Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Emigracija u Svajcarsku

[es] :: Vodič za emigraciju :: Emigracija u Svajcarsku

Strane: << < .. 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1103997 | Odgovora: 4488 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku06.08.2017. u 23:12 - pre 80 meseci
Dragana,

vama je zapravo pala sekira u med. Gle, imas EU pasos, zatim prijatelj ti nudi smestaj i posao ! Zato ne vidim neku potrebu za cepidlacenjem, sve sto treba je samo malo strpljenja i kockice ce se sloziti.

U CH je uglavnom smestaj problem, ali ti mozes videti sa tim prijateljima da uradite neki WG i da upises adresu na njihovu. A jos ako je stan OK da primi i tvog muza ne vidim kakvih problema ces imati... Hocu da kazem, ako te vec primaju na smetaj verovatno bi pristali i da im platis )))

Takodje, mislim da i minimalna plata u CH dozvoljava spajanje jer su i doktorandi sa 2800 dovodili supruznike....

koji grad je u pitanju ?

 
Odgovor na temu

Dragana Ilic
Dragana Ilic

Član broj: 256452
Poruke: 15
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku07.08.2017. u 15:51 - pre 80 meseci
Hvala sunny, Braxi u pitanju je kanton zurich , a grad Wetzikon. Ulivas nam nadu sa ovim reci zaista. Malo me plasi zato sto verovatno ne bi bila za stalno u burgeru znas i sam da oni ne primaju za stalno vec na odredjeno...
 
Odgovor na temu

Dragana Ilic
Dragana Ilic

Član broj: 256452
Poruke: 15
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku07.08.2017. u 16:10 - pre 80 meseci
I jos jedno pitanje da li neko zna da li igra neku ulogu to sto bi otisli krajem ove godine tamo ? Kazem to zato sto sam cula za neke kvote za strance koji dolaze da rade u CH.
 
Odgovor na temu

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku07.08.2017. u 16:26 - pre 80 meseci
pa sto se tice kantona Zurich tamo cesto odlazim poslom i kod prijatelja i koliko mi se cini sa jednom platom u Burger kingu stan u Zurichu pa i siroj zoni mozes zaboraviti. Evo da krenem i ja malo sa crnim vestima )))) Ali trbala bi izaci sa nekih 20Sfr po satu u BK tako da spajanje sa te strane ne bi trebao biti problem...

u principu navala je velika, kirije ogromne, a stanodavci izbirljivi. Na svu srecu za prvu adresu kantonalne vlasti prihvataju bilo koju adresu na koju mozes primiti postu tj permit kad ti stigne. Posle tek sa tim permitom probaj naci neki stan...

Ja bih isao na neku WG varijantu sa tim vasim prijateljima, a da budem malo i Serlok holms rekao bih da vas zato i zovu...
 
Odgovor na temu

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku07.08.2017. u 16:28 - pre 80 meseci
Citat:
Dragana Ilic:
I jos jedno pitanje da li neko zna da li igra neku ulogu to sto bi otisli krajem ove godine tamo ? Kazem to zato sto sam cula za neke kvote za strance koji dolaze da rade u CH.


ne !

nikakve kvote vas ne zanimaju sa PL pasosem. A muz svakako ide na spajanje.
 
Odgovor na temu

Dragana Ilic
Dragana Ilic

Član broj: 256452
Poruke: 15
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku07.08.2017. u 16:34 - pre 80 meseci
Znaci hoces da kazes drugim recima da , dok muz ne pocne da radi mozemo da zaboravimo na nas stan...da li mozda znas koliko se otprilike ceka kada dobijem vizu pa kada predam za spajanje ?
 
Odgovor na temu

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku07.08.2017. u 16:36 - pre 80 meseci
mislis vas stan - da kupite vas stan ?
 
Odgovor na temu

Dragana Ilic
Dragana Ilic

Član broj: 256452
Poruke: 15
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku07.08.2017. u 16:42 - pre 80 meseci
Mislim na iznajmljivanje naravno daleko smo mi svi od kupovine svojeg stana u CH :)
 
Odgovor na temu

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku07.08.2017. u 16:46 - pre 80 meseci
bas zato kazem, jer bio je ovde pre nekih 100nak stranica nas covek koji nekoliko godina radi on i zena u ZH i ne uspevaju da ustede za UCESCE. Naravno, ne ulazim u to koliko imate love...

