Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

velicina web strane?

[es] :: Web dizajn i CSS :: velicina web strane?

[ Pregleda: 5928 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ctrlS
aleksandra adzic
38118 nis

Član broj: 6922
Poruke: 120
194.247.222.*



Profil

icon velicina web strane?22.01.2004. u 12:42 - pre 245 meseci
Kako u DW da odredim velicinu web strane? Htela bih da je nasetujem na 800 x 600 i imam jedino opciju "edit size" ali tu mogu samo da posmatram velicine koje su difoltno date. Nesto sam previdela, posto sam tek pocela da radim u DW.
 
Odgovor na temu

byTer

Član broj: 10936
Poruke: 1221
*.info-net.co.yu

ICQ: 47761626


Profil

icon Re: velicina web strane?22.01.2004. u 16:15 - pre 245 meseci
Pa mozes da urtadis sve preko tabele da je postavis u fiksnu velicinu takoda samo resizovanje ne znaci nista. A cini mi se da je window.height i window with javascript objekat, mada nisam siguran.

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

WiseDog
Atina SRBska

Član broj: 1017
Poruke: 208
*.nsd.sezampro.yu



Profil

icon Re: velicina web strane?27.01.2004. u 16:12 - pre 245 meseci
Da sto se ove teme tice,mene interesuje kako naraviti i optimizovati velicinu strane da je dobro vide,znaci preko celog ekrana i oni sa 800x600 rez. kao i oni sa nekom od vecih rezolucija.Moze li se napraviti da svi dobro vide?

..:: www.SSFTN.com - Savez Studenata Fakulteta tehničkih nauka ::..
 
Odgovor na temu

m4j3v1c4
Oliver Maksimovic
Freelancer
Novi Sad

Član broj: 17007
Poruke: 63
*.metrohive.net

ICQ: 99573455
Sajt: www.maksimovic.net


Profil

icon Re: velicina web strane?27.01.2004. u 16:38 - pre 245 meseci
pa, zavisi sta za tebe znaci "da je svi dobro vide"... mozes napraviti sadrzaj u glavnoj tabeli koja ce biti centrirana i sa fiksnom sirinom (u pikselima) ili relativnom (u procentima), tako da se "sama siri" u zavisnosti od rezolucije koju neko koristi ili velicine prozora u kome je sajt otvoren.
Freelance PHP/MySQL web developer - http://www.maksimovic.net
Aura+ - http://www.aura.rs.ba/ [progressive rock band]
 
Odgovor na temu

WiseDog
Atina SRBska

Član broj: 1017
Poruke: 208
*.nsd.sezampro.yu



Profil

icon Re: velicina web strane?27.01.2004. u 16:54 - pre 245 meseci
E to,bas me to interesuje,kako da napravim stranicu da se u svim rezolucijama vidi preko cele strane i da se ne mora prositivati klizacem dole.....znaci da se stranica sama siri i skuplja,u zavisnosti od rezolucije??

I malo bolje objasnite,,,,,.....

..:: www.SSFTN.com - Savez Studenata Fakulteta tehničkih nauka ::..
 
Odgovor na temu

dugme
Zagreb

Član broj: 8280
Poruke: 15
*.ina.hr



Profil

icon Re: velicina web strane?03.02.2004. u 07:55 - pre 245 meseci
Možes pomoći tabele <table width="100%"> Bez obzira na rezoluciju stranica će se učitavati preko cijelog monitora. Jednostavno width stavis u postotcima a ne u pixelima.
 
Odgovor na temu

sallle
Sasa Ninkovic
GTECH
Beograd

Član broj: 146
Poruke: 480
*.rcub.bg.ac.yu

ICQ: 20785904


+4 Profil

icon Re: velicina web strane?04.02.2004. u 19:59 - pre 245 meseci

Cini mi se da sam negde video (moguce i ovde da je bilo pitanje), u zavisnosti od rezolucije ekrana da se izvrsava odredjena akcija (deo koda se menja).
Znaci mozes da napravis neku uvodnu stranicu sa REFRESH time=0, koja ce u zavisnosti od korisnikove rezolucije otvoriti index 800x600 ili index1024x768.(ako imas zelju da pravis dve stranice).

Mnogi sajtovi su izradjeni tako da im su horizontalno optimizovani za 800, a kad se otvori na 1024 sadrzaj se ili centrira ili baci u levi kraj


 
Odgovor na temu

goranbo
Goran Bosnić

Član broj: 17745
Poruke: 50
*.cmu.carnet.hr.

Sajt: www.share-international.n..


Profil

icon Re: velicina web strane?28.08.2005. u 17:39 - pre 226 meseci
Pozdrav!

