Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Telenor PlatiMo - nova revolucionarna usluga

[es] :: Mreže i novosti :: Telenor - korisnički servis :: Telenor PlatiMo - nova revolucionarna usluga

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9516 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

hurmiza
bgd

Član broj: 19773
Poruke: 12
...176.122.airtelbroadband.in.



Profil

icon Telenor PlatiMo - nova revolucionarna usluga01.11.2010. u 12:47 - pre 163 meseci
Koliko sam uspeo da vidim na TN site-u oni su pustili prvi u Srbiji elektronski potpis i usluge placanja direktno sa bankovnog racuna koristeci mobilni telefon. Ova usluga je tehnoloski najveci iskorak Telenora ispred konkurencije u zadnjih 5 godina. Da vam samo skrenem paznju da u razvijenim zemljama i Norveskoj ovi sistemi postoje ali se nastup Telenora na trzistu i lakoca upotrebe znatno razlikuje. Sve pohvale razvojnom timu za dalekovidost i izbor resenja.

http://www.telenor.rs/sr/Privatni-korisnici/Usluge/PlatiMo/
 
Odgovor na temu

samo_da_pitam

Član broj: 263479
Poruke: 248
*.dynamic.sbb.rs.



+50 Profil

icon Re: Telenor PlatiMo - nova revolucionarna usluga01.11.2010. u 14:01 - pre 163 meseci
Svaka inovacija od strane bilo kog operratera je svakako za pohvalu i moze samo da donese boljitak nama korisnicima. Naravno da je ovo lepo za cuti, iako (bar za sada) moja banka nije jedna od 4 navedene, nadam se da ce ljudima koristiti. Verujem da je ljudima i "obican" home banking misterija, pa ce im ovo biti mozda jednostavnije za koriscenje, ko zna!
Blago Mts-u!
 
Odgovor na temu

scylerx
nope
Beograd

Član broj: 146869
Poruke: 303
*.adsl-a-4.sezampro.rs.



+10 Profil

icon Re: Telenor PlatiMo - nova revolucionarna usluga03.11.2010. u 04:02 - pre 163 meseci
Bojim se da će usluga imati dosta "dečijih bolesti" dok ne zaživi u punom smislu.
Ipak je homebanking pregledniji, mada ni ta usluga nije zaživela kako treba i dosta se razlikuje od banke do banke, halcom dosta ograničava u izboru primalaca zbog registra primalaca, sad na drugom homebankingu nemam tih problema, mada uvek moram da printam transakcije, ko zna.
 
Odgovor na temu

hurmiza
bgd

Član broj: 19773
Poruke: 12
...176.122.airtelbroadband.in.



Profil

icon Re: Telenor PlatiMo - nova revolucionarna usluga03.11.2010. u 12:21 - pre 163 meseci
Koliko sam ja upoznat slicnost sa homebanking-om je samo u backend-u tj. korisnicki interfejs je potpuno drugaciji i mnogo jednostavniji. Pri tome ovde nema printanja niti prepisivanja naloga niti proveravanja brojeva racuna ...od korisnika se trazi samo da unese svoj PIN i potvrdi transakciju sa 2 klika. Dakle to je PUSH model. Ukoliko se radi u PULL modelu onda korisnik ima jednu veliku prednost jer se identifikacija vrsi na osnovu mobilnog broja, a ne vrlo dugackog i komplikovanog broja racuna.
Sam homebanking je prosecnom korisniku vrlo komplikovan i skup i zahteva poznavanje rada na racunaru. Ovde govorimo o SMS-u kao nosiocu informacije koji je pri tome kriptovan...dakle sigurnost je na visem nivou.
Zamislite samo usluge tipa:

1. podizanje novca sa bankomata bez kartice
2. placanje u restoranima sa mobilnog
3. potpunu kontrolu i sigurnost jer priznacete da je malo drugacije kad je telefon u pitanju
4. siguran pristup i authentifikaciju preko mobilnog...bez tokena i drugih gluposti...
5. potpisivanje raznih papira
6. internet trgovina

....

Mislim da ova usluga nikako ne moze da se poredi sa homebanking-om jer su ovde mogucnosti daleko vece. Takodje pogledajte pokusaje nekih banaka da lansiraju sopstvene aplikacije koje su u korisnickom interfejsu nocna mora ....jedna o banaka je potrosila vise od pola miliona EUR na kampanju da bi imali 1000 registrovanih korisnka....znaci to je buducnost...

