Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li izvod iz matične knjige rođenih mora da se izvadi iz opštine gde smo rođeni?

elitemadzone.org :: MadZone :: Da li izvod iz matične knjige rođenih mora da se izvadi iz opštine gde smo rođeni?

[ Pregleda: 13462 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DzoA
Cacak

DzoA
Član broj: 23952
Poruke: 292
*.adsl.eunet.rs.

ICQ: 120045396
Sajt: opusteno.rs


+13 Profil

icon Da li izvod iz matične knjige rođenih mora da se izvadi iz opštine gde smo rođeni?13.04.2010. u 11:49 - pre 169 meseci
Rođen sam u Beogradu u Savskom Vencu a živim u Čačku od svog rođenja. Pre četiri godine sam vadio pasoš i trebao mi je izvod iz matične knjige rođenih koji sam dobio u Čačku. Sada mi treba ponovo izvod iz matične knjige rođenih. Popunio sam formular i ona tamo "nadrndana teta" - službeni radnik mi kaže da moram da uzmem izvod u opštini gde sam rođen... Lepo sam je pitao od kad to kad je ranije moglo i ovde (u Čačku) ona mi drsko odgovara .... nije nikad moglo.... (tri tačke su njene lepe reči). Mene sad zanima da li stvarno moram da putujem za Bg ili nekog da cimam ili je jednostavno žena ne upućena u posao koji obavlja?


O sveto nebo! O moćne sile! Bacite jedno pečeno pile!
http://opusteno.rs
 
Odgovor na temu

Fedya
Fedor Hajdu
Solution Architect
Emaratech
Dubai, UAE

Član broj: 28246
Poruke: 790
82.117.202.*

Jabber: fedya@elitesecurity.org
Sajt: devtechgroup.com


+34 Profil

icon Re: Da li izvod iz matične knjige rođenih mora da se izvadi iz opštine gde smo rođeni?13.04.2010. u 11:53 - pre 169 meseci
Prvo, how the hell je to zanimljivi link :D

Drugo, koliko znam uvek vadis izvod tamo gde si rodjen.
Moja starija cerka je rodjena u Zrenjaninu, mladja u Novom Sadu, tako da trckaramo okolo svaki put kad im treba.
Every hamster has his day.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
*.teletrader.com.



+10246 Profil

icon Re: Da li izvod iz matične knjige rođenih mora da se izvadi iz opštine gde smo rođeni?13.04.2010. u 12:05 - pre 169 meseci
Jedino što su beogradske opštine spojene u jedinstveni sistem, pa ko je rođen u opštini Savski venac, može da dobije dokument i na Vračaru, na primer.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

barakuda111

Član broj: 122532
Poruke: 180
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+32 Profil

icon Re: Da li izvod iz matične knjige rođenih mora da se izvadi iz opštine gde smo rođeni?13.04.2010. u 12:10 - pre 169 meseci
hehe... pa sto bi moglo jednostavno kad moze komplikovano. Jeftinije je putovati svaki cas nego to poslati faxom, mailom preko neta... nije gorivo skupo ;)
Ljubav, mir & sir
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.rs.



+896 Profil

icon Re: Da li izvod iz matične knjige rođenih mora da se izvadi iz opštine gde smo rođeni?13.04.2010. u 12:11 - pre 169 meseci
Koliko znam, po novom, od 01. aprila mozes da vadis sva dokumenta gde god hoces i vazice - trajno.
 
Odgovor na temu

Čedomir Krsmanović
sys/pbx/net administrator

Član broj: 3060
Poruke: 49
91.148.109.*



+4 Profil

icon Re: Da li izvod iz matične knjige rođenih mora da se izvadi iz opštine gde smo rođeni?13.04.2010. u 12:14 - pre 169 meseci
Ne samo to, već dosta opština nudi opciju da se dokumenti naruče online (kao pomenuti Savski Venac) i pošalju na adresu po izboru.
make install, not war
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2921 Profil

icon Re: Da li izvod iz matične knjige rođenih mora da se izvadi iz opštine gde smo rođeni?13.04.2010. u 12:20 - pre 169 meseci
Citat:
cozmo_im: Koliko znam, po novom, od 01. aprila mozes da vadis sva dokumenta gde god hoces i vazice - trajno.

Dobro, a jel po tom novom valjda i oni stari izvodi vaze trajno?
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
88.203.200.*



+105 Profil

icon Re: Da li izvod iz matične knjige rođenih mora da se izvadi iz opštine gde smo rođeni?13.04.2010. u 12:21 - pre 169 meseci
Koliko znam ne.
 
Odgovor na temu

DzoA
Cacak

DzoA
Član broj: 23952
Poruke: 292
*.adsl.eunet.rs.