Može li mi netko dati savjet povezan s ovom temom?
Evo pogledajte ovaj sajt, http://shareintl.org , to je dosta stari sajt, pa je napravljen za malu rezoluciju, valjda još 640X480.
Ja sam, bez ikkavih iskustava prije toga u DWu u HTMLu, po tom sajtu napravio hrvatski sajt http://share-international.net/hrv
Prvo je bio širine kao i shareitl.org, ali sam ga nedavno ipak malo prosirio, da na rezoluciji 800X600 popuni manje više cijeli ekran.

E sad, ne znam što da napravim da se taj sajt (sve su opcije otvorene) bolje vidi pri najčešćoj rezolucij (1024X768)?
Da li da recimo stavim neke upute za mijenjanje rezolucije?
Proabvao sam ono s širinom tablice postocima i to, ali onda bih morao mijenjati dizajn cijelog sajta od oko 150 htm stranica, a za to nemam vremena.
Najlakše bi bilo da postoji tipka na sajtu pritiskom na koju bi se čitatelju odmah promijenila rezolucija na 800X600, medjutim koliko znam tako nešto ne postoji.

Vidio sam na nekim sajtovima nešto interesantno sa framebusterima, medjutim cini mi se da nije primjenljivo na ovaj slucaj.

Ima li tko kakvu dobru ideju, ili da se ne mucim previse s tim?


 
Odgovor na temu

goranbo
Goran Bosnić

Član broj: 17745
Poruke: 50
*.cmu.carnet.hr.

Sajt: www.share-international.n..


Profil

icon Re: velicina web strane?28.08.2005. u 18:17 - pre 226 meseci
Upravo sam shvatio da je nekome tko sajt gleda sa ekrano od 14 ili 15 inča i rezolucijom 800X600 širina sajta čak prevelika, izlazi izvan ekrana za 10-15%

Ima li tko kakvu ideju za sada donekle suprotnu stvar. Kkao da se takvim ljudima sajt/tablica suzi do šiirine njihova ekrana/browsera, a da (max) širina tablice redimo ostane fiksna?
 
Odgovor na temu

old
Tomislav Vujević
freelance
SR

Član broj: 16670
Poruke: 1143
*.dialup.neobee.net.



+17 Profil

icon Re: velicina web strane?29.08.2005. u 00:46 - pre 226 meseci
Dugo sam proučavao, iz surferskog ugla, baš ovu temu.
I praksa, i primeri "značajnih firmi", pokazuju da je zadovoljavajuće* rešenje praviti stranice širine 1024, čiji je sadržaj pozicioniran levo i širine nešto manje od 800.
(Proveri još jednom da li je baš preko 10% van ekrana ono izlivanje).

(*) = u sadašnjem trenutku, kada je oko 20% ekrana još na 800, a ostatak preko 1023 piksela.

Što se tiče istovremene promene na 150 stranica, ja uspešno koristim program "advanced find and replace".


Zaboravi plan u kom od posetilaca očekuješ da smanjuju rezoluciju da bi im sajt pokrio više ekrana.

PS
Možda je malo lepše kada je centrirano umesto levo, ali definitivno nije vredno truda jer da bi radilo u svim browserima i rezolucijama treba mnogo - - znoja.





 
Odgovor na temu

goranbo
Goran Bosnić

Član broj: 17745
Poruke: 50
*.cmu.carnet.hr.

Sajt: www.share-international.n..


Profil

icon Re: velicina web strane?29.08.2005. u 11:56 - pre 226 meseci
U redu, razumijem što govoriš, medjutim ne znam što bih ja konkretno u tom pogledu treba uciniti sa svojim sajtom.

Čini bi se da bih trebao dosta redizajniranja, koje nije moguce uciniti s Advanced Find i replace (pogotovo sto se stranice znaju dosta razlikovati u kodu). Struktura sajta je tava da je izbornik lijevi, a tekst desno, i ne vjerujem da se to sad moze mijenjati s find i replace bez jako puno znoja, kao ni da sirina sajta moze znacajno mijenjati bez znacajnog redizajna za koji se nema resursa.

Dakle, molim pojasnjenje. za ovaj konkretan problem.
 
Odgovor na temu

old
Tomislav Vujević
freelance
SR

Član broj: 16670
Poruke: 1143
*.neobee.net.



+17 Profil

icon Re: velicina web strane?30.08.2005. u 06:21 - pre 226 meseci
Ja bih ostavio tako kako jeste. Ne vidim u tome problem, a slažemo se da redizajn lakim potezima nerešiv.

Moguće je izvući pouku o preventivi, pa u sledećim projektima koristiti identične tagove za stavke koje će se "jednim potezom" menjati. I preći na css umesto "tables".




 
Odgovor na temu

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
*.blueisp.co.yu.



