Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako povećati (prebaciti) wireless domet na drugu lokaciju?

[es] :: SOHO Networking :: Kako povećati (prebaciti) wireless domet na drugu lokaciju?

[ Pregleda: 4528 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

araba

Član broj: 51240
Poruke: 236
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Kako povećati (prebaciti) wireless domet na drugu lokaciju?04.08.2010. u 23:15 - pre 166 meseci
Pročitao sam nogo tema, ali za moj slučaj nisam siguran da sam našao odgovor.

Imam ADSL internet i želio bih da proširim wireless domet na određenu lokaciju koja je od ADSL modema udaljena oko 80 metara. Kako to da izvedem?
Imam Telekomov modem i Linksis G standarda. Wireless radi dobro oko kuće u prečniku nekih 20 metara. U kuči je sve OK. Sada treba da taj signal prebacim na lokaciju koja je udaljena 80 metara i da signal pokriva prečnik od bar 30 metara.

Da li moram da razvlačim mrežni kabl do novog rutera ili nekog AP-a. Kabl bih ukopao u zemlju i koliki su gubici na dužini mrešnog kabla od 80 metara. Šta da radim? Malo mi je hitno :)
 
Odgovor na temu

pavlakus
Beograd

Član broj: 84519
Poruke: 236
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Kako povećati (prebaciti) wireless domet na drugu lokaciju?05.08.2010. u 07:50 - pre 166 meseci
mrezni kabl nema gubitaka do 100 m (bar tako kazu) tako da ga mozes slobodno postaviti. za wireless moras imati opticku vidljivost izmedju ta dva objekta i moras kupiti router koji ce ti moci pokriti tu distancu. Ako sve to sredis imaj u vidu da moras i obezbediti tu mrezu. Slazem se da je wireless elegantnije resenje ali neko moje subjektivno misljenje je ako imas mogucnost da kabl lepo razvuces da je to bolje i stabilnije resenje
pavlakus grosus
 
Odgovor na temu

araba

Član broj: 51240
Poruke: 236
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Kako povećati (prebaciti) wireless domet na drugu lokaciju?05.08.2010. u 12:34 - pre 166 meseci
Hvala, kupiću kabl UTP outdoor i dva modula sa kutijama.
Da li neko ima preporuku za dobar ruter koji bi dobacio signal na oko 20 metara kroz 3 tanja zida (obični šuplji blok)?
 
Odgovor na temu

BBS
Be Back Soon
ŠUMADIJA DO TOKIJA

Član broj: 40443
Poruke: 1720
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 250629747


+75 Profil

icon Re: Kako povećati (prebaciti) wireless domet na drugu lokaciju?05.08.2010. u 17:23 - pre 166 meseci
Koliko para sispreman da izvojiš za ruter? To je bitna stavka
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Kako povećati (prebaciti) wireless domet na drugu lokaciju?05.08.2010. u 17:42 - pre 166 meseci
Citat:
ruter koji bi dobacio signal na oko 20 metara kroz 3 tanja zida (obični šuplji blok)?


Mislim da to moze bilo koji jeftini kinez. Signal ce biti malo slabiji verovatno, ali dovoljan :)
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Kako povećati (prebaciti) wireless domet na drugu lokaciju?

[ Pregleda: 4528 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.