Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ideja za pocetak nekog posla

[es] :: Vodič za posao :: Ideja za pocetak nekog posla

[ Pregleda: 7801 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mijatovicbg
slobodan
Beograd

Član broj: 270965
Poruke: 1
*.dsl.emhril.sbcglobal.net.



Profil

icon Ideja za pocetak nekog posla18.10.2010. u 22:04 - pre 164 meseci
Pokusacu da budem kratak i precizan, prodao sam skoro auto, i imao sam neke pare ustedjene od ranije i dosao skoro do sume od 7 hiljada evra.
Razmisljao sam da otvorim prodavnicu, u jednom prigradskom beogradskom naselju, gde mi traze za lokal 6 mes unapred, po mesecu 500 evra.
da li neko zna da me malo uputi u posao. ili da predlozi mozda nesto drugo?
hvala
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.att.com.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Ideja za pocetak nekog posla19.10.2010. u 08:30 - pre 164 meseci
Jel imas stalan posao?

Da li imas nekog u porodici ko nema posao i ima vremena svakog dana da radi?

Sa tim parama mislim da bi mogao da uzmes neku parcelu i plastenik i da radis rasadu/povrce/cvece/itd.
 
Odgovor na temu

nemesis

Član broj: 270
Poruke: 1788
*.static.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: Ideja za pocetak nekog posla19.10.2010. u 14:46 - pre 164 meseci
nije legalno ali ovako se to radi
za 5 soma uzmesh ``paket`` ...
posle ``paket`` malo ``osvezish`` i dobijesh tipa 2 ili 3x vishe robe ...
zatim izgradish distributivnu mrezu i prodajesh delove ``paketa``, malo ``osvezenog`` i drugacije ``spakovanog`` korisnicima ...
:)

poruka nije protivna pravilniku jer moze da opisuje i mali ISP a i svashta drugo gde kupujesh
na veliko, valjash na sitno
 
Odgovor na temu

Srdjan Marinkov

Član broj: 38417
Poruke: 214



+3 Profil

icon Re: Ideja za pocetak nekog posla19.10.2010. u 22:27 - pre 164 meseci
Citat:
mijatovicbg:Razmisljao sam da otvorim prodavnicu...

jedan moj ortak se skoro raspitivao oko uzimanja franšize od DIS-a. Ako se dobro sećam, uslovi su bili sledeći: u kurugu od (ne znam tačno koliko, ali msilim da je) 500m ne sme da postoji drugi DIS market, ti plaćaš lokal, radnike i druge rashode, treba ti 5.000€ za prvo punjenje prodavnice i plaća se sve odmah. Oni ti dovoze robu, a vremenom kako ti se povećava promet dobijaš sve veći rok za odloženo plaćanje. pored toga, koristiš i razrađeno ime, njihove kataloge, akcije, robnu marku, itd. Uostalom, odeš na njihov sajt, nađeš kontakt od menadžera prodaje pa se raspitaš...
eto, možda budu od koristi ove informacije! :)
 
Odgovor na temu

kozbi

Član broj: 184054
Poruke: 274
212.200.65.*



+54 Profil

icon Re: Ideja za pocetak nekog posla27.10.2010. u 16:27 - pre 164 meseci
Citat:
Razmisljao sam da otvorim prodavnicu, u jednom prigradskom beogradskom naselju, gde mi traze za lokal 6 mes unapred, po mesecu 500 evra.


Mani se trgovine,krenuces,nabacise dobar auto ljudi ce te upoznati i odjednom ce ti posao tako zaglibiti da neces moci povratiti i ulozeno.

Definicija bogatstva na zapadu ide shvatanjem da je bolje danas zaraditi 0.01% ali opet imati taj isti novac u dzepu od jutros plus tih 0.01% dnevno nego li sve u nesto i na kraju "jao sta je ovo,nema prodaje,a tako sam bio ubedjen da cu uspeti".

