Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Broj korisnika na jednom CMTS-u?

[es] :: ISP :: Broj korisnika na jednom CMTS-u?

[ Pregleda: 3599 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nothingman

Član broj: 31375
Poruke: 308
95.180.76.*



+112 Profil

icon Broj korisnika na jednom CMTS-u?19.07.2010. u 16:30 - pre 166 meseci
Pozdrav.

Zanima me koliko korisnika prosecno opsulzuje jedan CMTS? Npr. Motorola BSR2000.
Iskopao sam negde na netu da je njegova cena oko 40 000 dolara, pa me zanima koliko korisnika je moguce nakachiti na to chudo :) Takodje, zasto proizvodjaci ove vrste opreme nigde ne napishu cene, nego je uvek potrebno da im se obrati putem telefona ili e-maila da bi se saznale te stvari?
Q: Are there really any systems where
void main() doesn't work?
A: It has been reported that programs using void main() can crash.
Q: The book I've been using, _C Programing for the Compleat Idiot_,
always uses void main().
A: Perhaps its author counts himself among the target audience.
 
Odgovor na temu

technotize
Linux System & Network Administrator

Član broj: 238671
Poruke: 215
95.180.73.*



+31 Profil

icon Re: Broj korisnika na jednom CMTS-u?19.07.2010. u 23:27 - pre 166 meseci
to i mene interesuje bilo bi super kad bi se neko javio iz nekog kabl. provajdera sa konkretnim iskustvom

mislim da ima dosta testova na netu, pa bese utisci su da je sve to lepo i super, ali u delu gde proizvodjac reklamira da oprema moze da izdrzi X paketa ili konekcija ili korisnika odjednom - tu ispada da mozete slobodno da umanjite to za jedno 20-30%

za bsr2000 pise na nekom ruskom sajtu da ima 4 DS konektora i moze da izdrzi oko 1000 do 2000 korisnika.

a za cenu standardno, zavisi odakle si, kakva je konkurencija, koju kolicinu uzimas, itd. sve formira cenu a verovatno i da bi ti ispricali jos neku pricu i probali da uvale sto vise opreme

mada ima domacih trgovaca polovnom CMTS opremom, pa je verovatno to najpovoljnije... ako te stvarno to interesuje, javi na PP ima neka firma u Pancevu (valjda ne moze tek tako da se napise/reklamira ovde, ne znam), pa moezs da ih pitas sta imaju, koje su cene i njihova iskustva...
 
Odgovor na temu

Nothingman

Član broj: 31375
Poruke: 308
95.180.76.*



+112 Profil

icon Re: Broj korisnika na jednom CMTS-u?20.07.2010. u 21:41 - pre 166 meseci
Hvala, ali ne treba mi da kupim, interesuje me ovo cisto "rekreativno". Pa sam se nadao da ce se javiti neko ko radi u kablovskom provajderu da nam da malo vise informacija :)

Q: Are there really any systems where
void main() doesn't work?
A: It has been reported that programs using void main() can crash.
Q: The book I've been using, _C Programing for the Compleat Idiot_,
always uses void main().
A: Perhaps its author counts himself among the target audience.
 
Odgovor na temu

VIDAKOVICV

Član broj: 31396
Poruke: 421
91.150.69.*



+6 Profil

icon Re: Broj korisnika na jednom CMTS-u?25.07.2010. u 23:18 - pre 166 meseci
Broj korisnika ti je relativna stvar. Zavisi od više faktora. Koji cmts, koliko na cmts-u imaš ds i us portova, koji je EuroDOCSIS,širine kanala koja se koristi, modulacije, koje brzine daješ korisnicima, u kakvom je stanju mreža ...

Primer na EuroDOCSIS 1.1 jedan ds slot može u teoriji da gura ukupno nekih 55 Mb/s, a u praksi oko 48 Mb/s pri maksimalnoj širini kanala i 256-qam modulaciji. Na us jedan slot može da gura do nekih 9 Mb/s pri najvećoj modulaciji i širini kanala, ali tada je i najveći šum tako da se ovo može koristiti samo ako je mreža u dobrom stanju.

Na EuroDOCSIS 2.0 jedan us port može da gura i nekih 28 Mb/s, sa EuroDOCSIS 3.0 nemam iskustva.
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: Broj korisnika na jednom CMTS-u?

[ Pregleda: 3599 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.