Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

uvoz robe iz inostranstva

[es] :: Muzička produkcija :: uvoz robe iz inostranstva

[ Pregleda: 4580 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DzOnI93

Član broj: 239650
Poruke: 13
213.133.30.*



Profil

icon uvoz robe iz inostranstva15.05.2010. u 16:29 - pre 169 meseci
e ovako.. interesuje me carinjenje robe(DJ mixera) iz amerike(chicaga).Znaci, drug koji je trenutno tamo treba da mi ga donese, ali je problem to sto ne znam kolika je carina.Cijena mixera iznosi 300$(oko 230 eura), a donosi samo jedan proizvod.
Cuo sam da se carina ne naplacuje ako se unosi samo jedan proizvod i ako posjedujes drzavljanstvo zemlje u koju ulazis..konkretno rijec je o Crnoj Gori.

Hvala unaprijed..
 
Odgovor na temu

Sava

Član broj: 6587
Poruke: 1483



+326 Profil

icon Re: uvoz robe iz inostranstva11.06.2010. u 17:03 - pre 168 meseci
Pa sada su naši carinici jedan izuzetak pretvorili u pravilo što je naravno potpuno protivno Zakonu o carinskoj tarifi, ali šta da se radi sila Boga ne moli! Po tom izuzetku ne primenjuje se tarifa već jedinstvena stopa od 10% na svu robu do 3.000 euro za fizička lica, a opravdanje je navodno ubrzavanje protoka robe! Naravno, na carinsku osnovicu (vrednost robe plus transportni troškovi do mesta carinjenja) pored carine naplaćuje se i porez tako da sve ukupno izađe cca 30-35 % fakturne vrednosti.

Ovo oko državljanstva nisam razumeo jer ako je on crnogorski državljanin robu ne carini u Srbiji već u Crnoj Gori. Ako želi da ostavi tebi u Beogradu to može po carinskim zakonima Srbije. Velika je šansa u putničkom saobraćaju da prođe bez carine, ali to je stvar dobre volje carinika.
 
Odgovor na temu

Kovacevic Vladimir

Moderator
Član broj: 131509
Poruke: 1237
*.crnagora.net.



+346 Profil

icon Re: uvoz robe iz inostranstva11.06.2010. u 18:21 - pre 168 meseci
Koliko shvatam, Tebi to treba da stigne u CG, ali svejedno...mislim da je Sava u pravu i da se puno ne razlikuje ni osnovica carine/poreza.

Citat:
Sava:  Velika je šansa u putničkom saobraćaju da prođe bez carine, ali to je stvar dobre volje carinika.


Slažem se i sa ovom pretpostavkom, međutim, nije to veliki iznos novca, pa je ipak, radi sigurnosti i eventualne kontrole - imati neki vlasnički list
Pogotovo, ako se bilo kada negde izađe na javnu scenu...

Pozdrav
Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
 
Odgovor na temu

DzOnI93

Član broj: 239650
Poruke: 13
213.133.30.*



Profil

icon Re: uvoz robe iz inostranstva14.06.2010. u 15:45 - pre 168 meseci
ok, ok :) hvala na pomoci :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Muzička produkcija :: uvoz robe iz inostranstva

[ Pregleda: 4580 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.