Kes na raspolaganju uvek,bolje prodaja svakog dana po 5 evra na tih 7000 cisto sto ispada nebuloza ali mnozi 365 puta 5 to je 1800 evra godisnje nego li svih 7000 evra u nesto i na kraju ne mozes ni ulozeno da povratis.U zemlji gde je valuta placanja 180-270 dana i gde sudski procesi za naplatu robe u proseku traju od 500-700 dana dakle celih 2 ili 3 a neretko i 5,6 godina samo novac na raspolaganju uvek svakog dana je osnova istrajnog poslovanja.Sve ostalo su price za neupucene.


"Kiseli kupus veliki izvozni adut"

"Regionalni menadžer kompanije Sakata Igor Jozić rekao je da potrošnja kiselog kupusa u celom regionu opada.

"Mi želimo da zaustavimo taj negativni trend. A sledeće što želimo jeste da promenimo loš imidž kiselog kupusa. Uvreženo je mišljenje da je kiseli kupus hrana za siromašne i uopšte asocijacija na siromaštvo", kazao je Jozić.

Naveo je da Sakata želi da promoviše konzumaciju kiselog kupusa u vakuum pakovanju u supermarketima, zato što je samo takav proizvod higijenski ispravan, zdravstveno bezbedan i ima "ogroman izvozni potencijal".

Proizvođači su kazali da značajne količine kiselog kupusa izvoze na tržišta Nemačke, Švedske, Danske, Slovenije, Crne Gore, Ukrajine i Rusije.

Rečeno je i da kiseli kupus tradicionalno ima "ogromnu ulogu" u prehrambenim navikama u Evropi tokom zimskog perioda, jer je bogat vitaminima, mineralnim materijama i celuloznim vlaknima.

Potrošnja ovog proizvoda je četiri kilograma po glavi stanovnika godišnje na teritoriji istočne Evrope."



Mnozi cetiri kilograma puta cenu po kilogramu puta polovina stanovnika EU i od toga mnozi sebi jedno 0.1%-0.2% trzista u narednih 1-2 godine.Je li treba digitron ili kalkulator?

http://www.b92.net/biz/vesti/s...10&dd=26&nav_id=467987

Radi nesto sto svet trazi ne nesto sto svaki Srbin radi.

Ali svi bi hleba bez motike,odnosno svi bi u trgovce.Pa taj novac koji ljudi unose u trgovinu dolazi od penzionera i zaposlenih u drzavnoj administraciji cirka nekih 70% a za penzionere i administraciju rade zaposleni kod privatnika za 150-200 evra dok ovi primaju 300 i 500.

Ovo je samo jedan primer,licno razgovorao sa direktorkom privredne komore u jednom mestu na jugu zemlje,kaze"Prosle godine dosao Grk,trazi 2 kamiona kiselog kupusa,nist a nije nasao".

Moj ti je savet za pocetak da novac stavis na sigurno,popricas sa ambasadama jer svaka ambasada ima spisak firmi iz svojih maticnih privrednih komora i krenes malo export import.Dakle trgovina ali ne domaca.Samo prebacujes,kao utovar i istovar.

"Izvoz poljoprivrednih proizvoda vredan 1,26 milijardi dolara"

"Srbija je u prošloj godini izvela poljoprivredne i prehrambene proizvode vredne 1,26 milijardi dolara, što je za 18,2 odsto više nego u 2005. godini, sapštila je Privredna komora Srbije. Kako se navodi u saopštenju, suficit u razmeni poljoprivrednih i prehrambenih proizvoda sa inostranstvom iznosio je 355 miliona dolara. Izvoz hrane i poljoprivrednih proizvoda činio je gotovo jednu petinu ukupnog izvoza Srbije."


http://www.naslovi.net/2007-02...n-1-26-milijardi-dolara/294993

Vest je iz 2007-e cisto prezentacijski da se neki upute u sistem sta znace "7000 evra".Na zapadu je to ogroman novac.U Srbiji je to jedva dovoljno"da se nesto zapocne".
Na zapadu se to kalkulise "7000 evra pute 0.01% dnevno puta broj dana u godini puta sledece godine trostruki iznos dana od kredita od banke puta ocekivani rast cene artikala koje prodajemo na procentualnom nivou".

