Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

battery life - kako sacuvati bateriju

[es] :: Laptopovi :: battery life - kako sacuvati bateriju

[ Pregleda: 4207 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

freind
Stupar Goran
Novi Sad

Član broj: 169082
Poruke: 52
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: chatwap.org


Profil

icon battery life - kako sacuvati bateriju08.08.2010. u 10:36 - pre 166 meseci
Kako sacuvati bateriju na laptopu? Kako da njen vek bude sto duzi? Ovde bi dobro dosao odgovor nekog strucnjaka za baterije!

Da li izvaditi bateriju kada laptop radi na adapteru, jer koliko moj mozak moze da skopca, ako je 5 dana na adapteru on se neprestajno prazni i puni!?
Kako sacuvati vek baterije!? M? Strucni odgovor na ovo pitanje bi nam mnogo pomogao! SVIMA!

Hvala
 
Odgovor na temu

xenox
ex Memodata sysadmin
Beograd

Član broj: 6903
Poruke: 168
212.200.65.*

ICQ: 7682925


+3 Profil

icon Re: battery life - kako sacuvati bateriju08.08.2010. u 20:38 - pre 166 meseci
Posto su to uglavnom litijumske baterije, preterano cuvanje istih i nije potrebno posto im se samim protokom vremena smanjuje kapacitet radile sta pametno ili ne.

Vadjenje baterije iz laptopa nije zbog stalnog punjenja (obicno je masina dopunjavakad padne ispod nekog procenta, sto je verovatno na par dana, a mozda i duze) vec sto baterije ne vole toplotu, a laptopovi umeju lepo da se greju, pogotovo leti.

Izvadjenu bateriju takodje ne treba zaoboraviti, posto pad na 0 znaci da se vise nikad probuditi nece.

Trebalo bi je skinuti sa laptopa ako se ovaj cuska u stranu na duze vreme kako je on ne bi totalno ispraznio. Recimo, fujitsusiemens mi za par nedelja smakne bateriju na 0 ako ga ne koristim, dok na eee 901 nisam primetio toliko praznejnje. Doduse ova u FSC vec ima lep broj godina.

Ja licno ne vadim iste iz lap top-a kad ga koristim, posto ce ionako za 3-4 godine same da se spuste ispod 50% kapaciteta...
 
Odgovor na temu

espresso
Beograd

Član broj: 31423
Poruke: 1758



+181 Profil

icon Re: battery life - kako sacuvati bateriju08.08.2010. u 20:42 - pre 166 meseci
Baterija brže stari ako je napunjena do kraja. Najbolje je drži negde sa strane napunjenu do pola ako već nema potrebe da je koristiš. Ja tako radim. Povremeno je ispraznim i napunim. Neki laptopovi imaju problem da posle vraćanja baterije pogrešno prikazuju napunjenost pa ti se može desiti da sistem prijavi kako je baterija prazna a ustvari ostalo još pola. Rešenje je da se odradi "rekalibracija". Ima tekstova na internetu na tu temu. Nisam imao takvih problema na starom računaru ali na novom imam. Takođe, kolega je uočio isti problem na svom Ejseru.
Uglavnom, dve bitne stvari za bateriju su da ne bude napunjena do kraja i da ne bude na toplom. Čini mi se da neki Delovi modeli imaju opciju da baterija bude u laptopu ali da se ne puni što je dobra stvar.
Citat:
ako je 5 dana na adapteru on se neprestajno prazni i puni!?

Ako je 5 dana na adapteru, onda je neprestano puna; ne prazni se.
 
Odgovor na temu

[es] :: Laptopovi :: battery life - kako sacuvati bateriju

[ Pregleda: 4207 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.