Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Tuđeg 'leba gorki zalogaji

[es] :: Vodič za emigraciju :: Tuđeg 'leba gorki zalogaji

[ Pregleda: 2010 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Boris Tadić

Član broj: 248314
Poruke: 313
*.dynamic.sbb.rs.



+1622 Profil

icon Tuđeg 'leba gorki zalogaji29.09.2010. u 00:32 - pre 164 meseci
Ne videh sličnu temu nigde(ako je ima, brišite ovu), a smatram da bi sadašnjim i budućim emigrantima moglo samo da koristi ako im bivši državljani Srbije napišu i koju reč o objektivno ne baš prijatnim iskustvima koja su tokom svojih života stekli u inostranstvu i koja ne spadaju u početno navikavanje na novu sredinu.

Dakle, sva ona koja se ne odnose na okrugle kvake na vratima koje pri povratku iz prodavnice ne možeš da koristiš laktovima, 24/7 od uva do uva neiskežene kasirke i space-shuttle WC šolje.

Izuzev poštovanja zakona, ljudi, poreza, rata kredita, na šta još biste nekome novom u svojoj okolini skrenuli pažnju ?
 
Odgovor na temu

elmagico

Član broj: 201244
Poruke: 1052



+240 Profil

icon Re: Tuđeg 'leba gorki zalogaji29.09.2010. u 08:57 - pre 164 meseci
Na jezik i kulturu zemlje u koju su dosli. Da je najbolje da svoje navike iz "zavicaja" ostave tamo i da pocnu da se prilagodjavaju novoj kulturi i jeziku.
 
Odgovor na temu

kozbi

Član broj: 184054
Poruke: 274
*.dynamic.sbb.rs.



+54 Profil

icon Re: Tuđeg 'leba gorki zalogaji13.10.2010. u 17:29 - pre 163 meseci
"Kad bi sr...e bilo znanje svako bi ga imao".

Kada sam bio malo mladji smejao sam se ovome.

Sada malo stariji mi uopste nije smesno,nego korisno.Da sam se malo manje smejao imao bi 2 kuce i 4 mercedesa.Ovako u prevodu "sto vise shvatas zivot kao zezanje" vise ces raditi u starosti.

ZAPAD=ZNANJE.


Sto vise znanja=vise para.


SRBIJA=LOPOVLUK.

Sto vise lopovluka vise para.


KAda kazem "znanje"mislim na znanje koje treba Zapadu,ne znanje koji pise na parcetu papira ovde u ovoj tulumba drzavi sto se zove"diploma" sa kojom mozes da se slikas tamo.



"Izuzev poštovanja zakona, ljudi, poreza, rata kredita, na šta još biste nekome novom u svojoj okolini skrenuli pažnju ? "

Postoje ljudi koji misle da zivot med i mleko.Postoje ljudi koji misle da je zivot mucenje.Gde god da odes,ako nisi jak karakterom,brzo ces se vratiti.Sve ostalo je stvar karaktera i gore recenog ZNANJA.

 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Tuđeg 'leba gorki zalogaji

[ Pregleda: 2010 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.