Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

sortiranje niza ciji su elementi primjerci neke klase pomocu sort iz biblioteke algorithm

[es] :: C/C++ programiranje :: C/C++ za početnike :: sortiranje niza ciji su elementi primjerci neke klase pomocu sort iz biblioteke algorithm

[ Pregleda: 2792 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anateus
gimnazija

Član broj: 196403
Poruke: 8
89.146.186.*



Profil

icon sortiranje niza ciji su elementi primjerci neke klase pomocu sort iz biblioteke algorithm12.05.2010. u 18:07 - pre 169 meseci
problem je otprilike ovakav:
trazi se da unesem neki prirodan broj n i zatim niz toliko elemenata
dinamicki alociram niz od n pokazivaca na pokazivace (elementi niza su primjerci klase, pa uzmem dvojne pokazivace da bih kasnije brze islo)
i onda ih trebam sortirati po nekom kriteriju, izabrala sam sort iz bliblioteke algorithm
znam da se obicno uzima da funkcija sortira elemente izmedju pokazivaca na prvi i na onaj iza posljednjeg, ali me buni kako da to izvedem sa dvostrukim pokazivacima?
zahvaljujem :)
 
Odgovor na temu

karas

Član broj: 5574
Poruke: 482
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.



+1 Profil

icon Re: sortiranje niza ciji su elementi primjerci neke klase pomocu sort iz biblioteke algorithm13.05.2010. u 09:00 - pre 169 meseci
sort() je deklarisan kao
Code:

template <class RandomAccessIterator, class Compare>
  void sort (RandomAccessIterator first, RandomAccessIterator last, Compare comp);

Koliko razumem, imas neki vektor v<MojaKlasa**>, i radila bi poziv poput
Code:

sort(v.begin(), v.end(), comp)

Ostaje jos da definises komparator koji ce porediti elemente vektora v:
Code:

bool my_comp(MojaKlasa** x, MojaKlasa** y)
{
  return **x < **y;
}

Pri tome, pretpostavka je da objekti tipa MojaKlasa imaju definisan operator poredjenja.
Pisao sam iz glave, valjda sam ispratio niz pokazivaca na pokazivace...
Sveti Avgustin: "Dobar hrišćanin treba da se kloni matematičara i svih onih koji daju lažna proročanstva. Postoji opasnost da su matematičari već sklopili pakt sa Đavolom, da pomrače čovekov um i da ga okuju okovima pakla."
 
Odgovor na temu

anateus
gimnazija

Član broj: 196403
Poruke: 8
89.146.162.*



Profil

icon Re: sortiranje niza ciji su elementi primjerci neke klase pomocu sort iz biblioteke algorithm13.05.2010. u 09:15 - pre 169 meseci
krasno bi bilo kad bi mi bilo dozvoljeno koristiti vektore,
ne bi bilo potrebe za dinamickim alociranjem
ali, skontala sam sinoc nesto :)
hvala u svakom slucaju
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.adsl-a-3.sezampro.rs.



+395 Profil

icon Re: sortiranje niza ciji su elementi primjerci neke klase pomocu sort iz biblioteke algorithm13.05.2010. u 09:22 - pre 169 meseci
Onda iskoristi bubble sort algoritam jer ti onda ne trebaju vektori a i najjednostavniji je za implementaciju .
http://en.wikipedia.org/wiki/Bubble_sort

Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

karas

Član broj: 5574
Poruke: 482
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.



+1 Profil

icon Re: sortiranje niza ciji su elementi primjerci neke klase pomocu sort iz biblioteke algorithm13.05.2010. u 13:32 - pre 169 meseci
Obicni pokazivaci su takodje random access iteratori, tako da bi slican poziv trebalo da vazi i za nizove, nesto poput:
Code:

MojaKlasa* v[n];
...
sort(v, v + n - 1, comp);

Sveti Avgustin: "Dobar hrišćanin treba da se kloni matematičara i svih onih koji daju lažna proročanstva. Postoji opasnost da su matematičari već sklopili pakt sa Đavolom, da pomrače čovekov um i da ga okuju okovima pakla."
 
Odgovor na temu

Mihajlo Cvetanović
Beograd

Moderator
Član broj: 37636
Poruke: 1249



+96 Profil

icon Re: sortiranje niza ciji su elementi primjerci neke klase pomocu sort iz biblioteke algorithm13.05.2010. u 14:44 - pre 169 meseci
Nisam 100% siguran, ali mislim da ti ne treba ovo -1 u "v + n - 1". Tu se obično stavlja ono start() i end(), ali to end() ne daje poslednji element nego ono što je odmah posle poslednjeg elementa.
 
Odgovor na temu

karas

Član broj: 5574
Poruke: 482
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.



+1 Profil

icon Re: sortiranje niza ciji su elementi primjerci neke klase pomocu sort iz biblioteke algorithm13.05.2010. u 15:16 - pre 169 meseci
Bice da si u pravu.
Gadni su ti prelazi sa C na C++ logiku.:)
Sveti Avgustin: "Dobar hrišćanin treba da se kloni matematičara i svih onih koji daju lažna proročanstva. Postoji opasnost da su matematičari već sklopili pakt sa Đavolom, da pomrače čovekov um i da ga okuju okovima pakla."
 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: C/C++ za početnike :: sortiranje niza ciji su elementi primjerci neke klase pomocu sort iz biblioteke algorithm

[ Pregleda: 2792 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.