Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

TV SAMSUNG Hitron Bio kad se upali ima ton ali sliku nema

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: TV SAMSUNG Hitron Bio kad se upali ima ton ali sliku nema

[ Pregleda: 8990 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nikola4303
milosevic nikola
student

Član broj: 166905
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon TV SAMSUNG Hitron Bio kad se upali ima ton ali sliku nema14.05.2010. u 20:50 - pre 169 meseci
Imam televizor marke SAMSUNG Hitron iz '96-te.Kad se upali ima ton ali nema sliku.Slika dodje kasnije.Zanimljivo je to da svakim sledecim danom prilikom paljenja slika dolazi sto kasnije npr.upalim ga u 7 ujutru,slika dodje u tri popodne.Slika je sve nejasnija.Pre nedelju dana je nosen kod majstora koji ga je popravio i slika mu je bolja.Medjutim od jutros ponovo je pocela slika kasnije da se pali.popravka nije bila jeftina.Koji je deo u pitanju?Pretpostavljam da je neki jeftin deo.
HVALA
 
Odgovor na temu

Chellawy
Sinisa Konjevic
Backa Palanka

Član broj: 88012
Poruke: 1043
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: TV SAMSUNG Hitron Bio kad se upali ima ton ali sliku nema14.05.2010. u 21:12 - pre 169 meseci
da taj jeftin deo se zove CRT ili ti katodna cev. Mnogi ga krste kao ekran.
Dobar polovan ekran sa zamenom i garancijom 12 meseci (ili ti godinu dana) na ceo TV, kod mene ti kosta izmedju 40 i 50E . a koliko ti je taj majstor naplatio i sta je uradio ..???
eeee to je pitanje za baba Vangu ....

pozdrav
nije struja kriva vec zica
 
Odgovor na temu

nikola4303
milosevic nikola
student

Član broj: 166905
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: TV SAMSUNG Hitron Bio kad se upali ima ton ali sliku nema14.05.2010. u 21:28 - pre 169 meseci
Nije ekran zamenjen.Ekran je isti.Naplatio je 800 dinara
 
Odgovor na temu

filka

Član broj: 92966
95.86.4.*



Profil

icon Re: TV SAMSUNG Hitron Bio kad se upali ima ton ali sliku nema15.05.2010. u 09:05 - pre 169 meseci
Mnogo ti je uzeo :((((( Probaj da ga potrazis "majstor" Ako ga ne nadjes mozda je sa tvojim parama PREBEGO u Americi....
 
Odgovor na temu

Chellawy
Sinisa Konjevic
Backa Palanka

Član broj: 88012
Poruke: 1043
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: TV SAMSUNG Hitron Bio kad se upali ima ton ali sliku nema15.05.2010. u 12:15 - pre 169 meseci
800 dinara ??

pa s obzirom da ti nije nista uradio i 100 dinara bi bilo mnogo a ne 800.
Za te pare necu ni lemilicu da upalim jer je vrh lemilice skuplji od 800din.

a ako misis i dalje da gledas taj TV nadji pravog majstora i plati posteno popravku pa ce da ti radi TV jos dugo...
a ako ti je to puno, onda biraj ove nove
Izbor je divan , kineski CRT za 100nak evra bez garancije ili LCD koje ces tesko da kupis za 40-50E i tesko da ce raditi duze od tog samsunga sto bi kvalitetno mogao da poprvis za navedenu cenu...

ziveo ....
nije struja kriva vec zica
 
Odgovor na temu

habit
Ivanjica

Član broj: 94975
Poruke: 175
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: TV SAMSUNG Hitron Bio kad se upali ima ton ali sliku nema15.05.2010. u 15:49 - pre 169 meseci
Po meni, pravo resenje je da mu vratis TV ponovo na popravku tj zamenu ekrana, s'tim sto bi trebalo da zameni i naplati ekran kao i rad ali da ukalkulise onih 800 din koje si mu vec dao...to bi bilo najpostenije i najpravilnije.
Majstor ti je verovatno radio regeneraciju ekrana sto je normalno za slucaj koji si imao kad si mu odneo, ali kao sto vidis regeneracija nije prosla, a to ni on ni ti niste mogli znati da ce tako biti jer u najvecem broju slucajeva ona prodje i bude, ajd da kazem, sve u redu.
E pa posto se sad vidi sta je, odnesi mu ponovo da ga sredi kako treba, naravno ako ti se iplati jedno 40tak eur za novi ekran.
Ako mene pitas, isplati se jer je ta elektronika dobra i moze jos dugo da radi..cak i bolje nego kinescine koje se sad kupuju.
Dakle, nista neobicno, to se sve desava...jedino je kolega pogresio sto ti nije sve to rekao, odnosno, da postoji mogucnost da regeneracija ne uspe...tako bi i ti znao sta je i ne bi gubio vreme postujuci i razmisljajuci o tome, vec bi mu odmah reklamirao TV.