Mislim da je Telenor u ovom slucaju u dalekoj vecoj prednosti i da je samo pianje dana kada ce se i druge banke ukljuciti u sistem.
 
Odgovor na temu

pajaja
Beograd

Administrator
Član broj: 41598
Poruke: 3430
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: pajaja@elitesecurity.org
ICQ: 253317269


+144 Profil

icon Re: Telenor PlatiMo - nova revolucionarna usluga03.11.2010. u 12:31 - pre 163 meseci
Kartica aktivirana jos u ponedeljak a status je i dalje:


xxx
mali mali mali kamičak...nebo plave boje.
In Memoriam: Madzone Zeka(15.09.2005-16.09.2005)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

zole_
, ,

Član broj: 161697
Poruke: 94
*.dynamic.sbb.rs.



+12 Profil

icon Re: Telenor PlatiMo - nova revolucionarna usluga20.11.2010. u 17:24 - pre 162 meseci
Otisao sam danas u njihovu poslovnicu u Somboru i dobio odgovor da im aplikacija za otvaranje PlatiMo naloga ne radi.
Kao pokusavali juce ceo dan da otvaraju naloge ali dzaba. Kaze da probam u ponedeljak.
Veoma neozibljno sa njihove strane to sto su slali obavestenja o usluzi koja se ne moze aktivirati.
Mislim sada da je bolje da sacekam par meseci. Ipak se vezu za bankovni racun. Ne treba mi tamo neki Perica da na meni vezba programiranje i organizaciju rada.
 
Odgovor na temu

miki069

Član broj: 161528
Poruke: 1951
212.200.34.*



+370 Profil

icon Re: Telenor PlatiMo - nova revolucionarna usluga23.11.2010. u 01:38 - pre 162 meseci
Da ne ulete "hakeri" sa Nokiama 1100 Made in Germany, bivša fabrika u Bohumu.
Imale su kao fabričku grešku i mogle da presreću mtan transakcije ako se sećam.
Ako Telenor radi sa tim transakcijama onda je opasno.
Tokom leta su se prodavale takve Nokie 1100 masovno u Srbiji za nerealno velike pare.
Da nisu ovo čekali ti "hakeri"?
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.ptt.rs.



+257 Profil

icon Re: Telenor PlatiMo - nova revolucionarna usluga05.03.2011. u 10:18 - pre 159 meseci
Ne znam da li je ovo odgovarajući forum, ali je jedino mesto gde se pisalo o PlatiMo usluzi.

Pošto dosad nisam video da je neko napravio automatizovani sistem na web shopovima za naplatu preko ovog servisa/usluge, obaveštavam vas da je od juče, 04.03.2011. ovaj način naplate primenjen na sajtu online knjižare www.knjizara.com.

Ovo jeste jedan vid samoreklamiranja, mada nenameran, želeo sam da obavestim da napokon postoji i tako nešto na našem web-u, ako ima još koga to zanima.


Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
95.180.97.*



+257 Profil

icon Re: Telenor PlatiMo - nova revolucionarna usluga19.10.2011. u 19:57 - pre 151 meseci
Malo da "osvežimo" temu: Za vreme sajma knjiga, sve knjige kupljene preko www.knjizara.com, a putem PlatiMo servisa, biće 30% jeftinije:

http://www.personalmag.rs/inte...ara-com-putem-platimo-servisa/
http://www.pcpress.info/info/p...-knjiga-putem-platimo-servisa/
http://www.ekapija.com/website/sr/page/486712
http://www.kudaukupovinu.rs/ku...u-knjiga-putem-servisa-platimo
...

Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

owim
BG centar

Član broj: 30480
Poruke: 3567
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: owim1.wordpress.com


+106 Profil

icon Re: Telenor PlatiMo - nova revolucionarna usluga20.10.2011. u 03:32 - pre 151 meseci
Citat:
hurmiza: Koliko sam ja upoznat slicnost sa homebanking-om je samo u backend-u tj. korisnicki interfejs je potpuno drugaciji i mnogo jednostavniji. Pri tome ovde nema printanja niti prepisivanja naloga niti proveravanja brojeva racuna ...od korisnika se trazi samo da unese svoj PIN i potvrdi transakciju sa 2 klika. Dakle to je PUSH model. Ukoliko se radi u PULL modelu onda korisnik ima jednu veliku prednost jer se identifikacija vrsi na osnovu mobilnog broja, a ne vrlo dugackog i komplikovanog broja racuna.

