dobro resenje, meni je i to prihvatljivo.
http://www.kamioniavioni.com
Aukcije Kupi Prodaj
 
Odgovor na temu

S A J A
Beograd

Član broj: 226539
Poruke: 1906
*.dynamic.sbb.rs.



+421 Profil

icon Re: Hoću sam da vodim knjigovodstvo za STR radnju11.05.2010. u 06:01 - pre 169 meseci
Ne odgovara za sve vlasnik, zavisi od ugovora koji je sklopio sa knjigovođom. Svako odgovara za svoj posao.
 
Odgovor na temu

bonzobgd
bonzobgd
http://www.kamioniavioni.com

Član broj: 76583
Poruke: 31
92.244.151.*

Sajt: www.kamioniavioni.com


+1 Profil

icon Re: Hoću sam da vodim knjigovodstvo za STR radnju11.05.2010. u 17:22 - pre 169 meseci
Kolko sam shvatio radi se o samom pocetku posla, nizak prag profita i sl.. Probaj sam.

Dobar knjigovodja je tvoj naj bolji drug, prijatelj...

Ja bih se pre odreko dorucka nego knjigovodlje.


http://www.kamioniavioni.com
Aukcije Kupi Prodaj
 
Odgovor na temu

bonzobgd
bonzobgd
http://www.kamioniavioni.com

Član broj: 76583
Poruke: 31
92.244.151.*

Sajt: www.kamioniavioni.com


+1 Profil

icon Re: Hoću sam da vodim knjigovodstvo za STR radnju12.05.2010. u 09:21 - pre 169 meseci
S A JA i ostali , jedno pitanje u vezi teme.

Rade li knjigovodje u nekim slucajevima na procenat, ili po racunu, mozda je i to resenje, naravno u kombinaciji sa sopstvenim dodatnim radom koji si ti napomenuo.







Ili je mozda bolje da potrazim bogatu zenu . I lepi. I mladu. I da me voli...
Malo sam se zaneo SF tema je malo nize .
http://www.kamioniavioni.com
Aukcije Kupi Prodaj
 
Odgovor na temu

S A J A
Beograd

Član broj: 226539
Poruke: 1906
*.dynamic.sbb.rs.



+421 Profil

icon Re: Hoću sam da vodim knjigovodstvo za STR radnju12.05.2010. u 12:21 - pre 169 meseci
Obično se plaćanje ugovara na fiksnom mesečnom nivou mada može i drugačije. To se sve definiše ugovorom.
 
Odgovor na temu

dmacura
Inzenjer,Privatna firma
Beograd,Srbija

Član broj: 259777
Poruke: 4
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Hoću sam da vodim knjigovodstvo za STR radnju16.05.2010. u 11:07 - pre 169 meseci
Evo ja mogu da ti ponudim program za STR koji nije 700 Evra, nego 3,5 puta manje, nema ogranicenje u koriscenju,
Koriste ga uglavnom oni koji sami vode knjige,

Tvoj zadatak kod koriscenja programa je da unosis kalkulacije, i izvod. i time dobijas sve
kepu, Poslovnu Knjigu, Ako si u PDV-u one knjige za PDV KIR,KPR Evidencija Cigareta, i sve ostalo sto treba

Ako si zainteresovan, [email protected]
 
Odgovor na temu

Linica123
prevoditelj
odvjetnički ured

Član broj: 332035
Poruke: 3
..243.144-dsl.net.metronet.hr.



Profil

icon Re: Hoću sam da vodim knjigovodstvo za STR radnju26.01.2016. u 13:38 - pre 100 meseci
Pozdrav, ovako mene zanima da li je istina da moram imati pet godina radnog iskustva da bih mogla otvoriti knjigovodstveni servis (obrt). Inače imam završen tečaj za knjigovođu i godinu dana radnog iskustva.
 
Odgovor na temu

S A J A
Beograd

Član broj: 226539
Poruke: 1906
*.static.sbb.rs.



+421 Profil

icon Re: Hoću sam da vodim knjigovodstvo za STR radnju27.01.2016. u 17:18 - pre 100 meseci
U Srbiji ne mora, za ostale zemlje ne znam.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Hoću sam da vodim knjigovodstvo za STR radnju

[ Pregleda: 22165 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.