+132 Profil

icon Re: velicina web strane?30.08.2005. u 23:19 - pre 226 meseci
Ja recimo imam slican problem.Dakle imam sajt sa 3 frejma(top,left,main).Na top frejmu mi je logo-baner sirine 1000 pix.,a na left-u imamnavigacioni meni.Tako da pri rezoluciji 1024 sve extra izgleda,ali na 800*600 baner se ne vidi ceo ,a meni je preveliki,a na browser-u se ne pojavljuju dodatni klizaci jer koristim frejmove pa browser skonta onaj "main" frejm.....A ako uradim sajt bez frejmova duze ce se ucitavati,a Solomonskog resenja nema.Razmisljaao sam da samo stavim natpis "optimizovano za 1024*768 rezoluciju" ,i kontam da odprilike 80-90% surfera ima makar 17'-icu...

[Ovu poruku je menjao maliradojca dana 01.09.2005. u 16:12 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Boki4u
Bogdan Djukic
Zemun

Član broj: 61571
Poruke: 696
*.dialup.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: velicina web strane?02.09.2005. u 00:27 - pre 226 meseci
Citat:
maliradojca: Ja recimo imam slican problem.Dakle imam sajt sa 3 frejma(top,left,main).Na top frejmu mi je logo-baner sirine 1000 pix.,a na left-u imamnavigacioni meni.Tako da pri rezoluciji 1024 sve extra izgleda,ali na 800*600 baner se ne vidi ceo ,a meni je preveliki,a na browser-u se ne pojavljuju dodatni klizaci jer koristim frejmove pa browser skonta onaj "main" frejm.....A ako uradim sajt bez frejmova duze ce se ucitavati,a Solomonskog resenja nema.Razmisljaao sam da samo stavim natpis "optimizovano za 1024*768 rezoluciju" ,i kontam da odprilike 80-90% surfera ima makar 17'-icu...

Pa nisi trebao taj banner da stavljas tu.

Sto se tice pregled sajta na 800x600 i to da se pojavi klizac, ima resenje.
Ako pravite tabelu, nemojte da stavljate u polje za sirinu 800piksela, jer onda ne moze bez klizaca, nego upisite 780px. Onih preostalih 20px idu na klizac gore-dole koji se nalazi sa desne strane.

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

goranbo
Goran Bosnić

Član broj: 17745
Poruke: 50
*.cmu.carnet.hr.

Sajt: www.share-international.n..


Profil

icon Re: velicina web strane?02.09.2005. u 09:19 - pre 226 meseci
Je, sljedeci cu put defiitivno sve moguće sto budem znao napraviti s CSS-om.

Citat:
Možda je malo lepše kada je centrirano umesto levo, ali definitivno nije vredno truda jer da bi radilo u svim browserima i rezolucijama treba mnogo - - znoja.


Malo sam eksperimentirao s tom idejom, i dobio sam recimo ovo. http://share-international.net/hrv/indexproba.htm Trebao bih jedino, ako bi to bilo tako na svim stranicama, malo postimati margine da ne budu tako velike, smanjiti ih za pola sto bi zahtijevalo posla na svakoj stranici.
Cak sam uspio a mi se dobro vidi na svim browserima, osim sto se u Operi, kada se skroz smanjuje prozor, pozadina pocinje pomicati drukcije od tablice.

I meni je ljepse s tekstom u centru, medjutim posto je meni meni s lijeve strane (a to mogu promijeniti samo ako promijenim citav sajt), onda tekst ispada malo s desne strane, sto mi se bas ne cini OK. S druge strane, prije sam imao prazninu samo s desne strane, a sada imam i s lijeve i s desne.

 
Odgovor na temu

Boki4u
Bogdan Djukic
Zemun

Član broj: 61571
Poruke: 696
*.ppp-bg.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: velicina web strane?02.09.2005. u 22:31 - pre 226 meseci
Citat:
goranbo
I meni je ljepse s tekstom u centru, medjutim posto je meni meni s lijeve strane (a to mogu promijeniti samo ako promijenim citav sajt), onda tekst ispada malo s desne strane, sto mi se bas ne cini OK. S druge strane, prije sam imao prazninu samo s desne strane, a sada imam i s lijeve i s desne.

Ja sam pravio sajt isto tako u centru.
Skroz mi je ok, iako je navigacija sa leve strane. Jedino sto sam se zeznuo, je to da je okvir u CSS, napvaljen da ide sa spoljne strane tabele, pa kad se smanji rezolucija na 800x600 pojavi se onaj glupi klizac dole, sa kojim pomerate CAK 2 piksela levo-desno. Ispravio bi to, da je u mojim mocima :)
To mora preko profesora, sto ne mogu sada, a i 99% ljudi (ako ne i svih 100%) koji posecuju taj sajt koriste 1024x768.
Bice ti lakse ako pogledas:
http://uranus.phy.bg.ac.yu/~dosl

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

[es] :: Web dizajn i CSS :: velicina web strane?

[ Pregleda: 5928 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.