Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

...na koji način da izvršim poređenje usera, da mogu neke kontrole isključit...

[es] :: .NET :: ...na koji način da izvršim poređenje usera, da mogu neke kontrole isključit...

[ Pregleda: 1843 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

admir.brkic
admir brkic

Član broj: 85023
Poruke: 7
*.team.ba.



Profil

icon ...na koji način da izvršim poređenje usera, da mogu neke kontrole isključit...27.05.2010. u 07:39 - pre 169 meseci
Radim web formu Narudžbe, gdje svaka narudžba ima svoj status, koji može mjenjati samo user-i koji imaju dozvolu, za izmjenu tog statusa.
E sad meni će StoredProcedura vratit sve Usere koji mogu da mjenjaju status narudžbe, kako ja da uporedim taj datatable što će mi vratit procedura i Usera koji je trenutno prijavljen, a čiji ID imam. Znači samo me zanima na koji način da izvršim
poređenje usera, da mogu neke kontrole isključit.
 
Odgovor na temu

pl4stik
Senior .NET programmer/Consultant
oDesk
NI na nebu NI na zemlji

Član broj: 173596
Poruke: 715
*.mbb.telenor.rs.

Sajt: xx-auth.com.azhar.arvixe...


+31 Profil

icon Re: ...na koji način da izvršim poređenje usera, da mogu neke kontrole isključit...28.05.2010. u 08:40 - pre 169 meseci
Pa iterirash kroz dataset, datalist ili sta vec hoces i uporedjujesh IDjeve sa IDem korisnika koji kazes da imas (verovatno ga utvrdjujesh nekako), ako sam dobro shvatio sta hoces?
To sto nekoliko miliona ljudi tvrdi da nisi u pravu ne znaci da stvarno nisi - Frank Zappa

https://youtu.be/DLe358DPGXU
 
Odgovor na temu

SehaxX
Bugojno-Mostar

Član broj: 116233
Poruke: 18
*.tel.net.ba.



Profil

icon Re: ...na koji način da izvršim poređenje usera, da mogu neke kontrole isključit...28.05.2010. u 09:30 - pre 169 meseci
Ako radis sa ASP.NET Membership kontrolama, onda imas mogucnosti provjere Usera na osnovu role npr.: da li je admin, moderator, manager ili slicno i na osnovu toga da odredis da li ima pravo promjene. Ili da poredis current usera sa userom koji je unjeo narudzbu ukoliko samo taj user ima pravo edita. Ako si radio rucno morat ces samo programirati ovo da ti provjerava kojoj grupi pojedini user pripada i koje privilegije ima:


Code (csharp):

//evo nesto slicno sto sam ja radio ako si admin ili moderator vidis sve vijesti ukoliko ne vidis samo one koje si dodao kao publisher
       MembershipUser user = Membership.GetUser(HttpContext.Current.User.Identity.Name);
        if (User.IsInRole("Admin") || User.IsInRole("Moderator"))
        {
            GridView1.DataSource = news.getListNews();
            GridView1.DataBind();
        }
        else
        {
            GridView1.DataSource = news.getNewsByUserID((Guid)user.ProviderUserKey);
            GridView1.DataBind();
        }
 

 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: ...na koji način da izvršim poređenje usera, da mogu neke kontrole isključit...

[ Pregleda: 1843 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.