Srbin tih "7000 evra"vidi kao"Prodavnica,dolazi kamion svakog dana,prodam robu za 100-150 evra dnevno,dakle pazar nekih 15-20 hiljada od toga meni cisto jedno 5-6 hiljada mozda i pola svakog dana."


" U prvih mesec dana od stupanja na snagu Sporazuma o slobodnoj trgovini između Srbije i Turske, u našu zemlju je od poljoprivrednih proizvoda iz Turske najviše uvezeno lešnika - 142 tone, izjavio je saradnik Ministarstva ekonomije i regionalnog razvoja zadužen za bilateralne odnose sa Turskom Srđan Stević."

"Među zapaženima je još uvoz konditorskih proizvoda - oko 80 tona, ali to čini tek 4,5 procenata ispunjenosti kvote."

http://www.rtv.rs/sr_lat/ekono...se-uvezeno-lesnika_215473.html

Gde je kvota od preostalih 95.5% ispunjenosti ako 80 tona uvezenih konditorskih proizvoda u zemlji cine samo 4.5% kvote na dozvoljenom godisnjem nivou?

Zarada na turskim konditorskim proizvodima,ukljucujuci i turski po meni jedan od najkvalitetnijih lesnika koji se proizvodi u svetu je cirka 70-80% neto,nakon svih troskova.Taj lesnik se koristi za proizvodnju cokolada u zemlji od strane svih konditorskih kuca i fabrika slatkisa:


"Wholesale price (VAT Exclusive) is 0,60 TL/Kg for hazelnut oil cake"

Vidi:

http://www.alibaba.com/showroom/hazelnuts-price.html

"Izvoz konditora oko 150 miliona dolara"

"Ministar trgovine i usluga Slobodan Milosavljević izjavio danas da je konditorska industrija jedan od najvitalnijih i najznačajnijih sektora privrede Srbije, s godišnjim izvozom od oko 150 miliona dolara"

 
Odgovor na temu

kozbi

Član broj: 184054
Poruke: 274
212.200.65.*



+54 Profil

icon Re: Ideja za pocetak nekog posla27.10.2010. u 16:57 - pre 164 meseci
"PRVA MEĐUNARODNA KONFERENCIJA O KISELOM KUPUSU"

Ponedeljak, 25. Oktobar, 2010.| Autor: Agencija TANJUG

NOVI SAD - Na prvoj Međunarodnoj konferenciji o kiselom kupusu, sutra u Novom Sadu, biće predstavljena nova dostignuća u proizvodnji, preradi i distribuciji tog veoma zdravog i masovno korišćenog proizvoda.

Taj prehrambeni proizvod tradicionalno je deo ishrane stanovnika širom Evrope tokom zimskog perioda. Bogatstvo vitamina (C, B), mineralnih materija (kalcijum, kalijum, sumpor) i celuloznih vlakana blagotvorno deluju na zdravlje pa je i to jedan od razloga što se u istočnoj Evropi troši četiri kilograma kiselog kupusa po stanovniku.

http://www.kurir-info.rs/vesti...ija-o-kiselom-kupusu-56454.php



"Kupus kiseli glavica pakirano KORA,cijena 5,98 kuna"
(cirka nekih 90-95 dinara)

http://online.konzum.hr/categories/60000400/products/50000362


"Kiseli kupus iz Toplice za Švedsku"

"Prokupačko preduzeće „Hameum internacional”, poznati izvoznik bureka u zemlje Evrope, sklopilo ugovor za izvoz i ukiseljenog kupusa. Počinje se sa 400 a planira i više od 1.000 tona godišnje"

"Preko švedske firme „Adelina“ već niz godina prokupačko preduzeće „Hameum internacional“ snabdeva gotovo celu Evropu raznim vrstama bureka. Prema rečima Dragiše Milovanovića, vlasnika ovog preduzeća, Šveđani su sada spremni da odavde uvoze i kiseli kupus, jedan od srpskih brendova."