Sa jednom BK platom, ja mislim, ustvari gotovo sam siguran da ne samo da nemate sanse da nadjete nesto samo za vas vec mislim da vam je WG i jedina sansa, tj sazivot sa jos nekim ljudima.

a sto se tice cekanja na dozvolu i spajanje e to stvarno ne znam.

Uglavnom smestaj ce vam biti ubedljivo najveci problem.
 
Odgovor na temu

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku07.08.2017. u 17:01 - pre 80 meseci
evo npr

Schellerstrasse 23, 8620 Wetzikon
Beschreibung
Das Zimmer befindet sich in einer 5.5 Zimmerwohnung im 2. OG mit einem grossen Balkon. Es ist 12,5m2 gross, hell und ruhig. Die Möbel auf den Bildern (Schrank, Bett und Gestell) könnten gegen Entgelt übernommen werden.
Wir suchen
Wir sind auf der Suche nach einem/einer sympathischen, offenen und unkomplizierten Mitbewohner/in. Wir schätzen die gemeinsamen Abende auf unserem Balkon sehr, gleichzeitig geniessen wir aber auch die Zeit für uns.

xxxx

sobica od 12.5m2 na periferiji tog Wetzikona traze 780Sfr ! Cisto radi orjentacije....

https://www.meinwgzimmer.ch/wg-zimmer-in-zurich
 
Odgovor na temu

Dragana Ilic
Dragana Ilic

Član broj: 256452
Poruke: 15
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku07.08.2017. u 17:21 - pre 80 meseci
Huh...ozbiljna cifra...:( WG je idealan izgleda pogotovo za pocetak
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku07.08.2017. u 20:05 - pre 80 meseci
Dragana@ Sobu mozes naci i za 450-500chf u Oerlikon itd sirim delovima ZH a stanovi su stvarno skupi pa bez 900-1000chf tesko...
Srecno vam svakako!
 
Odgovor na temu

Dragana Ilic
Dragana Ilic

Član broj: 256452
Poruke: 15
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku07.08.2017. u 20:21 - pre 80 meseci
Hvala Dacho svakako !
 
Odgovor na temu

SunnyBoy
Confoederatio Helvetica

Član broj: 298150
Poruke: 446
31.10.147.*



+168 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku07.08.2017. u 22:11 - pre 80 meseci
Mislim da WG ne pije vodu kod spajanja porodice, mora da bude stan. No, i WG je ok za prvo vreme, malo se i novca ustedi za stan i namestaj, manji su troskovi. Prvo sebe sredite, a onda kada zavrsite papire i malo se orijentisete, pocnite da trazite stan i spremate teren za supruga.
Posto zivim u blizini, znam da su cene normalnih stanova od 1500 na vise. U Usteru moze da se nadje i nesto jeftinije, ali nisam siguran da je bez kola moguce raditi u Wetzikonu i ziveti u Usteru. Pogledajte malo na Google Maps i https://www.comparis.ch/.
Jos jedna napomena, ako imate kola sklona kvarovima, BK plata nece biti dovoljna da se plate majstori, i to bez delova.
Cirih je kanton sa manjim porezima, to je dobra vest za vas. Desetak kilometara na istok, kanton Sent Galen je sa mnogo vecim porezima. Do Rutija moze, vec Rapperswil-Jona je druga prica.
 
Odgovor na temu

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku07.08.2017. u 23:35 - pre 80 meseci
kod nas se odomacio naziv Sent Gallen iako je zvanican naziv kantona i na srpskom Sankt Gallen :-) ali nema veze....

ja sam pratio jednu diskusiju u vezi WG i stavovi su bili razliciti. Ima nekh ljudi koji su naisli na veoma fleksibilan WG gde su se mogli menjati nosioci ugovora kako je vec kome trebalo da srede papire i to je bilo u kantonu Basel grad i Solothurn. Da li su sad Cviceri doakali kreativcima ne znam. Mada je meni to jedna absolutno idiotska forma, a cilj je naravno naterati dosljake i to van EU da ispljunu dobru lovu i nikako ne stede na smestaju (po meni). A druga stvar je sto lobi stanodavaca,a to su uglavnom gornji slojevi CH drustva koci uopste gradnju novih stanova. I tako idu one cuvene price jaoj nema stanova u Cirihu, Bazelu, Parizu, Londonu..... Sta je stvarno u XXI veku problem sagraditi stanova koliko treba ? E ali onda pederi lihvari ne bi mogli uzimati lovu, a i cena njihovih stanova bi pala.