Zanima me kako će raditi ovaj novi BusPlus sistem GSP-a u BG-u? Video sam nove tač-skrin ekrane u tramvajima na kojima piše "prinesite svoju kartu". To je neki NFC. Tema o tome: http://www.elitemadzone.org/t4...vi-sistem-karata-za-prevoz-BGD
 
Odgovor na temu

hurmiza
bgd

Član broj: 19773
Poruke: 12
124.124.44.*



Profil

icon Re: Telenor PlatiMo - nova revolucionarna usluga01.11.2011. u 07:14 - pre 151 meseci
Ja sam postavio odgovor na datoj temi. Sistem koji GSP koristi je nezavisni karticini NFC sistem koji se moze vrlo jednostavno integrisati i u Platimo koncept. Tu bi naravno trebalo postici siri konsenzus izmedju tehnoloskih partnera i premostiti jaz koji postoji u nacinu razmisljanja. Iz tog razloga ne vidim da ce se to i desiti u skorijoj buducnosti.
 
Odgovor na temu

evolution

Član broj: 146102
Poruke: 321
*.adsl-1.sezampro.rs.

Sajt: www.evocentar.net


+7 Profil

icon Re: Telenor PlatiMo - nova revolucionarna usluga02.12.2011. u 07:27 - pre 150 meseci
Svi postojeći i novi postpejd korisnici Telenora uz aktivirane usluge e-račun i Platimo ostvaruju 20% popusta na mesečnu pretplatu.

#korisno
 
Odgovor na temu

freeworld
Srbija

Član broj: 250794
Poruke: 1333
109.122.73.*



+115 Profil

icon Re: Telenor PlatiMo - nova revolucionarna usluga02.12.2011. u 13:53 - pre 149 meseci
Imas li negde izvor za ovu informaciju?
 
Odgovor na temu

samo_da_pitam

Član broj: 263479
Poruke: 248
*.bvcom.net.



+50 Profil

icon Re: Telenor prodavnica u Ušću05.12.2011. u 13:43 - pre 149 meseci
Potazio sam adekvatniju temu za sledece, ali nisam uspeo pa evo neka ovde:

Ja sam licno uopste nisam zainteresovan za uzimanje telefona preko mobilnig providera, zanimljivije mi je da ponude nesto od usluga za potpisivanje ugovora ili slicno, ali ne mogu a da ne spomenem po meni glupost godine:
Evolution je spominjao na internetu sledece:
"Svi postojeći i novi postpejd korisnici Telenora uz aktivirane usluge e-račun i Platimo ostvaruju 20% popusta na mesečnu pretplatu.
#korisno"

Inace punu informaciju mozete da dobijete JEDINO ako odete peske do neke od poslovnica i uzmete fckn: Kontakt magazin. Tamo cete naici na sldece:

Dakle 20% umanjenje pretplate 6 MESECI! Ukoliko imate [Ironic] placene racune Info stana, i holesterol Vam nije preko 7 [/Ironic]
Istu informaciju ukoliko pozelite da pronadjete online - noup, ne postoji! Ne mogu da verujem! 2012 godina (za koji dan) oni mi neku tamo informaciju ne daju u bilo kom od elektronskih formata!?!
Paradoksalno: Pomenuta akcija ima veze sa uslugom e-racun kojoj je jedan od ciljeva da smanji nepotrebno stampanje a info o istoj usluzi mi stampaju u njihovim internim novinama.
Da, ovo smatram vredjanjem inteligencije, i to:
- svega 4 banke od oko 35 koliko ih postoji pruzaju ovu uslugu;
- Info je moguce dobiti samo na papirnom izdanju internog casopisa po koji je neophodno otici;
- U samom obavestenju stoji da je za dodatne informacije potrebno posetiti njihovu web stranicu, a na istoj nema nista od toga;
- Sest meseci za uslugu koju svaki korisnik koji ima homebanking kod svoje banke, a ista ne zahteva upotrebu IE, moze da koristi preko svog mobilnog telefona (ovde se ogradjujem od drugih razlicitosti usluga, ali je moguce postici isti efekat).