Evo gde su pare:

"Za početak naš poslovni partner planira da ove sezone uveze 400 tona kiselog kupusa. Namera mu je da već sledeće godine to naraste na 1.000 tona. On unapred finansira svu proizvodnju, tako da ćemo moći proizvođačima odmah po predaji robe da sve isplatimo. "

http://www.politika.rs/rubrike...-iz-Toplice-za-Svedsku.lt.html



"Kiseli kupus kao preventiva"

"Postoje tri jaka razloga da odvojite malo vremena i novca za kiseli kupus. Pre svega, sva jela pripremljena od njega su kao gastronomski praznik. Zatim, svež kupus na pijaci možete ovih dana kupiti za manje od deset dinara po kilogramu, a ukiseljen već košta više od pedeset."
<Ovo su cene za Srbiju,u Hrvatskoj je oko 100 dinara,u Svedskoj nezvanicno oko 2-3 evra.Dakle to sto se ovde kupi za 10 dinara,izvoznici,odnosno nakupci prodaju svedjanima za kao ukiseljeni za oko 40-50 dinara kako sam nezvanicno uspeo da saznam od ljudi bliskih izvoznicima odnosno sa jednim od njegovih bivsih radnika.Drugim recima zarada je cirka nekih 250-300% po kilogramu.

http://www.stetoskop.info/Kise...preventiva-1486-s7-content.htm


"Futoški kiseli kupus osvaja Veliku Britaniju"

"Prve ugovorene količine čuvenog futoškog kiselog kupusa isporučene su kupcu u Veliku Britaniju. Izvoznik je povrtar Milorad Majkić iz Futoga sa čijeg porodičnog gazdinstva je i prošle godine na ovo tržište prodata manja količina kiselog kupusa. Pošto je kupac bio zadovoljan kvalitetom i rokovima isporuke, ovogodišnji izvoz, kaže za „AgroServis“ Majkić, biće veći od 100.000 kg."


http://www.poljopartner.rs/ind...=view&id=4728&Itemid=1



"Kupus ublažava brojne zdravstvene tegobe"


http://zena.hr/clanak/zdrava_h...brojne_zdravstvene_tegobe/1332



[Ovu poruku je menjao kozbi dana 27.10.2010. u 18:12 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao kozbi dana 27.10.2010. u 18:13 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao kozbi dana 27.10.2010. u 18:14 GMT+1]
 
Odgovor na temu

musicm
BiH

Član broj: 87056
Poruke: 84
109.175.49.*



Profil

icon Re: Ideja za pocetak nekog posla05.11.2010. u 00:51 - pre 163 meseci
jako dobar i kvalitetno sročen tekst, odavno ne pročitah nešto ovako argumentovano sa mnogo tačnih informacija....nego mene interesuje slijedeće: svaki posao ima određeni rizik pa i ovaj o "kupusu", za dobari kvalitetno ukiseljen kupus je potreban dobar "recept" i kvalitetan kupus, a podrazumjeva se 100% sterilizirani uslovi u kojima je to sve urađeno. Pored kupusa kao finalnog proizvoda "sa livade" , i pripremljenih prostorija za "hlađenje kupusa" (jer valja ga ukiseliti fino), nakon toga pakovanje i tek onda transport po gore pročitanim cijenama...U tom svemu je kvalitet ključan da bi proizvođač održao tražnju svog (nalijepljenog) imena na zapakovanim vrečicama, a to se stiče godinama. Pored rizika koji sam prethodno naveo, postoji i rizik od vremenskih nepogoda, nerađanja kupusa iz nekih razloga itd...

Kako ne bi ovaj post bio kritika prethodnih, mislim da ima izgleda ovaj proizvod jer sam i ja neki dan slušao da kupus ima toliko hranjivih sastojaka, da ljudi ne znaju šta gube, ako ne jedu kupus...

A izvoz je uvijek bio i ostao jedna od profitabilnijih grana privrede :) ..

Veliki pozdrav
Mu71C&E
 
Odgovor na temu

lulu00
nezaposlen
Zagreb

Član broj: 297879
Poruke: 1
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Ideja za pocetak nekog posla23.01.2012. u 14:02 - pre 148 meseci
evo jednoj poučnog članka za sve nas koji se bavimo poslom na internetu.. http://www.female.hr/dobrodosli-u-svijet-online-imidza/539/
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Ideja za pocetak nekog posla

[ Pregleda: 7801 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.