Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

elektro poliranje

[es] :: Elektronika :: elektro poliranje

[ Pregleda: 7992 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zdenko.bomar2002
nezaposlen

Član broj: 270055
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon elektro poliranje11.11.2010. u 21:02 - pre 163 meseci
Molim za pomoc oko uredjaja za elektro poliranje prohroma i mesinga.Kakva se tu struja koristi i koji su elektroliti u pitanju
 
Odgovor na temu

Sepa011

Član broj: 161918
Poruke: 1817
212.178.227.*



+28 Profil

icon Re: elektro poliranje11.11.2010. u 21:12 - pre 163 meseci
Recimo, mozes da pocnes odavde.
 
Odgovor na temu

zdenko.bomar2002
nezaposlen

Član broj: 270055
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: elektro poliranje11.11.2010. u 21:39 - pre 163 meseci
Hvala ali ovo mi deluje tanko jer je uopsteno .Mene interesuje konkretno .Koji se rastvori koriste jer sam cuo da je struja niska a ja imam kadu za elektroforezno lakiranje pa mislim da jebar to slicno.
 
Odgovor na temu

Joselinne
Joselinne Ramirez
J&L services

Član broj: 260690
Poruke: 26
*.tricom.net.



Profil

icon Re: elektro poliranje12.11.2010. u 11:59 - pre 163 meseci
Elektro poliranje je nesto novo za mene.Ja poliram mehanickim putem pa posle toga uradim galvanizaciju-platiranje.Ali to radim samo na nekitu,odnosno:srebro,zlato,nikal.Neznam dali si mislio na platiranje?Ja poliranjem odstranjujem sitne ogrebotine i dovodim do visokog sjaja,pre platiranja.Ali me interesuje koji je sistem elektro-poliranja,mozda moze meni olaksati posao.
 
Odgovor na temu

zdenko.bomar2002
nezaposlen

Član broj: 270055
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: elektro poliranje12.11.2010. u 19:24 - pre 163 meseci
Postupak kao galvanizacija radi se u olovnim kadama.Katoda je olovna takodje a anoda je materijal koji se polira.Danas sam saznao doduse nepotpuno sastav elektrolita a to je fosforna kiselina sa jos nekim dodatkom ne znam koji.A cena je da sesmrznes oko 40 eura litar.Uglavnom efekat poliranog prohroma je ogledalo garant.Jos poseti sajt BATERIJA firma iz okoline Valjeva oni isto rade to poliranje.Mene interesuje najvise zbog mesinga jer to radim ali mehanicki i dobijam sve dobro sem unutarnjih povrsina e sa ovim i to bi trebalo da se postigne.Sta ti poliras koji materijal. Pozdrav
 
Odgovor na temu

Joselinne
Joselinne Ramirez
J&L services

Član broj: 260690
Poruke: 26
*.tricom.net.



Profil

icon Re: elektro poliranje12.11.2010. u 20:44 - pre 163 meseci
Izvini,napravio sam gresku u kucanju.Poliram nakit,prstenje,burme i sl.Ali sve abrazivnim materijalima-mehanicki.Inace za visok sjaj,kao najfiniji materijal koristim mesavinu pepela od cigarete sa uljem.To sam saznao od "stare garde."Neznam,svaki biznis bi trebao biti ekonomski isplativ...Ako je 40 eura-1 lit.fosforne kiseline,koliko je isplativo raditi takvo poliranje?Znam da mravi proizvode fosfornu kiselinu,koju koriste za samoodbranu.Sumski mravi su malo krupniji,pa ajde da skupljamo i cedimo...ha ha ha.
Pozdrav i tebi - Cao
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: elektro poliranje

[ Pregleda: 7992 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.