ICQ: 120045396
Sajt: opusteno.rs


+13 Profil

icon Re: Da li izvod iz matične knjige rođenih mora da se izvadi iz opštine gde smo rođeni?13.04.2010. u 12:32 - pre 169 meseci
Narucio sam da mi posalju izvod putem sajta, ali ne znam koliko trebam da cekam.... Tacno je da su ovi novi izvodi trajni (nemaju rok trajanja). Mene zanima da li oni to mogu da urade u mojem gradu... Dzaba im baza podataka i sve sto su uradili kada je ne koriste...
O sveto nebo! O moćne sile! Bacite jedno pečeno pile!
http://opusteno.rs
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2921 Profil

icon Re: Da li izvod iz matične knjige rođenih mora da se izvadi iz opštine gde smo rođeni?13.04.2010. u 12:37 - pre 169 meseci
Citat:
Slobodan Miskovic: Koliko znam ne.

Po cemu se ovi novi razlikuju od starih?
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

zus
marketing

Član broj: 41900
Poruke: 354
95.180.75.*

Sajt: www.sr.wikipedia.org


+20 Profil

icon Re: Da li izvod iz matične knjige rođenih mora da se izvadi iz opštine gde smo rođeni?13.04.2010. u 12:56 - pre 169 meseci
"Naime, predviđeno je da od 1. marta izvodi imaju hologram i žig, koji će biti dokaz da je to trajan dokument, pa dokument neće morati da se obnavlja na šest meseci."

http://www.kragujevac.co.rs/in...catid=7:aktuelno&Itemid=10

Inače, moguće je uraditi naknadni upis u knjigu rodjenih. Naime, iz grada gde ste rodjeni (gde god u bivšoj SFRJ) uzmite izvod i odnesite kod matičara u gradu gde trenutno živite i zatrazite da vas tu upise u knjigu. U buduće ćete moći na tom mestu da vadite izvod. (e sad, koliko je to aktuelno s obzirom da će izvodi biti trajni, drugo je pitanje.) :D
Juce je proslost.....
Sadasnjica je tajna.....
Sutrasnjica je poklon
 
Odgovor na temu

squirll

Član broj: 248171
Poruke: 106
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+66 Profil

icon Re: Da li izvod iz matične knjige rođenih mora da se izvadi iz opštine gde smo rođeni?13.04.2010. u 13:08 - pre 169 meseci
jel to i zvanicno (da se moze bilo gde uzeti i da su stalni od prvog aprila) ili se pricalo o tome pa nista nije bilo (ko i sve ostalo u ovoj zemlji)?
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

X Files
SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4901
212.200.65.*

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Da li izvod iz matične knjige rođenih mora da se izvadi iz opštine gde smo rođeni?13.04.2010. u 13:13 - pre 169 meseci
Citat:

Inače, moguće je uraditi naknadni upis u knjigu rodjenih. Naime, iz grada gde ste rodjeni (gde god u bivšoj SFRJ) uzmite izvod i odnesite kod matičara u gradu gde trenutno živite i zatrazite da vas tu upise u knjigu. U buduće ćete moći na tom mestu da vadite izvod. (e sad, koliko je to aktuelno s obzirom da će izvodi biti trajni, drugo je pitanje.) :D

Ovo je po mojim saznanjima tacno. Problem je sto taj proces (premestanja mesta buduceg vadjenja Izvoda) zapocinje vadjenjem Izvoda gde i dosada, uz uslovda bude 'svez'.
 
Odgovor na temu

noreniou
žarkovo-ak-žarkovo

noreniou
Član broj: 6411
Poruke: 392
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+120 Profil

icon Re: Da li izvod iz matične knjige rođenih mora da se izvadi iz opštine gde smo rođeni?13.04.2010. u 13:17 - pre 169 meseci
od 1. marta je promenjen formular uverenja mat. knjige rodjenih - ubaceni hologram i žig, postali su stalni i za BG se mogu uzeti sa bilo koje opstine (nedavno vadio pa znam :). Cena vadjenja je oko 500 din. mada ako se kaze da treba za posao/skolovanje, dobija se free.
 
Odgovor na temu

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+294 Profil

icon Re: Da li izvod iz matične knjige rođenih mora da se izvadi iz opštine gde smo rođeni?13.04.2010. u 20:22 - pre 169 meseci
Dobar broj opština ima uslugu tzv "Virtuelni matičar", gde je sve moguće odraditi on-line (ili bar pola posla, druga polovina telefonom), gde vi odaberete uslugu (vađenje izvoda za tog i tog, jmbg taj i taj), uplatite na račun opštine neophodnu taksu, i oni vam preporučeno pošalju Izvod (ili državljanstvo). Za ovo pouzdano znam da radi za Zrenjanin i Čačak (iz oba grada slano za Pančevo).

Ne znam da li se nešto promenilo sa ovim novim, trajnim dokumentima, ovo gore je sigurno "radilo" za stare dokumente.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Da li izvod iz matične knjige rođenih mora da se izvadi iz opštine gde smo rođeni?

[ Pregleda: 13462 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.