Mislim da bi za pocetak mogla osoba/osobe sa pseudonimom Evolution da popije otkaz, pa ce se ubuduce neko vise pobrinuti o online/elektronskom obavestavanju o uslugama.


[Ovu poruku je menjao samo_da_pitam dana 05.12.2011. u 15:51 GMT+1]



[Ovu poruku je menjao bakara dana 05.12.2011. u 17:46 GMT+1]
Blago Mts-u!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

evolution

Član broj: 146102
Poruke: 321
*.adsl-a-8.sezampro.rs.

Sajt: www.evocentar.net


+7 Profil

icon Re: Telenor PlatiMo - nova revolucionarna usluga13.12.2011. u 13:16 - pre 149 meseci
Umanjite pretplatu za 20%

Svi Telenor postpejd korisnici korišćenjem usluge e-račun i plaćanjem Telenor računa uslugom PlatiMo ostvaruju 20% popusta na mesečnu pretplatu do šest puta.

Aktiviranjem usluge E-račun Telenor računi će vam, umesto u papirnoj, stizati u elektronskoj formi na vaš e-mail. Sve informacije koje danas dobijate poštom na papirnom računu čekaće vas u vašem e-mail sandučetu.

PlatiMo je savremena usluga koja vam omogućava da na najjednostavniji način plaćate svoj telefonski račun. Uz PlatiMo vaš bankovni račun je na bezbedan način povezan sa vašim telefonom, a obaveštenje o Telenor računu dobijate i račun plaćate direktno sa svog telefona.

Opširnije: http://t.co/1tk4kwKZ
 
Odgovor na temu

mstevanic
private
Novi Sad

Član broj: 44208
Poruke: 124
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.satshop.rs


+1 Profil

icon Re: Telenor PlatiMo - nova revolucionarna usluga28.01.2012. u 14:42 - pre 148 meseci
Aktivirano..20% manji račun 6 meseci..nije loše
 
Odgovor na temu

evolution

Član broj: 146102
Poruke: 321
*.adsl-a-1.sezampro.rs.

Sajt: www.evocentar.net


+7 Profil

icon Re: Telenor PlatiMo - nova revolucionarna usluga15.02.2012. u 09:08 - pre 147 meseci
Usluga PlatiMo do 31. decembra 2012. je besplatna, odnosno mesečna pretplata za ovu uslugu se neće naplaćivati, a svaku uspešno realizovanu transakciju Telenor će naplatiti u iznosu od 5,90 RSD.

http://i.evocentar.net/xUhNy1
 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+52 Profil

icon Re: Telenor PlatiMo - nova revolucionarna usluga15.02.2012. u 10:25 - pre 147 meseci
Odlična ponuda, samo bi trebalo da porade na proširenju liste banaka koje podržavaju PlatiMo, Banca Intesa npr.

Mada se i sa malo akrobatike u vidu otvaranja još jednog računa i te kako isplati ako ste na većim paketima
 
Odgovor na temu

_Oo_o_
NS

Član broj: 136354
Poruke: 6
*.static.sbb.rs.



Profil

icon Re: Telenor PlatiMo - nova revolucionarna usluga01.03.2012. u 10:36 - pre 146 meseci
Jel neko imao problema sa platimo uslugom na android telefonu. Naime sim Toolkit meni ne radi kako treba. U drugom telefonu je moguce bez problema pristupiti svim stavkama a u android telefonu ne mogu da udjem u ponudjene stavke menija. Pocne da salje zahtev i pise ceka se odgovor i nikad se ne primi isti.
 
Odgovor na temu

mstevanic
private
Novi Sad

Član broj: 44208
Poruke: 124
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.satshop.rs


+1 Profil

icon Re: Telenor PlatiMo - nova revolucionarna usluga01.03.2012. u 10:43 - pre 146 meseci
Hm..možda da pozoveš korisnički najbolje? Šta oni kažu za to?
 
Odgovor na temu

[es] :: Mreže i novosti :: Telenor - korisnički servis :: Telenor PlatiMo - nova revolucionarna usluga

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9516 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.