Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kontrola procesa bazirana na internetu

[es] :: PHP :: PHP za početnike :: Kontrola procesa bazirana na internetu

[ Pregleda: 2634 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Brelak
Nis

Član broj: 131174
Poruke: 227
*.ptt.rs.



+3 Profil

icon Kontrola procesa bazirana na internetu22.07.2010. u 17:20 - pre 166 meseci
Interesuje me kako se vrsi kontrola nekog procesa u udaljenoj laboratoriji preko interneta. Glavni ciljevi su: slanje podataka na osnovu kojih racunar koji ih prima vrsi kontrolu procesa i dobijanje povratne informacije o trenutnom stanju sistema.
 
Odgovor na temu

mitke013
As Divljine
Freelancer

Član broj: 231934
Poruke: 338
178.22.216.*



+34 Profil

icon Re: Kontrola procesa bazirana na internetu26.07.2010. u 15:26 - pre 166 meseci
Mislim da ti jedino preostaje da kompjuter u laboratoriji ima neki izvrsni program (pisan u javi, c-u itd), koji ce sa vremena na vreme da procita informacije sa perifernih uredjaja a zatim ih poslati na neki sajt.com (cUrl i slicno). Sajt bi onda to upisao u bazu i omogucio svima da vide.

Ako ti preko neta hoces da kontrolises proces, onda bi taj izvrsni program morao povremeno da ode na sajt i pita ga nesto tipa 'e bato, ja sam taj i taj, imas li nesto za mene?'. A da bi imao nesto, ti bi morao da odes na sajt i kazes 'reci tom i tom da uradi to i to', php upise u bazu i ceka da ga proces pita za dalje komande. Onda kad mu php isporuci komande, markiras je kao 'sent' da ne bi vise puta slao isto.

Jbg, nemam bolju ideju ali vidim da ti niko nije odgovorio pa ajde da malo teoretisem
 
Odgovor na temu

Vladica Savić
Software Developer
Toronto, Canada

Član broj: 26699
Poruke: 654



+5 Profil

icon Re: Kontrola procesa bazirana na internetu26.07.2010. u 15:45 - pre 166 meseci
Mislim da bi ti za ovo vise odgovarao rad sa socket-ima.
 
Odgovor na temu

Brelak
Nis

Član broj: 131174
Poruke: 227
*.ptt.rs.



+3 Profil

icon Re: Kontrola procesa bazirana na internetu27.07.2010. u 21:48 - pre 166 meseci
@Vladica Savić: Kakav rad sa socket-ima?

@mitke013: Komp u laboratoriji ce imati taj izvrsni program, to je bila ideja od pocetka a najverovatnije ce biti pisan u C#. Ukoliko se to tako radi vec mogu da pisem kod.

Hvala i pozdrav!
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: PHP za početnike :: Kontrola procesa bazirana na internetu

[ Pregleda: 2634 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.