Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Posrednik online rezervacija

[es] :: Web razvoj :: Posrednik online rezervacija

[ Pregleda: 1821 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

blackholemix
Svuda po malo..

Član broj: 199918
Poruke: 60
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Posrednik online rezervacija23.04.2010. u 21:28 - pre 169 meseci
Kada bi bilo reci o jednoj avio kompaniji, ili hotelu, jasno mi je da uvek lako mozes da kontrolises stanje, tj. rezervisanost i sta je slobodno. Ali sta ako si npr. neki posrednik? Agencija preko koje rezervises neki hotel u inostranstvu? ili avio karte od 100 kompanija?

Moje misljenje je da je skoro pa i nemoguca povezanost baze te agencije sa svim bazama hotela i sl..Ali kako onda kontrolisu da li je slobodno? Ili se uzdaju na to da oni koji rezervisu, uvek to rade unapred pa je 99% slucajeva slobodno?

I sledece sto me zanima, je da ako nisu medjusobno povezani a recimo slobodno je, popunis formular na sajtu agencije, kako prosledjuju informacije do hotela?
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: Posrednik online rezervacija23.04.2010. u 21:33 - pre 169 meseci
Najčešće jesu povezani. Postoje i posrednici između prodavaca sa jedne i hotela, aviokompanija,... sa druge strane. Ukoliko nisu povezani onda prodaja i rezervacija idu u dva talasa (interesovanje + zaključivanje prodaje) ili prodavci najme unapred.
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

blackholemix
Svuda po malo..

Član broj: 199918
Poruke: 60
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Posrednik online rezervacija23.04.2010. u 22:58 - pre 169 meseci
Hvala na brzom odgovoru, ali opet mi to nekako deluje malko komplikovano, pitam se kako su sve to uskladili? ;) ?
 
Odgovor na temu

[es] :: Web razvoj :: Posrednik online rezervacija

[ Pregleda: 1821 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.