Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koju mini ITX plocu sa Atomom i kuciste predlazete?

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Koju mini ITX plocu sa Atomom i kuciste predlazete?

[ Pregleda: 3231 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

osmania
Panet

Član broj: 26316
Poruke: 773
*.dynamic.xdsl-line.inode.at.



+7 Profil

icon Koju mini ITX plocu sa Atomom i kuciste predlazete?25.07.2010. u 12:27 - pre 167 meseci
Zelim da kupim neki mini pc za internet, download i za gledanje filmova

koju plocu mi predlazete?
Vidio sam da ima ION 1 ION 2 pa ima Intel nesto novo
vidio sam imaju Zotac jako zanimljive ploce
ali testova nisam bas nesto posebno nasao na netu pa ako moze neko da malo me upiti sta je ok kupiti ?

hvala puno...
 
Odgovor na temu

dragancesu
subotica

Član broj: 38340
Poruke: 2189
195.78.86.*



+73 Profil

icon Re: Koju mini ITX plocu sa Atomom i kuciste predlazete?27.07.2010. u 07:06 - pre 167 meseci
Tesko je reci koja ploca posto su to vec sklopljene masine. Nedavno sam gledao takve stvarcice i svideo mi se asus eeebox. Sve je to skupo, ali treba platiti necujno malo kuciste.


Pomozite Micro$oftu u borbi protiv piraterije, poklonite prijatelju Linux
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Koju mini ITX plocu sa Atomom i kuciste predlazete?27.07.2010. u 11:09 - pre 167 meseci
http://www.chieftec.eu/index.p...view&id=461&Itemid=694

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=3343

http://www.intel.com/products/...rds/D510MO/D510MO-overview.htm

E sad ako planiras kasnije da ti masina radi non stop kao neki nas server ili za drugu neku namenu bolje da uzmes Gigabyte. Ako je za surfing a hoces da ti je masina necujna a i hoces da ustedis ova intelova je i vise nego odgovarajuca + sto je skroz pasivno hladjenje.
make love - !war
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.241.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Koju mini ITX plocu sa Atomom i kuciste predlazete?27.07.2010. u 12:12 - pre 167 meseci
Citat:
dragancesu: Tesko je reci koja ploca posto su to vec sklopljene masine. Nedavno sam gledao takve stvarcice i svideo mi se asus eeebox. Sve je to skupo, ali treba platiti necujno malo kuciste.


@dragancesu - izvini ako gresim, ali mi se cini da nisi video sve sto se nudi. Sada ima tih ploca "kao pleve", jace, slabije, sa integrisanim Atomom - 1 i 2 core, sa socketom za klasican procesor, sa vise i manje podrzane memorije, sa integrisanom Intelovom ili nVidia grafikom, sa 1 klasicnim PCI slotom, pa sa Expres slotovima, pojedine imaju cak i onaj veliki (? - 16x?) pa imaju i male Expres klasicne a imaju i neke lezece, valjda hardver preuzet od laptopova, cudo jedno, i sve to moze lepo da se pogleda na recimo amazon.com ili ebay.com a posle nekog vremena prilicnog toga dodje i u Srbiju, mada mislim da pokretacu teme to nije ni vazno.

Kucista su takodje ludnica. Ima ih svih oblika i velicina. Najcesce su sa manjim napajanjima od uobicajenih, cesto za slim DVD drajv, ali ih ima i sa prostorom za ono klasicno napajanje i sasvim obican DVD.

Samo pogledaj tamo, napisi mini ITX u pretrazi i pokazace ti svasta.

Evo, ova ima te mini slotove, lezece http://www.amazon.com/ZOTAC-Mi...amp;qid=1280228984&sr=1-34
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

rikelme

Član broj: 36179
Poruke: 87
*.static.sbb.rs.

Sajt: www.bhg.rs


+14 Profil

icon Re: Koju mini ITX plocu sa Atomom i kuciste predlazete?27.07.2010. u 14:55 - pre 167 meseci
Ova ploča može da ti bude vrlo zgodna, pošto ima pasivno hlađenje, a ne zahteva klasično PC napajanje, nego samo 12V DC (potrošnja joj je ispod 65W ako se dobro sećam... ali naravno zavisi šta sve zakačiš na nju). Jako je "tanka" i staje u sva moguća mini-itx kućišta. Nabaviš onu usb-wifi karticu, i napravio si odličan NAS server.

http://www.intel.com/products/...45GSEJT/D945GSEJT-overview.htm
--
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Koju mini ITX plocu sa Atomom i kuciste predlazete?27.07.2010. u 15:30 - pre 167 meseci
Ona je super ali je procesor krsic ako posmatramo ove nove intelove atome - mada opet sve zavisi od toga sta ce da tera na njoj. Kada se sve sabere i oduzme u tom slucaju ni oni msi nettop racunarcici koji se isto napajaju preko 12v DC nisu losa racunica.
make love - !war
 
Odgovor na temu

dragancesu
subotica

Član broj: 38340
Poruke: 2189
*.adsl.eunet.rs.



+73 Profil

icon Re: Koju mini ITX plocu sa Atomom i kuciste predlazete?28.07.2010. u 00:17 - pre 167 meseci
Mini PC je suvise sirok pojam. I znam da je vec sve napravljeno, za sve ukuse, potrebe,...

Ali ako se kaze atom onda se valjda podrazumeva da bude malo i radi necujno. Medjutim pomenuti zotac i slicne stvarcice nisu bas jeftine, koliko sam video zotac je od 300 eur + memorija i disk po zelji.

Ako je malo onda je po meni nesto kao eeebox, debljine 1". Medjutim i to je oko 300 eur. Za toliko se vec moze kupiti laptop koji je sigurno jaci od masine sa atomom, a ima i monitor. Ali dobro, da ne preterujemo. S druge starne ako ima klasican PCI slot ako se hoce ubaciti neka standarda kartica onda treba relativno veliko kuciste. I opet je snaga diskutabilna.

S druge strane postoje i nestandardni racunari, recimo dell zino hd, mada je pre bio i jedan manji, ne mnogo veci od kutije za disk, ali sad ne mogu da se setim kako se zove. To je dual core, ima optiku... i cenu oko 500-600 eur.

Po meni atom i nije tako jeftin kako se na prvi pogled cini.


Pomozite Micro$oftu u borbi protiv piraterije, poklonite prijatelju Linux
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Koju mini ITX plocu sa Atomom i kuciste predlazete?28.07.2010. u 00:43 - pre 167 meseci
Atom je 250 EUR da ga skrcas sam i to bas onako muski, da ne stedis :)
make love - !war
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Koju mini ITX plocu sa Atomom i kuciste predlazete?

[ Pregleda: 3231 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.