U svakom slucaju WG uvek glasi na nekoga i cesto studenti kad im usfali love oglase jednu sobu da je izdaju. E sad. WG je WG znaci ti ides da spavas sa nekim strangerom koga ne znas a i on tebe ne zna. Tu obavezno ocekuj razgovor da se vidi kako se uklapate.

Za samca WG je cak najbolja opcija i to ubedljivo najbolja.

A drugo sto mi pada u oci vecina parova zeli da emigrira odmah i zajedno. ono sa banhofa da odu na posao a uvece da nadju stan. OK to bi bilo idealno, ali ljudi budite realni i to narocito ovi koji jos nemaju oba EU pasos. Treba vremena. onda pitaju a koliko a koliko. Pa ko to moze da zna ? Mozes naici u kanotnu na pedera siptara koji ce te mrzeti i zavlaciti.... itd itd
 
Odgovor na temu

SunnyBoy
Confoederatio Helvetica

Član broj: 298150
Poruke: 446
31.10.147.*



+168 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku08.08.2017. u 12:19 - pre 80 meseci
Sto se tice St Galena, slazem se. Kad sam kucao, zastao sam, ali me mrzelo da se vracam da ispravljam.

"Mozes naici u kanotnu na pedera siptara koji ce te mrzeti i zavlaciti...." Jel mora da bude i jedno i drugo, ili je samo jedno od ta dva potrebno? Zanm da mozes naleteti i na nekog ljubaznog likalnog ciku koji ce te odmah odbiti i izbaciti iz kancelarija, sa napomenom, da vise ni ne pokusavas.

Slazem se da je za pocetak WG najbolji - em se lakse dobija, ne gnjave mnogo, em je jeftinije.

Ono drugo sto ti je palo u oci - pa ljudi idu na nepoznato, postoji ipak strah od svega toga, najvise od neuspeha. Naravno da ce i po sto puta da pitaju isto, i opet da im bude sumnjiv odgovor. Naravno da su nestrpljivi i da zele sve odma. Nije to mala promena u zivotu.
 
Odgovor na temu

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku08.08.2017. u 14:55 - pre 80 meseci
nisi ti jos sreo siptare u Svajcarskoj. Ali ima vremena... )))
 
Odgovor na temu

Monter132
Petar Peric
Abu Dhabi
Beograd

Član broj: 336314
Poruke: 9
...wline.res.cust.swisscom.ch.



+2 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku11.08.2017. u 18:06 - pre 80 meseci
Pozdrav dobri ljudi!
Evo mene opet i ovom prilikom zahvaljujem svima na pp.
Kao sto sam i rekao odobrena mi je B viza na godinu dana.
Dosao sam ovde 30.Jula.
Potpisao ugovor 2.8 i poceo da radim. Za sada je sve fenomenalno i cak i vise nego sto sam ocekivao!
U medjuvremenu sam nasao stan za koji sam napravio ugovor i slobodan je vec od 1.sep. Tako da uskoro i porodicu dovodim ovde. O firmi i ljudima kako se ophodili prema meni,nema potrebe da komentsrisem,sve je u najboljem redu. Zavrsio sam sve papire u opstini,cekam samo da mi izdaju ID,ugovor o stanu,bankovni racun i to je to za sada. Jedno recju,odusevljen sam!
Pisacu dalje sta i kako se desava oko spajanja porodice i dobijanje dozvole za isto.
Srdacan pozdrav svima!
Montermonter
 
Odgovor na temu

zzz030

Član broj: 311572
Poruke: 272



+61 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku12.08.2017. u 01:47 - pre 80 meseci
Sjajno! Sve najbolje!
 
Odgovor na temu

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku12.08.2017. u 08:42 - pre 80 meseci
e tako se to radi !
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Emigracija u Svajcarsku

Strane: << < .. 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1103997 | Odgovora: 4488 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.