pozz,
cubica :)
 
Odgovor na temu

Chellawy
Sinisa Konjevic
Backa Palanka

Član broj: 88012
Poruke: 1043
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: TV SAMSUNG Hitron Bio kad se upali ima ton ali sliku nema15.05.2010. u 20:47 - pre 169 meseci
cubi
ko zna kakvom je "majstoru" odneo..
mozda i onima koji samo domotaju par zica oko trafoa i nakace na grejanje.... a nisu ni videli regenerator.

Ja niti regenerisem niti domotavam. Vec ili stavim drugi ekran ili NISTA ....


nije struja kriva vec zica
 
Odgovor na temu

habit
Ivanjica

Član broj: 94975
Poruke: 175
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: TV SAMSUNG Hitron Bio kad se upali ima ton ali sliku nema15.05.2010. u 22:13 - pre 169 meseci
Bogami ja ga ipak regenerisem...ne domotovam nikad!! Ima ih koji se povrate 100% i vise se ne vracaju u servis. Vrlo mali procenat ponovo ima problem ali jedva da se i secam takvih. Na zalost, ne uspe bas svaki put :(
Ipak, osnovno je da se kaze vlasniku sta moze da se desi, kao prvo da se ide na sve ili nista i da ekran lako moze da se ubije prilikom regeneracije ali i da moze da bude kratkog daha te da je pravo resenje zamena ekrana.
Sve u svemu, vlasnik je dobro upoznat pa moze sam da izabere kako ce...uglavnom, svi rade regeneraciju a ako treba bude i zamena za ovakve slucajeve oksidiranih topova i oslabljene emisije.
Na kraju svi zadovoljni i bez zabune kao u ovom slucaju.

Chelly, ma naravno da je bolje odmah zamena ekrana, eh da je srece da se svi tako odluce, ali je na zalost vreme takvo kako je, narod nema para, a znas kako kazu, davljenik se i za slamku hvata :(
Kad pomenes preko 1500 din popravku hvataju se za glavu i udaraju im bele pene na usta...a tebi ne ostane ni 500 od toga..uzas :(
pozz,
cuby
 
Odgovor na temu

DRAGAN AR.

Član broj: 218481
Poruke: 268



+19 Profil

icon Re: TV SAMSUNG Hitron Bio kad se upali ima ton ali sliku nema12.12.2011. u 11:14 - pre 150 meseci
Pozdrav za sve, jel mioze neko da mi objasni kako se regenerise ekran, unapred hvala...
 
Odgovor na temu

DRAGAN AR.

Član broj: 218481
Poruke: 268



+19 Profil

icon Re: TV SAMSUNG Hitron Bio kad se upali ima ton ali sliku nema12.12.2011. u 11:21 - pre 150 meseci
Imam tv SAMSUNG HOTRON BLACK, i desava mi se ista stavar ima ton nema sliku, naponi na g1 i katodama su ok, grejanje radi i neki put se u vrhu ekrana pojavi crvena tanka linija u glavnom kad probam da menjam kanale...pa sam mislio pre nabavke novog ekrana ako je on u pitanju da probam da ga regenerisem da vidim imali bar malo nade za njega...
 
Odgovor na temu

alexa_pg
Podgorica

Član broj: 52266
Poruke: 2026
*.crnagora.net.



+115 Profil

icon Re: TV SAMSUNG Hitron Bio kad se upali ima ton ali sliku nema12.12.2011. u 12:46 - pre 150 meseci
Zar ti se isplati zamjena ekrana? Trgovci pokusavaju na sve nacine da se oslobode zaliha CRT TV aparata tako da na raznim akcijama mozes kupiti dosta jeftin TV aparat.
Sto se tice pitanja kako se regenerise ekran, pogledaj ovaj link
http://fanzo.org/forum/viewtopic.php?f=84&t=280&start=0
 
Odgovor na temu

DRAGAN AR.

Član broj: 218481
Poruke: 268



+19 Profil

icon Re: TV SAMSUNG Hitron Bio kad se upali ima ton ali sliku nema12.12.2011. u 16:36 - pre 150 meseci
Ok, hvala za fajlove, pa neisplati mi se bas , ali gledam sta mi je najednostavnije i najpovoljnije uraditi, uglavnom hvala...
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: TV SAMSUNG Hitron Bio kad se upali ima ton ali sliku nema

[ Pregleda: 8990 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.